Jump to content

Moto Zajednica

Restauracija NSU OSL 1938.

Recommended Posts

  • U prolazu, 70 postova

Zeleo bi da dodam da je motor rastavljen do zadnjeg srafa kako masina tako i ram.

Evo jedne zanimljivosti pri rasklapanju rama naisao sam na dinar iz 1938 koji je bio zaglavljen izmedju nogostupa kao odstojnica.

post-5234-12879011602624_thumb.jpg

post-5234-1287901160328_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

 

Svaka čast na entuzijazmu , samo treba procijeniti isplativost restauracije . Koliko se da vidjeti motor je u vrlo lošem stanju , možda se može naći bolja osnova , da bi se imao za šta uhvatiti i  kasnije bi trebalo manje djelova . U svakom slučaju kapa dolje jer za ozbiljnu restauraciju treba na prvom mjestu dosta ljubavi pa tek kasnije vremena , živaca i novca .  Drugarski pozdrav iz PG.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Ljudi nem mozete da verujete kako je motor ispao nisam rekao da je vec sklopljen, stigao sam do menjaca, slike sklopljenog motora cete dobiti narednih dana ali sam siguran da ne mozete ni da predpostavite kako izgleda sada. A sto se tice kako je izgledao kad sam ga kupio mogu da kazem samo da sam krio od zene zasta sam dao pare. Videla je motor tek posle farbanja. Restauraciju sam poceo od motora koji je prvo restauriran i generalno sredjen, ram je rastavljen do zadnjeg srafa i peskaren a onda tecni cement kit pa kit pa podloga pa farba pa lak. Evo slika bloka motora posle desetak ciscenja i odmascivanja faminom.

post-5234-12879011606113_thumb.jpg

post-5234-12879011606387_thumb.jpg

post-5234-12879011606757_thumb.jpg

post-5234-12879011607074_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Samo napred, imao sam istog takvog, vozio ga tri godine . Trebalo bi da imam negde pumpu za ulje , ako zatreba kazi pz da kopam po podrumu ! Moj je bio 50-to godiste .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

  Vidi se da si pravi majstor . Ovo sto si krio od zene je moglo dok nisi dosao do faze da moras da delove drzis u dnevnom boravku . Sad nema gde moze samo da se nervira .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Nis - DURLAN SITY

Moj komsija veliki ljubitelj starih motora ,ima nekoliko komada u delovima ,poceo je da radi masinu a sa ramom ce se pozabaviti malo kasnije,inace on je ja mislim desnu deklu(onu na kojoj pise NSU ,morao da lije jer nije mogao da je nadje duze vreme)Inace pri kraju je resturiranja NSU konzula iz 193i neke pitacu ga za dozvolu da ga slikam pa da okacim ovde....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Blo bi super da okacis slike, NSU Konzul 2 od 500 kubika je jedan od najlepsih motora pogotovu predratni koji nose oznaku OSL 500 a ako konzul su poceli da ih proizvode posle II svetskog rada i konzul 1 i 2 imaju teleskopske viljuske jedinica je 350 a dvojka je od 500 kubika, a to sto ima tvoj komsija  ako je pre II S.R. to je NSU OSL 500 a ima ga i u verziji 600 i on ima cevastu viljusku napred, to je po meni najlepsi oldtajmer.

 

P.S. vidi ako se komsija oladio za njega rado bi ga kupio da nastavim restauraciju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Ja nemam ali sam trazeci delove naleteo na rezervar u Leskovcu kod nekog tipa nazalost sam izgubio kontakt raspitaj se malo tip je automehanicar koji ima neke delove po gajbicama izmedju ostalog i rezervoar, inace iz iskustva, nalazenje rezervara od OSLa nebi treba da ti bude problem posto ih ima. Da nemas ti nesto od delova za osla?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Po meni cilj restauracije je vracanje u fabricko stanje, pa se i ja trudim da mu vratim izgled kako je izgledao, a sto se tice crne boje i zlatnih sivih pruga stvar je u tome sto je nekad vecina motora bila farbana u crnu boju ako se ne varam tridesetih cetrdesetih i pedesetih su uglavnom izlazili crni motori i naravno ratne serije u zelenoj boji. A sto se pruga tice po meni najlepse stoje zlatne samo ja nisam mogao da ih nadjem pa su dosle sive.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ja nemam ali sam trazeci delove naleteo na rezervar u Leskovcu kod nekog tipa nazalost sam izgubio kontakt raspitaj se malo tip je automehanicar koji ima neke delove po gajbicama izmedju ostalog i rezervoar, inace iz iskustva, nalazenje rezervara od OSLa nebi treba da ti bude problem posto ih ima. Da nemas ti nesto od delova za osla?

Nemam, ja vozim MZ-a koga sam prepravio u bobber-a. Vozio ga tako proslu sezonu pa ga nedavno ponovo prepravljam...Jedna od prepravki (citaj: zameni) je i drugaciji rezervoar. Imas vise o mom motoru u MZ svetu...(da ne stavljam sada link da ispadne da ti kradem temu... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: ZA

Obzirom da imam cast da poznajem doticnog gospodina licno, odacu Vam par informacija o njemu............. Naime doticni je ove godine kupio svoj prvi motor, suzuki marauder 125, a onda ga je obuzela manija kupovine starih "krseva" (bar sam ih ja tako tretirao  ;D ;D), tako da ovaj OSL je samo uvod u pocetak njegovog rada, a kako je poceo ne bi me zacudilo da uskoro postavi i svoj sajt.........

P.S. Samo da ga u medjuvremenu ne nahvata zena  :D :D :D :D :D.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

Po meni cilj restauracije je vracanje u fabricko stanje, pa se i ja trudim da mu vratim izgled kako je izgledao, a sto se tice crne boje i zlatnih sivih pruga stvar je u tome sto je nekad vecina motora bila farbana u crnu boju ako se ne varam tridesetih cetrdesetih i pedesetih su uglavnom izlazili crni motori i naravno ratne serije u zelenoj boji. A sto se pruga tice po meni najlepse stoje zlatne samo ja nisam mogao da ih nadjem pa su dosle sive.

pastelno zelena,pastelna plava,blijedo plava,slonova kost,crvena  ;)

nesto poput ove vespe zelene... http://www.oldtimer-klub-zagreb.hr/index.asp?nav=vozila〈=2&tip=2

                              plava              http://www.oldtimerklub-rijeka.hr/index.php?option=com_hotproperty&task=view&id=94&Itemid=99999999

 

     

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja