Jump to content

Moto Zajednica

Gilera nexus 300ie problem sa strujom

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova

Pozdrav za sve clanove i bajkere, imam Gileru Nexus 300 ie 2009. godiste. Od pre dve godine počeo je da mi se javlja problem gašenja motora bez ikakvih pravila, u voznji, na leru, pod punim gasom, u stajanju na semaforu, pa čak i pri paljenju itd ... Da ne dužim puno drugar je uspeo da utvrdi da je problem bio do hladnog lema koji se nalazio u kompjuteru, zalemili smo te dve žice i više se taj problem nije javljao ali je ubrzo posle toga krenuo drugi problem, u voznji motor je počeo da gubi snagu tj padali su mu obrtaji ali se nije gasio. Zamenio sam svecicu i usisnu granu misleći da je do toga(svakako, bilo vreme za menjanje) i tom prilikom je majstor utvrdio da svećica nema ravnomernu varnicu, čas je normalna čas je slabija... Propratio je instalacije koliko sam razumeo i njegovo mišljenje je da je opet do kompjutera,da tu nešto zajebava da iz kompjutera ne ide struja. Sada skuter vergla ali neće da upali jer varnice više uopšte nema. Po njegovim recima bobina je ok, pick up je ok, struje nema od kompa. Ako neko ima ideju gde bih mogao da sredim to i na koji način (osim da kupujem novi komplet kompjutera i kontakt brave-imobilajzera) neka piše, da probam da se rešim mučenja. Molim za pomoć i savet i preporuku za majstora-elektricara. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja