Jump to content

Moto Zajednica

Električni skuteri

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ako neko ima onaj mali kineski električni skuter a ne radi mu elektronika, našao sam kompletnu šemu kontrolera...može da zatreba ;)

 

Regulacija za skuter koristi fetove ali i brzu diodu i dva elektrolita tako da je i "brujanje" motora svedeno na minimum a regulaciju su resili sa cetvorostrukim komparatorom LM 339 i na jedan od segmenata dovodi naponsku promenu na rucice(hal-a) a ovde koristi potenciometar...

 

 

electric bike.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

 

Regulacija za skuter koristi fetove ali i brzu diodu i dva elektrolita tako da je i "brujanje" motora svedeno na minimum a regulaciju su resili sa cetvorostrukim komparatorom LM 339 i na jedan od segmenata dovodi naponsku promenu na rucice(hal-a) a ovde koristi potenciometar...

 

 

Jesi to meni rekao? ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TDM 850 '02

Ljudi, jel imate neku informaciju gde bih mogao pogledati i eventalno pazariti električni skuter? Nemam predstavu kolika im je cena, a i koliko je ta ideja pametna. Ako neko ima iskustva rado ću ga saslušati šta ima da kaže.

p.s. kako se to registruje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Ljudi, jel imate neku informaciju gde bih mogao pogledati i eventalno pazariti električni skuter? Nemam predstavu kolika im je cena, a i koliko je ta ideja pametna. Ako neko ima iskustva rado ću ga saslušati šta ima da kaže.

p.s. kako se to registruje?

 

Radi ih firma Trotico,kol`ko ja znam.Negde kod Galenike se nalaze,pored autoputa BG-NS..

Kol`ko ja znam,ne registruje se,ja imam jednog. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TDM 850 '02

kako izgleda to tvoje ćereslo? mene interesuje nešto veličine i brzine kao i klasičan skuter od 50 ili 125cc samo na struju.

jel to postoji kod nas uopšte?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Jok.

 

Ako i postoji bilo bi stravično skupo.

Koliko znam prodaju se kineski skuterčići koji izgledaju kao malo veće igračke, mali točkovi i krajnji "domet" im je oko 20 km/h i 20 km autonomije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Okacicu slike ovih dana ako te bas interesuje...Inace,moj po fabrickim podacima ima autonomiju od oko 50ak km,i brzinu oko 30-35 na sat..Ja sam moj uzeo polovan sa losom baterijom,mislim da moze oko 20ak km da predje,brzina max oko 33 prema njegovom satu..nisam ga vozio od kada sam uzeo skuter..Cale ga sada vozi..njemu milina :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

dal neko ima informaciju do kolko kila to moze da vuce, i dal uzbrdo treba pomoc nogu

 

Zavisi od modela do modela ima ih i za dvoje koji mogu da idu i do 50km/h i da vuko do 150kg prelaze i po 70km sa jednim punjenjem jedina frka je sto su skuplji i ima ih malo kod nas . uglavnom kod nas su jeftiniji i svakom slucaju problem su delovi posto se malo voze .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

dal neko ima informaciju do kolko kila to moze da vuce, i dal uzbrdo treba pomoc nogu

 

Uzbrdo nisam siguran da li moze,mene i skuter jedva vuce :) al` eto npr,letos smo drug i ja (oko 200kg zajedno) seli na ovaj elektricni..slabo je vukao,al` je ipak dostigao max brzinu :) od 30kmh :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Skuteri kod nas su uglavnom sa 400-800w.

Postoje, ali ne znam ima li ih na trzistu skuteri u Maxi dimenzijama i 13" tockovima sa 3.5-4Kw.

Dozvoljene uspone deklarisu na 25-30%, maksimalna brzina je oko 80-90kmh, a autonomija je u zavisnosti od tipa baterija je 110 ili 150 pri 30kmh. U realnoj  voznji verovatno  jedno 50km.

 

Valjda sto kinezi ne zive od nafte, i zabole ih za ameriku, pa resili da se igraju sa strujom za male pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2841 postova

ovo je tema iz praistorije ali me sad zanimaju ti električni skuteri.Oni kineski mali gadni loše izrade i cene oko 800 evra,

Šta predlažete ,neki model ,kolko se kvare,ima li delova,kako šljakaju te baterije i kolko traju i  kolko godina.

.Neke moje potrebe su relativno male ,5-10 km na dan i to ne svaki dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 92 postova
  • Lokacija: Prnjavor, RS
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Јуче завршавам посао те после посла лагано седам на мотор, када колегиница поред са веспицом, али да буде у складу са темом, електричном. Каже за града је добар моторић, мало троши, домет 50-ак километара ако се не варам. 

Кад год прође крај мене хвата ме језа, то се бре ништа не чује, само пролети још увек имам неко гађење, вероватно због тог звука којег нема... 

 

Да ли је неко пробао те електричне скутере или нешто слично, ај' тротинета има али скутер, некако због тежине и маневрисања? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: 636

Od kako sam prodao skuter i 100% na motoru skapirao sam koliko mi fali taj kofercic jer na motoru nemam gde ni cigare da stavim. I dok sam razmisljao koji cu skuter ponovo da uzmem startujem lika koji vozi wolt sa malim kinezom od 650e. 

Lik presao 20k za god ipo dana. Baterije malo oslabile, pa je domet max 40km. Brzina 50km/h, idu 4 obicna akumulatora od po 3,4k din. Nista ulje servisi i to. Gume traju...bas ga nahvalio. Uzimam na prolece jedan za 'do prodavnice' 1000%.

A ozbiljno razmisljam i o linzdi mada me odbija to sto su baterije za njega 1500e. Takodje malo me smara cinjenica da su do skoro kostali 6000e novi, a sad za polovne traze 5-6...Bilo kako bilo, za onog ko prelazi dosta km, pogotovo kartke relacije, mislim da je ovo top resenje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: 636

Izvinjavam se, nekako mi se zagubila tema. 

DCDDF74C@D1E29715.3CF3695E-700x700.jpg

Ima ih na kp brda...sve je to isto samo se drugacije zovu. Jedan je eagle, drugi lofty, treci colossus itd...

Od kako sam poceo da obrarcam paznju vidim kod mene po kraju klinci samo peglaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 92 postova
  • Lokacija: Prnjavor, RS
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Да ли неко зна какав је ICON S? 

 

Ево пар слика, иако ми изгледа јако слично као овај претходни...

 

Električni skuter - bicikl ICON S

Električni skuter - bicikl ICON S

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: 636

Nema mi tu nikakve logike iskreno.

4 hours ago, ser said:

Ima neki klinac u mom kraju ovaj sa slike iznad...

Mora da pedala kad penje uz brdo

 

50 minutes ago, John159 said:

Да ли неко зна какав је ICON S? 

 

Ево пар слика, иако ми изгледа јако слично као овај претходни...

 

 

Koliko sam ja skontao, to je sve isto.

Isti takav sam vec vidjao samo sa drugim imenima.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 92 postova
  • Lokacija: Prnjavor, RS
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Како стоји у опису домет му је 50 километара што би за града било стварно у реду. 

Значу путним га једном седмично хахахха

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja