Jump to content

Moto Zajednica

Tomos ATX

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova

Pozdrav, imam neki cudan problem mozda je neko imao slicnog iskustva u vezi ATX a. Dakle dotera meni drug motor kaze nece upali aj vidi ti malo ga ocisti sredi  tamo vamo reko aj. Skinem ja  karb ocistim sredim izmerim kompresiju  sve extra  upali skoro iz prve , posle 5 min voznje op stane  na kraju crkne svecica...  nista zamenim ja nju kad ono opet isto par min voznje i ono opet svecica  i tako 3 4 komada zamenim u roku od nekih sat vremena... Jel imo neko neki slican problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
pre 10 minuta, Zog je napisao:

Semering radilice

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk
 

Ozbiljno il se zezas ? :D nekako mi nema logike  haha  sry ako gresim posto sam pocetnik i ajmo reci ,, sam svoj majstor"

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Baca li ti na auspuh gorivo i bude li svječica mokra?

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Pozdrav, imam neki cudan problem mozda je neko imao slicnog iskustva u vezi ATX a. Dakle dotera meni drug motor kaze nece upali aj vidi ti malo ga ocisti sredi  tamo vamo reko aj. Skinem ja  karb ocistim sredim izmerim kompresiju  sve extra  upali skoro iz prve , posle 5 min voznje op stane  na kraju crkne svecica...  nista zamenim ja nju kad ono opet isto par min voznje i ono opet svecica  i tako 3 4 komada zamenim u roku od nekih sat vremena... Jel imo neko neki slican problem?
Опиши варницу док мотор ради а ти држиш руком кабел за свечицу на око 1см удаљености(пажљиво да не би скакао около)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja lično smatram da je merenje kompresije na dvotaktnom motoru prilično besmislena stvar. Mnoge druge stvari su tu mnogo važnije. YouTube je po svemu sudeći uveo tu modu....nego struja. Da ne ulazimo u detalje, po svemu sudeći je neispravna bobina....bez obzira što varnice ima. Kvar je verovatno na visokonaponskom namotaju (sekundar)..i tu popravke nema. Samo druga, nova ili sigurno ispravna...ono "crno" ispod magneta.

Iz ovog razloga, Tomos je...a i neki drugi u jednom trenutku "podelio" bobinu na sastavne delove. Primar je ostao ispod magneta, liči na namotaj za rasvetu..ali je ipak drugačiji, a visokonaponski (sekundar) je montiran spolja. Toplota je veliki neprijatelj komponentama paljenja.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Ja lično smatram da je merenje kompresije na dvotaktnom motoru prilično besmislena stvar. Mnoge druge stvari su tu mnogo važnije. YouTube je po svemu sudeći uveo tu modu....nego struja. Da ne ulazimo u detalje, po svemu sudeći je neispravna bobina....bez obzira što varnice ima. Kvar je verovatno na visokonaponskom namotaju (sekundar)..i tu popravke nema. Samo druga, nova ili sigurno ispravna...ono "crno" ispod magneta.
Iz ovog razloga, Tomos je...a i neki drugi u jednom trenutku "podelio" bobinu na sastavne delove. Primar je ostao ispod magneta, liči na namotaj za rasvetu..ali je ipak drugačiji, a visokonaponski (sekundar) je montiran spolja. Toplota je veliki neprijatelj komponentama paljenja.
И ја типујем на бомбину, али ај да не буде са неба па у ребра, да проверимо па макар и виртуелно.
ПС. Да подељена бомбина је 12V док ова "два у један" је 6V, то колега Пронто зна али овај други колега који има муку нисам сигуран.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja