Jump to content

Moto Zajednica

Sprint classic

Recommended Posts

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

E,Ima li ko kakvih informacija ili jos bolje iskustva o ovom skuteru?Sta znam,jeftin je a ima ga puno u parcetu ;D,ima i te velike tockove,150 kuba....gledao sam ga danas,plastike i zavrsna obrada su mu "cao zivote"ali moze da se utegne(valjda).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja nemam iskustva, ali imam par drugara koji imaju. Proveri prednji disk ume fabrički da bude kriv, zavisi bukvalno od motora do motora, sve šrafove sam dotegni, posebno nosače motora i zanjih amortizera. Teško pristupačan (za svaku sitnicu skidaš većinu plastika) ali ne komplikovan za održavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 86 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: @RD-04

Vidim da niko nije ništa napisao 6 dana - izgleda da nema baš mnogo kineskih skuteraša na ovom forumu  :-\.

 

Classica sam kupio krajem juna ove godine i prešao nekih 2500km. Za 1100e koliko košta mislim da ima jedinog protivnika u Motomania 125 maxi skuteru. Ja sam se odlučio za Sprinta što zbog većih točkova, što zbog toga da sa svojih 2 metra izgledam smešno na Motomaniji. Što se tiče plastika i šrafova nisam imao nikakvih problema, nije mi čak pregorela ni sijalica. Ide max 90-100km/h i troši do 3.5l - ako ga voziš 70-80 potrošnja je ispod 3 litre. Farovi su mu ekstra, sedište je dosta udobno, pali iz prve i posle 15 dana stajanja u garaži, ima tačan merač nivoa benzina. Ispod sedišta dovoljno mesta za alat i šlem. Ja sam išao sa njim do Bijeljine i do Novog Sada i to bez ikakvih problema. Brz, startan i dovoljno veliki da te poštuju ostali vozači na putu.

 

Nedostaci: za prednji disk je tačno - u Šapcu imaju još 2 classica i svi imamo isti problem. Krivi disk se manifestuje tako da trza prilikom kočenja prednjom na malim brzinama i škripi u sporoj vožnji. Veruj mi da to uopšte nije veliki problem, jer pri većoj brzini radi OK, a zadnja disk kočnica je fenomenalna. Kilometar sat i sama kilometraža pokazuju 30-40% manju vrednost - po kilometar satu je max brzina 60km/h.

 

Postoji mnogo boljih motora od njega ali ni blizu za te pare. Ako se odlučiš da kupiš ovaj motor nećeš zažaliti, samo pamet u glavu razrada 1000km i menjanje svećice i sipanje sintetike na prvom servisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Evo samo da ozivim temu, prepisacu ono sto sam vec naveo u temi Scooteri u Metro-u...

 

Diad1_classice.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

"Privucen pre svega cenom a i kada sam ga prvi put video u zivo nije mi bio toliko ruzan kao naprimer neke  kopije retro italijana, uzeo sam na akciji u Metro-u Sprin Classic, naravno nov i sa godinu dana garancije ali godina proizvodnje je 2008 !!

 

Kazem scooter mi izgleda lepo, iako sam preferirao neki veci sa manjim tockovim, izgleda solidno i moderno dok ne udjes u detalje, na mestima od stajanja se vec pojavila rdja koju nisam video na mom starom, cetiri sezone vozenom SYM-u a koji garazu video nije, sta ce biti sa ovim kinezom, nemamo pojma... Dalje sediste dvostepeno, za mene od 183cm  isuvise primaknuto napred dok opet suvozac-ica pozadi ima mesta iha haj, cak i kada sam montirao kofer...

 

Tabla sa instrumentima izgleda lepo i malo retro, za razliku od ostatka scootera, obasjana je narandzastim svetlom, lepo sija uvece ali... Ali velike brojke su u miljama a male, sitne u km ali izgleda su stavili pinjon za male tockove pa na primer pri brzini koju sam razvio bez problema, cajger je pokazao 30 milja tj 48 km na sat a GPS je pokazao 78 km/h !?! S' tim da brojcanik izgleda pokazuje ispravnu daljinu, u miljama naravno...  Smeško

 

Inace kazem iako je tek registrovan i nerazradjen, motor pali k'o mina, zvuci lepo, vuce odlicno, prati Bgd guzvu bez problema, odusevljen sam tim, potrosnja je izgleda ok, naravno, znam koliko sam sipao, ne znam koliko sam presao...

 

Najveca mana, koju je udrugoj temi spomenuo jedan vlasnik Classic-a, je vibracija prilikom kocenja, one su sitne ali primetne medjutim, cini mi se ima jos neki problem, cesanje, grebanje, dali je u pitanju lezaj prednjeg tocka ili kociona kljesta videcu, s'tim da "majstor" (usluzan, kao i sefovica) na nultom servisu rece da to ne ulazi u garanciju vec kosta dodatnih 1200 dinara !?!?! Ma uopste nije problem u to malo para narocito posto je placen toliko koliko je placen ali cu se terati iz principa... A mozda i necemo, sitne su pare samo ako moze da se sredi...

 

Prvi put imam kineza pa mi je malo cudan raspored servisa, prvi na 100 km - 2000 dinara, a ostali na po 1000 km i kostaju po 3000 dinara sto znaci da ako hocu da sacuvam garanciju i ove godine naprimer predjem 3000+ km treba servisu da ostavim vise od 10.000 i pritom garancija je srocena kao i kod nasih "prodavaca" mobilnih telefona, garancija se odnosi sam na softver ! Smeško

 

Znaci i pored toga sto sam ga nerado kupio, kazem hteo sam maxi scooter sa manjim tockovima, ako sredim prednji tocak kao sto bih trebao da sredim, bez nekih problema i komplikacija i uz pristojne troskove, a to cu vam javiti brzo, izuzetno sam zadovoljan ovim kinezom, prilicno muzike za bas malo para...

 

Pozdrav..."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Da nastavim pricu sa scooterom iz Metroa, Sprint Classica placenog 58.000 (560 eura)... Stavicu ovo u tri posta....

 

  Iako vise volim maxi scootere sa malim tockovima, ovaj mi se svideo na prvi pogled, bas je lep, moj je srebrni ali koje imao srece da kupi grafitni, taj je jos lepsi, tek kada sam ga kupio, video sam koliko ih ima po Beogradu...

 

Njegova najveca mana, vibracuje pri kocenju,  su posledica ne krivog nego uz scooter pogresnog zapakovanog prednjeg diska, taj je u stvari napravljen za desnu stranu i ima proreze koji umesto da "beze" od plocica oni se urezuju u njih i nejednako ih "jedu" i disk vibrira zbog krivih plocica... U servisu u Bgd-umesto da promene disk sto je jedino resenje, prvo stavljaju ABS i to naplacuju 1200 dinara !!! I to ne pravi ABS nego negu imitaciju-ventil koji ustvari samo slabi pritisak na disk i plocice itd itd... Posle zvanja uvoznika iz Novog Sada, njegovog predstavnoka za Bgd, Milije, u servisu obecavaju da ce ga srediti za tri dana i posle tri dana stvarno sredjen, promenjen disk, izgleda da su stavili polovan, skinut sa nekog scooter ali disk je "normalan", tj ima rupice za hladjenje a ne ostre proreze, posle prvog kocenja vidi se da je to ok i uzimam najzad ispravan motor... Kakav osecaj, poslec mesec dana najzad ispravno ono sto je trebalo biti ispravno odmah... Posle sam video da Peda Captain ima isti disk sa pet srafova i sa rupicama, da sam to ranije znao, kupio bih sam nov i sam ga promenio da se ne smaram sa servisom... Insistirajte na zameni diska i nista drugo !!!!

 

  Scooter ide i sad koci odlicno, moj stari brendirani od 50 kubika sa skinutom blokadom je isao lepo i pratio saobracaj bez problema ali ovo je sasvim drugi osecaj... Vidi se tri puta veca kubikaza vec od prvog zvuka, posto je relativno lak, sa pola gasa ide bas lepo i lako... Par puta sam ga nakratko 'poterao", mogao je jos desetak kilometara vise sigurno ali i ovako GPS je pokazao 79 km/h sto zanci pet-sest km vise na satu, kada bi taj isti bio ospravan, naime on pokazuje tridesetak procenata manje, verovatno je puz na prednjem tocku napravljen za manje, 12-13 coli tockove pa sada ima otprilike i 16/12 manji broj broj okretaja i s'tim toliko manju brzinu... U istom servisu kaze to "nemoze" da se sredi, ovi iz NS uvek salju iste delove itd... Po zakonu o saobracaju, brzinomer je obavezan i znaci mora biti ispravan, posto su mi sredili disk i ja sam kao srecan necu ih pritiskati sada, mozda mi kasnije, zimi, dodje da isterujem pravdu i mak na konac pa ih ponovo pritisnem...

 

  Znaci pali bez greske, ide lepo, preko 80 km/h,  trosi manje od tri litra, malo manje od dvotaktne pedesetice koja uz tih tri litre potrosi i 100 grama dobrog ulja... Mene i suprugu, 105 + 50 kg vozi kao jednog, probao sam 2 x 105 kg, motor izdrzava i vuce bez problema ali ram bih rekao malo "zvace" ali to je i preterano opterecenje... Far je odlican, mesto za kacigu malo, desni sraf od centralnih nogica mi se treci put odvrce i ispada... Posto je stajao dve godine ko zna gde, ima tragova rdje na mestima...

 

E sad, nov kinez ili polovan italijan-tajvanac-japanac... Za dobrog polovnog, treba 1000+ eura, ovaj je 560 !!!

Ovom fali smeka, stila koji ima naprimer Beverly ili osecaja dugovecnosti koji imaju japanci-tajvanci ali kolko para, toliko muzike... Za iste novce napr, probao sam Liberty, lepsi, veci, udobniji, meksi je moj kinez, jedino sto je Piaggiio mozda dugotrajniji ( pitanje ? ) i drzace cenu bolje... Stvar ukusa, za sada sam zadovoljan, ako pocne da za*ebava, javicu vam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

  Bravo hrabri forumasi,pozdravljam otiskivanje u nepoznato! Sprint Classic je vrlo privlacan za oko, a narocito za novcanik. Vec sam molio forumase  za predstavljanje Classic a i super za odziv! Zelim svima maksimalno uzivanje i pouzdan prevoz, sigurno je da ce to biti za najkracu mogucu lovu, koliko znam.

  Onu ponudu ABS a takodje sam odbio u servisu. Zakljucio sam na nevidjeno da je to samo ventil ciji efekat smanji silu kocenja na celom dijapazonu sila dejstva. To znaci i po suvom asfaltu, a za mokru ljizgu treba prethodno podesiti dejstvo rucno, pre nailaska tockom. Smanjena sila lose koci na suvom, pa je za suvo treba opet rucno podesiti... Za pravi ABS treba citac okretaja tocka, koji kad registruje blokiranje, u milisekundi smanji silu kocenja. Pa tako x puta u sekundi.

  Obavezni servisi u maticnoj mrezi kostaju 1000 din sat, plus ulje 655 ili 1100 din. Ko moze, neka koristi njih. Recimo, ima servisa koji su ovlasceni, ali pripadaju maticnoj mrezi recimo Keeway Suzuki. Takvi servisi naplacuju sat 3000, i vise. U svakom slucaju ispostovao bih sve uslove garancije, ipak smo se otisnuli u nepoznato.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Jos nesto. Postoji spoljna  slicnost Sprint Classic a, koji je proizvod Kineske fabrike Yamasaki i Geopolis a, koji je proizvod Francuskog Peugeota.

post-13445-1287908959766_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pa baš Sprint i ne liči na Geopolisi ili ti na Beverly. Liči na Keeway Outlook, Apriliu Sprtcity,Hondu Sh 150 i Pjađa Carnabija, svi sa ravnim podom dok Bev ima tunel izmređu nogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

  Tako je, Classic ima ravan patos ispod stopala,vazdusno hladjenje, 1 disk na prednjem tocku, itd. Slicnosti su pre svega u prednjem stitniku kolena, rasporedu zmigavaca ,svetala i obliku koji cine u celini sa plastikama, silueti sedista sa bocnim plastikama,itd. Greske u prepoznavanju na prvi pogled dolaze zapazanjem tih detalja. a pravi poznavaoci... Pa njih je tesko prevariti i vestijom imitacijom. Classic je ocigledna imitacija zapadnih skutera, ali po neverovatnoj ceni i jednostavne izrade. Bravo za bolje primere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

 

Ako neko zna, zamolio bih da mi napise ili ovdje ili na PP, gdje se moze kupiti taj drugaciji tip prednjeg diska, kao na Peda Captain modelu ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Pozdrav narode. Od danas sam vlasnik ovakvog skutera samo se zove Yamasaki a ne Sprint ali isti djavo. Motor nije bas u sjajnom stanju i sledi mu resturacija preko zime prema tome imacu dosta pitanja ali sad trenutno imam tek nekoliko.
Koje i koliko ulja ide u prednje vile?
Koliko ulja ide u masinu?

Motor je dugo stajao i nece da upali, tako da mu sleduje pregled rezervoara i karburatora, primetio sam i da vakum slavinica pusta gorivo. Takodje sam planirao da skinem glavu i cilindar cisto da vidim u kom je stanju masina i ako treba nesto zamenim ili obradim. Sledi mu i sredjivanje plastika l, farbanje, poliranje farova i sata, pregled instalacije, servis kocnica, servis viljuske, zamena zadnjih amortizera itd. Planiram da ga dosta raskupusam.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja