Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio NRg mc3 problem sa paljenjem

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova
Pozdrav ljudi treba mi pomoc oko skutera,ako je neko imao slicno iskustvo...U pitanju je Piaggio NRG mc3...
Problem je sa paljenjem...Otkad je prezimio jako tesko pali,na dugme nece uopste(anlanser ispravan,bendiks takodje),kada je hladan moguce ga je upaliti jedino posle 20-30 kurblanja ili ako zatvorim dovod vazduha i zakurblam 3 do 5 puta...
Vakum slavina ispravna,karburator detaljno ociscen i produvan,zamenjeni dihtunzi...
Ponekad kada upali radi jako tiho i kao da se gusi,pod punim gasom ide jedva do 4000 obrtaja i ne orkece tocak,naspram maksimalnih 11-12 hiljada,dimi iz auspuha i puca,kada ga ugasim i opet zakurblam onda radi lepo pod punom snagom..To me je navelo da posumnjam da je los ugao paljenja iz nekog razloga ili da je stator neispravan,poluispravan...Zamenio sam i njega ali se prica nastavlja...Primetio sam da magnet ne drzi jako i kada odvrnem maticu bukvalno mi nije potreban radapciger da bih ga skinuo..
Da li magnet uopste moze da se ''pokvari''?
Da li mogu da budu usisne lamelice?
takodje je zamenjen preventivno elektricni sauh,i stavljen nov filter vazduha malosi red sponge,cilindar je polini 70cc,prenos je ceo malossi(remen,rolnice,centralna opruga)a variomat,lamale kvacila i zvono su stock
Jedino nisam proveravao usisne lamelice,ako neko misli da je do toga provericu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Možda glupo pitanje, ali da li si menjao svećicu? A karburator obično nije dovoljno samo produvati, treba ultrazvuk da budeš siguran.

Promenio član zhex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
pre 9 minuta, zhex je napisao:

Možda glupo pitanje, ali da li si menjao svećicu? A karburator obično nije dovoljno samo produvati, treba ultrazvuk da budeš siguran.

jesam,probao sam 4 razlicite svecice od toga su 3 nove...pa nije bio u ultrazvucnoj kadici ali je bio jedno 15 sati potpopljen u benzin pre ciscenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

Vidim da si promijenio sauh, mada mi to i dalje mirise na njega. Tesko upali,  lakse upali kad zatvoris vazduh rukom ( imitiras sauh ), proradi kad se zagrije.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE
3 hours ago, marker.bk1 said:

jesam,probao sam 4 razlicite svecice od toga su 3 nove...pa nije bio u ultrazvucnoj kadici ali je bio jedno 15 sati potpopljen u benzin pre ciscenja

Ja sam imao sličan problem sa vespom. Očistio karb, izduvao kompresorom i ništa. Odneo na ultrazvuk, sastavio i otad radi kao singerica. Možda nije, ali vredi probati, kad si već sve ostalo odradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
Upravo sada, Krokodilo je napisao:

А семеринзи на радилици, мењани?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

niti menjani niti proveravani...jedino u vezi radilice sto je proveravano je kada sam menjao dihtunge cilindra i glave je zazor izmedju klipnjace i radilice i okej je...mislis da semeninzi na radilici mogu praviti problem pri paljenju? napisao sam gore magnet se skida bez problema bez radapcigera sto me cudi jer nisam nikada cuo da moze magnet da oslabi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4376 postova

И те како су семеринзи радилице важни за паљење 2Т агрегата, а магнет није ослабео него конус на њему. Довољно је да је био лабав и добио ударац кајле у каналу, дугуљаста кајла уплеска ивице канала и конус више није ОК.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

da,on i jeste bio labavo zasrafljen kada sam ga prvi put skidao...tada sam promenio stator ,i zategao magnet tako sto sam sa druge strana gedorom drzao sraf variomata...a kada sam ponovo skinuo magnet primetio sam prasinu metalnu od trenja...

Promenio član marker.bk1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4376 postova

Ауууу, фатал ерор, контра се држи на страни где се стеже, твој метод је можда и изместио баланс радилице. Идеално је да користиш пнеуматски или електрични пиштољ за затезање, а имаш и друге начине.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4376 postova
da,on i jeste bio labavo zasrafljen kada sam ga prvi put skidao...tada sam promenio stator ,i zategao magnet tako sto sam sa druge strana gedorom drzao sraf variomata...a kada sam ponovo skinuo magnet primetio sam prasinu metalnu od trenja...
Метална прашина је можда и доказ да ротор додирује статор кад се окрече што је недозвољиво.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
Ауууу, фатал ерор, контра се држи на страни где се стеже, твој метод је можда и изместио баланс радилице. Идеално је да користиш пнеуматски или електрични пиштољ за затезање, а имаш и друге начине.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


a u pm, pa kako da resim to sad? msm ako sam sjebao balans radilice

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
Метална прашина је можда и доказ да ротор додирује статор кад се окрече што је недозвољиво.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

99% sam ubedjen da stator dodiruje rotor

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4376 postova
99% sam ubedjen da stator dodiruje rotor

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

Онда је или ротор крив или радилица у дебалансу, отвори странични капак код варијатора док машина ради и прати како се окрече поклопац варијатора.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4376 postova

Ниси смео да монтираш Малоси/Полини кит на стару радилицу, старе лежаје и семеринге.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4376 postova

Са овом животињом добијаш 18 коња на задњем точку, ако све добро искомбинујеш.8502968dbce42f45a78b66e6437a7814.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
Ниси смео да монтираш Малоси/Полини кит на стару радилицу, старе лежаје и семеринге.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


on je kod mene dosao tako pre nekih 9 meseci..ja sam samo oko prenosa radio i malo nesto vizuelno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
Са овом животињом добијаш 18 коња на задњем точку, ако све добро искомбинујеш.8502968dbce42f45a78b66e6437a7814.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


moj je onaj obican od 10-12konja..klip ima dve karike,i cilindar je cast iron..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

siguran sam da rotor dodiruje stator i to samo na jednom delu jer se cuje trenje na svaki ceo krug okretanja magneta,ali nisam siguran na kom delu...pominjali su mi na fejsbuk grupi da uzmem neku mast za slajfovanje, ali mi je to cimanje verovatnocu cu uzeti novi magnet... evo slikao sam celu situaciju, kako ti izgleda ovo? 

 

20220306_163902.jpg

20220306_163858.jpg

20220306_163849.jpg

20220306_163843.jpg

20220306_163839.jpg

20220306_163832.jpg

20220306_163826.jpg

20220306_163822.jpg

20220306_163819.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4376 postova

Да има додиривање ротора и намотаја, сада треба да установиш дали је магнет крив, или се радилица изместила?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Jasno je da dolazi do kontakta nekog od polja, sa magnetom. Tako kako stoji sve, otvoreno, zaverglaj ili pokreni rukom motor da vidiš dal' je radilica u centru . Ako je očigledno da se pri rotaciji pomera van centra, moraćeš da rasturiš agregat po pola.

Za slučaj da radilica pravilno rotira (odstupanja koja ne primetiš okom su krajnje nebitna), problem i dalje može da bude unutar kučišta...npr. ležaj, čiji luft može da se pokaže samo pod opterećenjem.

Od spoljnih stvari, možda je zbog kakvog udarca ili nestručne demontaže krivo srce magneta. U svakom slučaju ovo polir pasta ne rešava....u smislu da će prestati da tare jedno o drugo. Oštećenje na magnetu i eventualno na poljima, ne bi trebalo da predstavlja nikakav problem za dalju upotrebu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
Да има додиривање ротора и намотаја, сада треба да установиш дали је магнет крив, или се радилица изместила?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


imas neki savet kako da to ustanovim? smorio bih se ako kupim novi magnet pa se ispostavi da je radilica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
Jasno je da dolazi do kontakta nekog od polja, sa magnetom. Tako kako stoji sve, otvoreno, zaverglaj ili pokreni rukom motor da vidiš dal' je radilica u centru . Ako je očigledno da se pri rotaciji pomera van centra, moraćeš da rasturiš agregat po pola.
Za slučaj da radilica pravilno rotira (odstupanja koja ne primetiš okom su krajnje nebitna), problem i dalje može da bude unutar kučišta...npr. ležaj, čiji luft može da se pokaže samo pod opterećenjem.
Od spoljnih stvari, možda je zbog kakvog udarca ili nestručne demontaže krivo srce magneta. U svakom slučaju ovo polir pasta ne rešava....u smislu da će prestati da tare jedno o drugo. Oštećenje na magnetu i eventualno na poljima, ne bi trebalo da predstavlja nikakav problem za dalju upotrebu.
sad vidim da si mi ti odgovorio na zadnje pitanje... hvala, sad cu proveriti i javljam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja