Jump to content

Moto Zajednica

Postavljanje radarske kontrole

Recommended Posts

  • www.markone-pegaz.rs, 2416 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Pit, ja sam shvatio da Markone prigovara sto je primetio da nisu dovoljno i objektivno kaznjavali sve koji su prekoracili brzinu... Mozda sam ja to pogresno shvatio, ali Markone ce me ispraviti za to, siguran sam.

 

 

Nema tu ništa nejasno. Sve sam napisao što sam hteo. Naravno da si dobro razumeo kao i svi osim jednog.

Ali on to već ionako rekreativno ništa ne razume što ja napišem pa više i ne obraćam pažnju na njega. I još par njih koji će se upravo javiti da pojačaju "pritisak" :)

Na žalost kada vidim da oni negde nešto prigovaraju i filozofski pristupaju problematici, znam da je konstruktivnoj raspravi došao kraj, a zavist, malodušnost, zakon čopora, sile i jačeg stupa na scenu uprkos zdravom razumu, logici i višegodišnjoj praksi. O fizici, hemiji i ostalim prirodnim i neprirodnim naukama i da ne pričam...

 

Stvar je u tome da su naši policajci u stvari polacajci. Sutra će ga mrzeti da potrči za lopovom ili ne daj bože ubicom.

 

Te ideje kako je normalno da neko ko je plaćen za svoj posao isti ne radi ili ga radi do pola nisu normalne ni tamo negde odakle se oglašava onaj što ništa ne razume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Na žalost kada vidim da oni negde nešto prigovaraju i filozofski pristupaju problematici, znam da je konstruktivnoj raspravi došao kraj, a zavist, malodušnost, zakon čopora, sile i jačeg stupa na scenu uprkos zdravom razumu, logici i višegodišnjoj praksi. O fizici, hemiji i ostalim prirodnim i neprirodnim naukama i da ne pričam...

Stvar je u tome da su naši policajci u stvari polacajci. Sutra će ga mrzeti da potrči za lopovom ili ne daj bože ubicom.

Ne sutra, VEĆ ih je mrzelo (pre par meseci u 05h ujutru) u slučaju pokušaja kradje mog ZZR-a, a o ubicama i da ne pričam nije tema. Poenta jeste da se skrivanjem i zaustavljanjem vozila u dolasku stvarno više ugrožava bezbednost nego što joj se doprinosi. Moj komšija je živi dokaz za to; dečko nosi naočare, vraća se kući Jugićem u sumrak, neka oluja, kiša, totalno nevreme, lokalni put, neosvetljen, on ide oko 40-50km/h, za brže i ne vidi. Na blagoj krivini pred semafor i civilizaciju, izmere ga ''radaristi'', isuviše dobro sakriveni. Policajac izleće pred auto na par metara, dečko nastavlja nesmanjenom brzinom, pošto ga, naravno, nije video. ''Odjenom mi se nešto veliko i crno srušilo na šoferku i ništa nisam video dok nisam skrenuo desno na semaforu'' (dok centrifuga nije zbacila policajca sa auta). ''Mislio sam da je stablo vetar oborio''. Stiže kući sa smrvljenom šoferkom pojma nemajući šta mu se desilo, dok mu u 02h noću nisu došli na vrata da ga 'apse. Nije dobio ni dana, a oni nek se igraju žmurke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Na žalost kada vidim da oni negde nešto prigovaraju i filozofski pristupaju problematici, znam da je konstruktivnoj raspravi došao kraj, a zavist, malodušnost, zakon čopora, sile i jačeg stupa na scenu uprkos zdravom razumu, logici i višegodišnjoj praksi. O fizici, hemiji i ostalim prirodnim i neprirodnim naukama i da ne pričam...

Stvar je u tome da su naši policajci u stvari polacajci. Sutra će ga mrzeti da potrči za lopovom ili ne daj bože ubicom.

Ne sutra, VEĆ ih je mrzelo (pre par meseci u 05h ujutru) u slučaju pokušaja kradje mog ZZR-a, a o ubicama i da ne pričam nije tema. Poenta jeste da se skrivanjem i zaustavljanjem vozila u dolasku stvarno više ugrožava bezbednost nego što joj se doprinosi. Moj komšija je živi dokaz za to; dečko nosi naočare, vraća se kući Jugićem u sumrak, neka oluja, kiša, totalno nevreme, lokalni put, neosvetljen, on ide oko 40-50km/h, za brže i ne vidi. Na blagoj krivini pred semafor i civilizaciju, izmere ga ''radaristi'', isuviše dobro sakriveni. Policajac izleće pred auto na par metara, dečko nastavlja nesmanjenom brzinom, pošto ga, naravno, nije video. ''Odjenom mi se nešto veliko i crno srušilo na šoferku i ništa nisam video dok nisam skrenuo desno na semaforu'' (dok centrifuga nije zbacila policajca sa auta). ''Mislio sam da je stablo vetar oborio''. Stiže kući sa smrvljenom šoferkom pojma nemajući šta mu se desilo, dok mu u 02h noću nisu došli na vrata da ga 'apse. Nije dobio ni dana, a oni nek se igraju žmurke...

 

 

 

 

 

 

 

 

Sve sto si nabrojo je tacno i sa tim se slazem ali to nije tema,tema je da se sugerise da je patrola sakrivena a nije jer samo slep ne moze da je vidi a mi nismo slepi bar ja nisam tako da u KONKRETNOM slucaju policajci nisu sakrili vozilo nego su stali gde su smatrali da treba i sad se naso nekio Markone da kaze da to nije u redu jer on zna bolje i od policije i od svih kao i uvek do sada a i ''procitao'' im je misli da nece da jure ni one sto prelaze van pesackog prelaza a kamoli kriminalce.Kad se razmisli malo ne vidim cemu ova tema doprinosi konstruktivno osim sto izaziva netrepeljivost prema policiji,mozda zato sto su udaljili doticnog Markonea jer ih je ometao u izvrsenju sluzbenih zadataka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Kad se razmisli malo ne vidim cemu ova tema doprinosi konstruktivno osim sto izaziva netrepeljivost prema policiji,mozda zato sto su udaljili doticnog Markonea jer ih je ometao u izvrsenju sluzbenih zadataka.

Ajde dobro, sve si pogodio (npr.); tema je pogrešno postavljena i ne doprinosi bezbednosti u saobraćaju, već samo širi netrpeljivos' ka policiji, a postavljač je u zabludi itd itd... A što se javljaš u takvoj temi? Iscooliraj beskorisnu temu i sve cool. Kad mi tema ne odgovara/mislim da je beskorisna, nema me i tačka. Tebe, brate mili, niko ne napada. A ti nick nisi mogao bolje da izabereš... Aj uzdravlje i nemoj više da jedeš masne sarme, vidiš šta urade od čo'eka  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Slazem se sa svim osudama policijskog (ne)vrsenja duznosti za koju su placeni NASIM novcem. Jedino se ne slazem oko toga da niej ok sto su skriveni. Ja mislim da, kad bi policajci zaista radili svoj posao, trebalo bi na svakoj ulici u ovom gradu da stoji jedan saobracajac u civilu, pise tablice i salje kazne, jer bi se onda ovaj narod naucio pameti, cast izuzecima, jer svi prvo pogledaju ima li milicije,m pa ond askrenu gde ne sme i tako dalje... Prosto, mislim da prekrsaje i sva ostala krsenja pravila koja su smnisljenja da bismo svi bezbedno ziveli, treba spreciti kaznjavanjem na licu mesta, a ne kao panduri  treba da drze ukljucenu rotaciju i stoje na vidnom mestu, pa da ih svi vidimo sa 300 m?! Naravno d atreba da postuju proceduru zaustavljanja, ane da se bacaju pod kola. Ali toliko sam se nagledao nekaznjenih prekrsaja da mi je vis emuka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Petrovac na moru

moj otac je radio u policiji i kaze da policajci po zakonu ne bi smjeli da postave radar na mjestu na kojem nema znak prije njih radarska kontrola

koji mozda niko od vas nikad nije vidio ja jesam posto ima jedan blizu petrovca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
link=topic=26075.msg355127#msg355127 date=1226104849]

moj otac je radio u policiji i kaze da policajci po zakonu ne bi smjeli da postave radar na mjestu na kojem nema znak prije njih radarska kontrola

koji mozda niko od vas nikad nije vidio ja jesam posto ima jedan blizu petrovca

Ima tih znakova po Beogradu skoro na svakom bulevaru, to je poenta. U najuredjenijim zemljama stoji upozorenje o mogućim radarskim kontrolama i niko ne izleće iz žbunja pod točkove. Ne kažem da treba zabraniti kontrole, već ako im je toliko zapelo da ''revnosno'' obave kontrolu brzine kretanja, postavite radar-kamere duž svih relevantnih pravaca i mirna Bačka! Nema korupcije, savijanja, izvijanja, nisam ja, ovo, ono. ''Vozilo BG-586-xxx se kretalo 75km/h na mestu gde je ograničenje 60km/h, to košta 3000 din'' i tačka. Da vidiš kako se mašine od 5-6000ccm i 300-400ks voze 60-90km/h koliko je ograničenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2416 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Kad se razmisli malo ne vidim cemu ova tema doprinosi konstruktivno osim sto izaziva netrepeljivost prema policiji,mozda zato sto su udaljili doticnog Markonea jer ih je ometao u izvrsenju sluzbenih zadataka.

Ajde dobro, sve si pogodio (npr.); tema je pogrešno postavljena i ne doprinosi bezbednosti u saobraćaju, već samo širi netrpeljivos' ka policiji, a postavljač je u zabludi itd itd... A što se javljaš u takvoj temi? Iscooliraj beskorisnu temu i sve cool. Kad mi tema ne odgovara/mislim da je beskorisna, nema me i tačka. Tebe, brate mili, niko ne napada. A ti nick nisi mogao bolje da izabereš... Aj uzdravlje i nemoj više da jedeš masne sarme, vidiš šta urade od čo'eka  ;)

 

A i ti se nastavljaš sa njim?  ;D ;D ;D

Što i ti ne iscooliraš? ;) Njegovi beskorisni komentari u beskorisnoj temi... dupli razlog za cooliranje  ;D ;D ;D

 

Svi koji malo zagrebu po mojim postovima će naći da sam ja svuda i u svakoj situaciji branio policiju i njihova nastojanja da pozitivno utiču na bezbednost saobraćaja.

Ali kada kao u ovom slučaju oni rade svoj posao zato što im je neko dao zadatak, a onda prave sačekušu umesto da pozitivno utiču na bezbednost... zato sam i prišao kao građanin kojem je stalo do bezbednosti da im kao vozač i motora i automobila ukažem da je njihova pozicija u ovom slučaju potpuno u suprotnosti sa logičnim ciljem (bezbednost saobraćaja). Prišao sam otvoreno i uželji da kao građanin pomognem. Ispostavilo se da je očigledan cilj da se napuni budžet (dal državni ili lični  ne mogu da tvrdim) rizikujući istu tu bezbednost saobraćaja zbog koje ih je neko u ime nas građana poslao na zadatak.

 

I u svakoj civilizovanoj zemlji ima budala koje krše zakon. U tim civilizovanim zemljama su na snazi žestoke kazne za one koji ga ne poštuju. Ali u istim tim zemljama se radi na tome da se onemogući pokušaj kršenja zakona, a ne da se kasnije juri onaj koji ga je prekršio.

 

Dakle, postavi se upozorenje da je radarska kontrola, postavi se kamera za snimanje saobraćaja, a tamo gde se ukaže potreba povremeno, postavi se policijska patrola sa sve rotacijama da se vide iz aviona da su tu. Zašto? Pa zato što će većina onih kojima bi možda i palo na pamet da dodaju gas, kada vide znak da je tu radarska kontrola ili patrolu spremnu za akciju da se predomisle. To se zove prevencija.

 

Da li je nekome besmislena tema? Pa neću ja odraslim ljudima da objašnjavam šta sam hteo sa ovom temom. Valjda je svima kojima jeste stalo do bezbednosti saobraćaja jasno da je mnogo bezbednije postaviti uočljivu patrolu i time sprečiti nekoga da ugrozi bezbednost?!

 

A ako se već i desi da je neko ugrozio bezbednost, izjava tih policajaca da nije njihov posao da jure prekršioca je ono što je bonus na ovu priču.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2416 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Slazem se sa svim osudama policijskog (ne)vrsenja duznosti za koju su placeni NASIM novcem. Jedino se ne slazem oko toga da niej ok sto su skriveni. Ja mislim da, kad bi policajci zaista radili svoj posao, trebalo bi na svakoj ulici u ovom gradu da stoji jedan saobracajac u civilu, pise tablice i salje kazne, jer bi se onda ovaj narod naucio pameti, cast izuzecima, jer svi prvo pogledaju ima li milicije,m pa ond askrenu gde ne sme i tako dalje... Prosto, mislim da prekrsaje i sva ostala krsenja pravila koja su smnisljenja da bismo svi bezbedno ziveli, treba spreciti kaznjavanjem na licu mesta, a ne kao panduri  treba da drze ukljucenu rotaciju i stoje na vidnom mestu, pa da ih svi vidimo sa 300 m?! Naravno d atreba da postuju proceduru zaustavljanja, ane da se bacaju pod kola. Ali toliko sam se nagledao nekaznjenih prekrsaja da mi je vis emuka!

 

Sa tobom se Nikola slažem koji je krajnji cilj, ali se ne slažem sa načinom stizanja do tog cilja :) I to je sasvim ok. Svako ima različito viđenje rešenja problema.

Moje je viđenje da je jasno isticanje upozorenja efikasnije od kasnijeg kažnjavanja. Jer kažnjavanje dolazi tek posle učinjenog prekršaja, a mnogo je bezbednije ako se taj prekršaj ne desi.

A ako se desi? Onda brate kožu sa leđa onog koji ga je učinio. Tu se isto slažemo. Kada kazna bude tolika da se bahatima ne isplati da krše zakon na red dolazi sistem kako naći prekršioca? Lik pored policije propizdi sa 200 km/h jer zna da ga ovi neće zaustavljati pri toj brzini (zbog bezbednosti - slažem se), ali je problem što ga neće ni posle tražiti jer nije njihov posao?!

A šta je muka treba da dođeš i vidiš u NS. Polukružno skretanje preko duple pune iz skroz desne trake bez ikakvog znaka je ovde sasvim normalna pojava. Koliko je to opasno po sve, a pogotovu nas motoraše... prvo se naježim pa mi padne mrak na oči, a onda krene mučnina kada se setim da sam možda u tom trenutku mogao da prođem tuda... A onda mi bude žao što nemam neku vlast samo da mu vidim facu kada mora da plati neku žešću cifru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Slazem se sa svim osudama policijskog (ne)vrsenja duznosti za koju su placeni NASIM novcem. Jedino se ne slazem oko toga da niej ok sto su skriveni. Ja mislim da, kad bi policajci zaista radili svoj posao, trebalo bi na svakoj ulici u ovom gradu da stoji jedan saobracajac u civilu, pise tablice i salje kazne, jer bi se onda ovaj narod naucio pameti, cast izuzecima, jer svi prvo pogledaju ima li milicije,m pa ond askrenu gde ne sme i tako dalje... Prosto, mislim da prekrsaje i sva ostala krsenja pravila koja su smnisljenja da bismo svi bezbedno ziveli, treba spreciti kaznjavanjem na licu mesta, a ne kao panduri  treba da drze ukljucenu rotaciju i stoje na vidnom mestu, pa da ih svi vidimo sa 300 m?! Naravno d atreba da postuju proceduru zaustavljanja, ane da se bacaju pod kola. Ali toliko sam se nagledao nekaznjenih prekrsaja da mi je vis emuka!

 

Sa tobom se Nikola slažem koji je krajnji cilj, ali se ne slažem sa načinom stizanja do tog cilja :) I to je sasvim ok. Svako ima različito viđenje rešenja problema.

Moje je viđenje da je jasno isticanje upozorenja efikasnije od kasnijeg kažnjavanja. Jer kažnjavanje dolazi tek posle učinjenog prekršaja, a mnogo je bezbednije ako se taj prekršaj ne desi.

A ako se desi? Onda brate kožu sa leđa onog koji ga je učinio. Tu se isto slažemo. Kada kazna bude tolika da se bahatima ne isplati da krše zakon na red dolazi sistem kako naći prekršioca? Lik pored policije propizdi sa 200 km/h jer zna da ga ovi neće zaustavljati pri toj brzini (zbog bezbednosti - slažem se), ali je problem što ga neće ni posle tražiti jer nije njihov posao?!

A šta je muka treba da dođeš i vidiš u NS. Polukružno skretanje preko duple pune iz skroz desne trake bez ikakvog znaka je ovde sasvim normalna pojava. Koliko je to opasno po sve, a pogotovu nas motoraše... prvo se naježim pa mi padne mrak na oči, a onda krene mučnina kada se setim da sam možda u tom trenutku mogao da prođem tuda... A onda mi bude žao što nemam neku vlast samo da mu vidim facu kada mora da plati neku žešću cifru.

 

Posebno boldovani deo! A slazem se i sa ostalim. Jedina razlika u misljenu, a mozda je to i samo dopuna je da bih maksimalno da se kaznjava, i to ne kao do sada fiksnim iznosima, jer ako mene zaustavis i drknes mi 2.000 din, boli me, ali onoga sa novim dzipom zabole, nego lepo procentualno, da svacija primanja budu transparentna pa kad mene i njega drkne 10%, ima isto da boli!

 

Slazem se da treba preventivno, ali problem je sto se kod nas to pomalo svede na dovijanje, nikad pokrivenost patrolama nece biti tako velika, dakle ljudi se smanjiti brzinu u tih par ulicica gde je patrola, ostalim ce divljati i jbg, nismo mnogo dobili. A skrivanje meni ima smisla, jer onaj ko krsi propise, on to radi uvek, osim kad ugleda patrolu, dakle uhvatiti ga i klepiti po dzepu. Takodje mislim da bi dojavama gradjana trebalo pridati znacaj. Bilo bi tu zloupotrba, ali ako je na nekoga (reg. broj) stiglo mnogo prituzbi pa ga se jos uhvati u prekrsaju - mnozi kaznu sa dva i zdravo!

 

Jbg, znam, sad ce mnogi reci ovaj bi da uvede policijsku drzavu, ali ljudi, bolje da nas panduri maltretiraju na svakom koraku, ali da nam crna hronika bude prazna zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2416 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Posebno boldovani deo! A slazem se i sa ostalim. Jedina razlika u misljenu, a mozda je to i samo dopuna je da bih maksimalno da se kaznjava, i to ne kao do sada fiksnim iznosima, jer ako mene zaustavis i drknes mi 2.000 din, boli me, ali onoga sa novim dzipom zabole, nego lepo procentualno, da svacija primanja budu transparentna pa kad mene i njega drkne 10%, ima isto da boli!

 

Pa vidi ti sa džipovima obično zvanično nemaju za šta da ih kuče ujede. Ali im ispadaju evri iz džepova.

Zato drakonske kazne za sve redom...

 

Slazem se da treba preventivno, ali problem je sto se kod nas to pomalo svede na dovijanje, nikad pokrivenost patrolama nece biti tako velika, dakle ljudi se smanjiti brzinu u tih par ulicica gde je patrola, ostalim ce divljati i jbg, nismo mnogo dobili. A skrivanje meni ima smisla, jer onaj ko krsi propise, on to radi uvek, osim kad ugleda patrolu, dakle uhvatiti ga i klepiti po dzepu. Takodje mislim da bi dojavama gradjana trebalo pridati znacaj. Bilo bi tu zloupotrba, ali ako je na nekoga (reg. broj) stiglo mnogo prituzbi pa ga se jos uhvati u prekrsaju - mnozi kaznu sa dva i zdravo!

 

Kako sam ja čuo to na zapadu radi ko podmazano.

U jednoj od sada već zapadnih država (nama severna) stojim neposredno pored pešačkog prelaza i čekam određenu osobu da stigne od preko. Stvarno iz pozicije vozača izgleda da čekam da pređem ulicu. Uredno se auto zaustavi i čeka da pređem. Ja odmahujem onako balkanski kao ajde šta stojiš piči... tip odmahuje glavom i čeka. Iza njega strpljivo staje još dvoje kola. Ja gledam jel mu dobro. On stoji pola minute, meni bilo neprijatno i ja se okrenem i napravim par koraka i on prođe... Posle ispričam za "budalu" i da mu niko nije svirao, a ljudi me pouče: On je sigurno shvatio da ti nećeš preći ulicu ali ne sme da prođe jer će ga slikati ili kamera ili će neko da ga prijavi da nije propustio pešaka. I tu nema ono kao: mislio sam da neće da pređe.

 

Pešak je zakon a u saobraćaj se ne kreće nadrndan. To je osnovno pravilo.

 

Sa druge strane, ako nekoga prijaviš lažno, bolje se ispiši iz svih knjiga jer si završio sa svim!

Za ovu tvrdnju služi primer drugi (ako je mene lagao taj čovek, onda lažem i ja vas):

Pre 10-ak godina sreo sam se sa momkom koji je tada radio na Floridi. Pričamo o računarima i cenama kod nas u Evropi i tamo u USA. Kada mi jerkao neke cifre pitam ga da li je nešto doneo? On kaže probao sam ali su mi na aerodromu u Švajcarskoj gde sam presedao uzeli sve što sam od tehnike donosio upakovano. Ja pitam što? Zato što su drugačiji standardi u Evropi nego u SAD i ne daju da se unese u Evropu bilo šta što nema Evropske sertifikate. Nije vredelo što im je objašnjavao da on ide u Srbiju i da ne ide u EU ili sl. Ja u čudu i kažem da bi im digo takvu frku da bi se samo okretali. A on me opet pouči:

Vidi ovako: Ja radim na Floridi i zarađuje XY dolara mesečno. Ta epizoda bi dovela do sledeće lančane reakcije: Ja dignem frku, oni pozovu policiju jer nije njihovo da se raspravljaju. Policija me odvodi u posebnu sobu na ispitivanje i proeru jer je njima neshvatljivo da neko ne poštuje propise i još pravi probleme. Onda ide provera ko sam i šta sam. Pa dolaze i do toga gde radim. Onda zovu moju firmu da provere da li stvarno tamo radim i šta. Onda to stigne do mog šefa koji to mora da prijavi svom nadređenom, koji opet saznaje da sam pravio frku na nekom evropskom aerodromu i da je morala policija da interveniše. Onda pita šefa koga je on to zaposlio i kakav je to radnik zbog kojeg on i njegova firma mogu da imaju problema? Šef se izvinjava nadređenom i brže bolje mi daje otkaz. Ja ostajem bez posla, a da se zaposlim negde drugde, traže mi preporuku koju naravno ne smem ni da tražim jer znam šta će da piše u njoj. Dakle, od stručnjaka idem u perače stakla. A oprema? Pa ništa, i pored te dževe koju bih digao, propise zbog moje galame ne bi promenili.

Zato sam uradio sledeće: namestio najslađi osmeh i rekao: Naravno da ću je predati, da li ćete mi vratiti tu opremu kada se budem vraćao za USA? Naravno gospodine sa velikim zadovoljstvom (i širokim osmehom) samo pripremite ovu potvrdu koju ću vam dati.

 

Sada će neko pitati kakve to veze ima?

Pa povežite šta bi se desilo da se ispostavi da si nekoga lažno prijavio? Policija, prijava, sud, kazna...

 

Jbg, znam, sad ce mnogi reci ovaj bi da uvede policijsku drzavu, ali ljudi, bolje da nas panduri maltretiraju na svakom koraku, ali da nam crna hronika bude prazna zar ne?

 

Iz gore navedenog se vidi: red, rad, disciplina = blagostanje (kako kome, ali većini da)

Ne kažem da je savršeno, ali u demokratiji je ono što je za većinu prihvatljivo zakon. One koji ne mogu da se uklope u to možete videti kako se oduševljavaju kada se malo odomaće kod nas ;) Ali se ipak vrate tamo posle "kratkog odmora u divljini".

 

I na sve to još... probaj policajcu u Nemačkoj da daš neku kintu "da ti progleda kroz prste". Neće ti biti dobro :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Borova glava-Barski most

Koliko sam video, i u Americi policajci uredno 'snajperisu' radarom iz civilnih kola, parkiranih pored puta...

 

Interesantno mi je bilo sto motorciklisti imaju drugaciji gest upozoravanja na radar od nas. Umesto blicanja svetlom tamo rukom lupkaju po temenu kacige prilikom mimoilazenja. Prilicno neobicno, zar ne? :)

 

 

ablendovanje ili blicanje kako mi to zovemo je zabranjeno, to je i kod nas u zakonu napisano nego se slabo primenjuje, tako da je lupkanje po kacigi sasvim OK a i nije krsenje zakona. kod nas u zakonu je zabranjeno koriscenje velikih svetala prilikom mimoilazenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Sad cu ti ja dati primer od juce.

Zaustavi me sluzbeno lice u Kacu jer sam vozio sa 45 km/h. Kao dozvoljeno 40, necu ulaziti u detalje jer nema smisla.

Dok mi je pisao prijavu baci pikavac iz usta na zemlju. Kad smo zavrsili sluzbeni deo. Ja ga pitam dal mogu da ga pitam nesto nesluzbeno. On klimne glavom, a ja ga pitam dal je u redu to sto je uradio. Tip ladno kaze "nije, pa sta". Ja ga pitam sta bi bilo da neko ispred vase kuce baci smece.

Kad on "Ja moj gospodine nemam kucu, a vidite da svi stalno bacaju pa nece bas moj pikavac da smeta"

Tu sam hteo jos svasta d ga pitam "a gde zive policajci...", ali sam shvatio da nista necu postici, a i zena me je cekala u kolima. Pa sam odustao.

 

Sta treba jos reci za nase policajce, umesto da daju primer, oni su prvi koji nepostuju zakon.

 

Sta reci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja