Jump to content

Moto Zajednica

Prodajem GPZ500S 1996.

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4401 postova

Na prodaju Kawasaki GPZ 500S 1996. godište uvežen 2007. godine iz Austrije i od tada u mom vlasništvu. Registrovan do 02.06.2022.
Motocikl se vodi na 20kw i može da se vozi sa A2 kategorijom, inače motor je 60ks, odnosno 44.1kw.
Trenutno 65.000km na satu, motocikl se aktivno vozi.

 

Od ulaganja jedino estetika. Ima sitnih ogrebotina što je normalno s obzirom na godište, malo više na donjoj maski jer je motocikl nizak. Najveća zamerka je prednja maska koja je varena i nosači fara su popucali (krivica prethodnog vlasnika), pa sam poručio potpuno novi far sa sva 4 zdrava nosača, što možete videti na slikama. Kada sam skinuo masku video sam da je problem u nosačima. Far je namešten, ali estetski nije u liniji sa maskom.

Mozda malo bucniji lanac, ili nesto drugo, nisam uspeo da ustanovim izmedju 2000-4000 obrtaja.

Zaboravio sam prvobitno da dodam: zakljucavanje kormana ne radi i fali ono dugme za ablend (PASS). Dajem neku sajlu uz njega za zakljucavanje koju ja koristim al ne zakljucavam ga ovde u okolini.

 

Na motociklu urađeno:
Zadnja guma montirana prošle godine DOT 2020 Mitas MC50
Prednja guma montirana ove godine DOT 2020 Mitas Sportforce+
Kompletno servisirana prednja kočiona klešta. Poručeni novi kočioni klipovi TRK iz Britanije kao i sve gumice koje se nalaze u kleštima i van njih. Stavljeno HEL teflonsko crevo i zamenjeno ulje. (pogledati slike)
Preventivno zamenjen master kocioni cilindar. (vidi slike)
Stavljen novi kočioni disk napred, pređeno oko 10.000km sa njim.
Napred EBC Semi-sinter pločice na oko 80%, nazad organske pločice 90%.
Nosač kofera i ploča idu sa njim.
Zamenjena sajla kvačila kao i stavljene nove opruge istog TRW 10% čvršće. Lamele proverene, u fabričkoj specifikaciji. (posedujem stare opruge)
Stavljeni retrovizori od Ninje250r 2008+, vidno polje poboljšano pa ne gledate non stop sebi u laktove i ramena.
Lanac i lančanici mogu još bar sezonu ili dve.
Zamenjene gumice slavine goriva (vidi sliku).
Na motoru 2u1 MOTAD NEXXUS izduv komplet sistem. Montirao prvi vlasnik i zbog toga je skinuta centralna nogara koju nažalost ne posedujem.
U vilama ulje Motul 15w.
Karburator preventivno očišćen i sinhronizovan pre 2 godine (vidi slike). Menjane i gume koje idu od kutije za vazduh na karburatore.
Početkom godine promenjen filter ulja i ulje - Petronas Sprinta F700 15-50W.
Akumulator u odličnom stanju.

 

Sve troškove oko kupovine i prevoda snosite vi kao kupac.


Probna vožnja može, u slučaju mogućeg oštećenja motocikla, u smislu pada i sl. računajte da je kupljen.

Može zamena za Yamahu Thundercat 600 u perfektnom mehaničkom stanju ili neki slicni redni cetvorocilindras, na vašem imenu, domaće table - bez ičije doplate.

Za više slika može na Viber, odgovaram na SMS.

 

Ne odgovaram na poruke tipa koja je zadnja cena. Mozete traziti da vam posaljem na PP jos slika, slike gde je ta prednja maska varena, kao sto sam i naveo u tekstu, sitne ogrebotine. Saljem i snimak hladnog i vruceg paljenja, rada na leru, da se cuje kako radi itd. nikakvih problema nema, ne zelim bilo kakve neprijatnosti tipa to nije bilo na slici itd.

 

xpH0Thy.jpg
TA7wBY1.jpg
wyx1JBA.jpg
vav70rI.jpg
ajWfyb5.jpg
cxAfui3.jpgDK2w28s.jpg
LRwxwMV.jpg
6eeNeLT.jpg
RwZr2mk.jpg
T8HiHYG.jpg
4jjMSZA.jpg
c3kMYhg.jpg
MLjNPYS.jpg
atMyshL.jpg
GdyCXt9.jpg
yOLFic3.jpg



Cena je 1150e i nije fiksna s tim da bih izbegao bilo kakve preprodavce tako da nema nekog veceg pustanja cene.

0656686258, Antonio. Nalazim se u Plavni, opstina Bac.

Promenio član Motorcyclist
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

I sta je sledece? Imas neki Thundercat na nisanu? :)

Pazari nesto do vikenda, nemoj opet da se izvuces da ne dodjes na susret u Topolu :D 

Promenio član Biker-Boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4401 postova
2 minutes ago, Biker-Boy said:

Ubaci tu i VFR 750, ZZR600, GSXF 600-750, RF600R, sve dobri motori.

VFR 750 je mozda najveca sigurica za moj budzet zbog pouzdanosti i to znam ali zacrtao sam 4 redna pa gde puklo.

 

GSXF mi je ruznjikav kao i vecina suzukija iz tog vremena - sto se sportaka i turera tice. Bez da se iko naljuti. Ne kazem da ne bih kupio lep primerak doduse. RF600R je izuzetak, ok mi je ali u poredjenju sa navedenim modelima koje zelim, dosta zaostaje.
ZZR600 su 90% sve vec raskantane masine kod nas. 
Nudjen mi je i SRAD 98 u zamenu ali nisam zeleo, ne svidja mi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Srad je neudoban zbog previse niskih hebli, mada ima udobno siroko sediste, ni ja ga nebi uzimao.

Zaboravili smo pomenuti ekipu Bandit, Fazer, Hornet 600

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4401 postova
10 minutes ago, Biker-Boy said:

Srad je neudoban zbog previse niskih hebli, mada ima udobno siroko sediste, ni ja ga nebi uzimao.

Zaboravili smo pomenuti ekipu Bandit, Fazer, Hornet 600

Fazer i Hornet ok. Nisu sportaci ali dobro tu su performansama. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3972 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Jesi li ikad razmišlja o adventure motorima??
Za mene je to ultimativna kategorija po udobnosti, komforu, položaj tijela…. ma sve. Tu se da naći dobrih motora od 750-1100ccm za pristojne novce.


Poslato priko Ténéré

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4401 postova
21 minutes ago, el classico said:

Jesi li ikad razmišlja o adventure motorima??
Za mene je to ultimativna kategorija po udobnosti, komforu, položaj tijela…. ma sve. Tu se da naći dobrih motora od 750-1100ccm za pristojne novce.


Poslato priko Ténéré

Nisam. Sasvim sam za enduro da imam 2 motora pa 1 za atare ali kao jedini, jos ne. Mora ovaj put redna 4 da budu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
19 hours ago, Motorcyclist said:

Fazer i Hornet ok. Nisu sportaci ali dobro tu su performansama. 

Sto se performansi tice.

 

Mnogo zaostaju iza raskantanog ZZR-a...I po brzini i po udobnosti a i zastiti od vetra, a skuplji za  cak i do 1000e za slicno god.

 

Isto 100nak konja isto 600cm, al ne mogu da sustignu zzr na otvorenim putevima. Pricamo o 600 ccm. 

 

Al da su istrajnije masine - jesu. Manje se vrte i ne idu do 16 000 obrtaja ko zzr  koji u iste ulazi kao kasika u med, i jos malo lakse. A touring je motor.

 

Al ako je istrajnost u pitanju - GSXF je po meni tata.

 

Svakako, srecna kupovina. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja ne znam odakle te silne odvale da je ZZR600 loš?? To uglavnom pišu ljudi koji ih nikad nisu imali nego su načuli neke priče ili su kupili neki ubiven krš pa su se "razočarali"... ja viđam ubijene motore raznih proizvođača, nema tu pravila, ubijen može biti i Suzuki, Honda i Yamaha... samo ga daš debilu koji ga stalno drka, ne održava, menja ulje jednom u nikad i crći će.

A u ostalom nebi Japanci štancali ZZR-a 13 godina da ne valja, i nebi ih ljudi kupovali. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4401 postova
1 minute ago, Biker-Boy said:

Ja ne znam odakle te silne odvale da je ZZR600 loš?? To uglavnom pišu ljudi koji ih nikad nisu imali nego su načuli neke priče ili su kupili neki ubiven krš pa su se "razočarali"... ja viđam ubijene motore raznih proizvođača, nema tu pravila, ubijen može biti i Suzuki, Honda i Yamaha... samo ga daš debilu koji ga stalno drka, ne održava, menja ulje jednom u nikad i crći će.

A u ostalom nebi Japanci štancali ZZR-a 13 godina da ne valja, i nebi ih ljudi kupovali. 

Nije on los kao model, nego je uglavnom "srpski" iznjakani primerak los. A nije ih ostalo mnogo dobrih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja