Jump to content

Moto Zajednica

Spustanje motora

Recommended Posts

  • Enduraš, 6315 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Hocu malo da spustim motor tako sto cu da malo odvijem sraf koji drzi oprugu na zadnjem amortizeru. Kako ce to da utice na suspenziju, hoce li mi zadnji amortizer biti tvrdji, meksi ili sta vec ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6315 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ne, ne, ja ZNAM da ce se spustiti visina sedista, samo me zanima kako to utice na ogibljenje. Za podesavanje mekoce imam sraf za podesavanje tvrdoce (valjda regulise predopterecenje)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

I mene to interesuje. Vec sam pitao u jednoj temi koja je bila posvecena tome, ali nisam dobio pravi odgovor. Zadnji amortizer se i kod mene podesava. Trenutno je podesen na maximalu i jako podignut tako da mi blatobran visi u vazduhu. Meni bi i zbog visine odgovaralo da je nizi jer trenutno ne mogu sa obe noge lepo da stanem.  ;D  Skinuo sam manual-e za njega ali o tome nigde nista ne pise.  Sta bi se desilo kad bi ih spustio za jedno 2 zupca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Ne, ne, ja ZNAM da ce se spustiti visina sedista, samo me zanima kako to utice na ogibljenje. Za podesavanje mekoce imam sraf za podesavanje tvrdoce (valjda regulise predopterecenje)

 

Moguce da je tako na africi, ja sam probao na kle 500, samo je bio meksi pozadi a visina se neznatno promenila, moguce da bi na dva tri zuba bio vidljiv vizuelni efekat. Odvrnes, probas, ako valja ostavis ako ne vratis kako je bilo. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ja sam hteo da kupim novu oprugu za moj BMW, pa da odsecem koji prsten, zato sto nema mogucnost podesavanja sabijanja opruge,

al kad sam cuo posto je, malo je falio da povratim 980 eura !

 

Tako da cu stanjiti sediste u Mitrovici za par cm i kraj price .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Ja sam spustio na mom BMW skroz do kraja na zadnjem amortizeru(zato sto tesko stojim sa obe noge na zemlji)  i meni se cini da je postao nesto tvrdji,ali ne mogu da tvrdim sto posto nisam bas toliko iskusan. Ovo je moj subjektivni osecaj. Za spustanje ce se ipak pobrinuti majstor Daca u Mitrovici  sa suzavanjem i spustanjem sedista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Ako spustate, onda sabijate oprugu -> tvrdji motor pozadi.

 

Neki motori imaju mogucnost regulacije visine bez toga (npr DR350-650 od ja mislim 1995-tog godista pa navise) za oko 4cm. Ne znam kako je to na vasim motorima, ali ako je ostavljena samo mogucnost spustanja sedista sabijanjem opruge - to onda znaci sabijena opruga - tvdje ogibljenje.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

  NIsam siguran bas koliko se vid, ali ovo je to o cemu sam pricao. Pretpostavljam da ce biti tvrdje vesanje, ali trenutno ne mogu sa obe noge da stanem kako treba. Hebe me visina.  >:(

post-4977-12879011155906_thumb.jpg

post-4977-12879011156393_thumb.jpg

post-4977-12879011156882_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Po ovoj slici, sad je najsabijenija opruga i motor je najvisi!!! Ako ga odvrnes bice meksi i neznatno nizi. Jer opruga kad se sabija gura viljusku na dole tj. sediste na gore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

Znam u teoriji, ali sam pitao zato sto to do sad naravno nisam radio pa ne znam kako ce se ponasati. U svakom slucaju cu to morati uraditi pa ce se samo pokazati u praksi. Sad trenutno ima jako velik hod koji je meni sa mojom visinom i kilazom nepotreban.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Ako oces da spustis Afriku, najbolje je da promenis one plocice (neki ih zovu dog bone) na pro linku. Time dobijas nizi motor, a suspenzija moze da se steluje kao i pre... Te stapice, ili plocice, ne znam ni sam kako da ih nazovem mozes i sam napraviti.

 

Ako odvijas sraf na amortu motor ce ti biti mekan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Ako oces da spustis Afriku, najbolje je da promenis one plocice (neki ih zovu dog bone) na pro linku. Time dobijas nizi motor, a suspenzija moze da se steluje kao i pre... Te stapice, ili plocice, ne znam ni sam kako da ih nazovem mozes i sam napraviti.

 

Ako odvijas sraf na amortu motor ce ti biti mekan...

Ja sam hayabusu podigao po tom sistemu(Duza koska za 1cm=6cm pozadi)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

Ja sam na SV-u stavio krace plocice (dog bones), podigao zadnji kraj, razlika u voznji je skoro pa ne primetna (jedino sto je tezina malo vise na prednjem tocku), verujem da ni ti (spustanjem) neces nesto posebno primetiti razliku sem sto ces malo zavaljenije sedeti na motoru, dok mekoca zadnje opruge ostaje ista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

Bio si u pravu dane@. Nisam prakticno nista dobio sto se visine tice, samo su postali meksi amorti. Sta ti je praksa! :) Sad cu da ih vratim kako su bili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

Kad je dual shock amortizer u pitanju samo kracenjem ili sabijanjem opruga dobijas na visini odnosno nizini :) ako kratis opruge zadrzavas istu "mekocu" odnosno udobnost a ako ih sabijes bice prilicno tvrdo vesanje. Ako se odlucis za secenje vodi racuna da moras seci ceo krug zbog polozaja opruge a ako resis da ih sabijas to mozes uraditi u servisu SASA u zemunu kod Inse, oni rade sve prepravke trapa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2833 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Isto je na Dominatoru, imas prolink...

 

To ti odprilike izgleda ovako

 

a_Dog_Bones.jpg

 

MeisstailLifterFJR.jpg

 

Kod mene je to obrnuto Amortizer zakacen u sredini a koske nazad i ta srednja koska stoji obrnuto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Meni je bolje pitanje kako ces ti to pomeriti sa svojih 55 kg? A ako krene da ti pada dok stojis, zadrzaces ga nikad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Zašto bi morao da pada? Poenta je da održava ravnotežu a ako je izgubiš 180kg je previše cak i za nekog sa dosta vise telesne tezine.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja