Jump to content

Moto Zajednica

Svjetla se gase tokom voznje!!!

Recommended Posts

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)

Imam jedan cudan problem, kad upalim skuter, upale se i svjetla, sve radi kako treba, sve dok ne pocnem da vozim. 

 

Kad krenem i vozim oko 50-60 na sat svjetla rade jedno 2-5min i onda se ugase totalno, ne rade kratka i duga svjetla, totalno ugasene. 

 

Onda ako stanem nedje sa strane i ostavim motor da radi... gle cuda, svjetla prorade :D znaci u shoku sam. Znaci prorade nakon 2-5min stajanja. 

 

Sa unimetrom sam testirao punjenje akumulatora i utvrdio sam da na ler uopste ne puni. Dam gas i sa gasom ne puni, ono na sekundu skoci voltaza na 13,7v punjenje i momentalno padne na 12,4v (kolko je akumulator)

 

Provjerio sam stator (ne znam kako mi ovo zovemo) sa unimetrom i tokom rada skutera na unimetru pokazuje na zutoj i bijeloj zici 26v sto znaci da stator radi. Nisam mogao sa gasom jer u tom trenutku sam bio sam i nije imo ko da drzi unimetar dok dajem gas. 

 

Sta je vase misljenje? 

 

Ja mislim da je Regler.

 

mada nemam jos uvjek rezervni da potvrdim ali mene vise zanima dal zbog reglera moze da zezaju svjetla tokom voznje? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)

Upravo sad zavrsih neke testove vezano za stator. 

 

image.thumb.jpeg.bd5e0cb4682b8fc96409f68052b20f15.jpeg

 

 

Na ovoj gore slici je spajalica (nemam pojma kako se zove) sa zutom, bijelom i zelenom bojom. Zelena je masa dok zuta i bijela AC struju proizvodi. 

 

Dok radi skuter na ler, na bijeloz zici pokazuje 10v a dok dajem gas ide preko 40v a na zutoj je 16v na ler a sa gasom ide 40v (znaci ovo sam sve na AC testiro preko multimetra)

 

image.thumb.jpeg.f01e08e46988b2b28f303f373e43f697.jpeg

 

Sto se ove druge slike tice, na ovoj ide sledece.

 

Zuta i bijela zica isto pokazuje voltazu dok CRVENA daje druge rezultate, na crvenoj pokazuje 25v i ne mrda, znaci dao gas ili ne dao, stoji na 25v

 

 

Jedino mozda sam pomjesao bijelu ili zutu sto se tice voltaze ali na internetu sto sam vidio, bitno je da ne bude ispod 10v na ler. 

 

Dok sam radio ovaj test, crni kabal od multimetra sam drzao na akumulator masa tj Minus a sa crvenim kablom od multimetra sam testirao ove zice. 

 

Mene samo zanima jel stator dobar i instalacija. Sto vise testova radim sve mi vise pokazuje na Regulator (regler)

 

Regler ne mogu dobit pre ponedjeljka jer ga nema na lageru pa reko dok ga ne nabave da uradim ove testove i da utvrdim dal je regler DEAD ili je nesto drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Nadji na netu ili yt kako se testira regler. Tj njegovi kontakti. 

Mozda je samo los spoj u tvojoj spajalici tj konektoru, cim ti ponekad napon bude 13,7v

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)
On 9/28/2022 at 9:45 PM, slave74 said:

Nadji na netu ili yt kako se testira regler. Tj njegovi kontakti. 

Mozda je samo los spoj u tvojoj spajalici tj konektoru, cim ti ponekad napon bude 13,7v

I ja sam mislio pa sam sve diskonektova i dobro ocistio ali i dalje nije radio. Onda sam sa unimetrop testirao sami regler van motora da vidim optornost i nista ne ocitava sto znaci da je u potpunosti crko. 

 

I danas uzeo novi, novi puni ali sad previse. Punjenje ide cak do 17v sto je previse za akumulatore i sijalice od 12v. Ne znam koji sam bakzuz da mi novi regler ne radi ili je ipak nesto trece. Ovi dje sam uzeo regler rekli da je vjerovatno namotaj problem jer po njihovom namotaj daje previse struje... mada i da daje vise struje, regulator bi morao da regulise struju na 12/14v. 

 

Ili sam baksus pa sam kupio pokvareni ili su mi oni uvalili pokvareni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Mislim da si u pravu, ispravan regler bi morao da daje napon oko 14v pri radu motora. Mereno na akumulatoru. Aku mora biti dobar i pun.

 

Nema to veze koliko namotaj daje struju.  Mada moraju biti ispravni i davati AC napon razlicit povezan  sa brojem obrtaja.

Ali postoji jos nesto sto bih ja pokusao. Pokusao bih sa drugim voltmetrom.

Cesto se pokvare bas na naponu.

Hocu reci, mozda je sad sve u redu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)
11 hours ago, MarkoMoto said:

Koji regler si uzeo i gde? Da nije neki fake kinez?

Ovo je fabricki koji je crko, uzeo drugi RMS-ov cetvoropinski al taj sad daje mnogo vecu voltazu no sto treba, 5000rpm ide do 17v kad mjerim sa unimetrom na akumulatoru. Ovo je previse pa sam ga skinuo i cekam drugu soluciju. 

 

Mene sad zanima jel ovo sto daje vecu voltazu opet do reglera ili namotaj daje preveliku struju da regler ne moze da kontrolise do 14v... mada to mi zvuci cudno jer regler je i namjenjen da regulise napon, i ako namotaj proizvodu vecu struju da bi regler morao visak struje da izbacuje nedje. 

11 hours ago, slave74 said:

Mislim da si u pravu, ispravan regler bi morao da daje napon oko 14v pri radu motora. Mereno na akumulatoru. Aku mora biti dobar i pun.

 

Nema to veze koliko namotaj daje struju.  Mada moraju biti ispravni i davati AC napon razlicit povezan  sa brojem obrtaja.

Ali postoji jos nesto sto bih ja pokusao. Pokusao bih sa drugim voltmetrom.

Cesto se pokvare bas na naponu.

Hocu reci, mozda je sad sve u redu.

Sa drugim voltmetrom ili unimetrom, kako li se zove, provjerio. Oba daju isti rezultat.

 

Stigao mi juce novi regler i sad mi proizvodi struju ali ovaj put vecu od dozvoljenje tj preporucene. Sad proizvodi do 17v (mjerenje na akumulatoru) ako dam gas oko 5000rpm. 

 

Jel ovo opet regler ili imam ja drugih problema?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Pogledaj ovde ponudu.

 

 

MOTOBIKESHOP.RS

Potrebni su vam rezervni delovi za moped, trimer, kosačicu ili skuter? Na pravom ste mestu! Moto bike shop uspešno posluje vise od 20 godina na tržištu!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja