Jump to content

Moto Zajednica

Dogovori, planovi, predlozi....

Recommended Posts

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Mislim da prvo treba uspostaviti kontakt sa svim potencijalnim gostima iz inostranstva i reci im nase planove,da oni koji mogu i hoce da dodju imaju dosta vremena da se organizuju.Ne bi bilo lose da im se puste linkovi sa tema iz Milive i Ovcar banje,jedna slika govori hiljadu reci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Nigde nije zapelo, nego je mnogo kombinacija i lokacija !! Treba udovoljiti svima. Najtacniji predlog bi bio da Lisac pogleda okolinu kod njega, pa da odradimo to tamo . Odveze se covek na licino mesto, poprica sa ljud'ma i izvesti nas, normalno i poslika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Da bi uštedeli vreme treba da radimo više stvari istovremeno jer nas ima dovoljno. Šteta je da se svi bavimo lokacijom kada doprinos ne može da bude jadnak, Lisac je u toku, zna kraj, ima tamo prijatelje pa neka proceni čovek šta je najbolje.

 

Pored pitanja lokacije ostaju nam još tri značajne grupe poslova:

 

1. Diplomatija

2. Nabavka

3. Finansije

 

Poverenik za diplomatiju  :D treba da izvrši istraživanje net-om ili na bilo koji drugi način i sazna koje su reprezentativne grupe MZ ljudi iz država koje zovemo. Za Hrvate nam je najlaše, Miha je tu pa je u toku ali Mađara i Poljaka ima u mnogo klubova pa bi trebalo pozvati najreprezentativniji. Najviše bih voleo kada bi mogli da ih sve zovemo ali sumnjam da možemo toliko para da skupimo tako da za prvi put i ovakav susret mora da bude dovoljan.

Kada se istraživanje završi, pustimo pozivno pismo na memorandumu, objasnimo ko smo i šta smo, šta želimo i nađemo nekako način da pismo prevedemo na neki od jezika koji svi znamo.

 

Poverenik za nabavku treba da specificira potrebne stvari koje su nam neophodne tamo na lokaciji. Ozbiljan posao jer otprilike znamo šta će se kupovati pa ako se i ove stvari na vreme organizuju možemo da prođemo finansijski povoljnije a po kvalitetu uspešnije. Npr. prepostavka je da ne zovemo goste na gladovanje pa ako smo imali prošli put 50 kila zaklano i očišćeno onda bi nam sada verovatno trebalo 100 kg u četiri životinje. A to znači mangalo komada 4. I na kobasice treba računati pa ako se poverenik nabavke prihvati posla ozbiljno možda i nađemo nekoga ko bi ih napravio za nas, da ne kupujemo kojekakvo đubre.

Trebaće i ćumura, roštilj, plastičnih tanjira, hleba, salate...

 

Poverenik za finansije treba da otvori račun gde god hoće ili da poštom prima pare. Ili oba. Na taj način možemo da skupljamo pare ranije, uvek će biti u kasici prasici pa ako izleti nešto super povoljno da može da se odreaguje. Na ovaj način pare mogu da se skupljaju polako, u ratama, ko koliko ima pa će se do termina nakupiti.

 

Eto tako, biramo funkcionere. To naravno ne znači da par ljudi treba da urade sve nego da par ljudi treba da objedine sve što imamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Sto se mene tice, za par meseci kad malo otopli - ja cu se provozati do Vajske da vidim sta i kako je tamo.

  Sto se tice pozivanja ljudi, pozivno pismo na Madjarskom nije problem - imam ljudi ovde koji to mogu korektno da napisu, a mozda bih to mogao da odradim i na Slovackom ( valjda bi i Cesi to razumeli ). Takodje oko odabira kluba iz Madjarske bi video sa Peter Panom, mislim da bi on i ekipa iz Temerina mogli tu da nam pomognu.

  Ako bi bila izabrana lokacija u Vajskoj - mislim da bih i tu mogao da odradim one cetiri zivotinje, ko sto rekoh sestra moje prijateljice zivi tamo, pa eto imam neke veze, a selo je pa bi se naslo .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

   Sto se mene tice, za par meseci kad malo otopli - ja cu se provozati do Vajske da vidim sta i kako je tamo.

  Sto se tice pozivanja ljudi, pozivno pismo na Madjarskom nije problem - imam ljudi ovde koji to mogu korektno da napisu, a mozda bih to mogao da odradim i na Slovackom ( valjda bi i Cesi to razumeli ). Takodje oko odabira kluba iz Madjarske bi video sa Peter Panom, mislim da bi on i ekipa iz Temerina mogli tu da nam pomognu.

  Ako bi bila izabrana lokacija u Vajskoj - mislim da bih i tu mogao da odradim one cetiri zivotinje, ko sto rekoh sestra moje prijateljice zivi tamo, pa eto imam neke veze, a selo je pa bi se naslo .

 

 

Super!  :)

 

Gledao bih da pomognem Peđi jer za ''prodati'' motor nije uzeo ni dinara evo već više od dve godine. Ustvari skoro tri. Sve što je uzeo su prasići i to ovi koje smo pojeli. Cene se nekako ne razlikuju i daleko bi lakše i logičnije bilo uzeti prasiće odande gde idemo ali bih pomogao čoveku da se naplati makar i na ovaj način.

Koliko shvatam, Peđi nije stalo za dinar ali ne bi ni izigravao budalu, treba da naplati motor.

Ustvari uopšte nije pametno da vozim 100 kila prasetine u prikolici ali ne bih dao onakav motor za džabe nikako. :P

 

Što se gostiju tiče i ja sam razmišljao na sličan način. Lako nam je za Hrvate i Mađare ali sad da li je bolje razgovarati sa Poljacima, Česima, Slovacima... stvarno neznam, to je onaj ko se bude prihvatio posla da odluči. 

 

Trebaju nam ljudi za navedene poslove pa pozivam dobrovoljce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Na hr mz forumu mozemo postaviti temu,da vidimo jel ima zainteresovanih,postaviti slike prethodnih skupova itd...

 

Mislim da bi mogli napisati tekst na eng. sigurno ce razumeti i Poljaci i ostali,lako ima je prevesti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ne zelim da budem "zalosna sova" ali bih se ogranicio sto se tice skupa na ljude iz regiona. Nema nas mnogo, nismo dobro organizovani, vecina nas je kratka sa lovom. Samo zamislite da se veci broj motorciklista odazove iz ciljnih drzava. Jedva smo se prosle godine izdogovarali za otvaranje sezone, zatvaranje nismo uspeli ni da napravimo...Ozbiljan skup bez sponzora, 5-6 ljudi koji ce da poginu kod organizacije i kinte, bolje da ne pravimo.

Ajde da se prvo upoznamo u regionu pa onda da se "sirimo".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Prvo, treba predpostaviti broj ucesnika.

Nas ovde ima oko dvadesetak. Ne verujem da ce iz inostranstva i komsiluka doci vise od po 4-5 ljudi. Znaci negde oko 40 ljudi skupa sa nama, mada i od nas nece bas svi doci.

Drugo, vrlo je komplikovano naci 4 automata za pecenje prasica, i jos cetiri bureta za cumur.Ko ce to voziti i nositi??

Trece, naci lokaciju sa infrastrukturom tipa stolovi, nadkrivena prostorija, frizideri i td za 40 ljudi.

Cetvrto, po pitanju novca, predlog je da svako od domacih ucesnika povuce cenu ucesca za jednog gosta ( hrana i smestaj).

Peto je povezano sa cetvrtim, predlazem posecenu zivotinju u obliku pljeskavica, snicli, kobasica itd.

Sesto, nema potrebe skupljati novce unapred. Na mestu skupa  sakupi se novac, kada se vidi koliko je doslo ljudi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Hajde da napravimo prost test pre no sto se upustimo u problem. Jednostavno, neka se svako oglasi u spisku ko je spreman da plati za sebe boravak (spavanje) i klopu  plus isto to za jednog gosta. Tako cemo znati koliko smo gostiju kadri da pozovemo. Bolje to sada da uradimo nego posle da se brukamo i svadjamo a mozda i bolje spoznamo nase organizatorske sposobnosti i moci.

 

 

SPISAK:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

E kada ne znamo cenu smestaja?? Mislim da smestaj i hrana nemere izaci vise od 20 eu po osobi. Moze biti i manje gostiju od ocekivanog broja.

SPISAK:

01.MZ

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ne znam da li je potrebno da mi snosimo trosak za goste ?  Evo ja se razmisljam da idem ove godine na MZ skup u Zschopau, participacija za ucesce je 20 evra. Za te pare sam samo regularno prijavljen i imam pravo ulaza u kamp. Niko mi ne obezbedjuje ni sobu ni sator ni klopu .Sve sam sebi placam !  Mislim da i svi koji bi dosli sa strane - bi nosili svoje satore. Nase je da ljudima obezbedimo mesto za kampovanje sa nekom infrastrukturom. takodje bi bilo nase da za one koji ne bi kampovali - nadjemo neki pristojan smestaj po povoljnim cenama. Malo mi glupo da ja nosim satoe i spavam u njemu, a nekom da placam sobu u motelu . Sa druge strane tesko da bi se bilo koji motel slozio sa tim da gosti spavaju u njemu, a pored da vrte prase i piju pivo koje su kupili u prodavnici .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Sta fali kao i do sada,neko pomenu svadju-kakva crna svadja.U Ovcar banji na veceri je bilo 50  ljudi pa nista nije falilo.Samo obavestit ljude na vreme i reci im da jave jedno dve nedelje pre skupa koliko ih dolazi i prema tome uzeti jos jedno ili dva praseta.Ne mora svi praci da se peku na licu mesta,damo nesto i u pecenjaru a jedno ili dva ispecemo na licu mesta.Smestaj-kako mi tako i oni.Pice se kupuje na licu mesta i ostale potrepstine a samo prasice rezevisati pre.I to je to ,samo neko ko zna engleski neka obavesti ljude pa ko od njih hoce da dodje-dobrodosao,ako niko ne dodje,nema veze nama ce biti isto lepo kao i do sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Slazem se sa Laletom i Dukijem.

 

Mislim da ni gosti nece zahtevati nista posebno,ipak je to jedna noc. Ja mogu ako je potrebno poneti vise satora,imam jedan veci,i manjih mogu nabaviti...

 

U Ovcar banji su uslovi bili dobri,stolovi,struja voda...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Treba na pocetku "odgonetnuti" da li ce se praviti internacionalni skup MZ-jasa ili Srbija i okruzenje!

Tvrdim da moze da se (ukoliko se ozbiljno) organizuje internacionalni skup i to bilo gde u Srbiji (svejedno da li je Nis-Uzice-Kragujevac-Beograd-Novi Sad)jer, recimo ljudima koji dolaze iz Nemacke, Poljske, Austrije, pa cak i sa severa Evrope nije neki problem da na kilometrazi dodaju jos 100-200 km...

E sad', sto rece Zverinjak, za takav ozbiljan skup (koji nije nemoguc!!) je potrebna ozbiljna organizacija, prostor, sponzori, live muzika, bar jedna klopa...Sto se sponzora tice moze se tu "uvuci" i drzava jer je ovo ipak promocija Srbije i cuvenopg Srpskog gostoprimstva...!

Ali moram priznati da AKO, padne dogovor za npr, "Prvi Medjunarodni skup ljubitelja MZ motora Evrope-Srbija 2010" uz normalan rok za obavestavanje-primera radi: za Avgust mesec 2010 da bi odziv bio dobar...!Bog je za takve stvari i stvorio internet  ;D ;D

Ukoliko se smatramo sposobnim za tako nesto verujem da mozemo da ostvarimo!

Sa druge strane ako ostajemo na dosadasnjem novou druzenja, dokazali smo da ako stvarno zelimo (i mozemo) mozemo se organizovati i u roku od mesec dana!!?     

 

 

P.S.Zamislite samo: "Prvi Medjunarodni skup ljubitelja MZ motora Evrope-Srbija 2010"...kako to lepo zvuci  8) 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

1. Mislim da je medjunarodnih MZ skupova odavno bilo u Evropi i to sa velikim odzivom ljudi.

2. Teorija o medjunarodnom skupu je lepa ali zasto se niko nije odazvao na Vujin raspis potrebnih ljudi za organizaciju??

3.Mozda ste zaboravili ali u Ovcar banji, malo je falilo da jedan ili dva coveka sneose troskove prasica??

4.Spisak ljudi koji bi podneli duple troskove je za sada veoma tanak...a to znaci da ta ideja nece da funkcionise. Gde su ljudi sa foruma (van MZ sveta) koji ce doci, lokalni bajkeri. I u Banji smo se iznenadili kada su se u jednom trenutku pojavili mnogobrojni lokalni bajkeri, srece smo imali sto su to bile dobro organizovane "mancule" i sto su nam se nasli ljudi pri ruci...

 

Ideje i entuzijazam su OK ali organizacija je veoma ozbiljna stvar i da napomenem da ako vec neko ima ideje o velikom skupu, neka odvoji puno svog slobodnog vremena i novca pa neka se pridruzi Vuji.

Da ne bude da sam destruktivan, napomenucu da sam ucestvovao u organizaciji prvog veceg okupljanja bajkera u Beogradu kod Hajducke cesme 1994god  te sam upoznat sa pricom, problemima, nedostacima kao i a time koliko je se "ginulo" oko organizacije i koliko je to kostalo.Da ne pominjem probleme medju ljudima posle skupa koji su to organizovali posle skupa.

 

DUKI@ posle svakog ne uspeha ili propusta, obavetno dolaze svadje a rec je vise figurativno i opisno upotrebljena.

 

Vise necu napominjati ovu problematiku da ne bih postao dosadan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

sa svakim predlogom se slazem samo da se nadjemo mozda moze i kisac kod novog sada ima kanal dtd i tu se svake godine odrzavaju moto skupovi ima mesta za sve za satore za rostilj  jednom recju ima mesta ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Carda pored kisaca na kanalu ima i struju(agregat koji sam popravljao vise puta  :D),vodu,stolove... Mislim da bi to mogao da sredim...  Sad koliko vam se to svidja?  Mesta za kampovanje ima dovoljno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Koliko mogu da primetim ,u odnosu na ukupan broj ljudi u mz svetu malo je onih koji su aktivni na forumu,predpostavljam da ostali prate situaciju.

Da nam se nebi desilo da imamo vise gostiju nego domacih mislim da bi troskove smastaja trebalo da snosi svako za sebe.Nama bi tako ostao organizacioni deo i klopa.

Posto je opste poznato da bez novca nema nicega podrzavam predlog da odmah pocnemo sa sakupljanjem.

Mogli bi za pocetak da odredimo neku sumu(recimo hiljadu dinara ,vise ili manje nebitno) kako bi dosli do nekog pocetnog kapitala a kasnije bi videli koliko  nam jos treba.

Ja licno neznam da li cu moci da dodjem na skup ali cu svakako ucestvovati na svaki moguci nacin, tako da doso ili ne ucestvujem finansijski.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja