Jump to content

Moto Zajednica

Drug na drumu

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova

Dragi drugari, 

Zovem se Dragan i iz Zrenjanina sam. Bio sam u prilici da mi za vikend na Kosmaju zatreba pomoć zbog kvara na motoru. Pomogao mi je potpuno nepoznat čovek, koga bih ovom prilikom želeo da pohvalim i da mu se još jednom zahvalim. Vrlo malo znam o njemu - osim da je veterinar i da se vozio sa sinom u tom kraju. Aktivan je član ovog foruma. Voleo bih da mi pomognete da stupim u kontakt sa njim, da bih imao priliku da ga pozovem da mi se javi kad ga put nanese u Zrenjanin. Ono što me posebno fasciniralo, osim naravno ljudskog gesta humanosti (za koji nije želeo da prihvati ni jedan znak zahvalnosti) je to što je potpuno spreman i opremljen na putu za svaku situaciju.

Hvala :-)

  • Sviđa mi se 10
  • Hvala 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 678 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Dobrodošao!

Pominjao negde kolega da ti je pomogao, i da ćeš doći na forum, al sad da me biju ne mogu da nadjem gde sam video :ph34r:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
On 8.8.2022. at 17:29, Karirani motoraš je napisao:

Vrlo malo znam o njemu - osim da je veterinar i da se vozio sa sinom u tom kraju. Aktivan je član ovog foruma.

Da nije @feniks ?

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...pre koji dan sam prošao kroz Foču, pa sam se setio jednog čoveka, koji mi je 2016. pomogao, pokušao sam sad da nađem tu kuću, pored puta je, i svaki put kad tuda prolazim ga se setim. 

Naime, krenuo ja na more, spakovao stvari, vozio tada SVa, Abart Manijak sa foruma (cimer) mi pozajmi njegov nosač i kofer, koji inače mrzim i nikad ne nosim, ali sad nosim kacigu za devojku, koja je otišla avionom, pa ćemo se tamo naći, vozati se par dan, ona kući a ja okolo... 

Nešto pre Foče updanem u neko ulenguće, samo sam čuo jak "klang" kroz ceo motor, pogledam u retrovizor a kofer stoji na repu samo što ne otpadne.

I stanem pored puta, pukli šrafovi od nosača kofera, otkinulO.

Nosač je inače Cimijev ručni rad, radilo to posao, ali je sila takva da kida šrafove, ima polugu i nema nikakve potpore...

Stojim pored puta i ne znam gde ću sa tim nosačem i koferom.  Da su moji - Ala bi sad leteli u travu sa sve lupanjem o pod. Kacigu bi vezao i gas.. ali nema smisla. Pokušavam ja da smislim kako to da privežem vezicama (i u WC s njima). Prolaze pored mene "kolege" bajkeri, niko da stane, a svi prsluke sa lentama... Ali izgleda kad ne voziš GS nego sirotinjski SV onda nisi "Bajker" (što ja svakako nisam, nit ću ikad biti).

Traje to, pola sata i jače.

Svo vreme ja stojim na nekom kolskom prilazu, koji vodi gore u brdo 50ak metara ka nečijoj kući. Pojavljuje se neki stariji gospodin, gleda u mene koji stojim pred njegovom kućom... Pita me dal treba neka pomoć.. ja objasnim problem koji imam...

E sad, tu na scenu stupa sudbina, Bog, Alah, Viša Svest, zovi te to ko kako hoće... 

Čovek me sasluša, gleda te moje patrljake i kaže: pa ajde gore do kuće, napravićemo to.

Odvezem motor, on otvara kapiju od radionice. On je bravar u penziji. Ima kompletnu bravarsku radnju u toj kući.

Uze kontra burgiju, povadimo te šarafe, nađemo druge, podloške, feder platne, stegnemo nosač kofera - piiii bolje neg ikad ;)

Molim Vas, kako da vam se odužim, da platim - ni slučajno! Da ga ne vređam, jer to je za njih muslimane čast da pomognu putniku... Ja se zahvalim, poželesmo jedan drugome sve najlepše i produžim...

I često se toga setim, čoveka koji je pomogao totalnom strancu...

Osećaj koji sam tada imao. Spasao me.

Nema veze s ovom temom, a možda i ima...

 

 

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Pozdrav Dragane.:takoje:

"Svi su ljudi braća, ako su dobri ljudi."

A mi smo bar poznati po tome.

Raduje me što ste uspeli stići gde ste naumili.

 

  • Sviđa mi se 11
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja