Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E

Pozzzz drugari.

Nije me bilo skoro nema se vremena a i psihicki odmor od popravke...sad ne silazim kao mladozenja od mladu.

Doktor Elvis Barbulovic zamenio karb.i sada samo broj..to je to.

Jos nesto sam vam obecao za xt a to je bocni nosaci.

Iz glave konstruisao majstor i napravio bolje i stabilnije nego fabrika da je.

Evo i foto.20230625_160527.thumb.jpg.6e7f7e0d8bc3929710b44d4885806dbf.jpgIMG-20230625-WA0003.thumb.jpeg.61701d05f6e042d8005e27c94d40f0df.jpegIMG-20230625-WA0003.thumb.jpeg.61701d05f6e042d8005e27c94d40f0df.jpegIMG-20230625-WA0003.thumb.jpeg.61701d05f6e042d8005e27c94d40f0df.jpeg20230625_160527.thumb.jpg.6e7f7e0d8bc3929710b44d4885806dbf.jpgIMG-20230625-WA0003.thumb.jpeg.61701d05f6e042d8005e27c94d40f0df.jpeg

Promenio član CikaCrni
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E

Evo ga opet u predhodnom postu se ubacile neadekvatne fotografije.

Kofer bih menjao za veci sa nosacem ako nadjem nesto stabilno da kupim.

To je to.

Pooooozzzzzzzz

20230625_160527.jpg

20230625_160540.jpg

20230625_160553.jpg

20230625_160608.jpg

20230625_160716.jpg

20230625_160724.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 8 minuta, lord_oblivion je napisao:

Koliko para traži da napravi tako nešto na drugi motor?

Meni je naplatio 100 €  inace pored nosaca radi i rol barove za motore,dzipove i auspuhe komplet ili samo top i to od prohroma znaci trajno.Garantuje vecu snagu motora.Za moju xt ejku za ausuh bi mi naplatio 200 €.

Eto po nalep ici mozete videti da ima svoj brend a taj posao radi preko 20 godine.

Ako kome bude potreban mogu postaviti ovde njegov br.mob.a inace je u mom mestu...u Knjazevcu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Nisam znao da u Kž ima neko ko tako lepo pravi te stvari za motore...
Mene interesuje kontakt, može na pp ili ovde, po volji ti.
Hvala.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 6 minuta, lord_oblivion je napisao:

Nisam znao da u Kž ima neko ko tako lepo pravi te stvari za motore...
Mene interesuje kontakt, može na pp ili ovde, po volji ti.
Hvala.

062390374 ... Ivica mu je ime kao i meni inace poznajemo se preko 30 godina...vozio je i on motore trenutno nema ali spremio je sve za ono na tri tocka i motor od "Bubu" medjutim posto sada nemoze da dobije dozvolu za registracu prekinuo je sa tim na pola puta do zavrsetka.

Nema sta ovaj ne moze napraviti.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E

Ali ono sto ja trebam potovariti za kampovanje po nekoliko dana na jezerima to ne staje ni u jednoj torbi sto znaci totrpam jedno na drugo i vezujem onim gurtnama manjim sa krckalicom a to je...

Šaror,dva samonaduvavajuca duseka,alu podmetaci,vrece,resetka za rostilj,ćumur,sklaoajuce ribarske stolice,stočić,hrana pice i jos sitnica od garderobe ide u kofer koji tek trebam kupiti veci od mog postojeceg.Na kofer ide i kantica sa slavinicom od 20 litra ...axa i tuš...ma puno toga nmg.se setim svega.

Tako da meni jedino ovakvi odgovaraju.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4731 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Naleteh na tekst na Advrider da je tip stavio karburtore od EX250 ninje...

 

Potpuno se slažem sa jetrocefusom u vezi Yamahe SRX600 u svim aspektima posebno u pogledu karburatora. Postavka 1 1/2 ugljikohidrata s kojom su došli iz tvornice bila je totalno sranje. Sastojao se od konvencionalnog kliznog ugljikohidrata na lijevoj strani i sekundarnog CV ugljikohidrata koji je trebao da se "upali" pri većim RPM-ima. Dakle, bicikl od 600 ccm je radio 75% vremena na kliznom ugljikohidratu, a CV ugljikohidrat je trebao djelovati kao sekundarni na 4 barela ugljikohidrata i "pucati" na višim okretajima. Nikada nisam mogao ispravno postaviti svoj. Konačno sam odustao i ugradio par CV ugljikohidrata na Kawasaki EX250 Ninja. Nisam mogao vidjeti traženu cijenu od $700.00+ za Keihin SC ugljikohidrate. Keihin ugljikohidrati također nisu bili opcija. Postoje stranice i stranice o tome kako da ih montirate na bicikl. Stoga sam se odlučio za EX 250 ugljikohidrate po cijeni od oko 50,00 dolara koji se koriste na flea-Bayu; kupio neke nove izolatore ugljikohidrata XT600, koristio standardnu zračnu kutiju, napravio malo ponovnog ubrizgavanja i potpuno drugačiji bicikl. Sada je hladan start sa 2 udarca, obično 1 udarac nakon toga, a performanse su znatno poboljšane. Ovi ugljikohidrati su promijenili cijeli karakter motocikla. wiguzziman
 
 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 345 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Pričam s standardnom srx600 i xt 600 motoru.

Naravno da treba usis pospešiti (k&N) , veće (ne mnogo) dizne i otvoren auspuff. Ono što znam da drugar , ( nije više medju živima) je kupio onomad keihine (par) nove na nov XT 600 stavio,  i motor nije mogao nikako da se vozi "normalno" stalno je imao knedlu u niskim režimima rada. Uložio u motor 2000 evra i dobio samo da kada predje 4000 obrtaja ide bolje ali to nije poenta. Dvogrli karboši kod yamahe su tu radi mirnije i ekonimičnije vožnje. Sa većim karbošem nećeš ništa postići. Yamaha ima odličan YDIS, ja tu ništa ne bih menjao. Ko mene potrošnja ne prelazi 5l kada ga voštim a drugar na xr 600 ne može da smanji potrošnju ispod 6,5l koliko god penzionerski vozio. Na xr 600 ide potrošnja i do 10l verovali ili ne. Fabrički podešen karb redovne dizne. U prevodu svaki dan na pumpu po pun rezervoar. Pošto je 7-8l , da ne bi cuclao sa dna na rezervi.

Promenio član plumber.ns

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2337 postova
  • Motocikl: Motora bez

Potrošnja je ok. Ja sam napunio do čepa na pumpi kod Vinče, otišao na Homolje,od tih 150km išao 80 čist off(makadam, livada, šuma, blato i to ljuto blato, druga maks) pa do Krupajskog vrela asfalt, onda off road do nekog vrha Krilaš pa kući magistrala. Vratio se na istu pumpu i nasuo do čepa, 12l!!! 

Ispod 4l potrošnja!!! 

Upali na prvi, drugi, treći kick ladan.Kako kad nagazim. 

Ali zato, pomoli se svim bogovima ako se prevrneš negde pa hoćeš da upališ. A obično se ne prevrće na lepim mestima, nego u najvećem sranju, ako još može na uzbrdici, tad budem najsrećniji.

Ili ako se iz nekog razloga kad kresne ugasi. Npr ne sačekaš dovoljno na saugu, ladan motor i iskljuciš saug,žurba neka, i on se ugasi. Možeš slobodno da odeš nešto drugo raditi jedno 15 minuta,zaboravi motor. 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1547 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
On 6/25/2023 at 11:14 PM, CikaCrni said:

062390374 ... Ivica mu je ime kao i meni inace poznajemo se preko 30 godina...vozio je i on motore trenutno nema ali spremio je sve za ono na tri tocka i motor od "Bubu" medjutim posto sada nemoze da dobije dozvolu za registracu prekinuo je sa tim na pola puta do zavrsetka.

Nema sta ovaj ne moze napraviti.

Pa svaka čast!
Nisam znao da postoji neko tako blizu Niša ko ovako lepo radi ! Kontaktiraću ga sigurno. Treba mi između ostalog nosač za kutiju za alat. Hvala!

Promenio član antir3ality
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 4 minuta, antir3ality je napisao:

@CikaCrni a jel mora da se ostavi motor ili kako ? Koliko mu je recimo trebalo da ovo tebi odradi ?

Mora da ostavite zbog precizne izrade jer on ne radi nista slucajno i loše.

Moj je bio kod njega 3 dana mada meni nine ni bilo hitno tako da je naj bolje kontaktirati ga.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4731 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ko vozi karburator i kurblu, on zna da posle prevertanja 15 min treba da čeka pre paljenja. Ko ne zna on otkine čizmu :oda2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja