Jump to content

Moto Zajednica

Nesreca kod hipodroma

Recommended Posts

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Zdravo svima, lognuo sam se posle duže vremena jer sam znao da će biti tema i red je da prenesem - stradao je naš član Aleksandar Radaković Backe (36 godina), na forumu nick @bajone 

Inače je ceo život na motoru, od studentskih dana se školovao i živeo preko i proputovao Evropu, kasnije i Novi Zeland na dva točka, vratio se u Srbiju, kupio Kawu Versys-a... Devojka je nesuđena supruga, operisana i za sada stabilna, ne bih da navodim koje je sve povrede zadobila.

Neka su mu čisti i vedri putevi Nebeski.

 

 

  • Tužan 44

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco

Tuga do neba..strasno. Kolege, od juce zena ne prestaje da mi zvoca da prodamo motor i da ne sedamo na njega vise. Ajde sto su nas ubijali van grada, sada su poceli i u samom gradu da nas gaze. Dokle ce ta pijana bagra da nas ubija, dokle cemo konstantno biti pod stresom,? Pa da li nas vide ili ne, da li ce da predje u nasu traku, ima li sljunka i peska u krivini..itd.. Placamo papreno registracije motora, ulice kao u Teheranu, kultura voznje 0...Moje skromno misljenje je da bi trebali da uticemo na ovu sugavu vlast da donese zakon o pijanim osoboma, trajno oduzimanje vozacke dozvole bez mogucnoscu da se ista dobije. Zasto ne mozemo da organizujemo neki protest i da skrenemo paznju i na nas i nase probleme?  

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: R1200GS adventure

Ja bih to okarakteridao kao ubistvo sa predumisljajem. Lokao si,nazdrao si se alkohola i seo za volan. Mater ti jebem da ti jebem. Teski rad 20 godina ,da krv propisa .

Laka zemlja nesrecnom kolegi.

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: BGD
11 hours ago, petarst said:

Tuga do neba..strasno. Kolege, od juce zena ne prestaje da mi zvoca da prodamo motor i da ne sedamo na njega vise. Ajde sto su nas ubijali van grada, sada su poceli i u samom gradu da nas gaze. Dokle ce ta pijana bagra da nas ubija, dokle cemo konstantno biti pod stresom,? Pa da li nas vide ili ne, da li ce da predje u nasu traku, ima li sljunka i peska u krivini..itd.. Placamo papreno registracije motora, ulice kao u Teheranu, kultura voznje 0...Moje skromno misljenje je da bi trebali da uticemo na ovu sugavu vlast da donese zakon o pijanim osoboma, trajno oduzimanje vozacke dozvole bez mogucnoscu da se ista dobije. Zasto ne mozemo da organizujemo neki protest i da skrenemo paznju i na nas i nase probleme?  

Zato sto pola bajkera ili trecina pije drogira se, vozi 200 na sat. Pegla pun gas u naseljenom mestu, dize na zadnji, divlja. Vozi bez dozvole. 

To se dosta poboljsalo u odnosu kako se prica pre 15tak godina, ali ne dovoljno.

 

Pa trecina ljudi sa ovog foruma pije I duva dok vozi, a oni koji su protiv toga ili to ne rade, voze npr 200 na sat ili prebrzo. Dakle ima nas svakakvih treba reci to i ne biti licemer. Nikog ne optuzujem niti osudjujem, da se razumemo, i sam cesto znam da budem u nekoj vrsti prekrsaja. Ali da svasta radimo, radimo. 

 

Sa druge strane, imas ljude na sve vrste 4 tocka koje zavrseno zabole za nas, cak nas mnogi I mrze u saobracaju, nit nas vide nit ih zanimamo kao ljudi . 

 

Tako da nema tu mnogo spasa, osim nek svako cuva svoju glavu, i bira sa kim i kako ce da se vozi. Sve ostalo je u Bozijim rukama. 

 

Kolegi nek je vecna slava. 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Tuga velika, saucesce porodici. 

Prolazim cesto tuda i vrlo zajebana krivina. Deluje brza ali losi uglovi i nagibi. lako povuce napolje.

A sto se tice vlasti (koju ne volim) nije nam ona kriva za bahacenje. Sta bi se reklo za vlast da uvede kazne 300+ E  za pricanje telefonom, ne vezan pojas, bez kacige...  kao sto su negde ? Pljuvali bi ih da pune budzet, a niko se ne bi potrudio da promeni naviku i da ne pravi prekrsaj. Hocemo i jare i pare. Sto se mene tice ja bih vozila tretirao kao i oruzje. Moze da bude tvoje vlasnistvo ali moze i da ti se oduzme i da ide pod presu za ozbiljne prekrsaje. Dozvolu nekom oduzmes a on vozi i dalje bez dozvole. I da se razumemo, pravim i ja prekrsaje ali gledam da ne ugrozim ni sebe ni druge i ne mislim da pune budzet kad mi pisu kaznu nego da sam zasluzio.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 746 postova
  • Lokacija: Lazarevac
Pre 10 sati, Pingvin37 je napisao:

 

 

Pa trecina ljudi sa ovog foruma pije I duva dok vozi, 

Prvo varenje,pa tek posle cirka...Onda nema problema.Ako se prevariš da piješ,pa onako sređen kreneš sa puškaranjem...ugasio si ga.

Ako se pije kratko piće,uz njega samo obična voda...

I naravno,ostavite nešto za sutra;)

Jer život je mio,ma kakav bio.

Ljubim vas u karakter.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4512 postova
22 hours ago, petarst said:

Tuga do neba..strasno. Kolege, od juce zena ne prestaje da mi zvoca da prodamo motor i da ne sedamo na njega vise. Ajde sto su nas ubijali van grada, sada su poceli i u samom gradu da nas gaze. Dokle ce ta pijana bagra da nas ubija, dokle cemo konstantno biti pod stresom,? Pa da li nas vide ili ne, da li ce da predje u nasu traku, ima li sljunka i peska u krivini..itd.. Placamo papreno registracije motora, ulice kao u Teheranu, kultura voznje 0...Moje skromno misljenje je da bi trebali da uticemo na ovu sugavu vlast da donese zakon o pijanim osoboma, trajno oduzimanje vozacke dozvole bez mogucnoscu da se ista dobije. Zasto ne mozemo da organizujemo neki protest i da skrenemo paznju i na nas i nase probleme?  

Jedan od razloga zasto cu ga i prodati. 
Sledeci put kad budem u prilici da kupim ili ce biti mali offroad tipa CRF300 ili Ninja400 i slicno. 

Voznja sa suvozacem je tek nuzno zlo na motoru. Veca odgovornost, losija ciklistika, losije kocenje, ogibljenje losije radi... pogotovo mi koji vozimo motore iz proslog veka... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2607 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
8 hours ago, Motorcyclist said:

Jedan od razloga zasto cu ga i prodati. 
Sledeci put kad budem u prilici da kupim ili ce biti mali offroad tipa CRF300 ili Ninja400 i slicno. 

Voznja sa suvozacem je tek nuzno zlo na motoru. Veca odgovornost, losija ciklistika, losije kocenje, ogibljenje losije radi... pogotovo mi koji vozimo motore iz proslog veka... 

....iz baš tog razloga sam ustao jedno jutro i sve motore stavio u oglase, i skutere i VFR, i kupio CRF... Doslovno.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...

То ћу и ја да урадим. Мотор је на огласу. 

Није вредно ризика. Колико сам само пута на том делу прошао, што сам ,што  са женом а кући нас чекају двојица делија од 3 и 4 године. 

 

Promenio član Malenov
  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2530 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Na dva točka sam skoro 40god. Imao bezbroj situacija, da zlo ne čuje, bez posledica.

Vozim skuter po gradu, motor na duže ture . Obe varijante sa ženom kao suvozačem.

Za sve ove godine nisam ni jednom pomislio da batalio dva točka a i žena takođe.

Možda smo i malo sebični.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 418 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Jbg zivot je jedan, vec Sam vise od pola skuckao kada cu ako ne sad? Znam za rizike, prihvatio sam ih, zivecu kako mogu I ugodicu sebi. Svako neka bira svoj put, vise se kajemo zbog stvari koje nismo uradili nego zbog uradjenih. Stekao Sam pare, zivce izgubio da bih vozio svoj san, volja je tu. Sve dok zelim vozicu, nadam se jos dugo. Dobri putevi svima:sampion:

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 274 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Valjda je svako i pre pocetka voznje motora razmislio i znao sta moze da mu se desi, zasto bi menjao misljenje posle neke nezgode.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4512 postova
6 minutes ago, zlatkojov said:

Valjda je svako i pre pocetka voznje motora razmislio i znao sta moze da mu se desi, zasto bi menjao misljenje posle neke nezgode.

Veruj da nije. Da jeste, ne bi se ovo desavalo skoro svaki dan...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1321 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ja sam prodao motor 2020 godine. Pre toga sam imao pauzu od par godina bez dvotockasa.

Jednostavno sam se zasitio, po danu se znojim, cim padne vece van grada je hladno, pa vuci dodatnu odecu.

Pocinjao sam sa strepnjom duze voznje.

A onda posle par godina setnje po planini sam dosao na ideju da kupim quad, i to mi se jako svidelo.

Naravno posledice voznje mogu biti opasne po zdravlje, ali nemam strepnju pred voznju.

Iako sam triput prevrtao quad, i sebe, znam da je bila iskljucivo moja greska. Popravio ponasanje pri voznji i nastavljam.

Retko ali zaista retko sretnem neke Bahate mamlaze u voznji.

 

Svako treba da radi ono sto ga radi. A da pri tome ne ugrozava druge.

  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1285 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 20 minuta, slave74 je napisao:

 

Svako treba da radi ono sto ga radi. A da pri tome ne ugrozava druge.

:takoje:

 

Jeste, al kad neko radi ono sto ga radi, izaziva podsmeh kod onih drugih, neostvarenih.

 

Zato dolazi do bahacenja u svakom segmentu drustva jer vecina glumi ono sto nije i nikada nece biti.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Thun, CH
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Kod konkretno ovakvih nesreca sam misljenja da ko god da se nasao ovom pijanom na putu, nagrabusio bi ovako ili onako. Kad smo u autu posledice su neuporedivo manje, ali kao pesak/biciklista/motociklista, isto mu dodje. Na bicikli su nekoliko puta hteli da me ubiju, nekada i svesno, nije me odbilo od voznje, samo vozim opreznije i nadam se najboljem. Nadam se da cu i na motoru isto tako, jer me zelja za dokazivanjem na putu odavno prosla, samo da se pazim drugih i uzivam u voznji.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1077 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Ljudi,
Prestanite da laprdate kao neke tetke u ovoj temi.
Ispostujte preminulog!
Otvorite novu temu!

Pokoj mu dusi!


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1321 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
1 hour ago, travelman said:

:takoje:

 

Jeste, al kad neko radi ono sto ga radi, izaziva podsmeh kod onih drugih, neostvarenih.

 

Zato dolazi do bahacenja u svakom segmentu drustva jer vecina glumi ono sto nije i nikada nece biti.

Kao sto kazes tim neostvarenim nesto fali, pa me stoga i ne zanima njihovo misljenje. Takve izbegavam u sirokom luku, kad god mogu. Srecom lako se prepoznaju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova

Jeziva nepravda i velika tragedija. Život je nekada surovo ravnodušan...

 

Pokoj duši nastradalom. :'(

 

Vreme je da nešto učinimo i setimo se svih naših drugova (i muških i ženskih) koji su život završili na motoru. Teško je to breme za svakoga od nas ko vozi i nema tu univerzalno ispravnog izbora (prestati ili nastaviti)...

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja