Jump to content

Moto Zajednica

Cene motora 2022

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Leskovac

Uskoro uzimam dozvolu, a planiram i motor za a1 kategoriju. Nisam gledao cene duze vreme pa ne znam kakva je situacija sa cenama motora da li su sada motori skuplji zbog pocetka/trajanja sezone ili su porasle zbog svetske situacjie. Uglavnom, dok sam citao stare postove na forumu primetio sam da su cene motora skoro duplo vece, a u nekim slucajevima i vise. Potreban mi je savet iskusnih bajkera o kupovini motora u ovom turbulentnom vremenu :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 L7

Druze, pre par nedelja sam kupio motor. Mogu ti samo reci da ne zuris, drzi pare kod sebe i cekaj pravu priliku, ovo sto se desava nije normalno, podizu cene i za 1-2 hiljade evra. Niko nije budala da placa te njihove gluposti i bahacenja. Mada bi iskreno voleo da cujem sta je u glavi tim ljudima koji to rade, da li znaju da postoji opcija da se zaprati oglas i da nam stize obavestenje za svaku promenu cene. Odaberi motor kakav bi voleo i cekaj, samo cekaj, tako sam i ja radio, svaki dan sam gledao oglase i nasao sam sebi motor za realnu cenu. Ovako da zuris pa da placas neciju glupost nemoj, makar pesacio celu sezonu, naici ce nesto pristojno. Srecno, trebace ti! :):jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad

Strpljen, spasen. I onda bum, prodje sezona.

 

Kupuj ako ti se kupuje, nemoj ako neces. Situacija je ludilo. Kao ja stan za vreme studiranja kad sam trazio. Dva puta u razmaku od 4 godine, previsoke cene su dominirale iako sam znao da slucajno mogu naci neki negde koji je povoljan (i nasao u oba slucaja), ali... Iskoci i ako si dovoljno brz i imas srece eto ga. Ali tesko.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1087 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Tip motora i budžet? Stanje na tržištu polovnjaka je takvo da se najviše isplati novo, 125 makar nisu preskupe, a realno očekujem da ljudi traže 60-70% vrednosti novog za 15+godina stare motore, takvo vreme došlo...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Sad nešto razmišljam... inflacija diktira cenu, zar ne? Ne planiram prodaju Suzane, ali ne vidim razlog zašto neko, ko zna kakav je motor u pitanju, u sadašnjoj situaciji ne bi za nju dao makar €5000. 

 

Ako je šećer poskupeo, što ne bi motori? Naravno, ljudi su nerealni uvek bili - kada kupuju da bude džabe, kad prodaju da košta boga oca. Samo eto... nekako mi se čini da smo se malo pogubili u celom ovom metežu koji je nastao...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1087 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Sad nešto razmišljam... inflacija diktira cenu, zar ne? Ne planiram prodaju Suzane, ali ne vidim razlog zašto neko, ko zna kakav je motor u pitanju, u sadašnjoj situaciji ne bi za nju dao makar €5000. 
 
Ako je šećer poskupeo, što ne bi motori? Naravno, ljudi su nerealni uvek bili - kada kupuju da bude džabe, kad prodaju da košta boga oca. Samo eto... nekako mi se čini da smo se malo pogubili u celom ovom metežu koji je nastao...
Ako neko baš traži motor koji ti imaš, baš taj model, i ništa drugo, i planira da ga sredi kao što je poznato da je sređen, možda verovatno ko zna što da ne. S druge strane, to je ozbiljna cifra s kojom smo već na pragu novih motora srednjeg segmenta. Ja zamišljam čoveka koji ima 5000 za polovan motor u kešu da isto tako ima da dobaci za nešto novo za 7-8, bez nekog opterećenja. Tako ja makar gledam na kupovinu vozila. Razumem da ima ljudi koji misle drugačije ali ti ljudi misle pogrešno :-) (Moram da naglasim da je drugi deo poslednje rečenice šala)

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1565 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
5 minutes ago, Gordak985 said:

Ja zamišljam čoveka koji ima 5000 za polovan motor u kešu da isto tako ima da dobaci za nešto novo za 7-8, bez nekog opterećenja.

I ja sam ovako nekako razmišljao, ali u zadnje vreme uviđam da i nije baš tako.
Poslednji primer - drugar je na oglas stavio motor star godinu dana, sa 5k km, i sa jednim padom (ništa strašno, nastale ogrebotne viljuške i štitnika za ruku, nije ništa popravljao, ali opet...) za 11k evra. Mislim da ništa posebno nije dodavao od opreme. Takav nov, koga trenutno ima na stanju je oko 12.5k.

Šta bi očekivao da se desilo? 

A desilo se da je prodat za jedan dan, spuštena cena još malo i to je to. Plus, bilo je više zainteresovanih za kupovinu. Svako ima neku svoju logiku i računicu ...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 868 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Evo i ja sam bio u slicnoj situac pre par nedelja. Trazio sam veca kola da kupim od ovih koja imamo. Gledao oglase, preturao malte ne mesecima. I shvatio da je racunica veoma nelogicna. Da ne ulazim u to koliko je ko platio kola kao nova ,a za koliko ih prodaje posle par godina... odem na sajam i kupimo auto za ne malu ali ne i preveliku razliku u odnosu na polovne koji koliko god bili ocuvani ipak su stari 4-5 god i presli

100-150 000 km. Jedino gde donekle vidim razlog takvog ponasanja sa cenama je to sto veoma malo proizvodjaca moze da vam da kljuceve odmah. Rokovi su neverovatni 9-12 meseci. Tako da polovno u tom smislu je brze resenje,ali realno motora ima na stanju i ne vidim razlog za ovakve cene.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Drag Star XVS250

I mi smo slicno uradili , presudilo je to sto za svotu koju smo isplanirali da damo za novo nije moglo da se kupi nista u rangu sa tim mladim polovnjakom i jos sa 2 god garancije i proverenom kilometrazom a pritom smo na auto cekali taman koliko im je trebalo da se odobri kredit . Ali motor koji planiram sl godine ili najkasnije prolece 2024 ce biti nov  jer su razlike u ceni smesne za mlad polovan motor i nov 
 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1087 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
I ja sam ovako nekako razmišljao, ali u zadnje vreme uviđam da i nije baš tako.
Poslednji primer - drugar je na oglas stavio motor star godinu dana, sa 5k km, i sa jednim padom (ništa strašno, nastale ogrebotne viljuške i štitnika za ruku, nije ništa popravljao, ali opet...) za 11k evra. Mislim da ništa posebno nije dodavao od opreme. Takav nov, koga trenutno ima na stanju je oko 12.5k.
Šta bi očekivao da se desilo? 
A desilo se da je prodat za jedan dan, spuštena cena još malo i to je to. Plus, bilo je više zainteresovanih za kupovinu. Svako ima neku svoju logiku i računicu ...
Ovo znam da se dešava ali je potpuno drugi slučaj, to je skoro nov motor i tu dolazimo i do čekanja na dostavu od par meseci. Ljudi koji imaju da iskeširaju 10+k na motor po mom iskustvu baaaaš ne vole da čekaju. A gorepomenuta suzana je čini me se 2008, nek me neko ispravi, ako je bitno.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2867 postova

kivej outluk 150 2009 za 750 evra.Prešo 5000 km.Nov aku, novi vlasnik zadovoljan cenom i motorom.

2015 su se prodavali za 500 evra sa tako malom kilometražom i to jedva posle godinu dana nezvanja nijednog ili jednog zainetesovanog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
On 8.6.2022. at 11:33, Gordak985 je napisao:

Ako neko baš traži motor koji ti imaš, baš taj model, i ništa drugo, i planira da ga sredi kao što je poznato da je sređen, možda verovatno ko zna što da ne. S druge strane, to je ozbiljna cifra s kojom smo već na pragu novih motora srednjeg segmenta. Ja zamišljam čoveka koji ima 5000 za polovan motor u kešu da isto tako ima da dobaci za nešto novo za 7-8, bez nekog opterećenja. Tako ja makar gledam na kupovinu vozila. Razumem da ima ljudi koji misle drugačije ali ti ljudi misle pogrešno :-) (Moram da naglasim da je drugi deo poslednje rečenice šala)

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

S' obzirom na popularnost mog motora to ne bi bio problem :D Ja samo tako isto razmišljao, dok nije došlo vreme da se kupuje motor, pa sam shvatio da nemam ni dinar da doglavim preko. €7-8000 je gotovo 50% više od €5000, nije zanemarljiva razlika.

 

Doduše, u situaciji kakva je trenutna (što se tiče cene polovnih motora), ko ima već neki motor, najbolje je da njega proda i taj novac uloži u učešće za kupovinu novog, barem neće da ga deru raznorazne mutne glave na oglasima. Jedino što će dobiti motor bez opreme, ali to je već druga priča (a kao i za automobile, dodatna oprema za motore je skupa kao đavo).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1339 postova
  • Lokacija: BGD

To sto polovni imaju takve cene na oglasima zadnjih godinu dana, ne znaci da se pod tim cenama i prodaju. 

Vrlo cesto ko hoce da proda motor a ne da ga ,,prodaje", mora da spusti cenu i to debelo ako hoce kes, da mu motor ne bi stajao 2 godine na oglasima. 


 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Istina. Pratim 5-6 oglasa, sto motori sto skuteri. Stoje vec dobrih pola godine. 

 

Posto mi stizu obavestenja o cenama, ti ljudi ne znaju sta hoce. Jedan drzi 5700, za 300cc. Spusti na 5300e, 5 dana kasnije opet 5700. Pa nazad na 5400e i evo sad je opet 5700. 

 

Drugi je poceo od 3500, stigao je sad na 3000e. Idalja mu je u oglasima motor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 42 minuta, Pingvin37 je napisao:

To sto polovni imaju takve cene na oglasima zadnjih godinu dana, ne znaci da se pod tim cenama i prodaju. 

Vrlo cesto ko hoce da proda motor a ne da ga ,,prodaje", mora da spusti cenu i to debelo ako hoce kes, da mu motor ne bi stajao 2 godine na oglasima. 

To nisam znao dok sam aktivno gledao oglase, a i ne umem da se cenjkam...

Srećom nisam ni morao, uzeh prvoklasnu mašinu za sasvim razuman novac.

 

Mnogi "prodaju" motore zbog svojih lepših polovina, na primer :D  :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1087 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Ja tako pratio jednog Z750s, šest meseci stajao barem, 3090, pa 3190, pa 2990, i tako, mislim da se prodao na kraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z

Ja prosle godine bacio oko na jednog k1200r iz KG, na oglasima je bio od sept 2021 do prije mjesec dana porastao 500e i jos se nije bio prodao. Ja poslao poruku doticnom gospodinu on nesta nadrkano odgovorio a bas sam se bio nameracio na isti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2342 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Mene ljudi mole da im prodam motor:). Bez zajebancije. 

Neki su kulturiška, neki su manijaci koji ne reaguju na "motor nije na prodaju" pa još i zovu. 

Ako ja znam šta im je... Sumnjam al nisam siguran. Il im otišo ladan lem na mozgu ili nema više ispravnih 2kf u Srbiji. 

Ja čekam da mu skoči cena na 3000:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Leskovac

Bacio sam oko na Hondu nx125 ili Suzuki gn 125, ali izgleda sto je cena motora bila niza to je vece povecanje cena. I hondi I Suzukiju se cena skoro pa duplirala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 900
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki SV 1000 S, 2004. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 63500 km, Veternik. Cena 3.600 € - Motori - Polovni Automobili

 

Moj motor koji sam pre tacno godinu dana prodao čoveku za 2.600 evra, a ništa mu nije radio!

Ne verujem...

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja