Jump to content

Moto Zajednica

Povećana potrošnja na Vstromu 650

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki ER6n --> Suzuki Vstrom 650

Pozdrav ljudi,

Na poslednjoj vožnji primetio sam da mi je potrošnja na malom stromu 2006 godište skočila do 6ipo litara, nisam neki sad siledzija sa gasom ali ono do 100, 120, preko toga slabo i na kratko. Bilo je tu i otvorene vožnje i krivina, uzbrdo nizbrdo i jači gas, ali nikad mi tolika potrošnja nije bila, sa tri puna kofera nije prelazilo 4 ipo litre. Navešću neke stvari koje sam uradio i primetio pre nego što se potrošnja povećala:

Dotegao sam lanac pre toga, ne verujem da bi to bio uzrok, takodje sam primetio da kad napunim rezervoar uvek fali jedna crta, kao da po meraču-bordu nije pun rezervoar i poslednje, prilikom nekog bržeg (i u većim obrtajima oko10k) obilaženja vozila uzbrdo nakog što sam prešaltao u treću čula se jaka eksplozija iz auspuha, nije da se nije dešavala i pre ali ne toliko glasno. Motor se normalno ponaša, pali, ide sve normalno, bar koliko sam primetio... Ako neko ima neko iskustvo da podeli sa mnom pre nego što ga oteram kod majstora. 

Hvala unapred, živi bili!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2747 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Nisam siguran da znam sta je kolega gore napisao (bas bih voleo pojasnjenje), ali sam siguran da treba da se uradi pranje usisnih tela, pranje dizni i sihronizacija.

ALI...

Pre svega toga, pogledaj kakav je filter vazduha.

Ako treba pomoc, na raspolaganju sam. :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki ER6n --> Suzuki Vstrom 650
Pre sat vremena, abarth_maniac je napisao:

Nisam siguran da znam sta je kolega gore napisao (bas bih voleo pojasnjenje), ali sam siguran da treba da se uradi pranje usisnih tela, pranje dizni i sihronizacija.

ALI...

Pre svega toga, pogledaj kakav je filter vazduha.

Ako treba pomoc, na raspolaganju sam. :)

 

Pre 2k km sam menjao ulje i proveravao filter, bio je okej ali ceo vlažan od ne znam ni čega, majstor kaze da je to od liberlaufa, ovako je izgledao ore 2kkm

IMG-20220805-WA0002.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2747 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ne sme da bude vlazan.

Neko je odstranu posudu za prikupljanje uljnih para ili nesto drugo nije kako treba.

Kad je vlazan, protok se drasticno smanji i tu nastane problem.

Zovni sutra (mozes i veceras, ja nisam poznat po spavanju) ako hoces, da ne kuckamo ovako.

0600903000

Ranko

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1728 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 9 sati, mihailo.josipovic je napisao:

primetio da kad napunim rezervoar uvek fali jedna crta, kao da po meraču-bordu nije pun rezervoar i

Ne obracaj paznju.Tako je i kod mene,uvek punim.na centralnom stenderu i fali gornja crta,ali ako ga odmah posle toga stavis na copavu upali i nju.Do sada zbog toga nije pokazao nikakav problem,tipa povecane potrosnje ili loseg rada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja