Jump to content

Moto Zajednica

TAJLAND , LAOS , KINA pa nazad .....

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Odlicno Mikulanac, svima si nam omogucio da bar na neki nacin pokusamo da dozivimo i osetimo (zamislimo :D ) tako nesto...da smo srecnija zemlja, svako od nas bi bar jednom u zivotu nesto tako prosao (da ne pominjem redovnu turu za godisnji odmor...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

 Hvala puno drugari na podrsci . Nadam se da se necu uobraziti  ;D ;) . Bice jos poneki zanimljivi putopis samo da malko odmorim od ovog zadnjeg . Samo jos par reci o Bozi mada verovatno masa vas vec zna to prateci druge teme na forumu .  Boza je uz Gabora ( SAKI - na BJB ) iz Subotice ucesnik Dakar relija koji se ove godine odrzava u Juznoj Americi , tacnije Argentini i Cileu. Da li ce se i dalje zvati Dakar nije mi poznato ali bi zeleo da oni imaju nasu veliku podrsku . Velika je stvar za Srbiju da ima dva takmicara . Verovatno je svima san da  voze taj reli a njihov san je presao u javu .

  Puno srece momci , ponosni smo sa vama !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

 Hvala puno drugari na podrsci . Nadam se da se necu uobraziti  ;D ;) . Bice jos poneki zanimljivi putopis samo da malko odmorim od ovog zadnjeg . Samo jos par reci o Bozi mada verovatno masa vas vec zna to prateci druge teme na forumu .  Boza je uz Gabora ( SAKI - na BJB ) iz Subotice ucesnik Dakar relija koji se ove godine odrzava u Juznoj Americi , tacnije Argentini i Cileu. Da li ce se i dalje zvati Dakar nije mi poznato ali bi zeleo da oni imaju nasu veliku podrsku . Velika je stvar za Srbiju da ima dva takmicara . Verovatno je svima san da  voze taj reli a njihov san je presao u javu .

  Puno srece momci , ponosni smo sa vama !!!

NISAM ZNAO ali lepa vest.Nasi predstavnici na takvoj manifestaciji su vise nego pozeljni. :)

Tebi i ekipi svaka cast sto ste nas,Srbe predstavili i na dalekom istoku,barem jednom njegovom delu.

Nadam se da su Tajci stekli lepe uspomene sa vama, osim onih sa napucavanjem torte u facu :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

 

  BRAVOOOOO !!!!!!!!!        Drago mi je da ima dosta ljudi na forumu koji žive moje , smijem se usuditi pa reći i naše SNOVE.

Hvala na divnom putopisu i veliki pozdrav .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

Bravo Mikulanac, citao sam putopis, ponovo i ponovo i fenomenalno je.....jos jednom, bravo!!! ;D Za celu ekipu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Fenomenalno!!! Mislim da je najveca vrednost ovih putopisa sa istoka da se upoznamo sa tim zemljama, ljudima i nacinom zivota, da nije sve bas onako kako mislimo i da je daleko lepse i bezbednije, cesto i jeftinije nego sto nam se cini.

Jos jednom, Mikulanac, svaka cast! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Fenomenalno!!! Mislim da je najveca vrednost ovih putopisa sa istoka da se upoznamo sa tim zemljama, ljudima i nacinom zivota, da nije sve bas onako kako mislimo i da je daleko lepse i bezbednije, cesto i jeftinije nego sto nam se cini.

 

 

  Potpuno si u pravu doktore . Kina , Tajland i Laos su zaista bezbedne zemlje . Sto se tice Kine moramo izuzeti saobracaj jer je stvarno usudim se reci katastrofalan . Mora se biti jako oprezan posebno sa vozacima kamiona koji bi se rado trkali sa motorima . Nocnu voznju treba izbegavati jer 70% njih voze sa dugim  svetlima a ostalih 30% bez ikakvih svetala . Moram vam reci jednu anegdotu sa puta u Kini . Posto imam dosta jaka svetla pojacana maglenkama i xenonima vozim prvi u grupi autoputem . Naravno krecemo se levom najbrzom trakom brzinom od 150-180km/h. U jednom momentu uocim nesto ispred mene . U nasoj traci iz suprotnog smera krecu se dvojica kamikaza na biciklama i ladno prolaze izmedju nas i bankine . Da napomenem samo da je bila mrkla noc . Dugo smo ovo prepricavali sretni sto je sada spominjemo kao anegdotu a ne za rubriku crna hronika .

    Na Tajlandu susta suprotnost . Svi paze na motoriste . U Bangkoku su velike guzve ali vozaci automobila ce uvek ostaviti mesta ako su u mogucnosti da bi motori prosli ispred . Milioni motori se slivaju ulicama ovog grada .

    Putevi Laosa nisu optereceni vozilima ali jesu raznim zivotinjama i ljudima koji lagano setaju .

    Cene hotela su zaista povoljne . Na Tajlandu zaista mozete birati tip hotela . Za nekih 20 eura mozete spavati zaista na pristojnom mestu . U Laosu boljih hotela samo  u par vecih gradova a za guest house trazice vam do 5 eura . Najjeftinije gde sam spavao bila je neka koliba i cena je bila 1,5 usd . U Kini ima dosta hotela u svakom gradu . Cene su od 20 - 40 eura , 3 ili 4 zvezdice hoteli mada moram reci da je to po nekoj kineskoj kategorizaciji .

  Klopa jako jeftina svuda . Ako jedete njihovu domacu hranu za 5 eura ce vam biti pun stomak svaki dan .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

kad u srbiji budemo imali uslove za voznju motora kao na thailandu, bice super

istina njima sezona motora traje cele godine i motorciklisti su sigurno uvozaniji od nas.

 

mogo bi da slikas i postavis ovde slike ,taksista na motorima ,mada je tesko opisati dozivljaj kad vas tajac provoza na motoru za 1 ili 2 eu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd

Fenomenalno!!! Mislim da je najveca vrednost ovih putopisa sa istoka da se upoznamo sa tim zemljama, ljudima i nacinom zivota, da nije sve bas onako kako mislimo i da je daleko lepse i bezbednije, cesto i jeftinije nego sto nam se cini.

Jos jednom, Mikulanac, svaka cast! :)

 

Ma, Doktore, pusti upoznavanje zemalja iz putopisa, nego se organizuj da to vidis uzivo, jer to je nesto, sigurna za Tajland, a verujem i ostalo, sto ti moras da vidis i probas!

Deki, putopis je super!!! Nadam se da cemo i mi nas nekad napisati!

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Konjarnik-Bgd
  • Motocikl: dr 650 se - T7

konacno sam procitao putopis u celosti i jednom dahu.

Mikulanac svaka cast, dao si mi motivaciju da konacno prikupim fotke sa naseg putesestvija po Tajlandu i konacno zavrsim putopis.

A za Bozu sta reci...  Ziva Legenda  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Modrica

E pa stvarno vam zavidim na putovanju. Pogotovo danas kada je kod nas sve prekriveno snijegom. Malo mi se popravilo misljenje o tim "egzoticnim" krajevima. Mada sto se tice hrane - prase, janje, jare, tele, pile i po neka od ostalih divljih (nasih) zivotinja - DA. Bube, crvi, leptiri, pcele i ostale takve zivuljke APSOLUTNO NE! Pa taman da je jedino. Bolja je i boranija nego to. Hvala za nesebicnost i odvojeno vrijeme! Svaka cast! Sad tek vidim kakav je Boza lik. Pravi nas, domaci! Jos jednom svaka cast momci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

E pa stvarno vam zavidim na putovanju. Pogotovo danas kada je kod nas sve prekriveno snijegom. Malo mi se popravilo misljenje o tim "egzoticnim" krajevima. Mada sto se tice hrane - prase, janje, jare, tele, pile i po neka od ostalih divljih (nasih) zivotinja - DA. Bube, crvi, leptiri, pcele i ostale takve zivuljke APSOLUTNO NE! Pa taman da je jedino. Bolja je i boranija nego to. Hvala za nesebicnost i odvojeno vrijeme! Svaka cast! Sad tek vidim kakav je Boza lik. Pravi nas, domaci! Jos jednom svaka cast momci!

 

Gresis meso je meso

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

E pa stvarno vam zavidim na putovanju. Pogotovo danas kada je kod nas sve prekriveno snijegom. Malo mi se popravilo misljenje o tim "egzoticnim" krajevima. Mada sto se tice hrane - prase, janje, jare, tele, pile i po neka od ostalih divljih (nasih) zivotinja - DA. Bube, crvi, leptiri, pcele i ostale takve zivuljke APSOLUTNO NE! Pa taman da je jedino. Bolja je i boranija nego to. Hvala za nesebicnost i odvojeno vrijeme! Svaka cast! Sad tek vidim kakav je Boza lik. Pravi nas, domaci! Jos jednom svaka cast momci!

 

Gresis meso je meso

 

Upravo tako . Meso je meso a i kad ga dobro spreme ko zna sta si pojeo .

 

Ajde Peco i Jelo zavrsite taj putopis ali komplet sa ostrvom . Napalili ste sve na motore tamo pa kad sam ih video pred polazak svi su bili u zavojima i ranama . Prednjacio je Sale vodic koji mi je objasnjavao kako treba da se iskace sa motora. Komedija !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Kad ce Tibet?

 

Bice bice Markane ali treba dosta vremena za pisanje i odabir slika jer ih ima oko 15,000. Bice uskoro jedan simpatican kratak putopis o turi koju sam zavrsio pre dva dana . Glavnu ulogu ce igrati Alexina cerka , devojcurak od 16 godina koja je vozila prvu duzu turu na hondi xr 250.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Aj nemoj se samo vozas, brale, malo odmori i napisi nesto da nam otkravis ove uzasno hladne dane ovde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja