Jump to content

Moto Zajednica

Koji model kacige nosimo?(foto)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 155 postova

Shoei GT-Air Wanderer - novina u Shoei gami, full face sa vizirom za sunce.

 

Jos nevina. :)

 

 

51iFHBgC2OL.jpg

 

 

Napisi utiske molim te kad je izvozas. Kupio sam xr 1100 ali mi na nakedu ulazi mlaz vazduha valjda kroz chin curtain izgleda da mi je plitka za miji glavu. Cuo sam da su to unapredili na gt airu.l, pa cu vrv da menjam ubrzo, bas me ibteresuje kako ti se chini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

RPHA ST

Jos je ne posedujem, ali mi je prva na listi. Cena jako korektna u odnosu na kvalitet koji je vrhunski. Uzgred, pobedila je na novom "Motorrad"-ovom testu 8 sport-turing kaciga sa unutrasnjim vizirom za sunce. Necu da pominjem koji su jos modeli bili na testu, da se "gubitnici" ne bi ljutili 1lol.gif

 

HJC_RPHA_ST_1024.3069816.jpg.3069844.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: United States
  • Motocikl: ZX1000JDF + 2004 Polaris Sportsman 700 Twin EFI 4x4/Snow plow

jMax (jeftina rezerva)

Shoei RF 1100 Diabolic Divinity + Silver Spectra shield + Suzuka Fog Buster + Windjammer 2 + Pinlock

Prilozena slika je "custom helmet" koji mi stize krajem Aprila. (Speed and Strength platforma) Castim sebe za rodj. novom kacigom.1aha.gif

 

Kaciga-1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Shoei GT-Air Wanderer - novina u Shoei gami, full face sa vizirom za sunce.

 

Jos nevina. :)

 

 

 

Napisi utiske molim te kad je izvozas. Kupio sam xr 1100 ali mi na nakedu ulazi mlaz vazduha valjda kroz chin curtain izgleda da mi je plitka za miji glavu. Cuo sam da su to unapredili na gt airu.l, pa cu vrv da menjam ubrzo, bas me ibteresuje kako ti se chini.

 

Izvozao nekih 300 km. U pocetku, kao da mi je bila mala, ali izgleda da je do potkape (koju nisam nosio pri kupovini / probanju).

Bila je neka guma na kopci koja je odmah sletila. Imam je jos, ali izgleda da ili nesto nije dobro namjesteno ili los dizajn, ali nije ni nesto neophodna.

Ostalo sve ok. Vizir za sunce je super stvar (za nekoga ko je cijeli zivot mjenjao vizire :D). Tezina je mala... osjecaj kao da nemam nista na glavi.

Buka standard Shoei... nisam primjetio neki napredak / nazadak. :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW F 650

Shoei GT-Air Wanderer - novina u Shoei gami, full face sa vizirom za sunce.

 

Jos nevina. :)

 

 

 

Napisi utiske molim te kad je izvozas. Kupio sam xr 1100 ali mi na nakedu ulazi mlaz vazduha valjda kroz chin curtain izgleda da mi je plitka za miji glavu. Cuo sam da su to unapredili na gt airu.l, pa cu vrv da menjam ubrzo, bas me ibteresuje kako ti se chini.

 

Izvozao nekih 300 km. U pocetku, kao da mi je bila mala, ali izgleda da je do potkape (koju nisam nosio pri kupovini / probanju).

Bila je neka guma na kopci koja je odmah sletila. Imam je jos, ali izgleda da ili nesto nije dobro namjesteno ili los dizajn, ali nije ni nesto neophodna.

Ostalo sve ok. Vizir za sunce je super stvar (za nekoga ko je cijeli zivot mjenjao vizire :D). Tezina je mala... osjecaj kao da nemam nista na glavi.

Buka standard Shoei... nisam primjetio neki napredak / nazadak. :neznam:

 

 

Svakako postavljaju standarde! Shoike su zakon! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Motocikl: suzuki gsxr 1000 k8

Airoh GP Andrea Iannone Replica nosim je nesto vise od dve sezone i vise nego zadovoljan...

lagana udobna... malo bucna, ali ko voli trkacke kacige... nemam zamerki... 1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gifAndrea-Iannone-Helmet.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1974 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Moja kaciga Marushin special edition :)

 

944626_663995070295340_825771390_n.jpg

Jel' honorises u cirkusu???;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pitanje za iskusne "suncane vizirase", tj. one koji imaju kacigu sa ugradjenim extra vizirom za sunce.

Desi mi se da spustim vizir a na sred istog musica i to sa unutrasnje strane.

Ili se odnekud stvori i seta oko nosa, a vanjski vizir zatvoren. Da li je to moj model kacige ili je to cesto ako se ima taj vizir?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: United States
  • Motocikl: ZX1000JDF + 2004 Polaris Sportsman 700 Twin EFI 4x4/Snow plow

Pitanje za iskusne "suncane vizirase", tj. one koji imaju kacigu sa ugradjenim extra vizirom za sunce.

Desi mi se da spustim vizir a na sred istog musica i to sa unutrasnje strane.

Ili se odnekud stvori i seta oko nosa, a vanjski vizir zatvoren. Da li je to moj model kacige ili je to cesto ako se ima taj vizir?

 

To se meni desavalo kod HJC Rpha Max dok nisam cuo od ostalih da je to jednostavno najcesci problem kod kaciga sa unutrasnjim vizirom. Kad spustis unutrasnji vizir - pravis vakuum u gornjim usisniku vazduha i eto ti problema (kako drugacje da ga nazovem?), a to je pod uslovom da ih imas jer nemam pojma koji model kacige nosis?

 

Resenje: Rasklopi je. Mislim, skini sve sundjere tj. oblogu iznutra i zalepi traku na usisnike pre no sto vratis sve na svoje mesto. Sad si resio problem s musicama ali ces da prokljucas na suncu...

 

Moj HJC je zavrsio na eBay...

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Aiiii sta mi naprica? :staa::staa2:

Da rasklapam novu kacigu od pesto eurdzi i popravljam sa duct trakom?

 

Kaciga je Shoei GT-Air.

Kako nikad prije nisam cuo za ovo. Toliko ljudi je ima i niko mi se nikad nije ni onako usput pozalio na ovo. :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Aiiii sta mi naprica? :staa::staa2:

Da rasklapam novu kacigu od pesto eurdzi i popravljam sa duct trakom?

 

Kaciga je Shoei GT-Air.

Kako nikad prije nisam cuo za ovo. Toliko ljudi je ima i niko mi se nikad nije ni onako usput pozalio na ovo. :/

 

Nista mi nije jasno. Kako u kacigi bilo gde moze da nastane vakuum?

 

Nosim HJC FS-11 vec dve godine i nista strasno se nije dogodilo. Zaluta po koja musica koju turbulencija vazduha odozdo ubaci u kacigu,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: United States
  • Motocikl: ZX1000JDF + 2004 Polaris Sportsman 700 Twin EFI 4x4/Snow plow

Aiiii sta mi naprica? :staa::staa2:

Da rasklapam novu kacigu od pesto eurdzi i popravljam sa duct trakom?

 

Kaciga je Shoei GT-Air.

Kako nikad prije nisam cuo za ovo. Toliko ljudi je ima i niko mi se nikad nije ni onako usput pozalio na ovo. :/

 

 

Pre prijatelju, taman sam se ponadao da si je rasklopio k'o postansko sanduce1nanana.gif1lol.gif

 

Bez zezanja, kako drugacje moze da ti upadne musica no odozdo? Jbg, desi se....

Kupi WindJammer 2 i resen problem. Pretpostavljam da i nije vise od 20tak jevreja. Ne drzi me za rec ali mislim da to Shoei prodaje kao "chin curtain". Nemam pojma koliko je Shoei-jev proizvod dobar/pouzdan jer ga nikad nisam probao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja