Jump to content

Moto Zajednica

slupani zzr600

Recommended Posts

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

imam slupanog kawasakija zzr600 proizvedenog 1994. godine. da li neko zna gde kod nas mogu da se nabave delovi za ovaj motor, novi - polovni... prodavnice, otpadi i slicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

evo malo detaljnije sta je sa motorom...

 

da bi bio u vozom stanju i prosao tehnicki treba da se zameni prednja viljuska, stavi far i migavci i to je to.

 

inace jos fale oklopi (naravno :D ), nosac desnog nogostupa, cevasti ram koji nosi far i satove (ne znam kako se to tacno zove) i original far.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

evo kako je taj zzr izgledao....

 

 

ntGm8_slika415si7.jpg

 

 

OgLqg_slika416is8.jpg

 

 

CKgDb_slika417lr0.jpg

 

 

eNXaj_slika420my8.jpg

 

 

slike su sa telefona pa je kvalitet malo lošiji i tek sad sam ih prebacio na komp, radovi su u toku i za poèetak sezone biæe spreman ali u drugoj boji, mat crnoj.

 

na prvoj slici na rezervoaru primetiæete udubljenje, tu je vozaè, jadnièak :D , ostavio jaja. inaèe je prošao ok, nedelju dana je hodao kao da je jahao kamilu neko vreme i to mu je bila jedina povreda, iza sebe je imao ženu u full letnjoj opremi - papuèe, majica na bretele i naravno najkraæi moguæi šorts, ona se izgulula kao krastavac i izvrnula èlanak. nisu imali težih povreda, hvala bogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

Jako lep motor,nema shta. Mislim na onoj prwoj slici iz profila,ali po nekoj mojoj proceni i nemash neshto mnogo ulaganja obzirom na celokupno stanje motora (snaga,godishte,MARKA!. . .). Zato sredjuj sad dok je zima,pa na prolece se widimo u Smederewu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

evo šta je još zanimljivo...

 

kada smo kupili motor nismo uspeli da ga upalimo, navodno je bio prazan akumulator (i jeste), kada smo dopunili akumulator motor nije hteo da zavergla, ništa aj u brzinu pa na gurku, neæe ni tako... šta je sad!? :shock:

 

kada smo skinuli filter vazduha primetili smo da ima ulja u kutiji (to bi naravno trebalo da bude suvo), stvar je bila u tome što je motor ležao na boku (ugasio se posle pada) neko vreme dok uviðaj nije izvršen, tom prilikom je deo ulja iz menjaèa kroz iberlauf ušao u filter vazduha i kada je motor podugnut ulje je ušlo u treæi i èetvrti cilindar (moguæe i da je deo ulja ušao kroz karike jer je motor posle pada ležao na desnoj strani). skinuli smo sveæice,bile su masne 3. i 4., zaverglali i ulje je izašlo. oèistili smo i vratili sveæice na mesto u motor je upalio.

 

eto ako neko bude nedaj bože imao sliènu situaciju da ne pomisli odmah kao mu je nešto u motoru puklo pa zato ne može da se okrene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

viljuška je sreðena, hvala ti na pomoæi. :D

 

Jel ovo tvoj TAM iza motora

 

jeste. od ovoliko slika kawe ti se uhvatiš za TAMiæa, he, he, he...

 

Zato sredjuj sad dok je zima,pa na prolece se widimo u Smederewu

 

ma tu je eMZejac za svaki sluèaj. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC
imam slupanog kawasakija zzr600 proizvedenog 1994. godine. da li neko zna gde kod nas mogu da se nabave delovi za ovaj motor' date=' novi - polovni... prodavnice, otpadi i slicno.[/quote']

Mogu da ti nabavim sve sta ti treba popisi sve sta treba pa mi se javi 064/14257-29

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

motor ce da bude vrh kad ga sredish :)

i josh mat crni :D

izgleda da proshli vlasnik nije bash imao ukusa... ove ruchice odskachu samo tako, ali ce na crnoj boji biti extra...

pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna
imam slupanog kawasakija zzr600 proizvedenog 1994. godine. da li neko zna gde kod nas mogu da se nabave delovi za ovaj motor' date=' novi - polovni... prodavnice, otpadi i slicno.[/quote']

Mogu da ti nabavim sve sta ti treba popisi sve sta treba pa mi se javi 064/14257-29

Ti si onaj iz Batashewa shto wozi zelenog suzukija? Znam te,dobar si ti. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

zzr 600 ima skoro isti far i masku i donje spojlere kao ZX10R IZ 90GOD PA nadalje eto samo da znas ako nevjerujes potrazi na netu ako tako budes trazio mislim i ove dijelove lakse ces ih naci. a mogu se uklopiti jer sam jednom imao u garazi zzr izx10r pa sam prepakivao sa jednog na drugi i moglo je. srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG
A jesi wideo shto ima gumu tamo lewo od wesh mashine???

 

guma je od nekog kamiona, mislim da je 20 coli, boga pitaj kako je to dospelo u naše dvorište, inaèe to je slikano u selu kod babe i dede u sremu. i nije veš mašina nego zamrzivaè. :D

 

 

motor æe biti mat crn kao sto sam veæ napisao, jedina dilema da li felne da ofarbam u belu ili i njih u crnu ili da ništa ne diram. :misli:

 

 

krajem nedelje stižu delovi iz nemaèke, ostale su samo još neke sitnice i oklopi, a i to æe uskoro...

 

Rajo imaš PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC
A jesi wideo shto ima gumu tamo lewo od wesh mashine???

 

guma je od nekog kamiona' date=' mislim da je 20 coli, boga pitaj kako je to dospelo u naše dvorište, inaèe to je slikano u selu kod babe i dede u sremu. i nije veš mašina nego zamrzivaè. :D

 

 

motor æe biti mat crn kao sto sam veæ napisao, jedina dilema da li felne da ofarbam u belu ili i njih u crnu ili da ništa ne diram. :misli:

 

 

krajem nedelje stižu delovi iz nemaèke, ostale su samo još neke sitnice i oklopi, a i to æe uskoro...

 

Rajo imaš PP.[/quote']

Javicuti se sutra da vidimo sta ima i koja je cena da nepricam napamet.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC
imam slupanog kawasakija zzr600 proizvedenog 1994. godine. da li neko zna gde kod nas mogu da se nabave delovi za ovaj motor' date=' novi - polovni... prodavnice, otpadi i slicno.[/quote']

Mogu da ti nabavim desni usisnik 90e.cep nemaju ,creva za hladnjak imam na jednom od er-5 neznam dali ti odgovaraju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG
Mogu da ti nabavim desni usisnik 90e.cep nemaju ' date='creva za hladnjak imam na jednom od er-5 neznam dali ti odgovaraju[/quote']

 

pretpostavljam da je usisnik nov, mnogo mi je, za creva ne znam da li odgovaraju. hvala ti u savakom sliuèaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r
motor æe biti mat crn kao sto sam veæ napisao' date=' jedina dilema da li felne da ofarbam u belu ili i njih u crnu ili da ništa ne diram. :misli:[/quote']

 

nemoj bele svega ti :evil:

moje su bele a josh cesh ti verovatno brzo da ga vozish i svaka tachkica ima da ih upropasti... josh sprej za lanac :evil: daleko bilo...

ja bih felne u ferari zhutu, legnu na crnu ko budali shamar :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
"]nemoj bele svega ti :evil:

moje su bele a josh cesh ti verovatno brzo da ga vozish i svaka tachkica ima da ih upropasti... josh sprej za lanac :evil: daleko bilo...

ja bih felne u ferari zhutu' date=' legnu na crnu ko budali shamar :)[/quote']

 

ma da, bre, na beloj se sve poznaje, dok se na ZUTOJ nista nece videti :twisted: :lol:

ja bi' i felne u crno 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

ma mislim da mu bela ne bi nešto stajala (pored toga što su teške za održavanje) pošto ima trokrake felne, da su petokrake mislim da bi bilo bolje.

 

žuta.. hmm, ne znam, nisam video ni jedan motor u toj kombinaciji, ako imaš neku sliku stavi da vidim kako to izgleda.

 

video sam u gradu crni motor sa narandžastim felnama (narandžasta kao na repsol hondi) izgleda extra. ali mi je to sve nekako mnogo upadljivo.

 

najverovatnije æe crna, ovakva kombinacija...

 

D8uJM_bikepics615384800ti5.jpg

 

samo bez poliranog rama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

evo da vas obavestim o toku radova.. :D

 

crevo smo našli, èep takoðe, auspuh namestili i ostalo je samo da se motor proba kako radi i da li ima nekoh problema.

 

i upalismo ga...

 

veæ sam pisao da je nabio ulje u 3 i 4 cilindar, samim tim je isprljao i karburatore tako da je dosta teško i upalio.

 

dimio je nezamislivo (deda i neki prijatelj nas zajebavali kao -u ovaj dimi više od golfa dizela-, jebiga tako je i bilo) pošto je sagorevao ono zaostalo ulje, umalo se nismo podavili, morali smo da ga izvezemo iz garaže.

 

pod sauhom redi, ovako normalno neæ, zeza, gasi se, ne prima gas haos, još samo fali da morju i karburatori da se skidaju i jebeš posao.

 

malo po malo poèeo nekokao da prima gas do 3-4k obrtaja, rešio sam da pokušam da ga provozam. tu smo se i brat i ja napatili ali je posle nekog vremena pogutao šta je imao i poèeo da radi normalno.

 

tako je na red došla i prva vožnja... koja je to radost bila... :D

 

na kraju je sve ispalo dobro, mašina radi normalno, pali kao mina, ne trokira, ništa ne curi, ne tresi ništa, menjaè radi odlièno. extra!

 

još samo kozmetika (farbanje i ostalo) i spremni smo za vožnju.

 

evo malo slièica, obratite pažnju na rezervoar, mislim da mu baš stoji. :D

 

ZorfH_slika488xm5.jpg

 

5IlFs_slika491vb5.jpg

 

fl47D_slika489tc2.jpg

 

j2ls4_slika490wd8.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja