Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenera 1200

Recommended Posts

  • MK Obrenovac, 525 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Gresis kolega sve je u stanju i ceni. Stanje se zadnjih par godina poremetilo i cene polovnih motora su vece nego sto su bili do pre 5godina a isti ti motori su jos stariji i izvozeniji.

Posto smo generalno tanki sa parama kod nas se pod broj jedan najvise prodaju motori koji su ispod cene pa nek im i fali nesto ali bitno je da je najeftiniji i pod broj dva kad nesto izadje da je bukvalno kao novo, sa malom kilometrazom i lepom opremom to ide ne bitna je cena.

Ovo ostalo tavori po oglasima 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha 1200 Super Tenere
10 hours ago, NIKOLA 1 said:

Gresis kolega sve je u stanju i ceni. Stanje se zadnjih par godina poremetilo i cene polovnih motora su vece nego sto su bili do pre 5godina a isti ti motori su jos stariji i izvozeniji.

Posto smo generalno tanki sa parama kod nas se pod broj jedan najvise prodaju motori koji su ispod cene pa nek im i fali nesto ali bitno je da je najeftiniji i pod broj dva kad nesto izadje da je bukvalno kao novo, sa malom kilometrazom i lepom opremom to ide ne bitna je cena.

Ovo ostalo tavori po oglasima 

Ako je motor koji prodajem najjeftiniji na tržištu u istoj klasi za 1000 i više jura,spreman sam za pregovore a niko ne zove vidim da je jedino rešenje da ga poklonim nekoma...možda i bih ali ga niko nije poklonio meni tako da medjutim jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Šta je sad ovo odjednom, 13 komada Super Tenere 1200 u oglasima.
Kada sam pre par godina jurio ovaj motor nikad nije bilo više od 2 komada na oglasima...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1317 postova

Za razliku od pre samo 10 godina, sad imamo mnogo kineza na trzistu u nekim enduro putnim varijantama. Pored toga, mnogi su usli u lovu pa kupuju nove motore, sto na kredu sto u kesu. 

 

Sa trece strane sto kaze kolega - mentalitet tj pomodarstvo, pogotovo kad je BMW u pitanju. 

 

A cetvrti slucaj bi bio da se ipak 1200+ kubika u najmanjem broju kupuje, za razliku od drugih...

 

Ovo je motor prva liga, za putovanje. Ali ko ima sredstava i vremena da puno putuje uglavnom trazi il nesto novo ili neki od BMW GS modela u ovom slucaju. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

kad sam ja gledao oglase po internetu da kupim ovu moju st to je bilo kao da trazim dva razlicita motora, kucam prvo 'tenerE' pa onda 'tenerA'. ako je nekom stalo da proda nesto valjda je osnovno da napise tacno ime onog sto prodaje...

ja se izvinjavam ali iritiralo me je to onda, a izgleda da me iritira i dalje :D 

 


primer:

polovni automobili search tenerE
polovni automobili search tenerA

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

Drugari, rečenicu koju ste čuli hiljadu puta što u školi što u životu usvojili ste kao osnovno načelo srpskog jezika i sa ponosom svaki put izgovaramo: "Piši kao što govoriš, a čitaj kao što je napisano".

Citat u našim krajevima, obično se pripisuje Vuku Stefanoviću Karadžiću, međutim zapravo je osmislio i izmislio Johan Kristof Adelung.

Znači...sve je to dozvoljeno u našem jeziku...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
54 minutes ago, drmilan_ said:

@sasha. Isto tako i africa pisu sa K. :D 

Ok, bezveze je da se piše u oglasu afrika , ali tako ga izgovaramo pa još i mogu da shvatim.

Ali "Tenera" ?!  To nema nikakvo značenje, skroz promenjena reč , baš para uši. Inače Tenere  ("Ténéré") je oblast, deo  Sahare, a u širem kontekstu znači pustinja. Tenera ne znači baš ništa :)

Promenio član živke
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1980 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Mene Tenera podseća na motor, Jamahu. Kros / enduro.

Toliko o mom poznavanju dvotočkaša... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja