Jump to content

Moto Zajednica

Poginuo motociklista na putu Bijeljina - Tuzla

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Motociklista napravio udes i podlegao preticuci vozila desnom stranom u raskrscu. Ne razmisljanje, bahatost ili nasilnicka voznja?

 

a6812e8e-72f6-4842-9231-e2505c01652f.jpg

 

11658ad5-f55b-4cc7-8cc2-6856190b22d8.jpg

 

https://infobijeljina.com/vijesti/tragedija--preminuo-motociklista-koji-je-povrijedjen-na-putu-bijeljina---tuzla--foto-

  • Tužan 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 788 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - čađava dvocevka

Ode još jedan život. 

Ja mislim da nije ni bahatost ni nasilnička vožnja motocikliste, već nepažnja vozača automobila. Čini mi se da je kamion hteo da skrene levo u raskrsnici, a tada bilo koje vozilo koje ide iza kamiona sme da ga obiđe sa desne strane. Mislim da automobil koji je skretao levo ispred kamiona nije video { a ni očekivao} motor i tako mu presekao put. 

A možda kamion i nije bio tu, već je samo uslikan u trenutku prolaska. Ko će ga znati. Svakako mislim da je auto oduzeo prednost motoru. 

 

Promenio član Atorn

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 6 minuta, ser je napisao:

Zar nije ovo put sa dve trake u jednom smeru?

 

Ne ovo su prosirenja za ulaz i izlaz iz naselja Ugljevik na magistralni put Tuzla - Bijeljina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@ser

 

Otprilike ovako u grubo, motociklista je isao iz pravca Tuzle, a automobil iz pravca Bijeljine skretao u Ugljevik.

 

Untitled-1.jpg

 

Promenio član Branko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Malo nejasna situacija, zašto auto prvo nije propustio kamion koji ima prednost ? Da ga je propustio sve bi se drugačije odigralo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1692 postova
  • Motocikl: /

Verovatno je neko pustio ovog sa Volvoom da se iskljuci, on ajd sto pre, da ne pravi guzvu, a ovaj mucenik na motoru hteo sve da ih prejebe sa desne strane.

Nije to bahatost, vec nerazmisljanje i neiskustvo...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS

Na zalost, jos jedan zivot ode.

Moramo da naucimo da ne preticemo u blizini raskrsnice.

Kao sto neko rece, neiskustvo - Skretanje bez migavca i brzo ubacivanje je oduvek bilo i bice prisutno kod nas.

Saucesce porodici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Koliko vidim ova raskrsnica je regulisana semaforima, i tu nema dileme ko je imao prednost. Neko je prošo na crveno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600SA PC43

U februaru sam bio u Sarajevu na dva dana kolima, i zamalo nisam napravio dva udesa, prilazim raskrsnici i imam zelenu strelicu za levo i ja prolazim podrazumevajuci da ovi sto idu meni u susret (tj. pravo) imaju crveno svetlo, medjutim nije tako, i oni imaju zeleno. Dva puta mi je se isto desilo. Da li moze neko iz BIH da mi potvrdi ovo, da li kada imate strelice za levo to za vas znaci siguran prolaz i ovi iz suprotnog smera imaju crveno, ili je kao neka uslovna leva strelica, i da ovi iz suprotnog smera imaju zeleno svetlo?

 

Ako je kao sto ja mislim da jeste, i iz suprotnog smera zeleno svetlo, moze da se desi da je vozac volvoa, poucen iskustvom iz Srbije leva strelica znaci siguran prolaz vodio se time i nije obracao paznju da li mu u susret ide neko ili ne. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1705 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ja mogu da potvrdim da zeleno za levo radi isto kao i kod nas.

Tj. ako imaš zeleno za levo, ovi iz suprotnog pravca sigurno imaju crveno za pravo - možda imaju zeleno za levo i desno, ali pravo, nikako.

Tako je na nekoliko raskrsnica na obilaznici oko Bijeljine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 50 minuta, DzoniV je napisao:

U februaru sam bio u Sarajevu na dva dana kolima, i zamalo nisam napravio dva udesa, prilazim raskrsnici i imam zelenu strelicu za levo i ja prolazim podrazumevajuci da ovi sto idu meni u susret (tj. pravo) imaju crveno svetlo, medjutim nije tako, i oni imaju zeleno. Dva puta mi je se isto desilo. Da li moze neko iz BIH da mi potvrdi ovo, da li kada imate strelice za levo to za vas znaci siguran prolaz i ovi iz suprotnog smera imaju crveno, ili je kao neka uslovna leva strelica, i da ovi iz suprotnog smera imaju zeleno svetlo?

 

Ako je kao sto ja mislim da jeste, i iz suprotnog smera zeleno svetlo, moze da se desi da je vozac volvoa, poucen iskustvom iz Srbije leva strelica znaci siguran prolaz vodio se time i nije obracao paznju da li mu u susret ide neko ili ne. 

 

Takvu regulacija saobracaja semaforima  imas i u Tuzli. U istom trenutku se otvara ( zeleno ) za pravo i lijevo, pa oni koji skrecu lijevo moraju prvo propustiti one koji idu pravo kroz raskrsce. To imas i u Novom Sadu na Bulevaru slobode. Ovdje u Ugljeviku se u isto vrijeme otvara pravo i lijevo, ali se prije zatvara ( crveno ) za pravo iz suprotnog smijera, tako da bi ovi koji skrecu lijevo imali vremena obaviti tu radnju. Postoji mogucnost da je motociklista pozurio da prodje na zuto ili cak crveno misleci da je i autu crveno, a ovome je bilo jos zeleno za lijevo? Mozda je cak i neko ko je isao iz pravca Tuzle sa autom ispred motoriste usporio i blicnuo ovome sto skrece lijevo da ga propusti, a motorista posto je isao ( tako kazu preko dozvoljene brzine ) iza toga sto je usporio da ne bi udario u njega ozada izvrsio obilazenje desno i udario u auto koji je skretao lijevo? Cinjenica je da se udes desio van saobracajne trake smjera Tuzla - Bijeljina, a u dijelu prosirenja za skretanje u raskrsnici , znaci van trake za pravo.:kafa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 15 minuta, zaludan je napisao:

Ja mogu da potvrdim da zeleno za levo radi isto kao i kod nas.

Tj. ako imaš zeleno za levo, ovi iz suprotnog pravca sigurno imaju crveno za pravo - možda imaju zeleno za levo i desno, ali pravo, nikako.

Tako je na nekoliko raskrsnica na obilaznici oko Bijeljine.

 

U centru Bijeljine imas raskrsnicu od Robne kuce prema Sudu-Opstini skretanje lijevo i u istom trenutku je zeleno onima od Parka i ovima koji od Robne kuce hoce prema Sudu-Opstini i pravo prema Parku, pa se moraju prvo propustiti oni iz pravca Parka,pa tek onda skrenuti prema Sudu.;)

Promenio član Branko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1299 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 15 minuta, Branko je napisao:

Postoji mogucnost da je motociklista pozurio da prodje na zuto ili cak crveno 

Trepćuće zeleno, da li stati ili gas ....

Dosta njih reče gasss ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1705 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 25 minuta, Branko je napisao:

 

U centru Bijeljine imas raskrsnicu od Robne kuce prema Sudu-Opstini skretanje lijevo i u istom trenutku je zeleno onima od Parka i ovima koji od Robne kuce hoce prema Sudu-Opstini i pravo prema Parku, pa se moraju prvo propustiti oni iz pravca Parka,pa tek onda skrenuti prema Sudu.;)

 

Aj' sad, nešto nisam obratio pažnju, ali, zar nije u oba slučaja tu "puno zeleno"?

Mislim i od parka, za pravo je "normalno" zeleno, strelica za desno, a suprotan pravac ima strelicu za pravo, a kad je "puno zeleno", može se pravo, i levo, ali kad se propuste ovi od parka?

 

Za ovo stvarno nisam siguran, ali mi se na toj raskrsnici nikad ništa nije učinilo čudno, a to sa strelicom za levo koja važi tek kad propustiš suprotan pravac bi mi bilo čudno (napravio bih sranje), da sam primetio :)

Promenio član zaludan
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1299 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre sat vremena, DzoniV je napisao:

da li kada imate strelice za levo to za vas znaci siguran prolaz i ovi iz suprotnog smera imaju crveno, ili je kao neka uslovna leva strelica, i da ovi iz suprotnog smera imaju zeleno 

Ovo mi nije jasno, ako ima strelica levo na zelenom svetlu to znaci da je tebi dozvoljen prolaz a ovi iz suprotnog smera sto idu pravo trebalo bi da imaju crveno.

Klasican primer raskrsnica kod skupstine u bg. Tamo su strelice i čisto zeleno bez strelica jedno pored drugog.

 

Ja bih postupio kao i ti, da je samo zeleno a skreces levo onda propustas ove iz suprotnog smera.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1299 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 1 sat, DzoniV je napisao:

 da li kada imate strelice za levo to za vas znaci siguran prolaz i ovi iz suprotnog smera imaju crveno,

Upravo to, sad nadje sliku sa tekstom i iscita.

 

Znaci, nema sanse da je i njima bilo zeleno za pravo ako je tebi bilo zeleno kao na ovoj slici.1990900763_semafor1(1).jpg.df438d75d4d9e2428c56de53c1c9b31f.jpg

...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 762 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: R1200GS adventure

Dzabe polemisete,u Podgorici je sigurnije proci na crveno nego na zeleno. Kako god,uvek u raskrsnici treba gledati i voziti krajnje oprezno. Nakod udesa,povreda,lomova,smrti...uopste nije bitno ko je pogresio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600SA PC43
Pre 2 sati, travelman je napisao:

Ovo mi nije jasno, ako ima strelica levo na zelenom svetlu to znaci da je tebi dozvoljen prolaz a ovi iz suprotnog smera sto idu pravo trebalo bi da imaju crveno.

Klasican primer raskrsnica kod skupstine u bg. Tamo su strelice i čisto zeleno bez strelica jedno pored drugog.

 

Ja bih postupio kao i ti, da je samo zeleno a skreces levo onda propustas ove iz suprotnog smera.

 

Tako sam i ja mislio, i mozda se nisam gore lepo izrazio.

 

Kada imamo zeleno svetlo i skrecemo levo propustamo sve iz suprotnog smera. Ali ukoliko je zelena strelica za levo, mene su ucili da tada ovi iz suprotnog smera imaju crveno i da ne moram da vodim racuna od njima. Bas kao sto kolega rece, raskrsnica kod skupstine, cela Jurija Gagarina na nbg je takva.

 

Medjutim u Sarajevu sam se nasao u situaciji da sam imao zelenu strelicu za levo, a da ovi iz suprotnog smera nisu imali crveno. Ne znam kakva je ova raskrsnica gde se udes dogodio da li uopste ima strelice ili ne.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja