Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Evo ovde se najbolje vidi kako nalepnice sjaje kao macije oci na Rebelu...

 

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/Xh/9geCv_picture006gx.jpg/

 

Wooow, mislim da moje ne sijaju, provericu dovece pa cu da ti kazem. Ne znam @thelord-ove, da li sijaju, njegov je isti ko moj.

Koje je godiste tvoj TA i odakle je uvezen?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ajd molba za pomoć. Prvo, jel ima ko da je vozio 650 i 600 i neko blic poređenje, tj, da li je 650 dobitak i u kom delu u odnosu na predhodni model. Pošto dosta motora nema opremu, koliki može da koštaju rol bar napred, nosač bočnih kofera sa isto kreš barom, top case nosač,centralni štender i povišen vizir. Ovo bi mi pomoglo u kupovini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

TA je 98` godiste uvezen iz Italije..... proizveden u Italiji, a oni su ludi za Transalpom :D kad sam ga uzeo presao je 57.000 i stvarno sam prezadovoljan...to mi je bila zelja od samog starta.....Transalp 600v, sa dva diska napred... zadnji u seriji pre ovog novijeg od 650.....malo sam se raspitivao oko toga bas, mislim na nalepnice i navodno to imaju samo ovi "krem modeli"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Sto se modela 600 i 650 tice....ovako...poredicu TA XL600v-w model (kao moj) sa 2 diska napred sa ovim novijim XL650v......iskreno ta 3-4 konja vise sto ima 650, ne prave nikakvu razliku, oba motora imaju solidnu zastitu od vetra sami po sebi, mislim na noge, i nabacis gore neki viskoki vizir. Sto se agregata tice ja sam pre za starije, izdrzljive, proverene.....mislim na agregat od XL600v...uglavnom oba motora treba da imaju jos malo konja vise....mada ja sam iskreno zadovoljan onim sto dobijam.....u principu nije ti neka razlika izmedju 600v i 650v osim onog fensi fara koji ima 650, malo drugacijeg agregata i onih fensi brzih oklopa sa strane....a da, imas i merac goriva, iskreno meni je lakse bez njega...ti kako hoces....ako hoces moje misljenje uzimaj dobar 600V i gazi..... Crash barovi ce mene izaci 70 evra ali po mojoj zelji..hehehe malo zakomplikovao....Vizir cu da radim kod Ivana, mislim da ti je to oko 3000. nosace kofera kao covek ili napravi ili naruci iz louisa....to ti je moj predog...pozdrav!

 

AKO CE SE OSTALI VOZACI TA SLOZITI SAMNOM: AKO HOCES PRAVI TA, ONAJ KOJI JE "USAO U LEGENDU" ONDA UZMI XL600v....650 i 700 su mi se nekako udaljili bas od te reci "Transalp" bez uvrede za vozace 650 i 700, i to su sjajni motori samo mislim da su nekako vise vezani za asfalt od naseg kultnog 600v :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Smooth operator, 136 postova
  • Motocikl: nexus 300

ako hoces moje misljenje uzimaj dobar 600V i gazi.....

 

Meni se isto cini da je to dobitna kombinacija, model izmedju '97 i '99. Nekako je i najlepsi, licno.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Quote

Motor je brezhiben , pri 38500 KM motor manjse generalno obnovljen MENJANA SKLOPKA, LEZAJI NA GREDI ,BATNI OBROCKI ,TESNILA ... potrebo bo cez kakih 1000 do 1500 KM zamenjat se zadnjo gumo in sprednje plpscice ki jih prilozim zraven.

Unquote

 

Sta je bilo sa motorom? Ovo podvuceno sam shvatio!  ???

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

 

Kolko ja shvatam radjena mu je "manja" generalna - kvacilo, karike, zaptivke... Guma treba da se menja za 1000-1500. Takodje na slikama se vidi da je levi crash bar dobrano povukao na gore i unutra sto zanci da je padao sto samo po sebi nije strasno samo treba videti da li je samo crash bar povukao ili jos nesto. Takodje jako je sumnjivo da je toliki servis radjen na 38k, sto upucuje na verovatno laznu kilometrazu ili lose odrzavanje ili zestoku eksploataciju.

 

Takodje cini mi se da ima ostecenje na rezervoaru sa desne strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Pa sumnjiva je cena, to godiste i ta kilometraza nije ispod 2500e, bilo u Nemackoj, bilo u Italiji, osim na Siciliji i u Kalabriji.  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Ajd molba za pomoć. Prvo, jel ima ko da je vozio 650 i 600 i neko blic poređenje, tj, da li je 650 dobitak i u kom delu u odnosu na predhodni model. Pošto dosta motora nema opremu, koliki može da koštaju rol bar napred, nosač bočnih kofera sa isto kreš barom, top case nosač,centralni štender i povišen vizir. Ovo bi mi pomoglo u kupovini.

[/quote

 

 

Ja sam kao prvi motor kupio 650 i ni najmanje se nisam zeznuo. Dosuse, 600tka mi nikad nije bila ni u razmatranju. Dvoumio sam se izmedju Afrike, F650gs-s i TA650ice. Iz ove perspektive ti tvrdim da uopste nisam pogresio. Nabrojacu ti samo nekoliko razloga. Pre svega te molim da imas u vidu da je ovo sto cu ti reci iskljucivo subjektivno (moje) misljenje:

600tka deluje cvrsce, tj kao da je pravljena da ostavlja dojam da je za off. Mene voznja 600tke asocira na voznju traktora.

650ica deluje suptilnije, tj mnogo vise mi se cini da je orjentisana asfaltu. Mnogo lepse lezi na putu. Mnogo je bolja zastita od vetra (kolega joca transalp koji je rekao da je zastita dobra na oba ipak nije u pravu). Razlika u snazi je mala, ali se pri ubrzanjima oseca.

Ti sam proceni na kom terenu ces provoditi najvise vremena. Cini mi se da se za off uzima ipak nesto drugaciji i laksi bajk.

650ica je novija, bolje izdizajnirana (sto je diskutabilno, tj stvar licnog dozivljaja), lakse ces je prodati jednog dana. Prosetaj forumom i pogledaj tzv. krizu u svetu Afrika Twin-era. Cini mi se da je jednostavno doslo do zasicenja matorih i "proverenih" (uz duzno postovanje svim kolegama sa afrikama u posedu).

Ukoliko imas iskrenu dilemu, slobodno se obrati pojedincima za neku probu. Evo, ja ti stojim na raspolaganju za TA650, pa ukoliko si zainteresovan, slobodno se javi, probaj, pa ces ipak steci kakvo-takvo licno misljenje.

drugarski pozdrav

ps:

kres bar kosta oko 70 (u varijanti domace radinosti)

nosac bocnih od 50-70 (ponovo domaca radinost)

Top case nosac oko 5000 (nov, Givi)

center stand oko 60 (domaca radinost)

povisen vizir oko 3500 (domaca radinost)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

izvinjenje svima za nepismenost od malopre. slucajno sam i svoj komentar ubacio u djuntin citat. evo ga jos jednom moj odgovor djunti:

Ja sam kao prvi motor kupio 650 i ni najmanje se nisam zeznuo. Dosuse, 600tka mi nikad nije bila ni u razmatranju. Dvoumio sam se izmedju Afrike, F650gs-s i TA650ice. Iz ove perspektive ti tvrdim da uopste nisam pogresio. Nabrojacu ti samo nekoliko razloga. Pre svega te molim da imas u vidu da je ovo sto cu ti reci iskljucivo subjektivno (moje) misljenje:

600tka deluje cvrsce, tj kao da je pravljena da ostavlja dojam da je za off. Mene voznja 600tke asocira na voznju traktora.

650ica deluje suptilnije, tj mnogo vise mi se cini da je orjentisana asfaltu. Mnogo lepse lezi na putu. Mnogo je bolja zastita od vetra (kolega joca transalp koji je rekao da je zastita dobra na oba ipak nije u pravu). Razlika u snazi je mala, ali se pri ubrzanjima oseca.

Ti sam proceni na kom terenu ces provoditi najvise vremena. Cini mi se da se za off uzima ipak nesto drugaciji i laksi bajk.

650ica je novija, bolje izdizajnirana (sto je diskutabilno, tj stvar licnog dozivljaja), lakse ces je prodati jednog dana. Prosetaj forumom i pogledaj tzv. krizu u svetu Afrika Twin-era. Cini mi se da je jednostavno doslo do zasicenja matorih i "proverenih" (uz duzno postovanje svim kolegama sa afrikama u posedu).

Ukoliko imas iskrenu dilemu, slobodno se obrati pojedincima za neku probu. Evo, ja ti stojim na raspolaganju za TA650, pa ukoliko si zainteresovan, slobodno se javi, probaj, pa ces ipak steci kakvo-takvo licno misljenje.

drugarski pozdrav

ps:

kres bar kosta oko 70 (u varijanti domace radinosti)

nosac bocnih od 50-70 (ponovo domaca radinost)

Top case nosac oko 5000 (nov, Givi)

center stand oko 60 (domaca radinost)

povisen vizir oko 3500 (domaca radinost)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

 

 

Djunto, najbolje da kupis Transalp '87 godiste, taj je najlegendarniji, a i ako je imao nekih mana do sad se pokazao! I ovako moto industrija nije ni malo napredovala od tada, a to ti je, sto bi rekao kolega, PRAVI TRANSALP KOJI JE USAO U LEGENDU! A merac goriva, sta ce ti? Lakse je bez...

 

I dalje ne mogu cudom da se nacudim da neko moze da daje savete, a da pritom nije posedovao oba motora, i to da savetuje nekoga da uzme STARIJI motor, naspram evolucije istog. Sta sve ovde covek moze da procita...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Smooth operator, 136 postova
  • Motocikl: nexus 300

 

 

Djunto, najbolje da kupis Transalp '87 godiste, taj je najlegendarniji, a i ako je imao nekih mana do sad se pokazao! I ovako moto industrija nije ni malo napredovala od tada, a to ti je, sto bi rekao kolega, PRAVI TRANSALP KOJI JE USAO U LEGENDU! A merac goriva, sta ce ti? Lakse je bez...

 

I dalje ne mogu cudom da se nacudim da neko moze da daje savete, a da pritom nije posedovao oba motora, i to da savetuje nekoga da uzme STARIJI motor, naspram evolucije istog. Sta sve ovde covek moze da procita...

 

 

Za koliko novca ti bese prodajes svog TA '01?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Ne znam kakve to sad veze ima?

Ne reklamiram svoj svoj motor, a ovo bih napisao i da se radilo o, lupam, Suzukiju SV650 ili bilo kojem drugom motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Smooth operator, 136 postova
  • Motocikl: nexus 300

Ne znam kakve to sad veze ima?

Ne reklamiram svoj svoj motor, a ovo bih napisao i da se radilo o, lupam, Suzukiju SV650 ili bilo kojem drugom motoru.

 

Kako kakve veze ima, pa vidis da smo g.Djunta i ja potencijalni kupci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Pa ja sam malo drugacije shvatio tvoj komentar, mislio sam da si aludirao na to da ja hocu da izreklamiram svoj motor, i time ga lakse prodam, a to mi uopste nije bila namera.Izvinjavam se na nesporazumu.

Cena je 3500, a ako hoces da ga kupis, icice i nize... naravno, ne previse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Uzeo 600v ili 650v....oba motora su strasna samo sam mislio u onim gore postovima da je 600v nekako vise u duhu legendarnog "Transalpa" nisam posedovao 650 ali to je moje neko misljenje..oba su ok...samo se vozaci razlikuju :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Smooth operator, 136 postova
  • Motocikl: nexus 300

Pa to je vec skoro 500e niza od one cene koju ja pamtim (sad sam u tvvom potpisu video i i link do oglasa...), jel bilo ozbiljnih ponuda? Za mene kao novog u svemu tome, ipak se cini kao previse novo i previse lepo. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja