Jump to content

Moto Zajednica

Danas sam kupio celu opremu..valja li ista????

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ima cak i slika ponosnog vlasnika sa novim mopedom ;D

U Predstavljanju clanova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Ma sve je jedno mi je za kacigu i onako ne nameravam da padam sa motora... greota da mu gulim farbu  ;D ;D ;D

 

Kaciga je najvažniji deo opreme, ne valja tako razmišljati. Niko od nas ne želi da padne ali to se nažalost dešava, a tvoje šanse za pad su poveće jer si kupio afriku koja teži tonu i visoka je a ti nemaš iskustva.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

'ajde malo napiši da li se skočapizdio sa novom opremom na putu NS-Bg? KAko su jakna i pantalone podnele put, jesu li se "produvale"? A kaciga, je l' šušti i zviždi?

 

Nadam se da je sve vršilo svoju funkciju i bilo baš potaman, da ti ne odvlači pažnju.

 

Jeste da si bio u egzaltiranom stanju, ali takvi utisci se ne zaboravljaju ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Afrika

uh... misim da sam imao negde oko litar adgenalina u krvi pa nisam bas merodavan za procenu ali evo kako sam ja to sve doziveo.....

 

rukavice sam skinuo odmah... velike su i debele pa nisam imao nikakav osecaj sta radim.... tako da sam NS-Bg vozio bez njih...

 

cizmama bi bilo malo bolje da su dublje jer mi se desavalo da u nekim trenucima osetim da mi se hladnoca uvlacila u nogavice pantallona... e sad, da sam uvukao lone u cizme toga ne bi bilo...

 

Pantalone i Jakna .. EXTRA... zagvaljujuci njima na delovima za koje su oni odgovorni nisam osetio ni h od hladnoce...

 

Kaciga... e tu bi sad bilo bolje da imam vise iskustva da znam gde da fokusiram svoju paznju ali kaciga mi se cini odlicnom takodje.....  sustala jeste ali samo kada podignem vizir... a kad ga spustim... odjednom tisina...

 

sada me malo boli grlo.. to je verovatno sto nisam imao potkapu nego mi je vrat bio go... ne bas skroz, prsluk mi je pokrio dobar deo vrata ali opet na tom delu sam osetio hladnocu...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sve u svemu, 4+ ;) Dobar prosek!

 

Treba ti neki Wind Stopper - potkapa, sprečavala bi prolaz hladnog vazduha ispod kacige, naš Gremlin je postavio temu o tome.

 

A bez rukavica nigde bre! Ne daj bože da drljaš rukama po asfaltu....nađi neke tanje i prijatnije, naprimer ove http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_content&task=view&id=344&Itemid=51

 

I znaš šta je najvažnije?

 

Da uživaš!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Afrika

Pa imao sam u planu da kupim i potkapu ali nisam nasao nigde gde sam svracao...

 

za rukavice... da.... moracu da nadjem neke dosta tanje dok ne naviknem malo na motor....

 

a sto se uzivanja tice.... moram prvo da uzmem A kategoriju da bih bio totalno opusten i otvoren za uzivanje... ili da nas ide 3-4 pa da me bas bude briga... ako bas mene zaustave neka pisu kaznu....

 

:) arakis hvala na savetima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

e to sa rukavicama je i mene mucilo,ali bukvalno na silu sam se naterao da vozim sa rukavicama, i sve u  stvar navike,

u pocetku sam mislio da ce da mi ispadne kvacilo, da ne znam koliko gasa dodajem ali za 10-tak dana se stvori osecaj

i vozis bez problema.(nije 100% kao sa rukama ali recimo 90% se stvori osecaj , onih 10% pokriva sto ti je toplo i sto cuvas sake ako ne daj boze)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Pa imao sam u planu da kupim i potkapu ali nisam nasao nigde gde sam svracao...

 

Jeftine podkape ala louis za 1 eur su za izbegavati, imam jednu kući i mogu da ti je poklonim.

Za zimu ti jedino windstoper podkapa završava posao, ostalo je čist gubitak vremena/novca/zdravlja....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd

Uvek sam se pitao kad sam prolazio pored te radnje sta ce pored taximetara u izlogu i te kacige iz 90ih :)

 

Nije losa oprema za pocetak, bolje i polovna kaciga nego nikakva, al sto su ti vec rekli nemoj da se zezas bez rukavica, ako bi ti se ne daj boze desilo da padnes, pri skoro svakom padu (a da nije u mestu) najvece su ti sanse da ces ruke da oderes posto se instinktivno njima docekujes.

 

Isto tako pomenuo si da ti trebaju i protektori za laktove sto znaci da ta jakna verovatno nema? Kupi to isto ako nemas para za ostale, uzmi bar za laktove inace neces izbeci zalivanje hidrogenom ako te zadesi neko klizanje. Niko ne planira to, al desi se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Afrika

@vexpopuli

:)  eto... svaka roba ima kupca... pa i te kacige....

rukavice uzimam definitivnao po preporuci kaline.. kozne sa protektorima... Heldove najverovatnije.... e sad sto se jakne tice... ona ima protektore ali su kao neki jak sunjder isto kao i pantalone.. a ja hocu da imam i one plasticne koje koriste na kros trkama...

 

@Peki

e bas tu ideju sam imao kada sam odlucivao da kupim potkapu sa wind protektorom... znate li gde ima da se kupi...

 

@zlajabgd

:) to da ce se osecaj stvoriti za 10 dana si u pravu ali brate.... ove koje ja imam su za visesatno grudvanje na severnom polu... debele i iz dva dela.. unutrasnji deo je pamucan sa nekim koznim ojacanjima i on se vadi... a spolji deo je valjda gorotex, mozda lupam jer nemam pojma... ali su topleeeeeeee..... e sad mi pade napamet da razdvojim delove pa probam odvojeno :)

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

@Peki

e bas tu ideju sam imao kada sam odlucivao da kupim potkapu sa wind protektorom... znate li gde ima da se kupi...

 

 

Ako ti se ne žuri najjeftinija varijanta ti je da ti Sekula donese iz Louisa po ceni iz kataloga  i sa popustom

 

Rukin windstoper ti je na akciji 29.95 eur ser.br. 20567204..... http://pdfkatalog1.louis.de/pdf/0267.pdf

 

a Bikersov 34.95 eur Ser.br: 20972399 ......  http://pdfkatalog1.louis.de/pdf/0265.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Da se ne bi jurcali po forumima , bolje da nalazimo na forumu MOTORI pa onda AT. Ima dosta opreme u Pancevu kod jednog tipa u kuci , drzi Louis ovu opremu, a mozes i da narucis iz kataloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Beograd

kaciga samo nova, na popustu su ti u nolanu.

Sto se tiče povoljne cene pantalona evo vam jos jedan broj 011 2517 978,jakne se od 4800 din pa navise pantalone 4300 sa protektorima,rukavice od 1500 pa do 2900 sa metlicama za vizir, čizme 40e

 

cao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ne javlja nam se Veve već nekoliko dana...mora da jezdi Afrikom pa ne postizava ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Afrika

:) e da sam stvarno negde otisao u voznu.... juce sam uzeo lekarsko uvernje da sam normalan za polaganje A kategorije... sada ucim testove i spremam se da izadjem na polaganje PSPa za par dana pa tek onda da uzmem L tablice....

 

E, ajde mala pomoc... Ako mi je motor registrovan na Krusevac i u Licnoj karti mi je adresa stanovanja u Krusevcu. Da li mogu da uzmem L tablice u Beogradu.... ili moram ida idem u Krusevac i tamo uzmem iste???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd

S L tablicama ne smes da napustas svoje registarsko podrucje koliko znam, a i da nije tako verujem da ce te cesto zaustavljati ako vide tablice drugog grada u BG a sa L tablom pored. Isto ne smes ni na autoput, mada ja nisam odoleo ni s L :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Afrika

;D Mislim jeste sada malo glupo pitanje ali kako ce me zaustavljati ako vide L tablice kada su one pozadi ,a ja im dolazim spreda... jedino da zvizde zamnom. Ili ako idu kolika iza mene pa me preteknu i zaustave???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Ja L table nisam ni kačio  ;D

Ako nosiš ranac, u ranac ih stavi jer tablica može da ti otpadne sa motora... Kad su me pitali što nisam okačio na motor, rekao sam im da mi je već jednom spala (što se i desilo) i da pravim nosač kući pa ću zakačiti...

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Afrika

@ Aleksandra

Pa to ima logike.... znaci nesmem da prvim gluposti... ok.... necega covek mora da se odrekne u zivotu ako nesto zeli da postigne....  ;D ;D ;D

 

@Milosmtt

e to je super ideja... tako cu i ja da radim.... ince ranac nikada ne skidam gde god da idem...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja