Jump to content

Moto Zajednica

problem sa varnicom Orion 250 RX , super-moto

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Prvo zelim da pozdravim sve forumase,pa da se izjadam. Posle svih masina u zamenu uzeh ovog kineza posle kratkog vremena se ugasio, a i ne vezano sa tim planirao sam da ga rasturim i resim i unapredim neke fabricke mane i konstrukcijske greske. Mehaniku sam resio,ali struja me tera u ludnicu! Naime struja je slicna,skoro ista kao ko 4t skutera(Kineza).VN namotaj,pikap,CDI 4+2 AC struja i bobina.Nov aku. Problem je sto kad verglam bez svecice ima struju,kad zavijem sveicu i samo malo smanji brzinu verglanja nema varnice,prespojim aku od auta,brze vergla,ali varnice nema,nova bobina isti slucaj,kabli bbine,isto, sve mase izvuko direktno,isto.uzmem CDI kog napaja DC struja,povezem opet isto.ostali deo instalacije raskacim, kabli za gasenje(crno-beli)otkacim i naravno isto.Zajednicka stavka pikap na unimeru pokazuje 130 oma,pri verglnju menja otpor. VN namotaj pri verglanju sa zavijenom svecicom daje oko 40v AC struje. NE ZNAM STA MU JE !!!!!! Ako neko zna, ili bar ima osnovanu sumnju, pomazite.Pozz svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Sistem paljenja je glavna arterija mašine, njena aorta.

A električni "gremlini" mogu delovati deprimirajuće.

Veruj mi znam kako ti je.:oda2:

 

Znam da si "stari vuk sa ontarija", ali moram da te pitam par stvari.

 

Pre 2 sati, mikamoto je napisao:

Naime struja je slicna,skoro ista kao ko 4t skutera(Kineza).VN namotaj,pikap,CDI 4+2 AC struja i bobina

Jesi li gledao ili možda menjao neku od boldovanih komponenti?

Načelno mogu da se kombinuju (sve isto, samo malo različito).

Postoje razlike u okidanju-pražnjenju kondenzatora (u kineskom CDI-u), kod skutera i super-moto motora.

 

 

Pre 2 sati, mikamoto je napisao:

kad verglam bez svecice ima struju,kad zavijem sveicu i samo malo smanji brzinu verglanja nema varnice

Loša svećica hoće da radi "napolju", ali ne može da podnese pritisak kompresije.

Isto tako i kada je struja slaba (na relaciji CDI-bobina).

 

Pre 2 sati, mikamoto je napisao:

CDI kog napaja DC struja

Njega si, naravno, napajao strujom od 12v sa akumulatora?

A zajednička stavka pick up daje impuls za okidanje.

 

Pre 2 sati, mikamoto je napisao:

Zajednicka stavka pikap na unimeru pokazuje 130 oma,pri verglnju menja otpor.

S obzirom da namotaji plivaju u ulju, problem često puta nastane prilikom zamene ulja u mašini (tada se na pick up-u nađu metalni opiljci i onda ne očitava pravilno).

 

Ovaj model je poznat po mekanom štiftu rotora na radilici (ima sklonost pucanju - pomeranju tajminga prema pik ap-u - nedovoljnom vremenu punjenja kondenzatora CDI-a, usled prebrzog okidanja-slabija struja prema bobini).

Proveriti da li je magnet na rotoru u liniji sa senzorom koji kaže CDI-u kada da pulsira.

 

Pre 2 sati, mikamoto je napisao:

VN namotaj pri verglanju sa zavijenom svecicom daje oko 40v AC struje.

Mislim da je ovo malo ili je bliže donjoj granici 30 - 70 V(negde pominju struju i do 100V).

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Prvo zelim da te pozdravim i zahvalim za odgovor. Od komponenti struje sam menjao CDI, jer sam ga uzeo bez varnice,bobinu (imao sam novu).To je radilo dobro,onda mu je zaglavio fraj-lauf i ja ga rasturim celog.Posle toga muke. Svecice nove NGK i BOSCH,a slucajno sam otkrio da nema varnicu kad sam skinuo kapu ne dirajuci svecicu, stavio drugu,prislonio na masu i video da ne baca. Tajming trenutno nije bitna stvar jer da ima varnicu, a nece da upali,ok. Magnet nema one ploce koje hoce da se odlepe nego je kao izliven, tako da ne treba pariti VN i PICK UP. VN kad vergla na prazno daje oko 60v, u stajanju ima otpor oko 350 oma.Njega bih iskljucio kao uzrok jer se isto ponasa i sa DC CDI-em.Najvecu sumnju bacam na pick -up,zazor mu ne mogu proveriti jer je na deklu. Nabavio sam nov od HONDE CB sa otporom oko 300 oma, ta kombinacija sa kineskim CDI-em mi se dobro pokazala na jednoj hondi i jos uvek radi. Primetio sam mereci otpor na pic up-u pri verglanju da se u nekom trenutku zadrzi na 60-70 oma i tu stoji. A opet nekad pri pocetku verglanja baci jedno, dve varnice i kraj. Svi delovi koje sam koristio su novi tako da ne sumnjam u to.btw alnaser je od 125 isto 4t modela, ali ne vergla sporo, motori jedva okrecu pa pale !Moracu malo da odmorim od njega,mozda ideja sama dodje.Pozz

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Pick up može sigurno da se proveri samo merenjem induktivnosti namotaja,ili osciloskopom,samo merenje otpora namotaja nije pouzdan znak da je ispravan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style
4 minutes ago, triton said:

Pick up može sigurno da se proveri samo merenjem induktivnosti namotaja,ili osciloskopom,samo merenje otpora namotaja nije pouzdan znak da je ispravan!

Slazem se, ali je i otpr bar neki pokazatelj.Pozz i hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Problem rešen! Mene sa toliko iskustva je uspeo da zavara fraj-lauf. Pri opterećenju je proklizavao, a nisam ga po auspuh provalio jer ima automatski dekompresor. Dok nisam odvio cen. šraf dekle i stavio prst unutra i odmah mi je bilo jasno. Remontovan fraj-lauf sam zamenio novim, stavio pick-up od Honde CB i motor pali na čvrgu, lepo radi i to je to. Hvala svima na učešću u temi. Pozz 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja