Jump to content

Moto Zajednica

Stelovanje Yamahe

Recommended Posts

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Budisava-NS
  • Motocikl: Suzuki TS125,Piaggio Liberty

Na koliko mm se steluju ventili na Yamaha FZR 1000 `90? I dali ima neka posebna procedura za stelovanje karburatora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Cao

Usisni    0,11-0,20

Izduvni 0,21-0,30

Naravno da ima "posebna" procedura  ;D ....trebas ih skinuti (vec kada stelujes ventile svakako ih treba skinuti-smetaju) ,rastaviti,ocistiti,sastaviti,podesiti osnove i uraditi vakumetriju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Kao sto mcm rece, sve nastelovati prema podacima iz service manuala i to bas za 89/90 godinu jer je drugacije podesavanje vec za 91 iako su isti karburatori. Ako te muci potrosnja kad ocistis sve detaljno i vratis na fabricka podesavanja proveri emulzione cevcice i siber igle, lako postanu ovalne i neophodno je zameniti ih. Isplati se kroz potrosnju  ;)

Kod prve serije exupa 89/90 sedista ventila su malo meksa pa zahtevaju cescu kontrlu i podesavanje zazora ventila od kasnijih modela. Jamaha je predvidela stelovanje na svakih 42000 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Budisava-NS
  • Motocikl: Suzuki TS125,Piaggio Liberty

Kod posebne procedure sam bas i mislio na vakumetriju.Kako se to tacno radi???Jel to u stvari stelovanje kolicine vazduha?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

ako mislis sam da stelujes ventile trebaju ti plocice. meni su igle bile skroz spustene i motor nije radio bas kako treba, podigao sam ih polovinu i motor ide odlicno. naravno nov filter vazduha i svecice. obavezno ocisti i podmazi exup, podmazi sajle, i nasteluj ga prema uputstvu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Budisava-NS
  • Motocikl: Suzuki TS125,Piaggio Liberty

Nece biti suvise jer se u sustini dosta razumem u mehaniku i poprevljam tu neke motore ali ti su uglavnom skuteri i tomosi najveci motor je dosad bila neka Yamahina kroserica,pa sam zato pitao dali postoji neka posebna procedura.Inace hvala na odgovorima!

pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja