Jump to content

Moto Zajednica

TDM ili V-Strom?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Toliko se cesto pominje potrosnja, ali nisam vidio da je niko napisao potrosnju Stroma 1000?

 

Ako moze realna potrosnja, cestovne voznje, iz iskustva.

Hvala

 

Najniza izmerena kod mene je bila 5,5 pri totalno laganoj voznji, a najveca 8,0 pri jurcanju 140-180km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Au bre Daki kakav si smrad!  ;D ;D ;D Pa upropasti mi uzitak skroz! I kad ja sledece jeseni budem uzimao TDM-a, tog istog, kako da FULL uzivam u tome, da otvorim temu i sve?! Kao: E ljudi pomagajte, kupujem TDM-a, dajte savete, isto kao Daki prosle godine, ali dajte iz pocetka,  necu da koristim njegove polovne koriscene savte, hocu ganc nove, samo za mene?!?! Ukrade mi covek pola meraka!

 

Salu na stranu, uzimaj tog TDM-a, ionako obojica imamo po 2 m, obojica vuknjamo zene na ture, pa kad zajasemo zajedno za Kapadokiju, da nam bude isto!

 

Meni se cini, za onu voznju koju ti praktikujes, tipa zavrsio si poslove u kancelariji, oko 11, i onda picis u banku i kod knjigovodje, u najveci spic, mislim da se bas i neces usreciti sa V-stromom. Mislim d amu je bas putni karakter dosta izrazeniji nego kod TDM. E sad ovo sam napisoa jer donekle kapiram tvoj stil koriscenja motora, a ljudi koji imaju realno iskustvo sa tim motorima, ce u svetlu toga da potvrde ili opovrgnu ovo sto rekoh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Samo Nikola da ti kazem da ovakvih tema o tdm-ovima neko postavi svakih par meseci (to sam posle video), pa nije zgoreg da i ti postavis po neku, e kad se ponovis sa jednim, prva voznja ce nam biti do Kraljeva kod cika Doktora koji je doktor za TDM ove i Stromove pa ce nam sve biti jasnije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: PG, MNE

Toliko se cesto pominje potrosnja, ali nisam vidio da je niko napisao potrosnju Stroma 1000?

 

Ako moze realna potrosnja, cestovne voznje, iz iskustva.

Hvala

 

Najniza izmerena kod mene je bila 5,5 pri totalno laganoj voznji, a najveca 8,0 pri jurcanju 140-180km/h.

 

Pa dobro, nije mnogo, nije ni malo, pretpostavljam da je prosjek oko 6.5, zar ne?

Ako se dobro sjecam, Komin prosjek po Mongoliji je bio oko 7.5 litara?

 

Kazem nije ni malo, jer znam za neke sport turere (iz bliskog iskustva) koji sa vise obujma i mnogo vise snage imaju manju prosjecnu potrosnju nego tvoj Strom. Moguce da je aerodinamika u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Izvinite za off!Varadero!

 

Dal sti lud tu japansku kantu Varadero ?  c,c,c,c

 

Samo BI-EM-DABL JU !

 

(znas kako kazu jebes auto kod kojeg kad otvoris haubu i ne pise ACHTUNG!)

 

(Daki ce mi oprostiti da ovaj off, jer otpadam pa nemam nista pametnije da radim)

 

Sad ozbiljno.

Inace je opste poznata stvar kod TDM-a na 40 000 mora lanac bregaste na zamenu i pase ulje malo vise nego sto bi trebalo.

 

Inace DAKI tebe bas ima (trokrilni orman :o) moj savet  je V Strom 1000 jer TDM je za tebe mala bicikla ja kad sam trebao da pazarim TDM-a sedeo sam na njemu sa petama na zemlji ( visok sam 170 cm i zilet )  a kad sam te video na onoj kamili od KLE-a jadna se sva iskrivila .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

johanne, lepo od tebe sto si nas nesrecnike upozorio, ja do sad nisam cuo za tu opste poznatu stvar ;)

 

 

jel da narucujem jos nesto osim lanca i cisterne ulja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Kad se već priča o nedostacima, kakve to nedostatke ima Strom 1000? Nešto sam načuo, ali ne znam tačno, kažu da je mali Strom sasvim u redu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

johanne, lepo od tebe sto si nas nesrecnike upozorio, ja do sad nisam cuo za tu opste poznatu stvar ;)

 

 

jel da narucujem jos nesto osim lanca i cisterne ulja?

 

Ovo je pisao doktor

Pre Stroma sam vozio TDM-a `97. Jos uvek mi nedostaju neke njegove osobine. Mnogo lepse se vozi od Stroma, samo da ga ima malo vise, mislim na snagu. Cak i mojoj zeni je bio udobniji nazad. Skoro idealan motor. U gradu kao skuter, na putu kao GT. Po krivinama ide odlicno, ako nema mnogo pravca, drzi mnogo jace motore. Vozi se i na Moto-hapeningu. Ogibljenje moze da se podesi lepo, tako da zadrzi udobnost, a opet da ima cvrstinu za teranje.

Ja sam moj kupio sa 17000km i prodao sa 46000km. Prevezao sam sve od Turske do Slovenije, cesto u dvoje. Za to vreme na motoru se nije pokvarila ni jedna jedina stvar. Potrosnja kod mene je bila u proseku od 5,5-6,5 u svim rezimima.

E, sad ono sto se meni nije svidelo.

Trosi ulje-kad ga vozis umereno i nije velika vrucina, cesto ne potrosi skoro uopste, a kad ga lozis, mislim auto put i preko 150km/h, i uz to jos i vrucina zna da potrosi malo vise. Sve u svemu, do 1l od menjanja do menjanja.

Moj nije imao merac goriva, kasnije dodat merac goriva, a skala rashladne tecnosti ukunuta i kompenzovana lampicom. Mislim da je to nedopustivo za jedan touring motor.

Nema centralni stender, sto nervira prilikom prskanja lanca. Postoje da se kupe after market stenderi, ali zbog centralnog lonca stoji jako nisko sto moze da kaci u krivinama, pa ga nisam ni kupovao.

Menjac je malo grub izmedju 1. i 2. brzine, posle toga je OK.Nema 6. brzinu pa je cesto trazis.

Sto se odrzavanja tice, na 24000km zamenjene plocice i uradjen veliki servis. Na 31000km zamenjen pogonski lanac i lancanici, stavljene gume Metzeler Roadtec Z6, sa kojima je i prodat, a da su jos uvek bile u kako-tako dobrom stanju. Znaci preko 15000km. Toplo preporucujem ove gume. Na 38000km zamenjen razvodni lanac i spaner.

Sto se tice ulja, od svih koje sam probao, motor je najlepse radio sa Motorex sintetika.

Dosta stvari je poboljsano na modelu 900.

Moje misljenje o ovom motoru je najpozitivnije moguce. Naravno da idealno ne postoji, ali pruza jako veliko uzivanje u voznji i ima ogromnu upotrebnu vrednost.

Ako uskoro izadje neki novi, malo jaci TDM, mislim da ce to biti moj sledeci motor.

Uzdravlju da se vozis!!!

Evo ti i slika moje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: PG, MNE

Cuo sam da Strom 1000 ima boljku, kvacilo.

 

 

Koliko sam ja cuo V-strom 1000 ima dvije boljke, koje se daju relativno lako rijesiti.

Prva je da mu prednji i zadnji lancanici nisu u liniji, ali se to resava odbojnikom na prednjem lancaniku.

Druga mana je mapa paljenja, pa na malim obrtajima ima nekih problema, koji se desavaju ucitavanjem nove mape. Sve ovo bi trebalo da im na v-strom.hr forumu, a pitajte i Dr.Chalu, on je imao tih problema sa Stromom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Koliko sam ja cuo V-strom 1000 ima dvije boljke, koje se daju relativno lako rijesiti.

Prva je da mu prednji i zadnji lancanici nisu u liniji, ali se to resava odbojnikom na prednjem lancaniku.

Druga mana je mapa paljenja, pa na malim obrtajima ima nekih problema, koji se desavaju ucitavanjem nove mape.

 

Da li ove probleme ima i glanc novi Strom? Čudno mi je da proizvođači odmah u sledećoj generaciji (godini) ne srede takve probleme, a ako Suzuki to još nije sredio, neće biti ni prvi ni poslednji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Što se tice Stroma 1000 ima ovde na forumu  iskusnih vlasnika pa neka se jave.Rekla kazala ,čuo sam, rece mi jedan čoek ostavite za kafanu.Detaljne informacije o Stromovima potražite na www.vstrom-hr.com ili na http://11109.rapidforum.com/.Oba foruma su enciklopedije za Stromere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: PG, MNE

Što se tice Stroma 1000 ima ovde na forumu  iskusnih vlasnika pa neka se jave.Rekla kazala ,čuo sam, rece mi jedan čoek ostavite za kafanu.Detaljne informacije o Stromovima potražite na www.vstrom-hr.com ili na http://11109.rapidforum.com/.Oba foruma su enciklopedije za Stromere.

 

 

A ti malo batali tu prdnjava pricu koji mozes samo odje da prosipas, inace sumnjam da bi mi je rekao u lice.

Ja sam i napisao ko je imao slican problem i koga mozete pitati za to.

 

Sto ti je ego, u picku materinu, takao sam u svetinju i odma skace ko da mu neko drma kavez.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ove nedostatke na Stromu 1000 imam i ja. Sto se tice kvacila trenutno je na popravci, menjam korpu i lamele.

A sto se tice lose mape paljenja, to nervira bas, u niskim obrtajima do 3500-4000rpm jako neravnomerno radi, vibrira. Kroz grad, u kolonama cesto nisi ni za 1. ni za 2. vec moras sve vreme biti na kvacilu, koje je solidno tvrdo.Malo je na novijim modelima od 2006. to izmenjeno, moj je 2002. Pricao sam sa Komom, on je na njegovom u nekom Yoshimura centru u Sloveniji ucitao novu mapu i posle toga kaze da motor mnogo bolje radi. Kod Nese u KG je bio jedan sa Power Commanderom koji takodje mirnije radi u nizim rezimima.

Ovo za zupcanike u liniji nikad nisam cuo,a posto tokom ovog servisa menjam i lanac i lancanike, bas cu da proverim.

Uz sve ovo, stelovanje ventila je bilo na 16000km, a po planu je na 24000km. U testu koji je bio u DuoRoute, pise da je to cesta pojava.

Ali uzevsi sve u obzir, sasvim solidan sport-tourer. A obzirom da kod Stroma nema E od endura, mislim da Suzuki treba da tome prilagodi ukupnu koncepciju, vesanje, napred 17coli, gume sa odgovarajucim profilom...i da dobijemo jedan udoban i brz sport-turing bike.

Nesto poput ovog...

post-1943-12879009833381_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Moram da Vam kazem jednu tuznu vest.

jel znate zaonaj TDM sto sam trebao da pazarim? E nista od toga. Onaj moj drugar se predomislio, kaze neda mu zena da ga proda (Gagooo!!! samo kad ti dodjem) i ja sad vozim TDM-a u snovima ko nasa drugarica ;) ;D , al se ona bar voza na njemu ko suvozac a ja :'(... Crna Mrljo daj jedan krug da me tuga prodje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

SV maskiran u stroma?

 

Ovo nije SV maskiran u Stroma. Ovo je Strom koji je dobro istuningovan. Bio je ceo tekst o preradi u Moto Pulsu. A ja sam ga slikao u Umagu ove godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja