Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 1 minut, Bojan82 je napisao:

jel svecica DPR8-EA9?Nista mi vis ene pada na pamet trenutno...

Jesu bas te...

Eto sad me razumes u potpunosti.

Nesto mi isto nelogicno one tube kroz koje iglica prolazi su znatno sire nego sto je iglica tako da ima luft poprilicno a nigde broja nema na tubama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 1 minut, el classico je napisao:

BINGO!!!!!!!!!


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Po cemu?... treba li da ima luft iglica i koliko...mozda moze covek kod nas da ih napravi na malome strugu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4007 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Po cemu?... treba li da ima luft iglica i koliko...mozda moze covek kod nas da ih napravi na malome strugu

Kod Super Tenere 750 se tube razlokaju i najkasnije na 30t km ide zamjena tubi i igala. Ova pojava se manifestira povećanom potrošnjom koja ide i do 9 l/100km


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
Pre 4 sati, el classico je napisao:


Kod Super Tenere 750 se tube razlokaju i najkasnije na 30t km ide zamjena tubi i igala. Ova pojava se manifestira povećanom potrošnjom koja ide i do 9 l/100km


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Ali ja sam zamenio novim koje su narucene od Allexspres i pisalo je da su za taj motor a ispade da to onda nema veze s vezom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2849 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ne mora da znaci ali je moguce da su te zajebali ako si kupio na Aliju, Deki 295 kupio set, srecom zbog membrana, a do io minijaturnu verziju tuba i iglica
Sve izgledao kao original i pise da je za njegov model samo sto je corak. Mislim da su kod mene pa cu slikati

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Iglica sa oštrim završetkom ide u prvi karb(Tanja igla) iglica sa debljim završetkom(deblja) ide u drugi karb sa membranom... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2337 postova
  • Motocikl: Motora bez

S obzirom na cenu više se isplati novo. A i sigurno je. Ja mogu ti poklonim ovo,samo ptt je tvoj. Kako hoćeš:)

Promenio član Bojan82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 49 minuta, Šumi Zmajček je napisao:

Iglica sa oštrim završetkom ide u prvi karb(Tanja igla) iglica sa debljim završetkom(deblja) ide u drugi karb sa membranom... 

Tako je bilo taml sam i zamenio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 23 minuta, Bojan82 je napisao:

S obzirom na cenu više se isplati novo. A i sigurno je. Ja mogu ti poklonim ovo,samo ptt je tvoj. Kako hoćeš:)

Ali vec sam upravo to sve stavio novo i sve tako izgledada ali unutar rupe ovih "tuba" koje su dimenzije e to ne moze da se izmeri a ne pise na njima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
Pre 2 sati, Bigor je napisao:

Ne mora da znaci ali je moguce da su te zajebali ako si kupio na Aliju, Deki 295 kupio set, srecom zbog membrana, a do io minijaturnu verziju tuba i iglica emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png
Sve izgledao kao original i pise da je za njegov model samo sto je corak. Mislim da su kod mene pa cu slikati

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

 

IMG-20230427-WA0000.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E

Ali ajde kinezi napravili na izgled iste su kao i stare pa neka su i pogresili za pola milimetra ali tih pola milimetra ne mogu napraviti potrosnju sada vec ko zna ne mogu ni da je izmerim ali je sigurno preko 10 litara.Ne mogu da se opravim u normalan zivot bez ikakvog resenja i nade jer motor stoji kod mene bez ideja a da je barem kod Elvisa pa da se nadam i cekam ovako niti ga mogu odvezem niti imam ideju.Da mu vratim stare tube??

A sto posto je neka mala sitnica u pitanju.

Da je struja nebi pakio.Kad stavim cistu svecicu pali ide ko lud nema vise stuckanja verovatno sto sam pravilno upario nastelovao karburatore.

Bruka od mene usijao sam forum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 1 minut, Bojan82 je napisao:

Ja bi to u kombi i kod Elvisa. Pojede ti živce. Platiš i imaš motor, ovako ćeš neku bolest da dobiješ od sekiracije

Upravo tako ali sam taj kombi ce da me odkosta boga isusa

..sacu da ga rasturim a onda neznam sta cu mu dalje...

Imali da se kupi negde ispravan karburator ali pak ko zna vise dali je uopste i do njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2849 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Ali ajde kinezi napravili na izgled iste su kao i stare pa neka su i pogresili za pola milimetra ali tih pola milimetra ne mogu napraviti potrosnju sada vec ko zna ne mogu ni da je izmerim ali je sigurno preko 10 litara.Ne mogu da se opravim u normalan zivot bez ikakvog resenja i nade jer motor stoji kod mene bez ideja a da je barem kod Elvisa pa da se nadam i cekam ovako niti ga mogu odvezem niti imam ideju.Da mu vratim stare tube??
A sto posto je neka mala sitnica u pitanju.
Da je struja nebi pakio.Kad stavim cistu svecicu pali ide ko lud nema vise stuckanja verovatno sto sam pravilno upario nastelovao karburatore.
Bruka od mene usijao sam forum.
Razlika izmedu ove dvije crte je mozda 2 desete, razlika u potrosnji je 2 litra. Ne mozes ti to okom procijeniti vec se mjeri siberima.
Kod Dekija je bila ocita prevara, kod tebe mozda losije odradjeno, tj sira rupa ili uza iglica.6d4add3a405f3aabf3c1ee33cb208f49.jpgab53ce08d8eafd8095a2acc52a392785.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 3 minuta, Bigor je napisao:

Razlika izmedu ove dvije crte je mozda 2 desete, razlika u potrosnji je 2 litra. Ne mozes ti to okom procijeniti vec se mjeri siberima.
Kod Dekija je bila ocita prevara, kod tebe mozda losije odradjeno, tj sira rupa ili uza iglica.6d4add3a405f3aabf3c1ee33cb208f49.jpgab53ce08d8eafd8095a2acc52a392785.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Nista onda cu vratiti stare tube

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Ali ajde kinezi napravili na izgled iste su kao i stare pa neka su i pogresili za pola milimetra ali tih pola milimetra ne mogu napraviti potrosnju sada vec ko zna ne mogu ni da je izmerim ali je sigurno preko 10 litara.Ne mogu da se opravim u normalan zivot bez ikakvog resenja i nade jer motor stoji kod mene bez ideja a da je barem kod Elvisa pa da se nadam i cekam ovako niti ga mogu odvezem niti imam ideju.Da mu vratim stare tube??
A sto posto je neka mala sitnica u pitanju.
Da je struja nebi pakio.Kad stavim cistu svecicu pali ide ko lud nema vise stuckanja verovatno sto sam pravilno upario nastelovao karburatore.
Bruka od mene usijao sam forum.
Do delova je najverovatnije ako si sve uradio kako treba.
Kineski delovi za karbove su jako lošeg kvaliteta i veruj da su tolerancije male i da odstupanja od nekoliko desetih jako utiču na rad motora, snagu potrošnju itd.
Šalji to nekom krštenom majstoru, koji radi sa proverenim delovima, prežali pare i vozi se kao čovek.
Možda Elvis, Karburator unuče u V. Plani ili Bokilić recimo.
Računaj da kompletan remont karbova dosta košta, ali si miran bar desetak godina po tom pitanju kada se odradi kako treba.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja