Jump to content

Moto Zajednica

Garmin Zumo 595LM Problem

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ima godinu dana kako je posle jednog apdejta Zumo poceo da mi pravi problem. Kad treba da unesem adresu, na tastaturi su svi tasteri disejblovani. Markone mi rece da treba pre svake pretrage da unesem ime drzave kao Serbia, a ne Srbija. Problem je sto on to podesavanje ne pamti i pre svake pretrage se mora menjati ime drzave.

 

Zna li ko o cemu se radi i postoji li nacin da se ovo izbegne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
20 hours ago, lalajko said:

Ima godinu dana kako je posle jednog apdejta Zumo poceo da mi pravi problem. Kad treba da unesem adresu, na tastaturi su svi tasteri disejblovani. Markone mi rece da treba pre svake pretrage da unesem ime drzave kao Serbia, a ne Srbija. Problem je sto on to podesavanje ne pamti i pre svake pretrage se mora menjati ime drzave.

 

Zna li ko o cemu se radi i postoji li nacin da se ovo izbegne?

 

Na mom Garmin zumo XT "pamti" to podešavanje. Kao i na tri uređaja koje trenutno imam kod sebe.

Probaj da uradiš backup svih podataka koji su ti bitni na tvom uređaju i da uradiš "hard reset".

 

NAPOMENA: OVA OPERACIJA MOŽE DA OBRIŠE SVE TREKOVE, RUTE I POI TAČKE. OBAVEZAN BACKUP PRE TOGA!

 

 

Nakon toga, kada se uređaj uključi i kada ti se pojavi da odabereš zemlju, gledaj da OBAVEZNO odabereš "РЕПУБЛИКА СРБИЈА".

Ovo podešavanje je na kraju, nakon latiničnih zemalja, pa mnogi odaberu nešto drugo što rezultira nekim nepredviđenim ponašanjima (neočekivanim podešavanjima) uređaja kasnije.

 

Ako ti nije problem, napiši ovde da li je ovo rešilo tvoj problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Na taj nacin nisam resio problem. Bar moj 595 to nije prihvatio. Ono sto je uspelo, sto se hard reseta tice, je:

 

 

 

Dakle, na ekran za podesavanje jacne zvuka, pa zadrzati prst na gornjem desnom cosku. Naravno, pre toga pokupiti ono sto vam sa navigacije treba.

 

Posle reseta, sledi biranje drzave. Pokusao sam sa Repoblika Srbija, ali opet su mi slova na tastaturi bila zasencena, i moglo je da se kuca posle odabira drzave sa Serbia. Posle malo eksperimetisanja sam odabrao na kraju spiska Other, znaci nesto sto nije uopste na spisku. Potom rucno odabrao jezik navigacije i navodjenja i stvar je proradila. Sada je valjda sve ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kad vec piskaramo, imam track-log u gpx formatu. Na koji nacin da me Zumo navodi po njemu?

 

Jedino resenje na netu, koje sam pronasao, je da se gpx fajl ucita u BaseCamp, pa odatle prebaci na Zumo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam ga uspevao da skinem rutu sa google maps u ne sećam se tačno u kom formatu i da kopiram direktno u folder na Garminu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
13 hours ago, lalajko said:

Kad vec piskaramo, imam track-log u gpx formatu. Na koji nacin da me Zumo navodi po njemu?

 

Jedino resenje na netu, koje sam pronasao, je da se gpx fajl ucita u BaseCamp, pa odatle prebaci na Zumo.

Track log je zapis pređenog puta nije ruta. Da bi postao ruta mora da se prebaci u rutu. To može da se uradi pomoću Garmin BaseCamp-a, ili direktno u uređaju Garmin zumo.

 

Edit:

Slučajno sam poslao post pre nego što sam završio... Ima još...

 

Pogledaću ponovo onu temu kada budem imao vremena...

Promenio član markone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Znam da trek treba da se konvertuje u rutu, i da to moze da uradi i sam zumo. Ne znam u koji folder da prebacim trek da bi ga zumo video.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Ne znam kako je na zumo, recimo na tracking uređajima imaš u folderu "Garmin" subfolder routes ili gpx i ako je gpx file prekopiraš file u gpx folder ako je ruta prekopiraš u routes uglavnom otvori folder "Garmin" i snaći ćeš se, videćeš u subfolderima, otvaraj jedan po jedan i po tome koji tip faljova je u njima možeš da zaključiš gde treba tvoj file da kopiraš.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
On 7/26/2022 at 12:28 PM, lalajko said:

Znam da trek treba da se konvertuje u rutu, i da to moze da uradi i sam zumo. Ne znam u koji folder da prebacim trek da bi ga zumo video.

Najbolje je da koristiš BaseCamp. Tako će sigurno biti u folderu gde treba kada prebaciš trek iz BaseCamp-a na uređaj.

 

Na Garmin zumo XT kada prebaciš iz BaseCamp na uređaj, trek se nalazi u Apps - Tracks.

Kada odabereš taj trek, klikneš na ključić levo gore i u meniju sa leve strane klikneš na strelicu na dole dok ne nađeš i izabereš Convert to Trip.

Onda još treba da odabereš da li ćeš taj trek da prebaciš u rutu (trip) od početka do kraja (Start to Finish), ili od kraja do početka (Finish to Start) treka.

Daš mu ime.

Nakon toga će uređaj da napravi trip koji se sada nalazi u Trip Planner delu.

 

Da pogledaš i proveriš rutu u Trip Planneru:

Apps - Trip Planner - Saved Trips

Nađeš rutu (trip) koju si napravio i klikneš na nju.

Klikneš na Map i pogledaš i proveriš da li je to-to što si hteo.

Ako treba da menjaš nešto, vodi računa kako su ti podešena podešavanja za rutu jer će uređaj prepraviti rutu po tim podešavanjima. (Najbrže vreme, najkraći put, šta da izbegava i ostala podešavanja...)

Ako si zadovoljan, klikneš na Go!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
On 7/25/2022 at 10:47 PM, lalajko said:

Kad vec piskaramo, imam track-log u gpx formatu. Na koji nacin da me Zumo navodi po njemu?

 

Jedino resenje na netu, koje sam pronasao, je da se gpx fajl ucita u BaseCamp, pa odatle prebaci na Zumo.

A moguće je da sam i odlutao od pitanja... i preskočio ono što si zapravo pitao... Sorry... Ako je pitanje bilo kako bez BaseCamp-a, onda je prosto:

Na uređaju imaš folder koji se zove GPX.

U taj folder ubaciš .gpx fajl sa trekom. Trebalo bi da se pojavi u Apps - Tracks.

Dalje nastaviš kako sam napisao u prethodnom postu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

E pa, ne pojavi se :)

 

PS. Danas sam opet izgubio tastaturu za pretragu gradova. Vidim da cu uskoro na Tomtom Rider 550. A Zumo ce na oglase... ja sam strpljiv ali ovo prevazilazi sve granice mog strplenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
14 hours ago, lalajko said:

E pa, ne pojavi se :)

 

PS. Danas sam opet izgubio tastaturu za pretragu gradova. Vidim da cu uskoro na Tomtom Rider 550. A Zumo ce na oglase... ja sam strpljiv ali ovo prevazilazi sve granice mog strplenja...

Ako se ne pojavljuje, onda je najbolje preko BaseCamp-a da prebaciš.

 

Da, mislim da je verovatno najbolje da pređeš na TomTom. Verovatno je na njemu to bolje rešeno. :neznam:

Promenio član markone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova
Pre 14 sati, lalajko je napisao:

E pa, ne pojavi se

Ako ga ne vidi automatski (što se ČESTO dešava) izaberi iz menija opciju "Import". Onda bi trebalo da prepozna .gpx koji su u folderu GPX na osnovnom uređaju (ne SD kartici, na kojoj postoji istoimeni folder!!)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Uzgred, imaj na umu da ako gpx pretvoriš u rutu, kod prvog sledećeg prerutiranja (npr zbog pogrešnog skretanja itd) ulaziš u čudesni svet Garmin rutiranja :D i nemaš više garancije da sigurno ideš po nečijem tragu, kako si želeo!

 

Jedini način da budeš siguran da nećeš odstupiti od traga je da na garminu uđeš u sam trek (gpx), izabereš da se prikaže na ekranu, izabereš boju kojom će biti prikazan i onda da ga sam slediš. No, pri tome nemaš navođenje, tj. moraš sam da se staraš da ne promašiš trek.

 

Tako ti je to. Nisi prvi koji misli da za cenu koju Garmin traži mora bolje :) .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Videh na Tomtomu, a tako radi i Zumo XT (u teoriji) :) da ima sjajnu opciju, "Prikljuci se treku na najblizoj tacki", to 595 nema, jel tako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja