Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 2 minuta, Bigor je napisao:

Strpljenja brat moj, ja sam svojoj Teneri rasturio karbove bar 150 puta dok ih nisam u dusu upoznao i nastelovao.
Jes mogao sam i majstoru poslati, bilo lakse ali ni on ne bi nista uradio kao sto nikome i ne urade, vec se samo price pricaju.
Gle na sta je licilo i sta sam posle dobio52cc449a6d323ddc27082b3b39bebd97.jpg224e1d1094668904a8c3700a22b96747.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Iste su i ove tako crne i posle zamene svega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 3 minuta, Bojan82 je napisao:

Ja karb kad sam sklapao, čitam priručnik za onu sinhronizaciju kobajagi izmedju dva karba. 

Zaključim da mi ništa nije jasno i samo ih spojim i zašrafim:lol:

Ništa štelovao nisam. 

Sve radi

Ma meni sve jasno sto pise i ocas sam ga nastelovao jako je prosto ali svecice kao na sliku od kolege Bigor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2849 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Gledam da na YT ima bas dosta videa o tom karbu, nemoguce da niko ne pominje taj problem.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
Upravo sada, Bigor je napisao:

Gledam da na YT ima bas dosta videa o tom karbu, nemoguce da niko ne pominje taj problem.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

I ja sam gledao ali samo mogu da gledam sve je stranski nista ih ne razumem.

A ocigledno i da ne postoje vise majstori u ovu serbendu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
Upravo sada, CikaCrni je napisao:

I ja sam gledao ali samo mogu da gledam sve je stranski nista ih ne razumem.

A ocigledno i da ne postoje vise majstori u ovu serbendu.

Ma i glanc nov karburator da mu stavim čini mi se da bi opet bilo isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E

Od 10.Januara kad sam ga i kupio prevezo kombijem kod naseg takozvanog majstora u obliznjem selu Knjazevca kod koga je stajao citavih 2 meseca i naplatio mi ali sve unapred 40 000 dinara za zamenu ulja filtera samo uljnog plocice za kocenje i regler od 8000 din.a sve to sam mogao potpuno sam za jedno popodne...hocu reći nisam zalio pare i kazao sam mu jel moze da motor bude kao čaša ispravan opran podmazan kad ga uzmem da sednem i krenem na put oko sveta...majstor kaze naravno.

Sta se dalje desava...majstor kaze ja ne mogu da izvadim karburator od Alnaser ostalo je sve uradjeno.

Pogledam uradjeno qrac.Procenim ja ako ovako nastavi mozda i bude uradjen ali dotke ja mozda i crknem od starost.Zahvalim se povezem motir 2 km.on se ugasi.Zovem mahstora dolazi i kaze ne valja svecica menja motor pali taman jos toliko da stignem kuci.Skinem svecicu crna.

Juce posle treceg skidanja karba bez ikakvog problema Alnasera menjam ceo set dizni iglice a ni na starim nista nije pokazalo neku istrosenost...motor jos losije radi tacnije sada ne prelazim ni kilometar jednom svecicom.

Danas dok svi u prirodu i na dva tocka ja jedem g.vna s jamahom.

Gledam kutiju od filter sve cisto nije zapuseno.

Stavljam opet cistu svecicu palim i pustam da radi u mestu na leru naravno pali bez saug jer ionako trisi kao ruski tenk.

Nakon 5 min.rada na leru dodavajuci mu ler gas na srafu da se nebi ugasio ... gasi se i kraj vise dok ne zamenim svecicu.

I evo kako izgleda svecka posle 5 min.rada na leru a dimi crno.

Moje pitanje nije vise sta da mu popravim jer sve sam izmenjao osim membrane dobre su nisu poceoane znaci da li da ga zapalim ili polomim macolom da me vise ne boli glava od yamahino neunistivo govno.???

Evo je svecka.

20230501_170056.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2849 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Recimo moj motor na prvo paljenje nece da upali i ne bi smio da upali bez sauga.
Ja bih se fokusirao na saug ili je onda do struje ili cdi-a

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 32 minuta, Bigor je napisao:

Recimo moj motor na prvo paljenje nece da upali i ne bi smio da upali bez sauga.
Ja bih se fokusirao na saug ili je onda do struje ili cdi-a

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Znaci do sada me kosta preko 2000 € i da spremim jos 1000 €...

Pa ja bolje da sam kupio NOV Beneli i sa bele rukavice da se vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2849 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Zbog toga ne tjeram motor majstorima, ne vjerujem im. Jedino kad nemam odgovarajuci alat ali i tad im dam do znanja da znam o cemu se radi i da me nece zavrnuti jer im prosto necu dati pare.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 1 minut, Bigor je napisao:

Zbog toga ne tjeram motor majstorima, ne vjerujem im. Jedino kad nemam odgovarajuci alat ali i tad im dam do znanja da znam o cemu se radi i da me nece zavrnuti jer im prosto necu dati pare.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Ali ja ovde vise ne znam o cemu se radi osim sto vidim da ide mnogo benzin i nemogu da mu ga smanjim nigde vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Previše vazduha u smeši, svećica je suva i crna, vidi one usisne gume da nisu ispucale?? Prirubnice karburatora imaš ih na aliexpresu za 10€ iste te prodaju kod nas za 50+€ .... Imam takve na bivšem XTu i jedne rezervne.. trebao si ih poručiti uz set Dizni...

 

Dakle, kupi disk kliner u spreju, upali motor i pusti da radi na leru, prskaj tim sprejem po prirubnicama ako pojača ler vuče falš vazduh i šuplje su..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Takođe bi proverio da nisu pretegnuti usisni ventili, xt bi trebalo da ima veći zazor ventila jer je vazdusara... Neki majstori se zajebu pa ostave manje.. izduv msm da treba bude 0.17 a usis 0.12.. ne sećam se 100%, al i to ima u manualu...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2876 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Imaš vrlo poznatog majstora za endurače u tvojoj blizini. Elvis se zove, pristojan i normalan čovek. Potraži malo na forumu.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2849 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Brat kakvog previse vazduha i svecica crna, bude bijela kao nova, a zna i da izgori od previse vazduha ili siromasne smjese.
Ima slika sa svecicama i oznakama po boji od prebogate do presiromasne smese.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 5 minuta, Šumi Zmajček je napisao:

Takođe bi proverio da nisu pretegnuti usisni ventili, xt bi trebalo da ima veći zazor ventila jer je vazdusara... Neki majstori se zajebu pa ostave manje.. izduv msm da treba bude 0.17 a usis 0.12.. ne sećam se 100%, al i to ima u manualu...

Kako sad previse vazduha kad mi na 50 km.potrosio 4.5 litara benzina uz to izlazi crni dim.

Prskao sam sprejem mnogo puta i ne menja zvuk danas poslednji put.Od juce kad sam zamenio set u karbu.tek onda je jos veci problem znaci za kilometar voznje i kraj svecici a pre zamene mogao je i do 10km da predje.

E sad da su ventili onda bi i pre zamene seta bilo isto ali ipak je problem u karbu.

Svi kazu da ima prebogatu smesu goriva a ne vazduha ali kojim kanalima sve ide taj vazduh???...skidao danas onu plasticnu usisnu krivinu i spod sedista vidim filter sve je cisto karb.sam sprejevima prao vec tri puta u tri nedelje i nista sve cisto spricnem u najmanju rupicu izadje na drugu stranu izduvao kompresorom sve zamenio sve.

Samo ventile jos nisam kontrolisao iz razloga sto je predhodni majstor kazao da je on kontrolisao i da su dobri...osim ako me je slagao ali provericu i njih ovih dana.Znaci difuzori su dobri kao novi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 13 minuta, misa-pei je napisao:

Imaš vrlo poznatog majstora za endurače u tvojoj blizini. Elvis se zove, pristojan i normalan čovek. Potraži malo na forumu.

Ama znam i culi smo se vise puta aki 40 km.je do njega a ja orelazim jedva 1 km.pa mennam svecicu...strašno znaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 11 minuta, Bigor je napisao:

Brat kakvog previse vazduha i svecica crna, bude bijela kao nova, a zna i da izgori od previse vazduha ili siromasne smjese.
Ima slika sa svecicama i oznakama po boji od prebogate do presiromasne smese.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Znas onu manju membranu sa strane na primarnom karbu???...ona ja valjda za neki vazduh ako sam dobro preveo.

Nju sam skidao dva puta i oprugu ali dalje ispod opruge nisam vadio i ne znam sta je jos unutra oa da li i to da pokusam izvaditi oprati ili sta vec...da li tu moze biti problem za toliku potrosnju???

Saug deluje dobro mada nije mi poznato kako deluje nov ima li malo lufta u osovici itd.. 

Stvarno neznam vise a toliko je sve prosto.

Zatim onaj šiber na kom se kaci iglica ima kanal a na telu karba nema nikakva civija kojom bi klizio siber a donji deo sibera ugao na njemu ona kosina je isla prema cilindru a po mojoj logici bi trebala prema usisu vazduha iz filter valjda je logicno tako.Ja sam sve vratio kako je bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2849 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ma to moras slike izbaciti da vidimo, to je ogromna potrosnja sto pricas, toliko goriva moze uci samo iz glavne dizne kroz tubu. Iz sauga hoce isto da zagaravi ali za 30-tak km, ne na dva tri.
Preselio sam se i nemam internet dok ne dodju da ga prebace, a tacno bih se zainatio da to rijesimo. Kucaj na kompu problem, mora po stranim forumima da je jos neko imao taj problem. Prevedi stranice, pa citaj

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 2 minuta, Bigor je napisao:

Ma to moras slike izbaciti da vidimo, to je ogromna potrosnja sto pricas, toliko goriva moze uci samo iz glavne dizne kroz tubu. Iz sauga hoce isto da zagaravi ali za 30-tak km, ne na dva tri.
Preselio sam se i nemam internet dok ne dodju da ga prebace, a tacno bih se zainatio da to rijesimo. Kucaj na kompu problem, mora po stranim forumima da je jos neko imao taj problem. Prevedi stranice, pa citaj

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

I to sam pribao dva meseca proucavao i nista a ovde sam stigao do 160 strane i ovakvo cudo ne postoji.

Znaci samo jos ventile nisam kontrolisao ali mislim da zbog ventila nebi odlazilo toliko benzina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2337 postova
  • Motocikl: Motora bez

Sad je sve sumnjivo, jer si sve otvarao:lol:

Ne ljuti se, ali tako je. Telo karba ima neku izbočinu, siguran sam i na tu stranu ide prorez na kućištu iglice, ne znam,vi to zovete šiber. 

Ako je to isti karb kao za 2kf,sutra ću da vidim dal mogu od delova da ti kompletiram jedan ceo i pošaljem da samo staviš i probaš. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2849 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ne znam, ventili ne usisavaju kolicinu goriva vec cjelokupne smese, da su rastelovani ne bi opet toliko trosio vec bi losije vukao

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 1 minut, Bojan82 je napisao:

Sad je sve sumnjivo, jer si sve otvarao:lol:

Ne ljuti se, ali tako je. Telo karba ima neku izbočinu, siguran sam i na tu stranu ide prorez na kućištu iglice, ne znam,vi to zovete šiber. 

Ako je to isti karb kao za 2kf,sutra ću da vidim dal mogu od delova da ti kompletiram jedan ceo i pošaljem da samo staviš i probaš. 

E stvarno si me nasmejao od srecu ostao sam bez reci ako bi barem tako proradio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2337 postova
  • Motocikl: Motora bez
Upravo sada, Bigor je napisao:

Ne znam, ventili ne usisavaju kolicinu goriva vec cjelokupne smese, da su rastelovani ne bi opet toliko trosio vec bi losije vukao

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Ventili usisni 0.8-0.12.

Izduvni 0.12-0.18.

Znači staviš na 0.10 i 0.15.

Ali nisu kod tebe ventili nego nešto s jebenim karburatorom. 

YDIS karb je jedno obično smeće i gotovo. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja