Jump to content

Moto Zajednica

Rila_Pirin_Rodopi_Bugarska '22 leta Gospodnjeg

Recommended Posts

  • Drug član, 2071 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Kako je prvi deo  voznje bio skoro fantastican, drugi je bio za "cvrste bajkere".

Naime tura je takva da se ponovo moramo voziti rutom izmedju Nastana i Dospata. Uzak krivudav put sa dosta rupa, zakrpa i rizle.

Rekao bi nesto o rizli koju koriste bugari. Zuta je i mnogo sitnije nego ona koja se koristi u Srbiji. Skoro kao pesak.

Naslaga na putu moze da bude cvrsta ali i rastresita.

Sigurno je jedno da smo krajem danasnje voznje poceli da je ignorisemo. Bas nas briga dal je ima ili nema. Jer je ima na kompletnoj deonici do Peshtara.

Naravno ponovo prolazimao pored jezera kod Dospata pa na jednom vidikovcu se selfamo.

20220604_111536.jpg

IMG-b235ba76c1c5056b6bc2b3020baca91c-V.jpg

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2071 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Sledeca deonica je put 37 od Dospata preko Bataka do Peshtera i prolazimo pored nekoliko jezera okruzenih cetinarskom sumom.

Jezera redom: Shiroka poljana, Golyam Beglik i jezero Batak.

Kompletan krajolik me asocira na film Poslednji mohikanac.

Kao sto rekoh put nije za jurcanje narocito ako dodam da je vikendom veoma frekfentan. 

Naime iz nama suprotnog pravca (iz pravca Pazardzika i Plovdiva) kolone vozila natovarene camcima. Svi se zure da provedu vikend na jezeru.

E da nedizu prasincinu od zute rizle. Kao sto rekoh, vise i ne obracamo paznju na rizlu.

Priroda predivna.

Batak.png

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2071 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Do ispod Borovetza ima dosta novo asfaltiranih deonica i brzo se prolazi.

 Sam uspon na Borovetz  nemoze da se pohvali kvalitetnim putem, za razliku od puta koji je okrenut prema Sofiji.

Jesam li vec napomenuo da se bas razocaram kad vidim skijaski centar bez snega. E ovo je jedan od takvih.

Verovatno to sve bolje izglega kad sneg prekrije breg.

 I jos jednom da ponovim, izbegavati restorane na ski centrima. Hoce da deru kozu sa ledja. 20 EUR za 300 grama jagnjetine!!!

Mozda sam sisao vesla ali nisam grizao camac.

Inace jos jedna noc u prelepom okruzenju borova.

Put od Borovetza do Strezimirovca ravnica i sasvim ok.

Nekako sam stekao utisak, posmatrajuci kolone motorista koje smo mimoisli, da su choperi i R-ovi (i to malo bajatiji) prilicno zastupljeni. 

Dok smo trosili zadnje bugarske leve u jedinom kafeu u predgranicnom mestascu Tran, prodje nas grupa od desetak bugarskih motorista. Ocigledno su se namerili da smazu neko jeftinije jagne na Vlasini.

Iako smo krenuli za njima posle dvadesetak minuta, iznenadili smo se kad smo ih sustigli na bugarskom granicnom prelazu.

Situacija prilicno cudna. Bugarska policija je spustila rampe sa obe strane svog prelaza. Bugarski motoristi izmedju rampi.

Nije bas sve kako treba ali i koga da pitas. Bas se oduzilo cekanje.

Sef carine ili policije jbm li ga, izleteo iz zgrade i razgalamio se. Ko da ce da bije. Otera one bugare u stranu da oslobode prolaz.

Saznajemo da imaju snimljena prekoracenja brzine tako da nemogu da mrdnu dok ne izmire sve kazne. A nedelja.

Rekose nam bugarski policajci da su "globe goleme".

More, nije ni nama sve jedno. Videsmo da po putu ima dosta novomontiranih rampi sa kamerama iznad puta. Koja je za vinjete a koja je za brzinu ajd pogodi. Veliki brat posmatra.Trudili smo se da prikocimo kad naidjemo na kamere.

Sreca ili paznja mi snimljeni nismo i nastavismo pored Vlasinskog jezera prema neki do BGD a neko do NS. 

Bice nam drago ako smo nekog okurazili da se provoza kroz Bugarsku.

 

IMG-c143ac8772f79a0f1ed5a44a3f142bfa-V.jpg

  • Sviđa mi se 15
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Super društvo i prelepa tura, lepo si to u slici reči opisao da mi ide voda na usta i spram vožnji i spram jela

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Ovo je bila moja prva voznja kroz Bugarsku i mogu reci da ovi putevi koje smo vozili podsecaju na Transalpinu po krivinama i cak boljem kvalitetu a na Transfaragasan po sumovitim predelima. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: vstrom

Ajde i ja nesto da napisem kao ucesnik ture,ili ti Brunov"sapatnik".

Osvrnucu se samo na ostale "sapatnike" da cisto imate u vidu ako budete u nekoj buducoj turi "sapatnik" sa ovim "sapatnicima"

1.Djoljiju ne davati da raspolaze zajednickom kasom.Galantan je za sve pare.

2.Brunu onemoguciti da narucuje hranu.Svega ce biti x2

3.Kad se prijavljujete u hotel procenite koliko puta Djolji moze da udje i izadje iz  sobe  u toku boravka i odmah toliko uzmite magnetnih kartica.Vetujte,svima ce biti lakse.

3.Ako vidite da vam se Bruno peiblizava bezite ili cete proci ko kegle.Sa punim pravom je zasluzio da ponese nalepnicu na svojim koferima TIR.

4.Zokiju samo obecajte da na kraju dnevne ture dobija duplog Djenerala od tada imate najboljeg "sapatnika".

Naravno sve je ovo receno kroz salu.Nije prvi put da ovi "sapatnici" voze turu.Bilo ih je i bice.Drago mi je sto sam clan ove druzbe.

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Haha 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 656 postova
  • Motocikl: XTZ 750
On 7.6.2022. at 16:13, Bruno 68 je napisao:

Veoma vazan detalj je da je cena goriva u Bugarskoj 32 -34 BGN.

 

 

Samo mala ispravka, benzin u Bugarskoj je 3,2 leva a ne 32 leva.

1 evro je 1,95 leva, znaci litar benzina je oko 1,6 do 1,7 evra.

 

Btw, odlican putopis! Bravo! I ja cu malo da peglam Bugarsku ove godine jer Grcka je preskupa sa gorivom, trenutno je litar benzina oko 2,5 evra.

 

Pozdrav

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja