Jump to content

Moto Zajednica

Aparat do 150e

Recommended Posts

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Uzeo bih neki digitalac do 150e. Do sada sam koristio sony dsc s600, ali se toliko izgulio, prilikom pada mu je pukao poklopac baterije i napuklo kuciste, jos uvek radi, ali ne mogu vise da ga gledam, a kamoli negde nosim :)

 

Sta treba da ima novi aparat ? METALNO kuciste - ovo je obavezan uslov. Solidnu optiku, br pixela mi nije bitan, da mu je napajanje preko AA baterija, da je kompaktan i zgodan za nosenje, ne treba mi neka budza od aparata. Da ima slot za SD memorijsku karticu. 

 

Aparat bi se koristio za totalno amatersku upotrebu i 99% u "idiot" modu, tj full automatic :) Postoji li ovako nesto na nasem trzistu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: yamaha fzx 750

nema nista bolje od kodaka i to sa tri ili cetiri mega piksela! u svakom slucaju kupi nesto od firmi koje proizvode i masine za fotografije!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Canon A570 IS ili A590 IS (prednost ovom prvom). Auto i manuelne kontrole, stabilizacija, dosta pixela... za taj novac nema bolje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Canon A570 IS ili A590 IS (prednost ovom prvom). Auto i manuelne kontrole, stabilizacija, dosta pixela... za taj novac nema bolje ;)

 

Jedina mana im je sto se ne uklapaju u zahtev "metalni", a inace, za ulozene pare vise nego odlicni aparati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Oko 170 evra su ja mislim IXUS 70-75 i za idiotisanje su sasvim dobri. Ja sam koristio jedan i moze da zavrsi posao

Ali nemaju manuelne komande i stabilizaciju, a ovi gore to imaju ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Oko 170 evra su ja mislim IXUS 70-75 i za idiotisanje su sasvim dobri. Ja sam koristio jedan i moze da zavrsi posao

Ali nemaju manuelne komande i stabilizaciju, a ovi gore to imaju ;)

 

Ne verujem ja da taj sa stabilizacjom nesto dobar, bitan.

Sve su to igracke

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Molim? Ja tebe nista ne razumijem, ajde svega ti pojasni malo sta si htio da kazes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Da li stabilizacija znaci ako slikam, a ruka mi zadrhti, slika nece biti mutna ?

Ne bas tako, ali nesto slicno. Kada je lose svjetlo i kada se trudis da slikas iz ruke, koliko god se koncentrisao slika ti ispadne ipak malko mutna, e tu stabilizacija napravi bolji rezultat. To je neko najjednostavnije objasnjenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ali nemaju manuelne komande i stabilizaciju, a ovi gore to imaju ;)

Aparat bi se koristio za totalno amatersku upotrebu i 99% u "idiot" modu, tj full automatic :) Postoji li ovako nesto na nasem trzistu ?

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Za 110eur imas da kupish Nikon P50 ( http://www.bmfoto.co.yu/shp_product.php?id=898 ) koji takodje ima manuelne komade i jos mnogo toga, za manje novca od Canona A590 (a to je sirokougaoni objektiv od 28mm, bolju stabilizaciju slike...). A ako hocesh da se otvorish tu je noviji model P60, koji staje celih 155eur, ali vrh masina u odnosu na  maloprepomenuti. Naravno svi oni koriste AA baterije koje ne dolaze u kompletu (punjive) tako da cesh morati da dodash jos koju hiljadu za punjac sa baterijama i karticu... Pa probaj da se uklopish.

Za ove pare bolje nema, mada ni Canon A590 nije za bacanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

P50 je dobar, taj wide je odlicna stvar, ali senzor je ipak losiji od Canon-ovog. I ne bih se slozio da je kod Nikona stabilizator bolji, jako su slicni. Ovdje je sada stvar licnog izbora, oba aparata su dobra ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Na kraju sam se ipak odlucio i pazario Canon A590 i nisam se pokajao. Odlicne slike daje, sto se toga tice sam prezadovoljan. Jedina mu je mana sto nema vise sirokougaoni objektiv, pa mora covek dosta da se odmakne da bi uhvatio u kadar sta zeli. Sto se toga tice, Sony mi je bio bolji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Ako si kupio foto-aparat , CANON je uvek generalno bolji izbor kao firma. SONY pravi vhunsku profi TV tehniku i u tome nema konkurenta, a foto-aparati su mu nus-produkt, onako usput.

 

Da te lepo sluzi,

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja