Jump to content

Moto Zajednica

Vijesti, nagadjanja, prdoklacenja,...sve sto je vezano za sezonu 2009

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6486 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Gospodin Erzpeleta (komadant parade u motogp) je ocigledno veliki prijatelj porodice Melandri i koliko sam ja ovde u tudjini uspeo da ukapiram od njegovog blagoslova zavisi hoce li ovaj nesretnik ove godine da "jase".Kawasaki ce da "pozajmi" makinu ali se nece pominjati ime firme i ako ove godine bude Kawe u sampionatu to ce biti exkluzivno zaslugom bossa Dorne,gore pomenutog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5431 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Tamte, vamte, Suzuki je na trenutak ostao bez Rizle, ali sada je vec izvjesno da ce se Suzuki opet rolati u Rizli. Bilo je nekih problemcica, zato su kolege Vermeulen i Capirossi vozili u Kataru Suzanu golu k`o pistolj, ali u Jerezu krajem mjeseca dolaze u starim bojama. Rolaj Rizlicu!

 

rizla_suzuki_girls_02.jpg

 

Eeeee, to nije sve, nema vise suplje price ni kod Tech-3 Dzamahirije, posto su promjenili sponzora, sada je Monster Energy koji muckaju energetska pica, pa ce u skladu sa tim i sara biti drugacija, sacekacemo Jerez da vidimo tu promjenu.

 

James%20Toseland%20-%20Tech%203%20Yamaha%20-%20in%20action%20at%20Misano.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6486 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Danas u 14:00 IRTA test u Spaniji-Jerez.Prvi zvanicni sastanak,gde sigurno nece biti pokazano sve sto se moze.Ko pobedi vozi kuci "bembaru",a mi dobojamo jos jednu temu za razgovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Danas u 14:00 IRTA test u Spaniji-Jerez.Prvi zvanicni sastanak,gde sigurno nece biti pokazano sve sto se moze.Ko pobedi vozi kuci "bembaru",a mi dobojamo jos jednu temu za razgovor.

 

Trenutno imate Live Timings, pa ko zeli... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6486 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Melandri zadovoljan posle Jereza.Kaze ovako:"Prilicno sam zadovoljan rezultatima.Posle mnogo,mnogo vremena zabavno je voziti poslusnu spravu.Ima jos prostora za napredak i u toku sezone ce se pojaviti sigurno per tehnickih noviteta.Posla ima na pretek,ali sam vrlo zadovoljan je sam uspeo da se priblizim glavnoj grupi".Posle ne izvesne zime,sada vec sa sigurnoscu moze da se kaze da ce (i) Kawasaki ucestvovati u ovogodisnjem takmicenju,pod firmom HAYATE.Pitaju se zabarski novinari,a i ja,pa zar ih je sramota da stave firmu???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6486 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

 

Imao sam priliku da vidim snimak kratkog intervjua sa Melandrijem,odmah posle trke u Spaniji,pa bi' da vam prenesem par interesantnih detalja.

Uz poznate aktere,projekat HAYATE i njihov vozac,su vrlo interesantni novinarima a verujem i svim pravim ljubiteljima moto sporta.Postavljeno je pitanje koje ste verovatno i sami sebi postavili:Kako to da,sa (na papiru) slabim motorom uspevaju da naprave rezultate vredne paznje + kako se oseca kad predje ciljnu liniju ispred svojih kolega na svom nekadasnjem BIKE-u

Nijednog trenutka nije "pljuvao" po Dukatiju,vec je na jedan krajnje fer i dzentlmenski nacin objasnio da je Stoner zaista jedini koji je u stanju da iz "bestie" izvuce maximum.Nista drugo nije u pitanju do "izuzetno poverenje u sve elektronske sisteme" koje Desmosedici poseduje,na koje on,a izgleda i mnogi drugi jednostavno nije navikao.Svoj stil voznje nije uspeo da prilagodi motoru.Tesko je posle dugo godina promeniti "mehanizme" koji su se prakticno usadili u podsvest.

Livio Supo komandant parade u "Ducati corse",koji je i doveo Melandrija u svoj tabor,izjavio je nesto po prvi put.Da ce ozbiljno da se pozabavi "svim drugima" jer ovako "vise ne ide".Ocigledno su i sami shvatili da je za uspesniji konacni poredak (ubedljivo zadnji u Spaniji) potrebno vise "personalnih paketa" a ne jedan koji je "ostalima" prakticno neupotrebljiv.Koliko god da je napredan.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5431 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Bilo je rijeci da ovaj novi sistem, sa masu elektronike vise odgovara mladjim vozacima koji su malte ne od pocetka svoje karijere na njima, dok su se iskusni vozaci morali presaltati,neki su uspjeli, neki bas i ne.

 

Ajde konacno da je Ducati skontao da vise ovako ne ide. Ovako igraju lutriju, da li ce Stoner uzeti titulu, ako ne uzme, onda su totalno donji, a to ide na ruku Yamahi, Rossi uzeo ne uzeo titulu, grabe titulu konstruktora i najboljeg tima i sa veseljem to mogu da prikace na reklamu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6486 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ne znam hocu li reci nesto zaista novo,ali..

Trka u Madjarskoj na "Balatonring" se otkazuje!!!

Nece biti zamenjena nijednom drugom,tako da vec siromasni (vozacima) sampionat ima jedan sastanak manje.Zvanicno objasnjenje je da usled vremenskih neprilika koje su zadesile te delove radovi nisu mogli da se odvijaju po planu.Bice da je u pitanju neki drugi razlog.S' obzirom kakva su vremena mnogi timovi se sigurno nece zaliti,sto ne moze da se kaze za nas gledaoce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Od 12-og do 14-og maja Troj Bajlis testira Ducati GP9 na stazi u Mudjelu. Ducati ocekuje dosta korisnih informacija od Bajlisa koje ce koristiti u modifikaciji GP9 i u razvoju GP10 motocikla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5431 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Drugovi partizani, u Le Manu necemo gledati Gabora Talmacija, posto je izgleda pukla tikva izmedju njega i Martineza. Zaista steta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5431 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ovaj put Mugello bez Setea. Posto je obavio operaciju kljucne kosti koju je lomio, mislim da ni on sam ne zna koliko puta, sada se oporavlja. A njegov tim trazi zamjenu, jos uvjek se ne zna, jer je zamjena tj. Nieto, vec postao zamjena u SBK , pa je jos uvjek mjesto upraznjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5431 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Evo ja sam slobodan, slobodno im prenesi! :D

 

Kaze ne moze, posto vozis BMW, ali nemas problema, gledacu da te uguram kao Corserovu zamjenu. ;)

 

A izgleda da se sprema novo srce za Suzanu, posto bas i nisu odusevljeni dosadasnjm rezultatima u sezoni, iako su u predsezonskim testovima bili sasvim solidni, raja iz Suzukija je odlucila da ovako vise ne mEre i sprema novi, jaci, zajebaTiji agregat, ali na zalos` Capirexa i Vermeulena bice spreman izgleda tek za Barselonu, iako ova dvojica vece ko jarcevi, ali ne moze prije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Ljudi,ove sezone u F1 se u kalendar ukljucila i Suzuka umesto Fuji Speedway-a(vlasnistvo Toyote).Zanima me da li se neko uzeleo ove staze i da li neko od vas pored mene smatra da bi mogla da se nadje u kalendaru MOTO GP mozda bas umesto Motegija (posto su obe staze vlasnistvo Honde,sumnjam da bi Dorna bas toliko da se cmari Hondi pored GP2 klase) ili da ih obe vidimo u kalendaru,ili jos bolje u WSBK-u(sto je moja zelja) koji jos uvek nema stazu u zemlji brzine?Mozda se Suzuka pored World Endurnce Championchip-a ubaci u WSBK?Sta mislite?

Kada god pomislim na Suzuku setim se Daijiro Katoh-a!!!Njega sam obozavao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: kawasaki

To bi bilo odlicno.Ocekivao sam vise od njih na pocetku sezone sudeci po pred sezonskim testovima.

I ja sam ocekivao mnogo vise jer masine su po meni dovoljno konkurentne, nego ja mislim da su vozaci problem, neko je za penziju jer se vatra skoro ugasila, a neko ne pritiska dovoljno jer nece mnogo da rizikuje, nesecam se da je kamera zabelezila neku zanimljivu voznju ili okrsaj u kojoj je ucestvovao Vermulen, a isto tako nemoguce je da neko ko vozi tako dugo u moto gp i promeni toliko timova nemoze da za sve to vreme napravi bolji uspeh, onda tu nesto nije u redu ili neodgovara klasa ili se vatra ugasila, to kazem jer je Capirosi nekad vozio mnogo bolje i zustrije i sa mnogo vise uspeha, nekazem da su losi vozaci, nego mislim da se netrude dovoljno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6486 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Suzuka

Od strane "sigurnosne komisije",ciji je predsednik,ko drugi nego dr.Rossi,staza je proglasena za nepodobnu za takmicenja u motoGP.Bilo je dosta polemika i u vezi drugih staza,iznad svega Laguna seca.Na prvom mestu sto se tice kriterijuma,je prostor u kojem se zaustavlja motocikl i njegov vozac posle pada.Posto je u Japanu prostor velika dragocenost,sumnjam de ce siriti bilo sta

Sigurno veliku ulogu imaju i sponzori,razne druge "igrice" vezane skoro uvek za lovu,itd.Da se Suzuka iskljuci,presudna je bila smrt Kato-a i puno ce jos vremena proci (mislim) da ona ponovo zazivi

Pogledajte recimo Imolu,gde "ode" jos jedan od velikana (Senna) i ne samo on.Dugo je bila na meti "sigurnjaka".  Prepravili su je,ali neke stvari nikako ne mogu da se zaborave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

I ja mislim da od Suzuke u Moto GP-ju nema nista ali Imola se ove godine vozi u WSBK i zaista mi je drago sto je vidim.Zbog toga i zbog gore navedenog verujem odnosno nadam se da bi i jedna Japapnska staza bila i vise nego dobrodosla u WSBK sampionat koji ima nemogucu ekspanziju i mislim da bi ta staza mogla da bude upravo Suzuka!!!Suzuka mnogo znaci Japanskim firmama i zato mislim da ce je staviti u kalendar WSBK-a,glupo bi bilo da bude Motegi zbog toga sto je u Moto GP-ju.Sta ti mislis Pronto?Ima li sanse?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6486 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Opasna sorta japanci!

Nisam bio u Japanu,voleo bih da mi se i to u zivotu "desi",ali firma u kojoj radim imala je puno poslovnih kontakata sa njima.Da mnogo ne "prdoklacim" (iako je ovde dozvoljeno),veruj mi da njih to mnogo ne interesuje.Oni zive i rade na nacin koji nigde drugde ne postoji.Motocikli koji se kod njih voze,vrlo cesto nemaju nikakve veze sa "robom" koja se prodaje po svetu.Vrlo lukavo osluskuju svako trziste ponaosob.

Veliki broj modela Honde se sklapa u Evropi,narocito u Italiji,gde se cak izradjuju i mnogi vazni delovi (ramovi,viljuske...)

Jednostavno vaznije im je da se za njih cuje "preko",a posto su veliki nacionalisti,da ne upotrebim neki grublji termin,naj bolje ostave za sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5431 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

NaraFski, totalni su kraljevi.

 

Pa kod njih, mislim da sa ovom "normalnom" vozackom mozes da vozis do 400ccm, zato i svi motori imaju tu verziju. A za 600ccm mora nesto dodatno da se polaze, testiranja, jadi, cuda, 00, a za 1000ccm kazu da je lakse dobiti dozvolu za pilota :D.

 

A nama lijepo na izvolte, koliko 200 konja, moze. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: kawasaki

A sta vi kazete za omalenog Melandrija, sta znaci dobar tim, decko se preporodio i vratio na pravi put da pokaze da je dobar vozac, jedino mi je zao Hopkinsa sto mu je kawasaki malo zagorcao zivot, stvarno je taj tim kawasakija bio los i to ga je kostalo odlaska iz moto gp, a dobar vozac!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6486 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Bilo jednom prilikom na tv-u,snimak koji je pravio Rossi-jev matori (Graziano),od pre 20 godina sigurno.Na snimku Valentino naravno,i pored njega neki klinac obojca u kombinezonima,vide se u pozadini mini-motori (tako se pocinje).Taj drugi klinac je Melandri

MotoGP je uz to sto je posebna kategorija takmicenja,masina za pravljenje para.U nju se ulazi samo uz blagoslov komandanta parade (Carmelo Erzpeleta) i on je naj zasluzniji sto Melandri jos vozi.Naravno da je dobar vozac ali je i proteziran

Bezimeni motocikl (Kawasaki-Hayate) je delo istog inzenjera,koji je napravio M1 (Yamaha).Svi su sastojci vrhunskog kvaliteta,videcemo ishod.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: kawasaki

Sto se tice Melandrija on ima kvalitete da se ugura  medju vodecima, samo masini treba par godina da se usavrsi kao i tim da bi kompletno bili konkurentni, ali Melandriju to neodgovara, vreme mu prolazi, bice cele karijere potencijalni osvajac titule u moto gp kao sto su Baros, Capirosi, Biaggi i jos neki tako, jedina mu je vera da ga uzme neki vodeci tim i da sa svojim talentom ucini nesto!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

A sta vi kazete za omalenog Melandrija, sta znaci dobar tim, decko se preporodio i vratio na pravi put da pokaze da je dobar vozac, jedino mi je zao Hopkinsa sto mu je kawasaki malo zagorcao zivot, stvarno je taj tim kawasakija bio los i to ga je kostalo odlaska iz moto gp, a dobar vozac!

Hopkins je baja.Jedva cekam da se oporavi i sedne za svoju Stiggy Hondu.Prati ga losa sreca,vreme je da ga krene.Mislim je WSBK pravo mesto za njega.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja