Jump to content

Moto Zajednica

Ohrid -Srbija-HR

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Hrvatska
  • Motocikl: Honda Varadero

Ekipa molim za pomoć!   23. ili 24. travnja trebao bih se vraćati iz Ohrida u HR (Virovitica) kroz Srbiju (ili BiH)  sa eventualnim noćenjem negdje u Srbiji (ili BiH).

Volio bih  izbjeći  autocestu A1 .  Također volio bih prespavati u nekom tradicionalnom etno imanju. Molim Vas za prijedlog bikerske rute kroz Srbiju.

Zahvaljujem unaprijed

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2075 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Iz Ohrida preko Kičeva i Tetova kroz Makedoniju pa na Prištinu i Kosovsku Mitrovicu do Raške. Kod Ušća skreneš prema Ivanjici. Od Požege možeš levo preko Zlatibora na Višegrad pa preko Romanije do Sarajeva i dalje. Ili desno pa preko Divčibara i Valjeva na Osečinu do Loznice. Posle možeš za Brčko i dalje.
Šta god da izabereš, odlična voznja.
Sto se tiče etno smestaja ima koliko god hoćeš. Zavisi gde te uhvati mrak. Pogledaj

SELO.RS

Pogledajte predloge smeštaja i destinacija za odmor u seoskom turizmu Srbije. Izaberite brvnare, vikendice, etno-sela, seoska domaćinstva po svom ukusu.

Nemožeš da pogrešiš. Dobra klopa i piće a domaćini srdačni.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2075 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Da, jedan deo je preko Kosova ali to nije problem. Preko Kosova do Prištine možeš autoputem R6 a možeš i regionalnim M2 samo ce da te udavi.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

WWW.SEOSKI-TURIZAM-GOLIJA.COM

Doživite odmor seoskog turizma. Uživajte u domaćoj organskoj srpskoj kuhinji i istražite prirodne lepote ovog regiona. Rezervišite smeštaj na Goliji.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 583 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
1 hour ago, Bruno 68 said:

Da, jedan deo je preko Kosova ali to nije problem.

Pretpostavljam da ima hrvatski pasos. Dali to znaci da nece imati problema pri ulasku u Srbiju sa Kosova? Ako moze sa licnom kartom, onda je valjda u redu.

Promenio član Petre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJ SRT550X, Suzuki Burgman 125, Tomos A3 '82
Pre 4 sati, Tobastal je napisao:

Ekipa molim za pomoć!   23. ili 24. travnja trebao bih se vraćati iz Ohrida u HR (Virovitica) kroz Srbiju (ili BiH)  sa eventualnim noćenjem negdje u Srbiji (ili BiH).

Volio bih  izbjeći  autocestu A1 .  Također volio bih prespavati u nekom tradicionalnom etno imanju. Molim Vas za prijedlog bikerske rute kroz Srbiju.

Zahvaljujem unaprijed

Hmmm... i ja sam u to vreme na Ohridu i podudara nam se vreme povratka. Odmor ili neko zakazano druzenje? Izvini sto pitam ovako javno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2075 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
Pretpostavljam da ima hrvatski pasos. Dali to znaci da nece imati problema pri ulasku u Srbiju sa Kosova? Ako moze sa licnom kartom, onda je valjda u redu.
A zašto bi imao?
Državljani EU putuju sa osobnom tj ličnom kartom.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Hrvatska
  • Motocikl: Honda Varadero
13 hours ago, There is no spoon said:

Hmmm... i ja sam u to vreme na Ohridu i podudara nam se vreme povratka. Odmor ili neko zakazano druzenje? Izvini sto pitam ovako javno.

Odmor.  Plan je  s ekipom   vožnja  kroz Albaniju. Trebali bi krenuti iz HR 15.04. do Mostara.       16.04.  Skadar .       17.04 . provozati se po cesti SH 20, možda dobaciti do Tetha-a isti dan (ukoliko je cesta Ok).          18.04. Skadar-Kruje- Tirana- Drač-Berat.          19.04  Berat -Llogara -Sarande.       20.04.  izlet Gjirokaster i Butrint. 21. 04. Sarande -Ohrid.    22.04. Ohrid-lagano prema Kući. Hvala svima na savjetima za rutu :) !  There is not Spoon ukoliko si u Ohridu kada i mi, predlažem obaveznu kavu/pivu/neštoi unaprijed se veselim istoj  ;) 

Promenio član Tobastal
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2075 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Ako hoćeš da se voziš SH 20 praktično znači da moraš voziti rutom Gusinje - Hani Hot.
Podjednako dobro i različito iskustvo je voziti jug - sever ili sever - jug.
Apsolutno izvodljivo u istom danu.
Poenta je šta "vi" kao grupa želite i koliko vremena želite potrošiti. Gusinje je otvoreno za sve motorcikliste i nocenje nije problem.


Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Hrvatska
  • Motocikl: Honda Varadero
6 minutes ago, Bruno 68 said:

Ako hoćeš da se voziš SH 20 praktično znači da moraš voziti rutom Gusinje - Hani Hot.
Podjednako dobro i različito iskustvo je voziti jug - sever ili sever - jug.
Apsolutno izvodljivo u istom danu.
Poenta je šta "vi" kao grupa želite i koliko vremena želite potrošiti. Gusinje je otvoreno za sve motorcikliste i nocenje nije problem.


Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Upravo to je plan. Cijeli dan guštati na toj cesti. Krenuti iz  skadra do Gusinja i nazad u Skadar. Bruno 68 puno ti hvala na savjetima i trudu. Nadam se da ću imati priliku se nekako odužiti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2075 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Extrmno dobro je posle Jadranke iza Dubrovnika se podići prema Trebinju pa na Nikšić.
Iz Nikšića voziti preko Žabljaka do mosta na reci Tari, Đurđevića Tara pa desno do Mojkovca i onda preko Plava na Gusinje i SH 20 do Hani Hot.
Odatle levo na Skadar, Drač, Fiori, Valonu i Sarande.
Od Sarandea na sever u Makedoniju Ohrid itd.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2075 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
Upravo to je plan. Cijeli dan guštati na toj cesti. Krenuti iz  skadra do Gusinja i nazad u Skadar. Bruno 68 puno ti hvala na savjetima i trudu. Nadam se da ću imati priliku se nekako odužiti
Tu sam kolko mogu.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2075 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

U Skadru na velikom kružnom toku fenomenalan restoran sa ribljim specijalitetima.
U Draču kilometri peščanih plaza.
Od Drača do Fioria autoput.
U Valoni kopija Azurne obale.
Od Valone do Sarande odlična vožnja.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Hrvatska
  • Motocikl: Honda Varadero
12 minutes ago, Bruno 68 said:

Extrmno dobro je posle Jadranke iza Dubrovnika se podići prema Trebinju pa na Nikšić.
Iz Nikšića voziti preko Žabljaka do mosta na reci Tari, Đurđevića Tara pa desno do Mojkovca i onda preko Plava na Gusinje i SH 20 do Hani Hot.
Odatle levo na Skadar, Drač, Fiori, Valonu i Sarande.
Od Sarandea na sever u Makedoniju Ohrid itd.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Da,  to mi je bila prva opcija. Malo me brine što je to sjeverni planinski dio , a mi idemo u travnju ( ne u ljetnom periodu), pa sam iz tog razloga odabrao  ceste bliže obali (jugu) . Vidjet ću kakva će biti vremenska prognoza :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJ SRT550X, Suzuki Burgman 125, Tomos A3 '82
pre 41 minuta, Tobastal je napisao:

Odmor.  Plan je  s ekipom   vožnja  kroz Albaniju. Trebali bi krenuti iz HR 15.04. do Mostara.       16.04.  Skadar .       17.04 . provozati se po cesti SH 20, možda dobaciti do Tetha-a isti dan (ukoliko je cesta Ok).          18.04. Skadar-Kruje- Tirana- Drač-Berat.          19.04  Berat -Llogara -Sarande.       20.04.  izlet Gjirokaster i Butrint. 21. 04. Sarande -Ohrid.    22.04. Ohrid-lagano prema Kući. Hvala svima na savjetima za rutu :) !  There is not Spoon ukoliko si u Ohridu kada i mi, predlažem obaveznu kavu/pivu/neštoi unaprijed se veselim istoj  ;) 

Imam zakazano okupljanje sa drustvom 22.04./ 23.04. na Ohridu, a jedan od prijatelja iz HR dolazi motorom, pa sam pomislio da je on u pitanju. :)

Svakako se radujem zajednickoj kafi/ pivu/ mastiki (?) :). 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
Extrmno dobro je posle Jadranke iza Dubrovnika se podići prema Trebinju pa na Nikšić.
Iz Nikšića voziti preko Žabljaka do mosta na reci Tari, Đurđevića Tara pa desno do Mojkovca i onda preko Plava na Gusinje i SH 20 do Hani Hot.
Odatle levo na Skadar, Drač, Fiori, Valonu i Sarande.
Od Sarandea na sever u Makedoniju Ohrid itd.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Ovo je odličan predlog. Ja sam SH od Gusinja do Skadra vozio u maju mesecu, i nije bilo nikakvih problema.

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Hrvatska
  • Motocikl: Honda Varadero

Još da vas malo ugnjavim. Da li je tko prošao od Sarandea do Ohrida? Na google maps cesta izgleda relativno loše ( uska, oštečena), mada je google iz 2016 godine i nekako se nadam da je obnovljenja do sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2075 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Pre neki dan je doktor pitao. Vozio je nas drug Sasa sa gospođom na skuteru. Ima putopis.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5512 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Pre neki dan sam ja pitao za Korča-Leskovik put, deo je renoviran ali još uvek je preostao deo starog puta. Trenutno sam ga izbacio iz plana jer granični prelaz na koji smo zamislili da idemo ne radi zbog kovida.

Inače, i moja ekipa i ja smo na Ohridu 22. kao prvo noćenje na turi. Predlažem kafanu Belvedere u centru na rivi.

 

Predlog i za deo rute:

kada krenete sa Ohrida, mnogo bolja i zanimljivija varijanta je da se ide na Debar-Mavrovo

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Hrvatska
  • Motocikl: Honda Varadero

Pozdrav drustvo. Ja i ekipa smo u Ohridu i kolegi sa bmw 1150 gs curi ulje . Na prvi pogled negdje ispod filtera ulja. Da li netko zna neki servis u Ohridu koji bi mogao popraviti  bmw? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja