Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa akumulatorom BMW F650 GS

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Zmajevo-Novi Sad
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07a

Imam problem sa pronalazenjem akumulatora tj kiseline za isti za moj motor.

 

Menjao sam akumulator jer je prethodni potpuno gotov :) E sad u Podgorici sam samo na jednom mestu uspeo da nadjem novi ali se prodaje bez kiseline tj. moras sam da je kupis i sipas. Posto sam hteo da vozim :) uzeh taj pa rekoh bice lako naci kiselinu. Medjutim, verovali ili ne, u PG je to nemoguca misija! Vratim se ja kod prodavca i objasnim u cemu je problem. Covek bude korektan, izvadi patrone sa kiselinom iz akumulatora koji je drugih dimenzija (malo veci od mog) i kaze "Evo kiselina, jebes pare, bitno je da se vozi" :)

 

Ja sav srecan odem kuci, sa kiselinom....

 

Ali avaj, kiseline nema dovoljno.. Od 6 celija, sam uspeo da napunim  3 do minimuma, a ostale tri su relativno blizu minimuma... Ima li neko ideju sta da radim, gde da nadjem u CG kiselinu da dopunim akumulator...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Kolega neznam kako da pomognem, ovde kod nas toga ima u skoro svim prodavnicama auto delova. Ono sto je bitno! Da li je to sto ti je prodavac dao kiselina koju treba razblaziti destilovanom vodom ili vec pripremljen rastvor za punjenje akumulatora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

 

Na početku bloka 5 , preko puta hrama  - AMS - Sigurno znaš  servis i registracija vozila ,  to drži Franjo Kunčer e tu sam prije par mjeseci kupovao kiselinu , ako ti treba pomoć 069353699

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Zmajevo-Novi Sad
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07a

Danas sam obio sve moguce pragove trazeci kiselinu i nista... E sad rastvor ili ne... Hm, covek mi je dao set od sest bocica, svaka za po jednu celiju i rekao da sipam i teram :) E sad, u uputstvu tako i pise, sipati kiselinu, ukoliko si u mogucnosti zakaciti akumulator na punjac 3-5 sati i instalirati nazad. Ja mislim da je to vec spremna smesa... U svaucaju,l kiseline nema, a meni motor ne radi.. E sad, ja cu sad da pokusam nesto pa cemo videti sta ce se desiti.

 

S obzirom da su tri celije relativno ok, dve ispod minimuma i jedna polu prazna, ja cu da sipam destilovane vode i zakacim na punjac nocas pa da vidim sta ce se desiti. Nervira me nenormalno sto sam od svih radnji uspeo samo u jednoj da nadjem akumulator koji dimenzijama odgovara mom motoru i na kraju me i taj j..e  >:(

 

Pitao danas i kod Kuncere ali nista.. Svi kazu da nisu vec nekoliko meseci kupovali jer je neso ne isporucuju.. I moj drugar Sasa sa Cetinja, inace vrstan majstor za motore, mi rece da je u poslednje vreme tesko naci kiselinu ovde...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

 

Meni je bilo ostalo kod mog električara pola litra i sad sam ga zvao - potrošio ali kaže da ima u prodavnici mototehna . Radnja se nalazi preko puta vektre u Karađorđevoj , mislim da tvoja firma ima u toj ulici kancelariju . poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Nemoj nikako da sipaš vodu umesto kiseline.Kiselina mora da bude tačno određene gustine (28 Be).Vodom ćeš razrediti ovu kiselinu koju si već usuo i onda nisi ništa uradio. Bolje se strpi i traži nekog da ti donese ili pošalje. Ako nemaš nikog pošalji mi pp, ja ću ti poslati autobusom ako je to moguće zbog granice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

ja sam ga u vg moto kupio prije 2-3 mjeseca ali dosla je kisjelina sa njim i bilo je tacno koliko treba. ako ne nadjes javi da pogledam u nk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Bg

Danas sam obio sve moguce pragove trazeci kiselinu i nista... E sad rastvor ili ne... Hm, covek mi je dao set od sest bocica, svaka za po jednu celiju i rekao da sipam i teram :) E sad, u uputstvu tako i pise, sipati kiselinu, ukoliko si u mogucnosti zakaciti akumulator na punjac 3-5 sati i instalirati nazad. Ja mislim da je to vec spremna smesa... U svaucaju,l kiseline nema, a meni motor ne radi.. E sad, ja cu sad da pokusam nesto pa cemo videti sta ce se desiti.

 

S obzirom da su tri celije relativno ok, dve ispod minimuma i jedna polu prazna, ja cu da sipam destilovane vode i zakacim na punjac nocas pa da vidim sta ce se desiti. Nervira me nenormalno sto sam od svih radnji uspeo samo u jednoj da nadjem akumulator koji dimenzijama odgovara mom motoru i na kraju me i taj j..e  >:(

 

Pitao danas i kod Kuncere ali nista.. Svi kazu da nisu vec nekoliko meseci kupovali jer je neso ne isporucuju.. I moj drugar Sasa sa Cetinja, inace vrstan majstor za motore, mi rece da je u poslednje vreme tesko naci kiselinu ovde...

  probacu da ti pomognem,tako shto cu ti sutra pustiti broj  izvesnog Andrije koji radi u pg-u kao vojni pilot a koliko znam radi i opravke motora itd. ok. je lik i slobodno ga pitaj za pomoc i ako on nema kiseline probaj da ti odnese akumulator na aerodrom gde bi trebalo da postoji akumulatorsa sekcija gde ti mogu proveriti i srediti bateriju tip-top

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Bg

probacu da ti pomognem,tako shto cu ti sutra pustiti broj  izvesnog Andrije koji radi u pg-u kao vojni pilot a koliko znam radi i opravke motora itd. ok. je lik i slobodno ga pitaj za pomoc i ako on nema kiseline probaj da ti odnese akumulator na aerodrom gde bi trebalo da postoji akumulatorsa sekcija gde ti mogu proveriti i srediti bateriju tip-top

  greshka u koracima prilikom citata ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Izvadi kiselinu iz iz bilo kog starog akumulatora.

U svakom od njih (pa i kiselina iz radnje ) je 37% rastvor koji ne menja odnos .

Eto za prvu pomoc !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

On ti je dao kiselinu za gel akumulatore oni se tako isporucuju sa tim ampulama za svaku celiju po jedna.Ti akumulatori se zatvore i nema nikakvog odrzavanja u smislu dodavanja vode i sl.U taj akumulator koji si kupio ide obicna kiselina koja ide u sve akumulatore,i mislim da to nije isto i da to nece da valja jer da je isto pakovalibije uz sve akumulatore a ne samo za gel.Tu obicnu kiselinu kod nas imas gde hoces ako imas nekoga da je pokupi kod mene u Mladenovcu ja cu ti je dati gratis jer ja je i onako dajem gratis onome ko kupi akumulator kod mene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Bg

probacu da ti pomognem,tako shto cu ti sutra pustiti broj  izvesnog Andrije koji radi u pg-u kao vojni pilot a koliko znam radi i opravke motora itd. ok. je lik i slobodno ga pitaj za pomoc i ako on nema kiseline probaj da ti odnese akumulator na aerodrom gde bi trebalo da postoji akumulatorsa sekcija gde ti mogu proveriti i srediti bateriju tip-top

  greshka u koracima prilikom citata ;D

+38269334113 andrija ...pozovi se na hozea

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Ja sam pre mesec dana kupio nov Banerov akumulator, sipao kiselinu, sacekao 30 - 40 min (pise u uputstvu), namontirao na motor i upalio masinu.

Mislim da kiselinski akumulator ne treba stavljati na punjac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja