Jump to content

Moto Zajednica

DL1000 V-Strom 2004 i noviji

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Suzuki DL1000 V-Strom 2004 i noviji

 

81ZPr_vstrom1000ks4.jpg

 

 

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Godiste 2006.

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

Posedujem ga od 2006te godine, i preshao njime lepih 40 000+ km. Provodim i proveo bih svo vreme ovoga sveta na njemu, jer je udoban i ima jako lep polozzaj sedenja/vozznje.

 

 

3. Sta mi se dopada:

Svoj motor sam opremio raznoraznom dodatnom opremom, izmedju ostalog povisheni plexi i to savetujem svakoga ko namerava da kupi Stroma, jer mi se jako dopada zashtita od vetra. Nadalje, pomenuti polozzaj sedenja i udobnost, treba reci da sam vishe puta preshao 1000+ km u cugu a to kao podatak govori vec dosta. Dalje, veliki motor-pa je mogucnost tovarenja neverovatna, pogotovu ako se opremi bochnim nosachima kofera i Maxia top case-om, shto sam ja i uradio. Sam agregat ne krije sportske gene(potiche sa TL1000) ali je u Strom-varijanti ublazzen sa "ispeglanom" krivom razvoja snage. Sjajan zvuk-pogotovu sa aftermarket auspusima.

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Kochnice. Motor je kao takav tezzak,a kochnice bi svakako trebale biti jache. Ne znam gde je problem, ali probao sam sa teflon crevima da dobijem neshto, i rezultat je sasvim malo poboljshanje. Vishe sam "dobio" zamenom ploshica za neke sinter-izovane.

Korpa kvachila je pochela da se chuje posle 15-20 000 km.

 

 

5. Moj utisak:

Dobar motor. Sa svim manama koje poseduje ali i upotrebljivoshcu i izgledom, moja preporuka. Pogotovu jer je Best buy u odnosu cena/kvalitet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Švedska
  • Motocikl: Suzuki GSX 1300 R Hayabusa i Suzuki GSX 1100 ES

Vozio sam brata blizanca Kawasaki KLV 1000 koji je osim oznaka i boje u stvari Suzuki DL 1000 V-Storm tako da ću ovdje da ostavim utiske o njemu.

 

1. Godište koje sam imao je 2004.

 

2. posjedovao sam ga 3 godine i prešao sa njim oko 12 000 km.

 

3. Udobnost na dalekim putovanjima ali ne i vožnje po gradu. Dovoljno jak motor sa visokim obrtnim momentom. Dodatno opremljen sa original koferima daje mogučnost prevoza dovoljno prtljage za dvije osobe na dalekim putovanjima. Prilikom pada sa dodatnim štitnicima ostao bez i jedne ogrebotine na plastičnim djelovima.

 

4. Prodao sam ga baš zbog mnogih zamjerki. Težak za voziti po gradu, velika potorošnja goriva prema onome što pruža (prosjek je viši od 6 l/100km. Sa standardnim vjetrobranom dosta jak vjetar u visini kacige na autoputu. Previsok iako sam visine 183 cm. Loš rad motora na leru i pri 3000 o/min.

 

5. Poslije njega sam se zarekao da više nikada neću kupiti Kawasakija koji ima barem i jedan šaraf na sebi sa oznakom Suzuki. Nikad mi nije pružao zadovoljstvo u vožnji a i pao sam sa njim u kružnom toku zbog lošeg ponašanja u toku skretanja.

 

Evo i video o tom motoru:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja