Jump to content

Moto Zajednica

vfc 750 i cb 750

Recommended Posts

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: BG-Zemun

stariji modeli s pocetka 80 ih... '83 i '81 godiste. Razmisljam o njima posto su dovoljno veliki(visok sam) i dovoljno jeftini u startu da bih ih priustio..najradije bih da mogu iskesirao dragstar(daleko mladji) i da me bog vidi..e sad, ja zaista ne znam koliko kosta odrzavanje takvih motora? Da li je moguce naci delove ukoliko nesto otkaze? Koliko kosta najredovnije odrzavanje na mesecnom nivou, a koliko registracija? I poslednje, koliko trose te masine?

 

Cini mi se da slicne teme nema, a i ako ima izvinite.. HVALA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Što se cb750 modela tiče glavna "boljka" ovih motora su 3 lanca u mašini koji su dosta skupi ako su za zamenu cca 100 eur po komadu. i alternator/regler/alnaser "grupacija"

 

Za 3 godine jedini ozbiljan problem koji sam imao sa ovim motorom bila je struja pa sam morao da  kupim nov alnaser - 50 eur, i namotavao sam stator alternatora takođe za cca. 50 eur.Menjao sam još i semeringe prednje viljuške i štelovao karbone.Amortizeri su bili "izduvani" pa sam pazario preko GordanaMG na e-bayu druge.

 

Može da se nađe gomila polovnih delova i nisu nešto skupi. Uz pomoć  interneta i ebaya ni novi nisu daleko.

 

Glavno je pitanje kakav je motor u "viđenom stanju". Ja sam imao sreće da nađem motor u sjajnom stanju i uživam već 3 godine.

U principu ne bi trebalo da imaš puno problema sa njim. Ima ona narodna izreka...honda je to  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2881 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Da. ali, pazi se modela VF 750 bilo F bilo C. Imaju hronicno problem sa zadnjom glavom. Inace su divni motori, ali, ta glava....

 

CB je odlicna serija, samo ovo sto ti je Peki rekao. Lanci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: BG-Zemun

raspored komandi i komplet dizajn motora....VFC mi vise odgovara, opet zbog visine...ali svakako su ovo ohrabrujuce vesti! Jos samo da se pare skupe..niko nije pomenuo potrosnju goriva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

CB-750 je daleko pouzdaniji komad od VF-a, mnogo ga više ima, pa je samim tim i lakši za održavanje. Registracija je oko 13-14.000din, potrošnja je oko 6l umerene vožnje i za 800-1200E možeš da biraš komade u kakvom ćeš ih stanju. Potrošnja ne bi trebala da te sekira puno, jer tekuće održavanje, registracija, potrošni materijal i moguće intervencije, na godišnjem nivou izadje otprilike koliko i gorivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: BG-Zemun

na raznim stranama nailazim na slicne podatke, one koji govore u korist CB 750c...ali opet zbog nekih drugih stvari naginjem ka VFC mashini..jednostavno visok sam 195 i mislim da bi mi ako gledamo samo taj podatak bolje "stajao" VFC..Ponavljam, ovo ne znaci da sam protivnik CB-a..NIKAKO!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

moguce, moj zet ima FZRku 90god sa 8000 hiljada kupljena nova, tako da nista nije nemoguce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja