Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12267 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Da se pohvalim, dobio sam "hand made" sedište za TA, novi sunđer i presvučeno "Armaflex"-om. Ostaje samo da kupim dobar skaj i da sašijem presvlaku koja mora biti iz više komada.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

ovo mu dodje nesto kao onaj bison ili henkel epoxi git, a vidim da ima i nesto henkelovo dvokomponentno ali u tecnijem stanju, tj u vidu paste

jel mozes da prevedes sa italijanskog da znamo samo sta je to?

 

Naveli su koji su sve proizvidjaci tih sredstava. Kazu da je bitno da je dvokomponentni i da je bolje izbegavati obojene i providne vec uzimati one sive boje.

Podelili su ih u 3 grupe:

-Prvi, tecni koji se suse za kratko vreme i koriste se za hitne intervencije.

-Drugi su tecni sporo se suse tek nakon nekih 6 sati pocinju da se suse i tada je moguce oblikovati ih mokrim prstima, potrebno im je 12/24 sata da se osuse

-Treca grupa su stick oni tvrdi koji mogu da se oblikuju prstima i da zamene neki deo koji fali, poput onih klinova na bočnim stranama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

TO KRALJU, upravo to je ono sto mi treba, samo bih ja to malo lepse uradio umesto ovako prstom da oblikujem zabicu, uzeo bih"mustru"u recimo gipsu sa postojece, jer su sve iste a ostale imam, i onda zapunio kalup i samo nataknem to na patrljak koji je ostao pa kad se epoxi stegne samo slomim gips, mislim da ce estetski izgledati mnogo lepse a posebno sto ce posle toga da se farbaju plastike pa se nece ni poznavati (jer sam ja strasna picajzla za estetiku, cak i za ono sto se ne vidi)!

Inace gumica mi je stigla, hvala kolezi bojanboka na usluzi, samo savetujem ostale da izbegnete PostExpress za slanje posto su najskuplji te gumica izadje tacno duplo, a sad se razmisljam da li da kupim i one gumice koje idu u ove rupe na dnu bocnih plastika (one koje tip krpi na linku iznad na prve 2-3 slike), ili da stavim lepo gumicu od cesme/baterije za vodu, jednu iznad a jednu ispod, malo zalepim nekim lepkom i kad se to natakne nema da mrda, posto bih rupe gumica gadjao da budu manje od same rupe plastike i onda ne bi one dve dozvoljavale toliko pomeranje da udari sipkica rama u plastiku i opet slomi to parce sem pri teskom padu ali sledeci na redu je crash bar pa ne brinem za to i da se desi (pu pu)?  ;D

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Konacno sam uslikao nogostupe koje sam radio. Ideja je bila napraviti nogostupe koji su nizi od tvornickih radi vise mjesta na motoru, pogotovo u voznji stojeci, jer sam do sada strsao kao jarbol (193cm visok). Nogostupi su osim toga i siri i duzi te vise prilagodjeni offroad voznji (nazubljeniji). Radjeni su od inoxa (prokroma) da ne hrdjaju i zato jer majstor kod kojeg sam radio inace radi s inoxom, pa je bilo jeftinije sagnuti se po inox nego ici u trgovinu po obicno gvozdje!  ;D

Eto slika...

EDIT: Majstor je odlucio napraviti par komada za prodaju. Nogostupi pasu i na Africu Twin cijena je 85€.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

Konacno sam uslikao nogostupe koje sam radio. Ideja je bila napraviti nogostupe koji su nizi od tvornickih radi vise mjesta na motoru, pogotovo u voznji stojeci, jer sam do sada strsao kao jarbol (193cm visok). Nogostupi su osim toga i siri i duzi te vise prilagodjeni offroad voznji (nazubljeniji). Radjeni su od inoxa (prokroma) da ne hrdjaju i zato jer majstor kod kojeg sam radio inace radi s inoxom, pa je bilo jeftinije sagnuti se po inox nego ici u trgovinu po obicno gvozdje!  ;D

Eto slika...

jel imas neku semu po kojoj si radio ili samo otprilike je uradjeno?

 

lomnica, izvini za postexpres ali to je jedini nacin da me ne cekas dugo posto se tek sutra vracam za BG, ako dodjes u BG imas pice i kolace od mene

a sto se tice pravljenja nedostatka dobra ti je ideja sa gipsom ali nemoj previse debelog da ga napravis posto bi usled lomljenja mogla i nadogradnja da pukne, a ako radis sa onim kao sto je plastelin onda mozes rukama da oblikujes i kad se stvrdne obradis sa smirglom i dobijes glatku povrsinu a posto mi rece da ti je beo motor posle samo malo spricnes belim sprejom preko tog dela i dobijes kao novo bez otisaka prstiju na epoxy gitu  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Svaka cast majstoru lepo odradjeno, koliko kostaju?

Radio sam zajedno s majstorom koji ih je vario. Prijatelj nije naplatio nista. Na kraju su ispjeskareni da se ne sjaje i uklope u boju dekla/rama.

 

Radili smo vise-manje otprilike, imao sam sliku kupovnih koji kostaju 134€ u Njemackoj  :o

...sad bi vec imao shemu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Konacno sam uslikao nogostupe koje sam radio. Ideja je bila napraviti nogostupe koji su nizi od tvornickih radi vise mjesta na motoru, pogotovo u voznji stojeci, jer sam do sada strsao kao jarbol (193cm visok). Nogostupi su osim toga i siri i duzi te vise prilagodjeni offroad voznji (nazubljeniji). Radjeni su od inoxa (prokroma) da ne hrdjaju i zato jer majstor kod kojeg sam radio inace radi s inoxom, pa je bilo jeftinije sagnuti se po inox nego ici u trgovinu po obicno gvozdje!  ;D

Eto slika...

jel imas neku semu po kojoj si radio ili samo otprilike je uradjeno?

 

lomnica, izvini za postexpres ali to je jedini nacin da me ne cekas dugo posto se tek sutra vracam za BG, ako dodjes u BG imas pice i kolace od mene

a sto se tice pravljenja nedostatka dobra ti je ideja sa gipsom ali nemoj previse debelog da ga napravis posto bi usled lomljenja mogla i nadogradnja da pukne, a ako radis sa onim kao sto je plastelin onda mozes rukama da oblikujes i kad se stvrdne obradis sa smirglom i dobijes glatku povrsinu a posto mi rece da ti je beo motor posle samo malo spricnes belim sprejom preko tog dela i dobijes kao novo bez otisaka prstiju na epoxy gitu  ;D

@Alera:

Svaka cast prijatelju, ja sam za pocetak samo gumice skinuo sa fabrickih ali ne ide jer sam 190cm a krakat te mi fali prostora, zato sam mnogo povijen dok vozim offroad (veci deo vremena znaci) a ovo je super sto si uradio, idem i ja uskoro ovo da budzim samo daj dimenzije, za koliko si spustio, koliki su zubici...?

@bojanboka:

Nema za sta da se izvinjavas prijatelju, ja nisam ono tebi napisao vec ostalim da ne salju preko njih jer puno naplacuju, za ovaj paketic od mozda gram-dva ne bi trebalo da je postarina tolika, znaci nista ja ne zameram nego ostalima savetujem da iste izbegnu, nesto jeftiniji a sa jako prijatnim kuririma su DailyExpress, a najjeftiniji je mislim AKS, inace ja sam zadovoljan da sam robu dobio pa makar me i troduplo kostala, nije skupa ni bila!  ;)

Sto se pica tice videcemo kad dodjem i kad ce to biti uopste, ako bude igrao Partizan u Areni i ako ima karata eto mene, a uzvracam i ja tebi poziv posebno ako volis prirodu, njene lepote i cudesa a i offroad je doooobar, tu gde idem Trandzom ne idu ni neki mladji klinci sa pravim krosericama, rizicno ali je uzivanje veliko pa ko voli i sme...  ;D

 

P.S. Ako radim sa gipsom znam da ne sme mnogo debeo sloj, mislio sam da uzmem nesto kao poklopac od markera kao kalup, on je oko 5cm dug i oko 2cm u precniku, taman oko 20-25% deblji i duzi od zabice, a naravno namazao bih isti necim (mada ce ostati maziva po njemu od uzimanja oblika sa postojece koju moram da namazem da skinem kalup) da lomljenje kalupa bude krajnja solucija a da pokusam prvo skidanje, inace motor je beo samo jos koji dan, vucem ka tome da ga prefarbam u KTM boje najverovatnije, videcu koliko love pretekne od sredjivanja!

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Harley Davidson

Zamolio bih vas da mi kazete gde ove zastitne gume na vilama imaju da se kupe i kolika im je cena?

Ako imate neko resenje iz domace radionsti, a da je funkcionalno, prihvatio bih ga i rado bih sacuvao koji dinar.

post-1908-12879062607396_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12267 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ima u Louisu, ima u Moto kući Lazarević...cena je oko 15 - 20 evra za par.

 

Međutim, čuo sam na jednome mestu od jednog čoveka da idealno odgovaraju zaštitne gume od letve volana za Opel vektru? i da koštaju obe oko 500 dinara.:D Trebalo bi proveriti ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Harley Davidson

Ima u Louisu, ima u Moto kući Lazarević...cena je oko 15 - 20 evra za par.

 

Međutim, čuo sam na jednome mestu od jednog čoveka da idealno odgovaraju zaštitne gume od letve volana za Opel vektru? i da koštaju obe oko 500 dinara.:D Trebalo bi proveriti ;)

 

Hvala care! Pitacu za Opela vektru!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

@Alera:

Svaka cast prijatelju, ja sam za pocetak samo gumice skinuo sa fabrickih ali ne ide jer sam 190cm a krakat te mi fali prostora, zato sam mnogo povijen dok vozim offroad (veci deo vremena znaci) a ovo je super sto si uradio, idem i ja uskoro ovo da budzim samo daj dimenzije, za koliko si spustio, koliki su zubici...?

 

 

Probao sam sa skidanjem gumica, ali malo je tu koristi za visinu, a iskreno i jadno izgleda: izgledaju jos uzi i manji...

 

...nogostupi su spusteni 4,5 cm, zubi su 4mm duboki i 8mm siroki, a ostale dimenzije nisam zapamtio, ali mogu ih premjeriti.

 

Majstor bi kaze napravio jos par komada za prodaju, pa su komentari dobrodosli...

 

...ja ne bi harmonike, one neoprenske zastite su mi puno lijepse...  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Zamolio bih vas da mi kazete gde ove zastitne gume na vilama imaju da se kupe i kolika im je cena?

Ako imate neko resenje iz domace radionsti, a da je funkcionalno, prihvatio bih ga i rado bih sacuvao koji dinar.

 

http://www.3t-racing.com/ariete.php?kat=Mandzetne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

lomnica

znam da nisi meni napisao ali svakako da ti se izvinim, znam da je preko AKS 150din a reko da dobijes sto pre a slao sam i pre preko post expresa i znam da nije bilo toliko ali su izgleda digli cenu.

Pitacu drugara koji se bavi proizvodnjom gume da li moze da se proizvede ta gumica a i ona sto drzi svaku mogucu plastiku na motoru i koja bi cena bila.

Probaj sa onim epoxi gitom od henkela (kosta nesto preko 100din Bisonov je triput skuplji) rukama da napravis i ismirglas, pa ako ne uspes onda pokusaj sa kalupom od gipsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Kasno... kupio sam jos odavno taj Bisonov, bio je par stotina kinti u Tempu, odoh sad kuci pa se ujutru bacam na brckanje motora,cujemo se za par dana kad se vratim...

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Gospodo izvinite što prekdam vaše započete diskusije. Samo hoću da obavestim sve prisutne da od danas imate još jednog člana Transalp porodice.

Pratio sam ovu temu i svakako ću i ja da "spustim" nogostupe.

Interesuje me kako izvršiti "deblokadu" motora od 27 Ks  (1989 god. iz Švajcarske).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Mnogi motori su "blokirani"samo u saobracajnoj, tj. davno im je jos u CH skinuta blokada. Jesi li siguran da i sa tvojim nije taj slucaj ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Po mojoj (skromnoj) proceni motor ide ko "sumanut". Moguće je da je skinuta blokada. Pozvaću u pomoć nekog iskusnijeg "ispitivača".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ne znam kako bi iskusan ispitivac to proverio bez probe, a najbolja je proba testiranje max brzine (oko170km/h za Transalpa) Ako ne moze bar priblizno da je dostigne znaci ima blokadu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

183 km/h na 8300 rpm kod mene.

 

Do tada ste vec davno putovali kroz vreme... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja