Jump to content

Moto Zajednica

Nova tragedija na zrenjaninskom putu, 11. Oktobar 2008.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd-Lazarevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS

Danas popodne oko 18.15h na Zrenjaninskom putu od Pancevackog mosta ka OMV pumpi decko koliko sam uspeo da saznam 87god. vozeci motor velikom brzinom je nastradao. Ne znam bas sve detalje udesa, ovo mi je javila doktorka koja je pokusala da reanimira mladica. Decko je bio u dukserici i farmericama BEZ KACIGE...

Taman kad pomislim da je zavrseno sa tragedijama za ovu godinu kad opet stizu grozne vesti.

 

 

 

R.I.P.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Vise stvarno ne znam sta da kazem kada procitam nesto ovako!!!

Strasno, jos nije poceo da zivi, a vec je svoje zavrsio.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Uh, prolazio sam tuda dva puta u to vreme, ali nisam nista primetio! Ja bih ukinuo crnu hroniku, ne znam cemu uopste sluzi sem da dodatno stresira narod?! Tesko da ce nekoga edukovati, jer onaj ko hoce da divlja, divljace, samo moze da zaplasi neke da nikad ne sednu na motor (znam ljude koji nisu kupili motor jos uvek zahvaljujuci hronici, ima takvih cak i na sajtu. Ako nekog znamo, saznacemo o nesreci i u "motoristi na drumu", a ovako mi hronika lici na neku americku informativnu emisiju (vesti) o broju poginulih i iskasapljenih na ulicama grada (Cikaga) Beograda i zemlje Srbije! Naravno da nam je svima krivo i zao kad se nesto tako desi, ali to je realnost, ne treba to reklam,irati na sva zvona...pa krece patetika i sve u krug.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 829 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep
ne treba to reklam,irati na sva zvona..

 

Misilm da gresis, dovoljno je da se jedan pripazi nakon citanje i slusanja svega toga i izbegne neki udes pa je i to uspeh. I treba sto vise pisati o tome, moraju se svi malo "opametiti" i vozaci cetvorotockasa i dvotockasa, kao na kraju i obicnih pesaka i biciklista kamikaza. Na kraju krajeva, bolje da se neko mozda i naplasi i nikada ne sedne na motor nego da divlja i da se skuca negde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Abi je u pravu, nakon čitanja crne hronike mnogi se smire u vožnji, mislim oni koji čitaju ovo. A oni koji ne čitaju, to je drugo... Zašto bez kacige, zašto ekstremno brzo u gradu? Gde je ograničenje 50, možda može 80, ali ne može 150, ne može 200, 300.

 

Ne znamo tačno šta se dogodilo, neka mu je laka zemlja i Bog da mu dušu prosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

ne treba to reklam,irati na sva zvona..

 

Misilm da gresis, dovoljno je da se jedan pripazi nakon citanje i slusanja svega toga i izbegne neki udes pa je i to uspeh. I treba sto vise pisati o tome, moraju se svi malo "opametiti" i vozaci cetvorotockasa i dvotockasa, kao na kraju i obicnih pesaka i biciklista kamikaza. Na kraju krajeva, bolje da se neko mozda i naplasi i nikada ne sedne na motor nego da divlja i da se skuca negde.

Tako sam i ja reazmisljao ranije, ali ne vidim da se smanjuje broj nesreca, vec se rapidno uvecava. A to da je bolje da nikada ne sedne na motor...naravno da je bolje ako zna da ce poginuti, ali zasto onda svi mi vozimo motore, nije lepo da druge odvracujemo od voznje plasenjem, a mi to isto radimo. Dok je saobracaja, bice i nesreca, ne znam sto bismo mi bas svaku propratili. Zamislite kad bi vozaci auta svaki dan pisali o auto nesrecama, niko vise ne bi vozio auto po toj logici! Evo, ako se meni nesto lose desi :-X, nemoj neko da je napisao RIP, ili slicne gluposti! Necu da me nerviraju i na onome svetu :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Nemojte ovde o tome...

 

najzli

Upravo zato i pisem, da ne pravimo cirkus od nesrecnih slucajeva vise! Nadam se da ce Gospod da ga se seti u Carstvu Nebeskom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 661 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Hteo sam jos sinoc da postavim temu al nisam znao sve detalje... To mi je drugar od malena,87 je godiste davao sam jos prosli motor kad sam imao da vozi da se uci,drugi dan nemogu da dodjem sebi da ga nema... :'(  To je jedan decko koji je bio veoma pozitivna osoba pun pozitivne energije,oduvek je teo da kupi motor koliko znam taj r1 nije njegov nego od drugara... Zadnji put kad sam ga video pre mesec dana jos me je zezao za kacigu ... Ogromna tuga vlada u celom kraju ... Ako su me nekad pritiskali da prodam motor,mislim da je sad vrhunac svega... Druze pocivaj u miru,neka ti je laka crna zemlja....  :'( :'( :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Dok je saobracaja, bice i nesreca, ne znam sto bismo mi bas svaku propratili.

 

Dok je ovakvih tema, bice i onih koji ce se zapitati: "A da ja ipak stavim kacigu?"

 

Evo, ako se meni nesto lose desi :-X, nemoj neko da je napisao RIP, ili slicne gluposti! Necu da me nerviraju i na onome svetu :-[

(Drago mi je sto nisi u fazonu: "To se meni ne moze dogoditi.")

 

A ne bi valjalo da bilo gde stoji RIP i slicne gluposti. Crna hronika ne sluzi izjavljivanju saucesca, nego:

 

Diskusija o nesrećama koje su se desile motoristima, o razlozima zbog kojih se to desilo i o tome gde je motorista pogrešio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Hm, ne volim da pisem u crnoj hronici ali ovaj slucaj me je podstakao, odnosno ono sto je napisao Biker Boy.

 

,,Nemoj da sjedas na motocikl... to je opasno... objasni mu kako je to ludost... ti znas...'' To su djelovi recinica koje mi upucuju roditelji djece koja zele da voze motocikl. Ja im uvjek odgovaram: ,,podrzite ih''. Zasto, ako dijete stvarno zeli da vozi motocikl ono ce naci nacina, a obicno pozamljeni motocikli ne odgovaraju iskustvu. Uz podrsku roditelja mislim da bi to islo postepeno. U ovom slucaju decko je pozajmio, ni manje ni vise, nego R1. R1 vozi osoba koja nema sopstveni motocikl  :-\

 

Naravno da se sada trazi krivac, a to je motocikl, i naravno da ce pritisci da rastu. Sada je kasno za bilo kakvo razumno objasnjenje. Tek prevalio dvadesetu, a vec kraj zivotne price...  :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Hm, ne volim da pisem u crnoj hronici ali ovaj slucaj me je podstakao, odnosno ono sto je napisao Biker Boy.

 

,,Nemoj da sjedas na motocikl... to je opasno... objasni mu kako je to ludost... ti znas...'' To su djelovi recinica koje mi upucuju roditelji djece koja zele da voze motocikl. Ja im uvjek odgovaram: ,,podrzite ih''. Zasto, ako dijete stvarno zeli da vozi motocikl ono ce naci nacina, a obicno pozamljeni motocikli ne odgovaraju iskustvu. Uz podrsku roditelja mislim da bi to islo postepeno. U ovom slucaju decko je pozajmio, ni manje ni vise, nego R1. R1 vozi osoba koja nema sopstveni motocikl  :-\

 

Naravno da se sada trazi krivac, a to je motocikl, i naravno da ce pritisci da rastu. Sada je kasno za bilo kakvo razumno objasnjenje. Tek prevalio dvadesetu, a vec kraj zivotne price...  :'(

Tako je, ne treba plasiti decu, USMERITE IH i sve ce biti ok!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Evo bas malo pre ispred B-92 dvojica mladih momaka, jedan na Suzukuju 900r a drugi na nekoj Hondi, okacili kacige na podlaktice i odose da se vozaju. Ako se sam ne sacuvas a koce te sacuvati? Ma ni na pisanje ne idem bez kacige!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Svi mi zivimo u fazonu(takve se stvari desavaju drugima)nece meni,a onda kad se desi vec je kasno!Neka mu je laka zemlja!Mislim da treba pisati o takvim stvarima u nadi da ce neko da procita i da uvidi gde gresi na nekim tudjim greskama.Na nama starijima je da ukazujemo na te greske pa ako neko prihvati dobro je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd-Karaburma

Decko koji je poginuo zove se Dusan i nije pozajmio motor nego ga je kupio pre mesec ipo i nije koristio opremu a najveci problem zadnje 3nedelje vozi ga bez svetla samo sa pozicijom mislim uvece,inace mnogo dobar momak,saucesce porodici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki En 500

Hteo sam jos sinoc da postavim temu al nisam znao sve detalje... To mi je drugar od malena,87 je godiste davao sam jos prosli motor kad sam imao da vozi da se uci,drugi dan nemogu da dodjem sebi da ga nema... :'(  To je jedan decko koji je bio veoma pozitivna osoba pun pozitivne energije,oduvek je teo da kupi motor koliko znam taj r1 nije njegov nego od drugara... Zadnji put kad sam ga video pre mesec dana jos me je zezao za kacigu ... Ogromna tuga vlada u celom kraju ... Ako su me nekad pritiskali da prodam motor,mislim da je sad vrhunac svega... Druze pocivaj u miru,neka ti je laka crna zemlja....  :'( :'( :'(

Cekaj malo. Da ne mislis ti na momka koji je juce  nastradao u Batajnici kod skole Branko Radicevic sa R1? A motor je od coveka iz Simanovaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

saučešće porodici!

 

Žao mi je što ovo pišem, ali konstatacija gdina Vlade R1 mi je malo čudnovata:

 

najveci problem zadnje 3nedelje vozi ga bez svetla samo sa pozicijom mislim uvece, inace mnogo dobar momak,

 

zaptao sam se šta je to mnogo dobar momak kome:

 

1. ne radi far jer spucao ogromne pare na R1 pa nema da kupi sijalicu/zameni grlo/prekidač?

2. ne radi far jer se pravi frajer u fazonu Ghost Ridera, pa vozi sa ugašenim svetlom?

3. 3. nedelje vozi tehnički neispravan motor?

4. 3. nedelje vozi bez opreme?

 

pošto sam prošle godine svojom bahatošću i nervozom izazvao teži saobraćajni udes sa dvoje lakše i jednom teže povredjenom osobom (direktan sudar u preticanju preko pune linije auto - auto) ZNAM da sam u stanju da napravim sranje i jako pazim. Meni se sranja ne dešavaju, JA pravim sranja! Povrede mojih najmilijih (roditelji) su ostavile pečat u mom ponašanju na drumu, te su sada moje predostrožnosti u vožnji udesetostručene! Čik sedi samnom u auto na zadnje sedište i nemoj da si vezan! Ići ćeš peške! (otac je sedeo na zadnjem sedištu, spavao i nije bio vezan. Završio je sa prelomom čeone kosti, dislokacijom nosa i laganim potresom mozga, a da je Perica bio vezan ne bi mu bilo ništa). Tehnički neispravno vozilo (moj bivši automobil je tehnički bio za otpad a ne za drum)? Jok, nemaš šansi da će moj auto biti neispravan! Daleko je jeftinije voziti se par dana taksijem, nego voziti samo jedan kilometar tehnički neispravno vozilo (pa bilo ono i trotinet). Nervoza ili alkohol (droge) i volan (upravljač)? maaa daj!

 

Time što voziš dobar auto (motorcikl) i ne pridržavaš se normi koje ti omogućavaju siguran dolazak od tačke A do tačke B (neću da kažem da su zakoni bogom dani), nećeš biti veća faca i lakše pronalaziti put do vagine, već ćeš potencijalno ugroziti tudju želju da bude normalan gradjanin sa istim pravima kao i ti!

 

Znači konstatacija "mnogo dobar momak", a potrvrdan odgovor na samo jedno od ova četiri pitanja nikako ne stoji. Ugrozio si svoj život i na sreću samo sebe si ubio, mnogo dobri momče!

 

A ti što čitaš ove redove, zapitaj se da li si i ti sledeći broj u statistici! JA sam svoj broj dobio i toga se jako stidim!

 

Još jednom moje saučešće porodici, prijateljima i ljudima koji su žrtvu poznavali!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 661 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Ljudi o cemu vi pricate,prvo bio je dan kad se to dogodilo u zapisniku je pisalo oko 18:15, drugo brzina stoji u zapisniku da se kretao 60-70km/h iz susreta mu je dolazilo vozilo koje je telo da presece njegovu traku da bi skrenuo u ulicu. Dule je video vozilo i poceo da koci a kad je video da je skolima stao skoro on je dao gas i tad je ovaj mentol dao po gasu da bi brze bolje skrenuo isekao preko pune debele linije !!! motor je nadjen pod vozilom predpostavljam da je pustio motor pao na stranu udario glavom od asfalt i tu je kraj bio... To stoji u policijskom izvestaju,kakav covece ghost rider daj ljudi gledajte malo sta pisete ovo je CRNA HRONIKA a ne off topic...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja