Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA DTR 125CC

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Požega
  • Motocikl: Yamaha TDR125

Zdravo da li neko ima neki savet ili predlog kako da nabudzim ili poboljšam brzinu svoje yamahe tdr 125cc ??

Trenutno stanje je ovako kupio sam je bez celog ypvs sistema sto znaci bez ventila snage el.motorcica i kompletnog sistema nije mogla da radi lepo ispod 5k obrtaja ali je preko lepila išla je 120kmh i dolazila je najviše do 9k obrtaja sada sam joj skoro ugradio ceo sistem i dobio sam snagu za uzbrdo sada moze da ide na manjim obrtajima i tako to ali po ravnom kao da je se ugušila, ništa drugo nisam menjao sada po ravnom od 4te brzine do 6te  jedva navlaci do 8k i tesko dolazi do 9k

Sve u svemu svaki savet bi mi pomogao 

Dodaću ispod sliku trenutnog karburatora na njoj.

 

20220827_174934.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Verovatno nisi dobro nastelovao sajle, pa ti ne otvara ventil do kraja. I greska od 1mm je za cvaju mnogo jer je za toliko spusten izduvni ventil, sto je znatno manje snage u visokim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

 

 

Skini ovaj poklopac i proveri da li ti je na ugasenom motoru onaj prorez u pravcu sa onom rupom na kucistu. Takodje mora da bude u tom polozaju i pod gasom. Ukoliko nije otpusti malo sajlu broj 1 a dotegni sajlu broj 2 dok ga ne dovedes u taj polozaj.

 

Da, takodje se uveri i da nisi plasticni polumesec okrenuo za 180 stepeni, koliko se secam kod nje je to bilo moguce, pa cak je i fabricki bila vrsta blokade zbog manje kilovataze u saobracajnoj(zbog kategorije), pa radio mehanizam- ne radio, ventil bude uvek zatvoren.

Promenio član MarkoMoto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Požega
  • Motocikl: Yamaha TDR125

Ne mogu da ti posaljem snimak ako mozes posalji mi bilo sta preko cega mogu da ti posaljem viber instagram bilo sta.

Ako mozes da analizujes bio bih ti zahvalan 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Požega
  • Motocikl: Yamaha TDR125
On 27.8.2022. at 19:40, 6 GEAR je napisao:

A da li ima razlike u u delovima to jeste u samom ventilu i el.motorčiću jer mi se čini da je sa novijeg tipa yamahe tdr.

Da li to mozda ima neke veze?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja