Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 4 minuta, Bojan82 je napisao:

Srecno!

A sta su to klackalice:jee:

Mozda gresim ali mislim da je to ono sto pritiska ventil da otvori jer opruga ga vraca u zatvorenom polozsju znaci sama rec valjda govori  "klacka ga".

Mozda ce me neko i demantovati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a
pre 13 minuta, Bojan82 je napisao:

Srecno!

A sta su to klackalice:jee:

To je ono što si stelovao... Imaš jednu bregastu kod XTa na sredini i 4 veltila koje otvaraju klackalice... Imaš 4 klackalice. Pa sve imaju svoje osobine vide se pored dekompresora msm, e ako se dobro sećam ima dve za usis na jednoj osovini i za izduvne ventile svaka ima svoju osovinu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a
pre 13 minuta, CikaCrni je napisao:

Pitanje za sve pred sutrasnje jutro...

Prilikom ularivanja karbova da li naprimarnom odpustim sraf na ler gas do kraja a onda odate pa navise da tih 7-8 mm.podignem prvi preko tok srafa za ler gas zatim na osnovu njega tako podignutog stelujem leprir na sekundarnom  da bude tu zatvoren tj.da se odatle pocne otvarati kako dajem gas.

A onda kad to sve sklopim upalim zatim naknadno na primarnom stelujem ler gas,valjda bi trebalo da ga jos odvrnem zbog previsokih broja obrtaja.

Jok, ubaciš cetvrtku(imbus 6,7 ili 8 mm) ispod sibera prvog(karburatora sa sauhom) a onda u tom položaju stelujes onaj saf za otvaranje klapne na drugom karburatoru. Tad treba tek da pocne da je pomera... 

 

Kacio sam uputstvo ovde za sve što se tiče xt-a ima i tamo opisano stelovanje karburatora... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Takođe Crni Čiko, džaba ti sve to ako ti plovak u karburatoru nije lepo nastelovan na visinu zatvaranja!! Opet kažem Google i manual za xt600 pa tema karburatori, tu ima tačno koliko mm treba bude plovak kad obrnes karburator naopačke. To može da bude simptom zašto motor troosi 9l isto sam ja imao takav slučaj pa sam ostao bez goriva u 02h noći i gurao motor 7km do pumpe... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a
pre 1 minut, Bojan82 je napisao:

Jasno Sumi,hvala na svemu.

Oce covek da objasni:takoje:

Još da imaš Viber poslao bi ti sve tamo, a ne ovde pišem 300 poruka... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 18 minuta, Šumi Zmajček je napisao:

Takođe Crni Čiko, džaba ti sve to ako ti plovak u karburatoru nije lepo nastelovan na visinu zatvaranja!! Opet kažem Google i manual za xt600 pa tema karburatori, tu ima tačno koliko mm treba bude plovak kad obrnes karburator naopačke. To može da bude simptom zašto motor troosi 9l isto sam ja imao takav slučaj pa sam ostao bez goriva u 02h noći i gurao motor 7km do pumpe... 

Stigoh do 157 stranice.

Gledao sam za plovak da kad okrenem karb.naopacke treba srednja linija plovka da stoji paralelno sa zidom karburatora.

A ovo sa imbusem prava stvar nebih se setio.

Ako i poske promene dizni opet trosi nenormalno ne znam sta bih dalje...mozda ventili da se pogledaju da li i od njih zavisi potrosnja.Ufff nzm.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Može od svega, prvo igle na pola od 5 podeljaka, onda nivo goriva na 25/27mm valjda plovak od tela karburatora, pa onda mala membrana dal je ok jer je zeznuto da se namesti, pa stelovanje da otvaraju sinhronizovano, pa ventili... Meni je posle majstora trošio isto 9l pa sam ostao u sred noći bez goriva, sve sam to navedeno radio i potrošnja spala prvo na 6 a posle na 5+ i na otvorenom kad sam putovao ispod 5l na 100...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

LoTakođe nivo goriva sa crevom da se izmeri kad su karburatori vodoravno, stavis crevo na sisicu dole na dnu lonceta, pa se odbrane saf za ispunjenje... 

IMG_20230429_201250.jpg

Promenio član Šumi Zmajček

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 25 minuta, Šumi Zmajček je napisao:

LoTakođe nivo goriva sa crevom da se izmeri kad su karburatori vodoravno, stavis crevo na sisicu dole na dnu lonceta, pa se odbrane saf za ispunjenje... 

IMG_20230429_201250.jpg

I koja kolicina benzina trena biti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2337 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ne, to crevo onda digneš na gore, prisloniš uz karb kao vagres. I gledaš nivo u crevu. Da dodje do spojke šolje i karba, možda koji mm preko. Ne sećam se

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 13 minuta, Bojan82 je napisao:

Ne, to crevo onda digneš na gore, prisloniš uz karb kao vagres. I gledaš nivo u crevu. Da dodje do spojke šolje i karba, možda koji mm preko. Ne sećam se

Axaaa ... bas lukavo

Ali onda za svako podesavanje plovka skidanje karba od motor.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2337 postova
  • Motocikl: Motora bez

Da,sranje.Plus, po mom iskustvu taj vagres sistem nije nesto precizan.

Ne vidim zasto bi nivo goriva bio los,ako stavis nov sistem unutra.

Plovak(ne znam kako to moze da crkne,jedino da ga neko izbusi namerno).

Leziste iglice plovka i samu iglicu promenis i nema zasto da preliva.

Moje misli samo...

Onu osovinicu ako je musava ocistis lepo,malo je uglancas,da nesto ne glavi i to ti je to

Promenio član Bojan82
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a
pre 40 minuta, CikaCrni je napisao:

Axaaa ... bas lukavo

Ali onda za svako podesavanje plovka skidanje karba od motor.

Ne nego ga staviš u stegu pod libelu...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Naravno, ako menjas iglicu i ležište iglice stelujes nivo na obrnut karburator na visinu ili ono paralelna linija sa telom karburatora... Ali bolje uz šubler...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
On 29.4.2023. at 21:42, Šumi Zmajček je napisao:

Naravno, ako menjas iglicu i ležište iglice stelujes nivo na obrnut karburator na visinu ili ono paralelna linija sa telom karburatora... Ali bolje uz šubler...

Sve sam izmenjao iglice dizne sve iz seta za karb i nista dobio nisam bolje...sve je isto osim sto nema stucanje ali to ne verovatno sto sam dobro upario stelovanje karburatora jer je sekundarni mnogo kasnije otvarao.

Plovak sam i namerno ostavio da ranije zatvara zbog taj famozni nivo goriva sa potrosnjom 9 l/100km. i potpuno isto svecica crna nakon jednog kilometra ma garava dimnjak joj ravan nije i kao takva motor nikako i ne radi.

A da sam samo znao koliko je govance ovaj motor koji sam jedva cekao da ga kupim e nikad ali nikada nebih ni dinar jedan dao za to sranje.Gotovo izaso mi iz volju kad ga danas nisam zapalio pozivece dok prodje Djurdjevdan jer nemam vremena vise da se bapcem i gubim zivce na govno japansko.

Toliko o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2850 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Upalis i zavrnes sraf za stelovanje do kraja, treba da se ugasi ako ne povlaci od nekud visak goriva. Ako ne ugasi smanjuj ler gas ako ni tad ne ugasi onda bih posumnjao jedino na saug. To pricam iz neke logike jer si sve ostalo izmijenjao

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 4 minuta, Bigor je napisao:

Upalis i zavrnes sraf za stelovanje do kraja, treba da se ugasi ako ne povlaci od nekud visak goriva. Ako ne ugasi smanjuj ler gas ako ni tad ne ugasi onda bih posumnjao jedino na saug. To pricam iz neke logike jer si sve ostalo izmijenjao

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Ma sve to funkcionise ali potrosnja goriva je nenormalna a gde mu prolazi toliko vise ne mogu da mislim.Znaci samo 20 ltara benzina i šibica pa macola da ga vise nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2850 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Strpljenja brat moj, ja sam svojoj Teneri rasturio karbove bar 150 puta dok ih nisam u dusu upoznao i nastelovao.
Jes mogao sam i majstoru poslati, bilo lakse ali ni on ne bi nista uradio kao sto nikome i ne urade, vec se samo price pricaju.
Gle na sta je licilo i sta sam posle dobio52cc449a6d323ddc27082b3b39bebd97.jpg224e1d1094668904a8c3700a22b96747.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2337 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ja karb kad sam sklapao, čitam priručnik za onu sinhronizaciju kobajagi izmedju dva karba. 

Zaključim da mi ništa nije jasno i samo ih spojim i zašrafim:lol:

Ništa štelovao nisam. 

Sve radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja