Jump to content

Moto Zajednica

pranje filtera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Standardni filteri su obicno od papira i njih ili usisaj ili razduvaj fenom (ako imas rezim hladnog vazduha) a filteri sportskog, otvorenog tipa se peru....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

To je filter za suzuki gsx 600 f. Neto kao od papira ali slican filter imam i kao filter za bazen koji je od papira ali stalno stoji u vodi. I ovaj moj je imao malo benzina u sebi jer nisam ispustao na crevo koje ide iz filtera i nije mu bilo nista. Imam i nov filter. da li da probam da ga operem, valjda ce se videti da li je unisten ili nije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Papirni samo izduvaj kompresorom/usisaj usisivacem, nista drugo...kad se nakvasi ostetice se. Ako ti se ucini i malo ostecen, menjaj, ne isplati se, papirni filter je jeftin i nije neka stavka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

To je filter za suzuki gsx 600 f. Neto kao od papira ali slican filter imam i kao filter za bazen koji je od papira ali stalno stoji u vodi. I ovaj moj je imao malo benzina u sebi jer nisam ispustao na crevo koje ide iz filtera i nije mu bilo nista. Imam i nov filter. da li da probam da ga operem, valjda ce se videti da li je unisten ili nije.

 

NO COMENT!!! ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

To je filter za suzuki gsx 600 f. Neto kao od papira ali slican filter imam i kao filter za bazen koji je od papira ali stalno stoji u vodi. I ovaj moj je imao malo benzina u sebi jer nisam ispustao na crevo koje ide iz filtera i nije mu bilo nista. Imam i nov filter. da li da probam da ga operem, valjda ce se videti da li je unisten ili nije.

 

NO COMENT!!! ???

;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3151 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

:-\. Oprao sam ga u masini za ves, osusio ga i sve je ok! :D

 

Koji si program ukljucio? Ja sam kupio neku novu masinu pre mesec dana Indesit, pa se ne snalazim bas najbolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

:-\. Oprao sam ga u masini za ves, osusio ga i sve je ok! :D

 

Koji si program ukljucio? Ja sam kupio neku novu masinu pre mesec dana Indesit, pa se ne snalazim bas najbolje.

 

Proizvodjac ovih filtera ne preporucuje INDESIT, vec samo CANDY, BOSCH, ZANUSSI.... ;D ;D ;D ;D

Mrle, jesi li sipao CALGON jbt? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Čerević
  • Motocikl: BMW r25/2 ,Suzuki Intruder VS800

Ma 'ajde ljudi ,svaka mu čast sredio ga je ,pa sve i da ga je iskuvao.

Ako nije pocepan ne fali mu ništa.Ali za u buduće info ,ima Wurthov

sprej isušivač na bazi medicinskog benzina pod dobrim je pritiskom

itako da ujedno i izduvaš filter.A isto tako postoji sredstvo za čišćenje

KN filtera , pogledaj malo po netu. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

:-\. Oprao sam ga u masini za ves, osusio ga i sve je ok! :D

 

A omeksivac ?  Valjda nisi zaboravio !  ;D  ;D  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3646 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ona slika sa oblakom koji pokazuje srednji prst ti i nije na mestu. Ja bih te zbog toga banovao. Direktno si uvredio one sto su pisali predhodne postove.

Sto setice papirnih filtera, ne smeju da se peru. Isto je kao i kese za usisivace, one stare platnene. Kada se operu, skupe se vlakna i vise nemaju dovoljno dobru propustljivost tj. bude isto kao da su prljavi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ona slika sa oblakom koji pokazuje srednji prst ti i nije na mestu. Ja bih te zbog toga banovao. Direktno si uvredio one sto su pisali predhodne postove.

Sto setice papirnih filtera, ne smeju da se peru. Isto je kao i kese za usisivace, one stare platnene. Kada se operu, skupe se vlakna i vise nemaju dovoljno dobru propustljivost tj. bude isto kao da su prljavi

 

To mu je demokratsko pravo, da "slobodno" izrazi svoje misljenje. ;) A ko zna  mozda ce momak da patentira svoj "izum" pa da digne lovu. ??? ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Pančevo

Meni Mikan rekao da ce da ga izduva kompresorom. Pranje nije pominjao. kek

 

Mislim da se ne pere a i bagatela je sto rece shesti ja sam sad bas narucio preko louis.de za hondu mislim da me sa provizijom dobavljaca kosta oko 11e ili tako nesto. 1 crvena jedan filter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

iamš nov filer a pereš stari papirni?! ako je prljav izduvaš ga sa unutrašnje strane. ako je previš prljav promeniš.

 

filetr vazduha utiče na rad motora, bilo da propuša previše ili premalo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Pančevo

Mozda na GPZu i moze da se pere:

 

http://www.louis.de/_108a883322346ec3515f46c78058b71425/shop/shop_article_big.php?IMGPATH=%2Fshop%2Fzusatz%2Fimg%2Fbig%2F10051936-1_TEXT.JPG&TITLE=100502

http://www.louis.de/_108a883322346ec3515f46c78058b71425/shop/shop_article_big.php?IMGPATH=%2Fshop%2Fzusatz%2Fimg%2Fbig%2F10051936_TEXT.JPG&TITLE=100502

 

Stvarno izgleda sunjerasto. Ja ako ne bi znao uradio bi ono sto i raidim: zvao bih majstora. npr. 100% sam siguran da bi ti rekao telefonom da li se pere ili sta se radi bez love.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Naisus

Ajd neko ukratko:

 

Kolika je razlika i u cemu se ogleda, sto se tice rada motora i ponasanja istog, kada vozimo sa prljavim filterom jedan krug, a onda ga obrisemo, izduvamo, operemo i napravimo isti krug?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Nemam skoro nikakvog iskustva sa filterima od sundjera, a vidim da je na EN 500.

Logicki: filter vazduha zadrzava necistocu iz vazduha da ne bi otisla u kraburator, pa dalje u masinu. Dakle prljav filter vazduha ima u i na sebi dosta mehanicke necistoce-prasine najvise. Sto vise necistoce ima protok vazduha je slabiji, sto dovodi do lozije karburacije, samim tim do otezanog rada motora i povecane potrosnje goriva.

Ciscenje bi trebalo da bude moguce izduvavanjem kompresovanim vazduhom sa unutrasnje strane filtera (da bi necistoca izletela napolje ili se vratila u povrsinske slojeve).

 

Ne vidim zasto ne bi bilo moguce pranje filtera od sundjera uz upotrebu nekog detardzenta. Vecina necistoce je-prasina.

 

E sad za uljenje ???

Ako se sundjer naulji , propusnost mu se smanjuje, jer ce ulje da mu zatvori pore, a za njega ima da se lepi sve zivo. Ako bi zeleli da "izduvamo" tako ulepljen filter-nemoguca misija.

 

I ja cekam odgovor nekog strucnijeg i iskusnijeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja