Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12293 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Bravo Vlado, duplo si pametniji posao napravio od onog tvog akcijaša ;D

 

Daće Bog da te još dugo služi i da uživaš na TA kao i svi mi ostali :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

@Vlada

 

Pošto sam ti već čestitao :) iz ličnog iskustva ti savetujem da isčitaš ovu temu od korica do korica, ima VRLO korisnih stvari, za opštu kulturu jednog TA-ovca ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zemun-nbgd

@Vlada

 

Pošto sam ti već čestitao :) iz ličnog iskustva ti savetujem da isčitaš ovu temu od korica do korica, ima VRLO korisnih stvari, za opštu kulturu jednog TA-ovca ;)

 

Razumem!

I ni mi je tesko!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

@Vlada

 

Pošto sam ti već čestitao :) iz ličnog iskustva ti savetujem da isčitaš ovu temu od korica do korica, ima VRLO korisnih stvari, za opštu kulturu jednog TA-ovca ;)

 

Razumem!

I ni mi je tesko!! :)

 

 

Hahaha, pravi vojnik ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Smooth operator, 136 postova
  • Motocikl: nexus 300

Dragi vlasnici Transalpa imam jedno pitanje. Posle slusanja mnogih oprecnih misljenja, ostala je dilema da li se za Transalpom moze opusteno ici na duza putovanja? Naravno, samo ime sugrerise da moze gde 'oces sa njom, ali opet misljenja kazu da se ne snalazi najbolje u voznji autoputem u smislu niske krstarece brzine i sl. Sta Vi kazete na to pitanje i kakva je razlika odnosu na kubikazu od 600 ili 650 ccm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12293 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nemaš nikakvih ograničenja da kreneš na put gde hoćeš sa Transalpom. Nije za velike brzine na autoputu ali neka krstareća brzina od oko 120 - 130 km/h mu odgovara. Odlično se snalazi po krivinama, lošem putu tako da je baš univerzalan motor.

 

Nisam vozio model od 650 kubika ali mislim da nema nikakve razlike, osim estetske :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Sve zavisi od toga sta tebi odgovara. Takodje je relativna stvar "niska krstareca brzina", nekom je nisko 90-100, nekome 120-130, a nekome 150-160km/h. razmisli koje su tvoje potrebe i mogucnosti, pa u skladu sa tim i biraj motocikl. TA je dobar, izdrzljiv i pouzdan motocikl koji moze mnogo da ponese. Sto se tice brzine ima ih koji su ga terali i 170km/h nekoliko sati, medjutim opsteprihvaceno je da mu je krstareca brzina od oko 120-130km/h, odnosno oko 6000 rpm, to je moje iskustvo.

 

Pozdrav

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Potpuno se slažem sa kolegama Arakisom i imenjakom. Uistinu, auto put me ne poznaje puno ali za ovo vreme koliko vozim TA sam vrlo zadovoljan. Lako se vozi i do 120 km/h je vrlo veseo :)

Jedino što meni smeta preko 80 km/h je loša zaštita od vetra za grudi i glavu, sa fabričkim vizirom (visok sam 190 cm). Ali to će rešiti viši vizir by Ivan.

 

Ipak, najbitnije je šta ti očekuješ od motora. Ako se uklapaš u gore navedeno verovatno ćeš biti zadovoljan ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3568 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Dragi vlasnici Transalpa imam jedno pitanje. Posle slusanja mnogih oprecnih misljenja, ostala je dilema da li se za Transalpom moze opusteno ici na duza putovanja? Naravno, samo ime sugrerise da moze gde 'oces sa njom, ali opet misljenja kazu da se ne snalazi najbolje u voznji autoputem u smislu niske krstarece brzine i sl. Sta Vi kazete na to pitanje i kakva je razlika odnosu na kubikazu od 600 ili 650 ccm?

Da pokušam da odgovorim na ovo navodno "jedno" pitanje.

Transalp sam aktivno počeo da vozim pre oko šest meseci i prešao sam njime oko devet hiljada km. Uglavnom sa saputnikom/saputnicom i sa ostalim "teretom" (koferi, torbe, vreće ...). Na dužem putu uglavnom vozim 90-110km/h. Povremeno ga "produvam" i do 150-160. Pređem i više stotina kilometara bez pauze i bez bitnijeg zamora. A prilično sam mator i "ruiniran". Autoputem ne volim da vozim jer mi u tom slučaju "propada" uživanje u razgledanju predela gde prolazim.

A što se tiče snage motora, ubrzanja, brzine ... stvari stoje ovako: Bez obzira na motor koji si nabavio i voziš ga, posle nekog vremena primetiš da mu fali još par stotina kubika i dvadesetak "konja"!. I to će uvek i sa svakim motorom da bude "manjkavost".

A evo mog "leka" za tu pojavu:

Pre par dana sam sa drugarom (od stodeset kila) i sa alatom i nekakvim delovima (težine oko 70 kg smeštenim bočnim koferima), putovao od Aleksinca do Uroševca i nazad. I to dva puta u tri dana. Motor sve to lepo podnosi i ide dobro, ali ...  . Pri povratku drugara i alat ostavim u Niš a ja "solo" produžim još tridesetak km. I koja "drastična" razlika. Motor ide ko "mećava". I tako si zadovoljan performansama par dana. A onda ga ponovo natovariš pa rastovariš ...

Bez šale. Transalp je odličan motor za sve namene, (osim za ozbiljan off-road).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

TA sam vozio 2 godine... verziju 600... presao sam sa njim oko 55000km...

 

* svakodnevno krace relacije na posao

* kraci izleti i putovanja sam ili sa suvozacem sa topcaseom ili sa sva tri kofera

* putovanja od 2000-4000km natovaren kao mazga, top, bocni koferi i "kobasica" na zadnjem sedistu

 

vozio sam lokalnim putevima, autoputem (koji zaista ne volim), planinskim krivinama, alpima, cak i off u sloveniji natovaren maksimalno

 

taj motor moze svogde u svakom momentu kako god ga natovario, veoma zahvalan motor za sve uslove a zaista trazi jako malo od odrzavanja

 

meni je posle nekoliko duzih putovanja zafalilo 5-10 konja za varijante kada sam sa suvozacem, natovaren, kada treba negde bas uzbrdo ili ako treba brze nesto obici i slicno. Inace sasvim udoban cak i za suvozaca na duge staze. Zbog tog razloga sam uzeo malu afriku. To mi taman daje to malo vise snage i obrtnog momenta koji su mi nedostajali na TA.

 

Ako imas mogucnosti i dobru kombinaciju za TA, ne razmisljaj, nego uzimaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Smooth operator, 136 postova
  • Motocikl: nexus 300

medjutim opsteprihvaceno je da mu je krstareca brzina od oko 120-130km/h, odnosno oko 6000 rpm, to je moje iskustvo.

 

Pozdrav

 

 

 

120-130km/h je pretpostavljam sasvim u redu da odes i na kraj sveta. Voleo bih da mi pojasnis jos neke stvari, ali o tom po tom, uostalom i onako ste mi bas ti i g.Arakis napunili glavu Vasim mocnim motorinima pa mi moj skuter vise uopste ne izgleda tako lepo. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Smooth operator, 136 postova
  • Motocikl: nexus 300

Dragi vlasnici Transalpa imam jedno pitanje. Posle slusanja mnogih oprecnih misljenja, ostala je dilema da li se za Transalpom moze opusteno ici na duza putovanja? Naravno, samo ime sugrerise da moze gde 'oces sa njom, ali opet misljenja kazu da se ne snalazi najbolje u voznji autoputem u smislu niske krstarece brzine i sl. Sta Vi kazete na to pitanje i kakva je razlika odnosu na kubikazu od 600 ili 650 ccm?

Da pokušam da odgovorim na ovo navodno "jedno" pitanje.

Transalp sam aktivno počeo da vozim pre oko šest meseci i prešao sam njime oko devet hiljada km. Uglavnom sa saputnikom/saputnicom i sa ostalim "teretom" (koferi, torbe, vreće ...). Na dužem putu uglavnom vozim 90-110km/h. Povremeno ga "produvam" i do 150-160. Pređem i više stotina kilometara bez pauze i bez bitnijeg zamora. A prilično sam mator i "ruiniran". Autoputem ne volim da vozim jer mi u tom slučaju "propada" uživanje u razgledanju predela gde prolazim.

A što se tiče snage motora, ubrzanja, brzine ... stvari stoje ovako: Bez obzira na motor koji si nabavio i voziš ga, posle nekog vremena primetiš da mu fali još par stotina kubika i dvadesetak "konja"!. I to će uvek i sa svakim motorom da bude "manjkavost".

 

 

 

A evo mog "leka" za tu pojavu:

Pre par dana sam sa drugarom (od stodeset kila) i sa alatom i nekakvim delovima (težine oko 70 kg smeštenim bočnim koferima), putovao od Aleksinca do Uroševca i nazad. I to dva puta u tri dana. Motor sve to lepo podnosi i ide dobro, ali ...  . Pri povratku drugara i alat ostavim u Niš a ja "solo" produžim još tridesetak km. I koja "drastična" razlika. Motor ide ko "mećava". I tako si zadovoljan performansama par dana. A onda ga ponovo natovariš pa rastovariš ...

Bez šale. Transalp je odličan motor za sve namene, (osim za ozbiljan off-road).

 

 

 

 

Da, izvinjavam se, ipak je to vise pitanja...srecom vidim da Vam je svima zadovoljstvo da odgovorite, pa tim i bolje. Ova prica sa Aleksincem me podseca na onaj vic sa Mujom koji bezi od lava i kad ga ovaj stigne, on baci nakovanj i trci brze...mozda cu i ja tako sa zenom, vozim je , vozim i kad mi dosadi, ostavim je i vozim jos brze. :)

U sustini tvoj odgovor je ono sto me je i zanimalo (naravno i ostali), dakle, moze se sa TA gde hoces, i u Afriku i na more, a naravno i do posla preko pola grada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

@robbief

 

Hehe, vidimo li mi to novog sektaš u najavi? ;)

 

Nemoj puno da se dvoumis, ako je cena korektna a motor ispravan :) nećeš pogrešiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Pozdrav ljudi,

imam jedno pitanje, naime par puta sam motor prao kompresorom i posle pranja kada dam kontakt ili ga upalim cuje mi se kao relej od zmigavaca da skljocka, isto kao i zmigavci da rade samo duplo brze, kada upalim zmigavac, nebitno levi ili desni on uspori i radi normalno, ali kad ugasim zmigavce pocne opet brzo da cvaka.

 

Dal' je neko mozda imao iskustva sa tim?

 

I drugo pitanje, jel' zna neko dal' se na TA spanuju lanci bregaste i kako (posto ima 2) i posle koliko bi trebali da se menjaju?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp

Imam ja jedan na prodaju!

 

Sta ja to vidim komsija :o Da nije neka zaraza zavladala po Mirijevu, ne daj Boze ;D

 

Ma kakva zaraza komso. Ukazala mi se neka Africa za lepe pare, a od ovoga mi se ne odvaja. Taman je kao slag na tortu leglo Touring sediste. Vidis da ga nema ni u oglasima. Ne dam ga svakome, samo nekom ko ce stvarno da ga pazi. Dobra je to raga!

:(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Jeli sektaši, jel neko menjao ležajeve u točkovima? Nešto bih, kada menjam gume kod Mate, da promenim i ležajeve. Na netu sam video da napred idu dva 6202, pozadi dva  6203 i na zupčaniku 6204. Pitanje je da li su ove dimenzije. Zvao sam i Astrid i imaju sve za sitnu lovu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Jeli sektaši, jel neko menjao ležajeve u točkovima? Nešto bih, kada menjam gume kod Mate, da promenim i ležajeve. Na netu sam video da napred idu dva 6202, pozadi dva  6203 i na zupčaniku 6204. Pitanje je da li su ove dimenzije. Zvao sam i Astrid i imaju sve za sitnu lovu.

 

Dobro proveri koji je lezaj na zupcaniku ali mislim da nije taj vec 62/33 mada nisam siguran!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja