Jump to content

Moto Zajednica

Udes u Vojvode Stepe - koleginica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Danas oko 18h vozeci se motorom, vidim da stoje tramvaji u pravcu ka Autokomandi i ispred njih oboren motor i kaciga pored. Stao da vidim da li treba pomoc, ali kaze mi vozac tramvaja da je bila hitna i da je odvezla koleginicu koja je bila svesna i kaze dobro. Po njenim recima udario je auto i pobegao. Po polozaju motora rekao bih da je bila u preticanju po sinama. U pitanju je narandzasta Kawa naked, novije generacije, bilo mi glupo da slikam.

 

Nadam se da je dobro, a da ce naci ovog zlikovca sto je pobegao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 404 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Bagra neotesana, smradine.... Je..o ovu vlast, kre..ni ubacite u pisljivi ZOBS da je bezanje sa mesta udesa 1 god + za povrede do 10 god. Extra za ostalo, a ne kao ona konjina sto uletela u kafic mercedesom . Koleginici brz oporavak.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Ne samo to nego su kreteni smislili da ko pobegne sa lica mesta, na nekim frekvetnim mestima, moze da se izvuce jer je pretpostavka da ce neko drugi pomoci. Ludilo mozga ili tacnije ostavljen prostor za kombinacije.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
Bagra neotesana, smradine.... Je..o ovu vlast, kre..ni ubacite u pisljivi ZOBS da je bezanje sa mesta udesa 1 god + za povrede do 10 god. Extra za ostalo, a ne kao ona konjina sto uletela u kafic mercedesom . Koleginici brz oporavak.
Nepružanje pomoći licu povređenom u saobraćajnoj nezgodi

Član 296

(1) Vozač motornog vozila ili drugog prevoznog sredstva koji ostavi bez pomoći lice koje je tim prevoznim sredstvom povređeno ili čiju je povredu tim sredstvom prouzrokovao,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine.

(2) Ako je usled nepružanja pomoći nastupila teška telesna povreda povređenog lica,
učinilac će se kazniti zatvorom od šest meseci do pet godina.

(3) Ako je usled nepružanja pomoći nastupila smrt povređenog lica,
učinilac će se kazniti zatvorom od jedne do osam godina.



Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Pa onda kaze:

 

A nije ni krivično delo. Odgovornost, prema Krivičnom zakoniku, vozač može da snosi isključivo ukoliko se utvrdi da je osobu povređenu u saobraćajnoj nesreći ostavio bez pomoći.

Pri utvrđivanju, u obzir se uzimaju različite okolnosti, između ostalih, i da li je mesto gde se dogodila nesreća ruralno ili urbano i da li je u blizini bilo ljudi koji su mogli da pruže pomoć.

"Recimo da navedem jedan drastičan primer, recimo ako počinilac dela vidi iza sebe vozilo Hitne pomoći koje se zaustavlja, da li vi smatrate da je onda napravio takvu grešku. Tako da u Srbiji postoji ta razlika koja u recimo Bosni ne, u Bosni kada napustite lice mesta, gde je bilo povređenih, kojima ste mogli pružiti pomoć, kazna je tri godine zatvora, bez obzira na to da li je kriv, nije kriv i itd", rekao je prof. Milan Vujanić sa Saobraćajnog fakulteta.

Da bi kaznena politika prema onima koji ne zaustave vozilo trebalo da se pooštri, Komitet za bezbednost saobraćaja napominjao je više puta. Ponavljaju predlog da se izmeni Krivični zakonik.

"Odredba koja kaže ko ostavi bez pomoći lice povređeno u saobraćajnoj nesreći treba da glasi ko ne ukaže pomoć licu u saobraćajnoj nesreći. Na taj način biće savršeno jasno da se kažnjava ona osnovna dužnost vinovnika saobraćajne nezgode, a to je da ukaže pomoć povređenom u saobraćajnoj nesreći, u suprotnom možemo na različite načine da tumačimo i da onaj koji je zapravo počinio nedelo može da se izvuče od odgovornosti",

 

Poenta je da ostavi bez pomoci, a nije decidno da on mora da pomogne. Znaci udaris nekoga kod tramvajske stanice, kao u ovom slucaju i vadis se da je tu bilo ljudi i da su vec prisli da pomognu. Znaci lice nije bilo bez pomoci po nasem zakonu. Sta reci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Trebalo bi da glasi da učesnik saobraćajne nesreće koji pobegne sa mesta nesreće bude sankcionisan sa (minimalno) tri godine zatvora.

A ovo za nepružanje pomoći je već potpuno druga okolnost.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Kako obicno biva spletom nekih cudnih okolnosti dodjoh do informacija. Koleginica je relativno dobro. Srecom nije bila velika brzina, jos jedan dokaz koliko je to bitno. Sve ja na svom mestu, osim palca. Skener i ultrazvuk su dobri, ali je cela odrana i ugruvana, posebno noga. Moze da je pomera sto je bitno. Za sada nisu konstatovani prelomi, pa neka tako i ostane.

 

Taksista koji je vozio iza njih je imao kameru i sve je zabelezeno, sto ce olaksati dalji postupak.

 

  • Sviđa mi se 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2845 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Kamera je zakon. Ne idem nigde bez nje. Ipak je koleginica dobro prošla. Srećan oporavak, a skotu koji je pobegao.....pa bolje da ne kažem :maloljut:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Ko bre priča o pravilima i zaštiti oštećenih.

 

Taj vujanić je poznat što iz njegovu pomoć marinković i ostali uspevaju da izvuku klijente za smrtne saobraćajke.

 

Naravno da postoji odvojeno delo za izazivanje saobraćajne nezgode gde je neko povređen

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja