Jump to content

Moto Zajednica

Prvi motor

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: KG
  • Motocikl: /

Pozdrav ljudovi...

Ovih dana treba da polazem za A2 pa mi treba neki predlog za prvi dvotockas.

Za oko su mi zapali Kawasaki z300 i SR 300 ABS..gledam da ne predje cena 4500..max 5k evra..

Visina oko 186cm..tezina oko 86kg..

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1018 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Brale, sažvakana tema mnogo puta.

Ono što mogu da napišem... Svaki odabir motora je individualna odluka. Moraš da probaš, pređeš neki metar na njima, sagledaš za šta ćeš koristiti motor, bilo da je grad, posao, vožnja od kafića do kafića, ili vikend varijanta od 200+km... To kada se "dogovoriš" sam sa sobom, možda promeniš mišljenje o tipu mašine... Ko zna, možda legne i nešto sa automatskim menjačem ili CVT-om.

Lično, za grad, plačem za nekim maksijem, ne preko 250ccm. Praktično i jeftino. Za dalje ture, hmmm nisam merodavan da pišem, pošto sam sa svojim pravio po 1300km u tri dana...

Sad ovu kobilu što teram (nije ovo na slici)... Teška za grad, ali za otvoren put milina...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica

Za prvi motor ne preporucujem tako skupe motore. Najvise sto si pocetnik i za odrzavanje motora i za samu voznju motora. Obe stvari mogu da ti sjebu motor. Kad si pocetnik  uglavnom se desavaju glupi padovi zbog neiskustva. Moje preporuka da trazis neki motor do 1.500e. Kao sto je Suzuki GS 500, Bandit 400, ZZR 250 itd..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: KG
  • Motocikl: /
pre 31 minuta, Štef je napisao:

Brale, sažvakana tema mnogo puta.

Ono što mogu da napišem... Svaki odabir motora je individualna odluka. Moraš da probaš, pređeš neki metar na njima, sagledaš za šta ćeš koristiti motor, bilo da je grad, posao, vožnja od kafića do kafića, ili vikend varijanta od 200+km... To kada se "dogovoriš" sam sa sobom, možda promeniš mišljenje o tipu mašine... Ko zna, možda legne i nešto sa automatskim menjačem ili CVT-om.

Lično, za grad, plačem za nekim maksijem, ne preko 250ccm. Praktično i jeftino. Za dalje ture, hmmm nisam merodavan da pišem, pošto sam sa svojim pravio po 1300km u tri dana...

Sad ovu kobilu što teram (nije ovo na slici)... Teška za grad, ali za otvoren put milina...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

 

zaboravih da napomenem namenu...uglavnom gradska voznja...20ak km dnevno

Promenio član Error404

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: KG
  • Motocikl: /
pre 35 minuta, Nemanja Petrovic je napisao:

Za prvi motor ne preporucujem tako skupe motore. Najvise sto si pocetnik i za odrzavanje motora i za samu voznju motora. Obe stvari mogu da ti sjebu motor. Kad si pocetnik  uglavnom se desavaju glupi padovi zbog neiskustva. Moje preporuka da trazis neki motor do 1.500e. Kao sto je Suzuki GS 500, Bandit 400, ZZR 250 itd..

sad sam gledao...sve su oko '00 do '03 god...nekako mi je to matoro..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1691 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
zaboravih da napomenem namenu...uglavnom gradska voznja...20ak km dnevno
Liberty 125ccm

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1018 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
zaboravih da napomenem namenu...uglavnom gradska voznja...20ak km dnevno
Znači od kafića do kafića

Lepo ti Nole napisa... Liberty.... Beverly, neki maksi

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

CFMOTO 300SR

 

Sve što ga više gledam, sve mi se više dopada. 

 

Nov sa 3 godine garancije je €4.199

Promenio član blackmore
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: KG
  • Motocikl: /
Pre 2 sati, Štef je napisao:

Znači od kafića do kafića emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Lepo ti Nole napisa... Liberty.... Beverly, neki maksi

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

vise posao-kuca (7-8km),kuca-park (4-5km) xD

 

Pre sat vremena, blackmore je napisao:

CFMOTO 300SR

 

Sve što ga više gledam, sve mi se više dopada. 

 

Nov sa 3 godine garancije je €4.199

hahaha...i ja sam ga gledao i gledao..samo mi se ne svidja sto je jednocilindricni motor dok mi je npr kawasaki z300 ok jer ima 2 cilindra...ne znam zasto to gledam kao da cu da idem na trke..ali opet.... :grr:

Promenio član Error404

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 8 sati, Error404 je napisao:

vise posao-kuca (7-8km),kuca-park (4-5km) xD

 

hahaha...i ja sam ga gledao i gledao..samo mi se ne svidja sto je jednocilindricni motor dok mi je npr kawasaki z300 ok jer ima 2 cilindra...ne znam zasto to gledam kao da cu da idem na trke..ali opet.... :grr:

Pa kad si već kod trka, u Moto3 šampionatu se koriste jednocilindrični agregati. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Jednocilindrični motor u gradskoj vožnji je mnogo praktičniji od dvocilindričnog zbog većeg obrtnog momenta. Kip det in majnd. A2? Kawasaki ER5 :-) Ne prodajem, samo se hvalim. Opet, gradska vožnja i SR300 mi ne idu zajedno, nešto ti treba gde se sedi uspravnije, naked, skuter, tako nešto. Na čemu polažeš? I za kraj, okreni par oglasa kad položiš, probaj par različitih motora, neki ne moraš ni da probaš, kad ga vidiš, ti znaš. Tako je meni bilo.

 

Da ne pomisli neko da imam nešto protiv, rado bi posedovao SR300 da imam sredstava da nešto tako posedujem da koji put mesečno proteram nekud kud valja.

 

Ima li Svartpilen 401 da se nađe za te pare, ili mali Duke?

 

Menjam post valjda treći put, nisi prevelikih gabarita ali si korpulentniji od prosečnog planiranog korisnika tih manjih motora, kip det in majnd olso. Ne znam što se majmunišem s engleskim po Vuku ali neću više da ispravljam post. Izvinjavam se kolegijumu.

Promenio član Gordak985
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: KG
  • Motocikl: /
On 10.6.2022. at 20:14, estel je napisao:

Za sta si se na kraju odlucio, tj. ima li nekih novosti? Podeli s nama tvoje razmisljanje.

jos se nisam odlucio..a zena mi pomuti planove (finansijski) zbog odmora :grr::grr::grr:

'troumim' se izmedju CFMOTO 300 SR/NK , KTM 390 DUKE ili Kawasaki Z300..

 

On 10.6.2022. at 20:40, Gordak985 je napisao:

Jednocilindrični motor u gradskoj vožnji je mnogo praktičniji od dvocilindričnog zbog većeg obrtnog momenta. Kip det in majnd. A2? Kawasaki ER5 :-) Ne prodajem, samo se hvalim. Opet, gradska vožnja i SR300 mi ne idu zajedno, nešto ti treba gde se sedi uspravnije, naked, skuter, tako nešto. Na čemu polažeš? I za kraj, okreni par oglasa kad položiš, probaj par različitih motora, neki ne moraš ni da probaš, kad ga vidiš, ti znaš. Tako je meni bilo.

 

Da ne pomisli neko da imam nešto protiv, rado bi posedovao SR300 da imam sredstava da nešto tako posedujem da koji put mesečno proteram nekud kud valja.

 

Ima li Svartpilen 401 da se nađe za te pare, ili mali Duke?

 

Menjam post valjda treći put, nisi prevelikih gabarita ali si korpulentniji od prosečnog planiranog korisnika tih manjih motora, kip det in majnd olso. Ne znam što se majmunišem s engleskim po Vuku ali neću više da ispravljam post. Izvinjavam se kolegijumu.

Nisam bas veliki poznavalac motora pa ne znam za sta ce mi veci obrtni momenat..uglavnom bih vozio kao sto rekoh po gradu tj najvise kuca-posao-kuca...uglavnom pravac 10ak km sa prevelikim guzvama (kragujevac je u pitanju) tako da gledam motor za A2..

Opet..nisam poznavalac motora pa ne znam da li mi za te potrebe treba jednocilindricni ili dvocilindricni motor (nisam divljak u saobracaju pa da ne bude da gledam da bude dvocilindrican..nego jednostavno sto vise to bolje -.-)

 

i najvaznije od svega je to da nisam ljubitelj skutera xD 

Promenio član Error404

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Aj da probam da objasnim, nisam neki veliki objašnjavač: što veći obrtni moment ima motor, to ima više snage na nižim obrtajima. Ovo je PROST primer, moto koji ima veći obrtni moment, na istom broju obrtaja ima više snage. Šta ovo znači u stvarnom životu? Pa što više cilindara (čitaj kao manje obrtnog momenta) moraš više da odvrćeš gas, u veće obrtaje da teraš mašinu, da bi obavio neku radnju koja podrazumeva ubrzanje, na primer preticanje, u istom periodu vremena. U, palo mi je poređenje na pamet, dvocilindraš s malim obrtnim momentom, to je kao da se biješ protiv dvojce sitnijih, jednocilindraš s velikim obrtnim momentom, kao da se biješ protiv jednog krupnijeg :-D  Glas za KTM 390. Ili ako ti je to preoštro, CF. U svakom slučaju sedi, probaj ako možeš, vidi šta ti se sviđa. Meni je KTM super na slici, uživo mi je malečak.

 

Što se tiče divljačenja u saobraćaju, ni sa čim sa spiska ne možeš da divljaš ko sa malim Djukom :)

Promenio član Gordak985
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Jeremy Clarkson je lepo objasnio konjske snage i obrtni moment:

 

"Konjske snage označavaju kojom brzinom ćete udariti u zid. Obrtni moment pokazuje koliko ćete taj zid poneti sa sobom".

 

U prevodu, što veći obrtni moment - više "vuče", a to ti je za grad najbitnije (od semafora do semafora), tojest:

  • Veći obrtni moment: bolje ubrzanje
  • Više konjskih snaga: veća maksimalna brzina

 Za motore koji se voze u gradu je uvek bolje da imaju veći obrtni moment, nego više konjskih snaga. Naravno nije to baš tako jednostavno, dosta zavisi i od tipa agregata, gde se razvija najveća snaga/obrtni moment, da li se snaga isporučuje linearno itd.

 

Da skratim, u tvom slučaju, da se ja pitam: KTM 390 Duke bih uzeo bez puno razmišljanja (ukoliko finansije nisu presudni faktor).

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Saglasan sa kolegom @blackmore , ako novac nije presudan, definitivno DUKE 390.  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1065 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
Pre 1 sat, Pingvin37 je napisao:

Gde je kolega Gavrela da preporuci ovom clanu sta da kupi. :jee:

Sigurno na nekoj kracoj voznji od 3-4 dana :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: KG
  • Motocikl: /

Koliko sam gledao oglase CFMOTO je oko 4-4,3k ali je 2021 god..dok je KTM 2015-16 god oko 3,5-3,8k..nije da nisu pare bitne ali kad vas nekoliko preporucuju djuka onda ce najverovatnije on biti moj izbor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

CF moto uzimaš nov za te pare, direktno od dilera, sa garancijom beše tri godine? Uz sve prednosti i mane toga. Malog KTMa samo nemoj starijeg od 2015, ne sećam se sad ali imali su neke muve koje su rešene 2014.

Promenio član Gordak985

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja