Jump to content

Moto Zajednica

Nešto o meni

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Zdravo svima,

 

Iako dugo čitam objave na BJBikers forumu, nalog sam napravio tek sada, iz krajnje jednostavnog razloga - svoj prvi motor sam kupio tek prošle godine iako imam dozvolu za A kategoriju od 2012. Kako svi znamo da posedovanje dozvole ne garantuje i posedovanje svih potrebnih veština za upravljanje bilo kojom vrstom vozila, i kako nikada ranije nisam vozio motor, odlučio sam se na kupovinu malog Royal Enfieldovog kruzera i verujem da je to bila ok odluka. Dobio sam ga po ceni po kojoj bih platio polovnu Yamahu Dragstar 650, uz trogodišnju garanciju i nešto moderniju tehnologiju. Da se razumemo, uprkos svemu, radije bih imao Dragstara jer je jači i veći i neuporedivo bolji i za mene, lepši, motor od Meteora, ali nisam mogao da  pronađem ništa što mi je odgovaralo (zapravo jesam ali se ispostavilo da prodavac baš i nije želeo da ga proda, što je priča za neki drugi put) tako da sada vozim mali 350cc klasični kruzer.

 

Verovatno se iz mog izlaganja da zaključiti da volim klasične motore. Zaljubljenik sam u motociklizam još od ranog detinjstva jer sam dosta vremena provodio sa ćaletom u garaži posmatrajući ga kako popravlja i sklapa stare Puchove iz hobija, koje bi kasnije poklanjao drugarima. Nažalost, nisam ništa naučio o održavanju motora od njega dok sam imao prilike, jer sad već dugo nije više među nama. :(

 

Mislim da sam ovim pokrio sve što je relevantno za ovaj forum i prvo predstavljanje, ali ako imate bilo kakvih pitanja, rado ću pokušati da odgovorim na sve što vas zanima.

 

 

IMG_20211119_134626.thumb.jpg.fc92c0d6d8af976665ca02c50d17484d.jpg

 

LR

Promenio član Lone rider
  • Sviđa mi se 19
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Hvala svima! Postavio sam jednu sliku, koja mi je posebno draga, u originalnoj objavi zasad. Biće ih više prvom sledećom prilikom. 

Promenio član Lone rider
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Добро дошао, битно је да си ти задовољан избором јер ћеш га ти и возити са великим осмехом ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 13 minuta, srrdjan je napisao:

Добро дошао, битно је да си ти задовољан избором јер ћеш га ти и возити са великим осмехом ;)

Hvala! To je istina. Postoji samo jedan momenat koji sam prevideo, jer smo od "ili motor ili ja" došli do situacije da žena hoće da se vozi sa mnom gotovo svaki put, tako da je ovo Lone rider više želja nego realnost, pa mi ne bi smetalo da imam za nijansu jači motor jer se oseti da mu nedostaje snage na uzbrdici sa suvozačem pozadi, ali sad, šta je - tu je. Svakako je bolje imati bilo kakav motor nego nikakav :)

Promenio član Lone rider
  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2754 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
pre 11 minuta, Lone rider je napisao:

jer smo od "ili motor ili ja" došli do situacije da žena hoće da se vozi sa mnom gotovo svaki put

Dobrodosao na forum a i dobrodosao u klub! :lol3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2771 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Prelepo predstavljanje! 

Dobro došao.

Moram reći nesvakidašnji i pravi izbor za prvi motor.  

Gledao sam taj Meteor, zaista je prelepo urađen i za taj novac sve što normalnom čoveku treba. (Ovo normalan uzmi sa rezervom, niko normalan ne vozi motor... Niko racionalan. :P)

Prvi motor je svakako uvek "greška". Pre svega jer ne znaš ni šta želiš od motora a još manje šta ti zaista leži ili još gore šta ti radi posao. Svako ima neku romantičnu ideju pre kupovine prvog motora, i šta je za njega motor. Vrlo brzo se to iskristališe... ;)

No, jako je dobro što je prvi motor lagan, mali potrošač, pristupačan, i pre svega lep tebi. Da ga što više voziš, jer tako se jedino stiče znanje. Svo mudroseranje po forumu i YT je samo tu da te zbuni :na_glavi:

I ne treba ti ništa jače. Tvrdim. Osnova motociklizma je "malo motora, malo vešanja, malo kočnica i puno uživanja".

daj slike, otvori temu o motoru, mislim da je još nemamo, pomoći će nekom ko želi da ga kupi :)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 11 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

Prelepo predstavljanje! 

Dobro došao.

Moram reći nesvakidašnji i pravi izbor za prvi motor.  

Gledao sam taj Meteor, zaista je prelepo urađen i za taj novac sve što normalnom čoveku treba. (Ovo normalan uzmi sa rezervom, niko normalan ne vozi motor... Niko racionalan. :P)

Prvi motor je svakako uvek "greška". Pre svega jer ne znaš ni šta želiš od motora a još manje šta ti zaista leži ili još gore šta ti radi posao. Svako ima neku romantičnu ideju pre kupovine prvog motora, i šta je za njega motor. Vrlo brzo se to iskristališe... ;)

No, jako je dobro što je prvi motor lagan, mali potrošač, pristupačan, i pre svega lep tebi. Da ga što više voziš, jer tako se jedino stiče znanje. Svo mudroseranje po forumu i YT je samo tu da te zbuni :na_glavi:

I ne treba ti ništa jače. Tvrdim. Osnova motociklizma je "malo motora, malo vešanja, malo kočnica i puno uživanja".

daj slike, otvori temu o motoru, mislim da je još nemamo, pomoći će nekom ko želi da ga kupi :)

Hvala! Otvaranje teme je sjajna ideja pošto je Royal Enfield relativno nov kod nas i biće mi drago ako nekome budem mogao da pomognem sa  odlukom o kupovini (pošto savetima o bezbednoj vožnji i vožnji uopšte neću moći još par godina sigurno :/).

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja