Jump to content

Moto Zajednica

Зашто? Квар на кваду

Recommended Posts

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Поздрав Форумаши, 

 

Купих нови квад сегвеј снарлер 600. 
И после 500 пређених километра догоди ми се проблем. Изгори ми каиш, отопи се декла изнутра и црево које је накачено на пренос. 
 

Из атв наутике где је купљен квад нису хтели гаранцију да признају кажу то је потрошан материјал. Па ме лупили богами лепо по џепу. 
 

Сервисер њихов нема појма зашто се ово догодило, и на питање шта да радим ако се ово опет догоди. НЕ ЗНАМ! 
 

Ставили нов каиш, деклу, црево и терај. 
 

Питање за људе који су стрчнији, шта се овде догодило и зашто? 
 

Хвала вам у напред. 
 

241B0909-5777-4D0E-B17E-00C8B34C5EF8.jpeg

F98D48D2-B156-43F6-90F4-968387E8680A.jpeg

05CF065C-1B69-48A0-B05A-F4AA472700B3.jpeg

48FA49DB-AE97-4744-BF76-5C9ACDCA5446.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Ево зашто, квад код ремена на варијатору, тачније на болцни варијатора има једносмерни лежај. У месту варијатор врти а кајш стоји у месту док не даш гас и варијатор не уграби кајш и почне да крече. Ако је лежај наопачке или ако је можда блокирао од муке дешава се то што ти се десило. Можда је лежај и фабрички био наопачке постављен, исти има улогу да омогучи и моторно кочење на низбрдици.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Значи да појасним, ако је лежај обратно постављен или блокиран у леру кајш се константно трије на болцни варојатора и прегреваа.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Ma da pojasnimo prvo sta je to potrosno i van garancije na novom vozilu koje je preslo tek 500 km?

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Ma da pojasnimo prvo sta je to potrosno i van garancije na novom vozilu koje je preslo tek 500 km?
Ја са мајсторског аспекта, а правно је друга прича

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Naravno, dobro je sto te imamo na forumu da mozes da pomognes coveku, ali on je vlasnik novog vozila koje je vec pre prvog servisa u ozbiljnom kvaru. Na sve to jos i serviser te firme nema odgovor kako i zasto se to desilo.

 

@root012 ne mogu da verujem da su te samo otkacili i rekli da platis. Pa nije se posteno osusilo ni mastilo potpisa na ugovoru.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Ево како то изгледа, имам и видео како функционише али проблем је да поставим. На задњем склопу нема ламелу него само варијавилни ременик, и да би имао рад у месту тај једносмерни лежај игра велику улогу. Он је сигурно од почетка давао неке знаке а ти ниси их препознао.76b2b21ceadf624e683234391f47808e.jpg91aec9ba99e8282a77c313cbae84b34c.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Bilo je problema i sa Steelsom 850 koji je u kratkom roku po kupovini spalio par remenja.

Odgovor prodavca je takodje bio da je kupceva krivica i preporucio voznju u sporohodnoj brzini vecinu vremena, sto je bezveze.

Remen varijatora se moze spaliti i pri velikom opterecenju, vucenju prikolice. On inace ima usisnu cev i izlaznu cev da bi vazduh kolao kroz kuciste i hladio ga. Normalno je da se greje, ali da se zapali pod normalnim voznim uslovima je nemoguce.

Moguce i da je sam remen bio sa greskom ili neodgovarajuce velicine. Svasta je moguce da se dogodi kad je lova bitna , a nema rezervnih delova. Seci dupe krpi usi.

Jedino u ovom slucaju, sto ja ne bih platio novi poklopac variomata, ukoliko nije iskrivljen i fabricki naleze u svoje leziste.

Ostavi ga za rezervu kad si vec kupio novi.

 

Ja bih prekontrolisao taj lezaj, ceo varijator na ostecenja i pogledao novi remen, da li se pregrevao ili trosio za ovo kratko vreme.

Pregrevanje se moze osetiti i na poklopcu varijatora. Normalno je da pri voznji bude vruc, ali ne i nenormalno vreo.

Remen se moze nazuljati ili zapaliti ako je kocnica pritisnuta, a pokusava se voziti.

Zuljanje remena se prepoznaje na samom remenu ili pri kretanju sporom trza kao korpa kvacila kad je kriva na automobilu.

Promenio član slave74
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Хвала, @KrokodiloПроверавам па јављам шта сам урадио. 

 

Тачно је, давао је знаке велика топлота је била код декле, ја сам то занемарио сматрао сам ради већ 5 сати без гашења и још 30 степени. Па реко као нормално је... 

 

Само каиш кошта 20к динара плус 5к за уградњу. И још ове пластике за први сервис су ми узели 500еура....

Скроз би било океј да су бар рекли платићеш 50посто од укупне цене јер ово не сме да се дешава на тој километражи. Али не, кажу то је потрошан материјал... 

 

Ето за убудуће "АТВ наутика код остружнице", избегавати их због исткуства које сам ја имао са њима...

Што се тиче гаранције, имаш је а као да је немаш. Оградили су се од сваког могућег квара. А уколико ставиш било који други нов део да није оригинал оде гаранција.. :D 

Са половним нисам имао оволике муке колико са овим новим из радње.. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Mene nerviraju i male km do redovnih servisa od kojih je prvi na 300km za atv.  Dve tri voznje i na kombi ili prikolicu.

Zato izbegavam novo ili ne idem na redovne servise, vec ih obavljam sam.

Mada u principu remen varijatora nije tesko spaliti. A opet je jako izdrzljiv. I pri zescim voznjama , vucenju prikolice on je bez problema.

Verovatno se to posmatra kao potrosni materijal u smislu garancije, kao lamela na automobilu.

Medjutim ako je ukupna predjena km mala, trebalo bi bar nesto da pokriju, jer je to ocigledno fabricka greska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Uvek je kvaka u parama. Ko to plaća? Ako fabrika i\ili uvoznik to tretira kao potrošni deo i ne priznaje reklamaciju, prodavcu je čist trošak da to nadoknađuje iz svog džepa. Niko ne voli nezadovoljne mušterije, ali jednostavno, nema interesa da to radi, inače bi uskoro zatvorio radnju u dugovima.

 

E sad, brendovi inače imaju skuplje proizvode, bolju podršku. Ako dođe do fabričke greške, opozivaju vozila, nadoknađuju štetu...

A kinezi uglavnom nemaju ništa od toga. Ako im proizvod izađe na loš glas, oni ga ugase, malko spolja redizajniraju proizvod, pa prodaju opet pod drugim imenom. Šta ima veze, uvek ima potražnje za najjeftinijim rešenjima.

 

Sećam se kad sam radio u servisu računara pre nekih 20 god (bokte!). Neki hard diskovi, Maxtor čini mi se, crkavali u ogromnom procentu tako što im izgori čip na štampanoj ploči. Vidi se lepo izgorotina, pravi mali krater. Uvoznik nije priznavao grešku uz obrazloženje - "viša sila, strujni udar, fizičko oštećenje". Dobiješ to lepo napismeno, sa pečatom, sve zvanično. Đaba kupcu garancija u tom slučaju.

 

Vrlo neprijatna situacija, meni kao serviseru bilo veoma nezgodno da objašnjavam kupcima da su em izgubili podatke, em neće dobiti novi deo kao zamenu. Koliko puta su mi pominjali majke, a ja ni kriv ni dužan... Jedino što sam mogao da uradim da nagovorim vlasnike da prestanu da nabavljaju takve diskove, i to je sve.

 

A ko je nagrabusio, nagrabusio, ebiga... pojela maca.

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Mene nerviraju i male km do redovnih servisa od kojih je prvi na 300km za atv.  Dve tri voznje i na kombi ili prikolicu.
Zato izbegavam novo ili ne idem na redovne servise, vec ih obavljam sam.
Mada u principu remen varijatora nije tesko spaliti. A opet je jako izdrzljiv. I pri zescim voznjama , vucenju prikolice on je bez problema.
Verovatno se to posmatra kao potrosni materijal u smislu garancije, kao lamela na automobilu.
Medjutim ako je ukupna predjena km mala, trebalo bi bar nesto da pokriju, jer je to ocigledno fabricka greska.
Теренска возила: крос, квад, ванбродски мотор, скутер на води, то се сервисира на радне саате. А за кинеске производе увозници најчешче врше увоз без договоре за гаранцију због великог добитка. Или, "само за делове потопљене у уље", веома напета ситуација за сервисера који је измеџу две ватре.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Meni na novom suzukiju se istegao lanac totalno i pojeo se prednji lančanik na 1500km. Isto su rekli da je potrošni materijal.. Zamenio i evo ovaj zamenjeni traje već 20.000km i jos nema znake istezanja. Garancija je prodavanje magle, ko je dobije taj treba loto da igra. Radnja se dešava u " uredjenoj" zapadno Evropskoj zemlji... Tako da nije samo kod nas..

Promenio član Gajo Sevojno
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 7 sati, Gajo Sevojno je napisao:

Garancija je prodavanje magle, ko je dobije taj treba loto da igra.

Pa nije uvek tako. Evo moj slučaj od nedavno, pisao sam detaljno u odgovarajućoj temi. Na novom Kymcu mi stradao keyless bravica, odnosno brljavila. Pošto je pod garancijom, fabrika je zamenila ceo sklop novim, da ne rizikuju. I bravicu, i ključeve, antene, ECU elektroniku, sajle...Plus platila DHL pošiljku delova sa Tajvana. Ne znam koliko bi to koštalo da moram da platim iz džepa, ali svakako mnogo nešto.

Ali to je fabrička garancija, za delove koji se ne smatraju potrošnim, kod zvaničnog zastupnika. A Kymco, kakav je takav je, ipak je brend, brinu kakvu reputaciju ostavljaju kod kupaca, očigledno.

 

Što se mene tiče, garancija ima smisla, ali opet u zavisnosti od konteksta.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Нису криви произвоџачи, криви су увозници јер у жељи да имају велику зараду при продаји, склапају лоше yговоре. Такуѓере овлашчени сервисери су на маргинама у том ланцу, а добар сервисер је кључан у успешној продаји неког производа само што ретко ко схвата.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk





  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Исто има разлике измеџу ексклузивног заступника и оног који се шлепа на нечија леџа. На пример, желим да увозим рецимо Хонду, они ме обавезују да узмем ту и ту количину. Ја нисам способан да то поднесем финансиски па договарам са Баталосом из Грчке и постајем "његова грана" коју може да клати како му воља. Па признаје гаранцију, па шаљеш део у Грчку, па он где треба, па касне, дриблају и власник попизди начисто.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A zamisli tek kad je treća ruka u pitanju, tu se ne zna ko koga :)

Mada, kad je saradnja dobra i ima vajde, sve može da funkcioniše. A nekad ne fercera ni kod eksluzivnog zastupnika, kako se kome zalomi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Кад смо радили са КТМом били смо ексклузива, али увозник се зезао са генералним увозником за Ред Бул Македонија и попио шут у дупе. А рекли смо му да су КТМ и Ред Бул "блиски роџаци".

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

@boza_kg ovde se radi o 500 predjenih kilometara i jeste da je potrosan materijal ali je malo suludo na toj kilometrazi. Na benelliju sam imao problem sa predjim diskovima fabricki bili krivi prijavio to na 300km i tako me oni ubedjivali do prvog servisa da plocice treba da nalegnu. Kada sam na prvom servisu dosao oni mi rekli da je potrosan materijal i da to nije u garanciji dok nisam porazgovarao sa sefom i objasnio da sam njegovim majmunima to vec prijavio na prvih 200-300km i nekako uvazili kao gresku i u garanciji zamenili. Na motoru pre benelija zalim se na bucan lanac i da zna da udari u viljusku kazu mi da isto ne podleze garanciji i da znaju za taj problem ali teraj tako i tako ga ja oterao kod drugog u zamenu za novce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@VampaPratio sam delimično tvoj slučaj, ebiga naišao si na zastupnike koji ne rade dobro posao, šta da kažem. Što kaže @Krokodilo, proizvođač je tu verovatno najmanje kriv. Fabričke greške se dešavaju, a možda nije ni bila fabrička falinka, nego je vozilo oštećeno u transportu, možda su ga ispustili u servisu, ili već šta god. 

A i to što je šef bio svila i vanila ka tebi, a radnici naopaki, i to je već mnogo puta viđena situacija. Moguće je da ih taj isti šef maltretira i mobinguje, naplaćuje greške, meri vreme... a ovamo se ka spolja pravi fin. Sve to ima loše posledice, a posle brend izađe na ružan glas...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Što se tiče garancije, ja uvek uljudno pitam i pozovem se na svoje pravo. Ako i dalje nešto "palamude" ja otvoreno kažem da ću za rešenje situacije uključiti treću stranu. Treća strana je inspekcija. Bukvalno tako. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja