Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc drugaru iz lijepe njihove...

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Salu na stranu, ali mi se jutros javio drugar iz Lovreca kod Imotskog sa molbom da mu neko strucan pomogne savjetom oko rjesenja problema sa upaljenom lampicom "V" na instrument tabli skutera Honda Silver Wing 600 2003. godiste. Skuter normalno pali, ide, sva ulja i tecnosti na normalnom nivou, pogonski remen dobar itd. "Znaci sve normalno po njegovom misljenu", ali lampica stalo upaljena? Ako ima neka tajna caka u vezi toga moze i na PP.

Hvala u naprijed na pomoci.

 

Whats-App-Image-2022-08-21-at-11-18-45.j

Promenio član Branko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

V-matic, ili ti kaiš treba zameniti. Mislim da se to kod njih na određenoj kilometraži pali, ne verujem da ima senzor za potrošenost (ne mogu da tvrdim), verovatno se pri zameni resetuje brojač, koji neko nije zamenio ili nije ni menjao ;)

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd, Gornji Milanovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom

Nisam strucan, ali mogu da probam default_0a-smiley.gif

I meni se na sw400 palila V lampica kada predjem preko 130 km/h. Resetujem je, pa ako opet predjem tu brzinu, upali se ponovo.

Reset lampice se radi tako sto se bez kontakta pritegnu i drze oba tastera ispod table, da se kontakt i drze se tasteri dok ne pocne da trepce V lampica. Kad pocne da trepce, pustis tastere i trebalo bi da se ugasi.

Kod mene se palila lampica na autoputu kada predjem preko 130 km/h, posto je bio potrosen kais. Nije bio ispucao, samo je istrosen, tj. stanjen ispod odredjene mere. Pretpostavljam da prati odnos brzina/broj obrtaja, pa kada je kais potrosen, predje taj neki procenjen broj obrtaja za tu brzinu i pali lampicu kao upozorenje da bi uskoro trebalo promeniti kais.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Kolege su u pravu, to je upozorenje za zamenu kaiša, pali se na i na odredjen broj pređenih km. Nije nikakva greška, vec treba resetovati brojač kad se zameni kais. Vrlo često se na to zaboravi kad se menja kais, pa krene da svetli.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 53 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

V-matic, ili ti kaiš treba zameniti. Mislim da se to kod njih na određenoj kilometraži pali, ne verujem da ima senzor za potrošenost (ne mogu da tvrdim), verovatno se pri zameni resetuje brojač, koji neko nije zamenio ili nije ni menjao ;)

 

E sad kako se resetuje taj signal-lampica prilikom zamjene kaisa? Posto sam naosao da je to na 16K milja na nekom Engleskom sajtu. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 53 minuta, sether je napisao:

Nisam strucan, ali mogu da probam default_0a-smiley.gif

I meni se na sw400 palila V lampica kada predjem preko 130 km/h. Resetujem je, pa ako opet predjem tu brzinu, upali se ponovo.

Reset lampice se radi tako sto se bez kontakta pritegnu i drze oba tastera ispod table, da se kontakt i drze se tasteri dok ne pocne da trepce V lampica. Kad pocne da trepce, pustis tastere i trebalo bi da se ugasi.

Kod mene se palila lampica na autoputu kada predjem preko 130 km/h, posto je bio potrosen kais. Nije bio ispucao, samo je istrosen, tj. stanjen ispod odredjene mere. Pretpostavljam da prati odnos brzina/broj obrtaja, pa kada je kais potrosen, predje taj neki procenjen broj obrtaja za tu brzinu i pali lampicu kao upozorenje da bi uskoro trebalo promeniti kais.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk


 

Sad vidje da si napisao kako s eresetuje lampica...:takoje::care:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Javio sam drugaru da proba prvo sa resetom lampice, pa ako ne pomogne da mjenja kais, prem da on trvdi da je kais dobar i ne proklizava? Javim sta je uradio po tom pitanju. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Drugar kaze da je vec X puta resetovao senzor lampice V i nakon predjenih 100-150km se lampica opet upali? :neznam:

 

Edit:

Poslao sam mu skrinsot vasih odgovora za problem koji ga muci, pa neka malo bolje pogleda variomat i kais. ;)

Promenio član Branko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Pa po cemu zna da je dobar? Nece on proklizavati nikad dok se ne raspadne, kod CVT prenosa se meri sirina samog kaisa i za zamenu je kad padne ispod odredjene granice. Ili se menja na odredjenoj kilometrazi, kakogod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Stim da je kolega gore napisao jednu stvar, za koju mislim da je u pravu. 

On potrošenost kaiša računa preko kompjutera, ima parametar broj obrtaja i parametar brzina vozila, kad izađe iz opsega - lampica. Zato mu se i pali indikator posle izvesnog vremena vožnje. ;)

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja