Jump to content

Moto Zajednica

Kineski off-topic

Recommended Posts

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Da li se i vi koji vozite kruzere navalite na stranu u krivini? Ja sam se navikao i u duzim krivinama pri malo vecoj brzini ne samo koleno vec celo telo pomerim u stranu. Kad smo bili sa drustvom na jednom moto skupu i u povratku smo ga malo nagarili po krivinama. Jedan je isao iza mene sa Yamahom r125 i nije mogao da me stigne. Bio je odusevljen kako ga obaram, a u stvari nije bilo nista preterano, mozda malo brzije od moje normalne voznje a vozim dosta sporo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: CF Moto V5

Da li se i vi koji vozite kruzere navalite na stranu u krivini? Ja sam se navikao i u duzim krivinama pri malo vecoj brzini ne samo koleno vec celo telo pomerim u stranu. Kad smo bili sa drustvom na jednom moto skupu i u povratku smo ga malo nagarili po krivinama. Jedan je isao iza mene sa Yamahom r125 i nije mogao da me stigne. Bio je odusevljen kako ga obaram, a u stvari nije bilo nista preterano, mozda malo brzije od moje normalne voznje a vozim dosta sporo.

Samo se ti zajebavaj!!!...Daleko će da doguraš!!!  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Nesicu, Speed-oliki, ili bolje da kazem YBR-oliki motori imaju katastrofalno ponasanje u krivinama, osetljivi su na svaku neravninu, vetar, kamencic, vradzbine i ko zna sta jos. ;) Lelujaju i ne drze putanju kako valja, a tek sto vole da prokliznu ako se pretera. Treba ih voziti totalno po ps-u i penzionerski u krivinama, sa veoma umerenim obaranjem i bez qrcenja. Vec sam spominjao na forumu, na Qingqi-jevoj verziji sam sve to i osetio, uz proklizavanja sto prednjeg sto zadnjeg tocka, a vozio sam ga sasvim normalno, bez nekog posebnog divljanja, uostalom kao sto vozim svoj motor, kasnije malo neznije kada sam video "koliko je sati".  Uglavnom na tom motoru sam proveo jedno 4 sata ukupno, a bilo je vise "uzbudjenja" nego sto sam imao na svom za dve sezone koliko ga vozim (naravno mislim na uzbudjenja zahvaljujuci motoru, a ne saobracajnim okolnostima). A moj motor je za krivine sasvim prosecan, pa ti vidi.

 

 

Upravo to što je Blackbite rekao!

Mislim da je glavni krivac za to visoko težište i veoma mali profil gume naročito zadnje!

Nešiću nisam ispratio i shvatio kad i kako si pao ali bitno je da si ok.

 

Marku naravno želim što brži oporavak i da konačno upoznam čoveka.

Pozdrav svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Sad me nazvao Marko. Visestruka naprsnuca skoro svih koskica u zglobu.

Specijalista u KV misli da su ovi u Urgentnom odlicno namestili sve koskice i ne savetuje operaciju. Uskoro se vraca za BG pa ce da ide na trece misljenje na VMA. Za sad ga nista ne boli i veselo zvuci preko telefona.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

e lorde hvala na obavestenju, ulepsao si mi dan  :) kao sto sam vec negde napisao, ja imam kola sa kukom i strujom za prikolicu, ali nemam prikolicu, pa ako neko moze da nam pomognem u tom slucaju da preteramo markovu hondu ovih dana, bilo bi lepo... znaci trenutno nam fali samo prikolica, kola imamo, dobru volju imamo, a i marko je bolje, znaci sve ide na bolje  ;D i naravno, ako neko ima neki drugi predlog za transport traktora, slobodno neka predlozi, sve je u opticaju  :)  :)  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Ja nemam prikolicu ali imam garazu, ako odgovara i ako vam nisam daleko na raspolaganju sam. (a mogu malo i da caprkam po njoj  ;D )

 

 

 

Nego Ziko, nisi nam prijavio da si i ti popaso zekicu  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

a jbg, nije ni prvi ni poslednji put... zaj*bao me kamion samo tako, ali dobro, sta je tu je... a i ja sam malo zurio da stignem kompaniju jer nisu izvalili da smo mi stali zbog marka, ali sve je za ljude, jel tako cika dzoks brate? aj vidi ako znas nekoga ko ima prikolicu, da se iscimamo po motor  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Пре неки дан сам прочитао то како зезате Марка како се жив нападао, па онда и он сам настави и пише да је пао два'ес' пута и мени било да му предложим да смонтира помоћне точкове, а данас читам да се повредио (више него иначе).

 

Марконато, држим ти фиге да што пре та рука поново заврће гас.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

a jbg, nije ni prvi ni poslednji put... zaj*bao me kamion samo tako, ali dobro, sta je tu je... a i ja sam malo zurio da stignem kompaniju jer nisu izvalili da smo mi stali zbog marka, ali sve je za ljude, jel tako cika dzoks brate? aj vidi ako znas nekoga ko ima prikolicu, da se iscimamo po motor  ;)

jel ovo razlog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

ma nijeeeee, mislim jeste, ali pazi, idem iza kamiona, coveku ne radi nikakva signalizacija, skrece u levu traku i usporava, i ja se odlucim da prodjem pored svojom desnom trakom, kad ni 5, ni 6, covek namota pun desni da skrene u neko dvoriste i jbg, ja sta cu, morao sam nekako da stanem, pa mi je motor samo skliznuo, dok sam ja ostao na nogama, jer sam isao bukvalno 15km/h... jbg, meni je bila slobodna traka, otkud sam znao da ce da skrene levo, pa desno... ali nije nista strasno, malo se papucila iskrivila, ali sam to sanirao ubrzo, pa me saltanje vise nije zjb... ali tacno je i to, da nisam zurio, ja bih sacekao da on skrene gde god hoce, pa bih nastavio put, ali jbg, sta da se radi, to je za nauk!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Da imas polozeno za C kategoriju verovatno bi pretpostavio da ce da skrene desno  :P. Previse je dugacak pa mora da uhvati luk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Predpostavka...

Ali ovaj tupadzija u kamionu ni migavce nije palio...

Ja svaki dan predpostavljam da moze saksija na glavu da mi padne...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

rec je o TAM-u, tako da nije bio dugacak!!! a to da li sam polagao za A, B ili C nema nikakve veze, coveku ne radi signalizacija, tako da... uostalom, on je mene video i znao je da sam iza njega, pa je mogao bar da ulagani, da me natera da stane, a ne da predje na drugu stranu, pa da sece moju traku, inace, put je u tom delu sasvim  dobrai sirok, a kapija dvorista je sigurno 4 metra od ulice, tako da nije morao da hvata luk, a to znam, jer sam i ja vozio taj kamion.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

ma nijeeeee, mislim jeste, ali pazi, idem iza kamiona, coveku ne radi nikakva signalizacija, skrece u levu traku i usporava, i ja se odlucim da prodjem pored svojom desnom trakom, kad ni 5, ni 6, covek namota pun desni da skrene u neko dvoriste i jbg, ja sta cu, morao sam nekako da stanem, pa mi je motor samo skliznuo, dok sam ja ostao na nogama, jer sam isao bukvalno 15km/h... jbg, meni je bila slobodna traka, otkud sam znao da ce da skrene levo, pa desno... ali nije nista strasno, malo se papucila iskrivila, ali sam to sanirao ubrzo, pa me saltanje vise nije zjb... ali tacno je i to, da nisam zurio, ja bih sacekao da on skrene gde god hoce, pa bih nastavio put, ali jbg, sta da se radi, to je za nauk!

Lepo su rekli ljudi, nista navrat na nos i na svoju ruku.... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

naravno, lorde, uopste ne pokusava da kazem da i ja nisam kriv, kriv sam i sto nisam legao na sirenu, i sto sam malo zurio, ali malo!!! a i nisam sacekao da vidim gde ce, kao sto obicno i radim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

rec je o TAM-u, tako da nije bio dugacak!!! a to da li sam polagao za A, B ili C nema nikakve veze, coveku ne radi signalizacija, tako da... uostalom, on je mene video i znao je da sam iza njega, pa je mogao bar da ulagani, da me natera da stane, a ne da predje na drugu stranu, pa da sece moju traku, inace, put je u tom delu sasvim  dobrai sirok, a kapija dvorista je sigurno 4 metra od ulice, tako da nije morao da hvata luk, a to znam, jer sam i ja vozio taj kamion.

 

Ok. Ma ima ih raznih.

Moj drug zamalo da se zabije u sleper i to dok je jos vozio u auto skoli. Isti fazon, bez zmigavca a isao je skroz levom trakom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

ma nijeeeee, mislim jeste, ali pazi, idem iza kamiona, coveku ne radi nikakva signalizacija, skrece u levu traku i usporava, i ja se odlucim da prodjem pored svojom desnom trakom, kad ni 5, ni 6, covek namota pun desni da skrene u neko dvoriste i jbg, ja sta cu, morao sam nekako da stanem, pa mi je motor samo skliznuo, dok sam ja ostao na nogama, jer sam isao bukvalno 15km/h... jbg, meni je bila slobodna traka, otkud sam znao da ce da skrene levo, pa desno... ali nije nista strasno, malo se papucila iskrivila, ali sam to sanirao ubrzo, pa me saltanje vise nije zjb... ali tacno je i to, da nisam zurio, ja bih sacekao da on skrene gde god hoce, pa bih nastavio put, ali jbg, sta da se radi, to je za nauk!

Zile, nikad, ali NIKAD ne pretici sa desne strane. Koliko god se naslo prostora za motor, nije vredno rizika! Cak i kada vozis u koloni sa motorima i ako ovaj ispred tebe vozi u formaciji, ako vec moras da pretices prosetaj do leve, jer te sa desne strane malo ko ocekuje.

 

Najbitnije je da nisi puno platio skolu, a za ubuduce znas. Ako i zaostajes za ekipom, po gasu samo kada je ravan put i totalno bezbedno preticanje.

 

Ako vec ne mozes da ih stignes, pre ili kasnije ce neko primetiti da te nema, i sacekace te ili se vratiti po tebe, u slucaju da je npr. kvar u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja