Jump to content

Moto Zajednica

Nova Yamaha R125?

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

U poslednje vreme sam bas pratio oglase za polovne r125-ice, neka cena koju sam uglavnom vidjao je od 3500 pa i do 3800€, 2014-2018 godiste.

E sad, nova kosta nesto vise od 5000€ u Plattneru, sto je svega svega 1500-1200€ vise, uz to se dobija i 3 godine garancije, razne opcije kredita itd...

Izgleda da im jako slabo pada cena, i da kada ga budem prodavao za recimo 2 godine, cena ce pasti mozda nekih 1500€?


Ja mislim da mi se vise onda isplati uzeti novi, ali zeleo bih da cujem i vase misljenje.Imam mogucnosti za novi, i po mojoj nekoj racunici se on vise isplati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd

Ovako je meni receno i tako su vecina i radila. Ako ti je prvi motor, nemoj nov da uzimas prvi. Nemas iskustva sa motorima, i ako se nesto nedo bog desi... Steta i sve ce biti 200% veca nego da si uzeo polovni motor... To sam i ja razmisljaso da uzmem novog Benelia 550 TRX iz salona za 6500 nov sve garancije i cena presmesna za sta sve nude... Ali kao prvi motor... Ne ide, jer treba nauciti i oko odrzavanja motora, ako nisi jos siguran u motosport prvo polako isprobaj jeftiniji polovan vidi sta i kako, mozds ti se voznja motora ne svidi.. Mozda ce te guzve, ljudi, semafori itd... Mozda ti to bude smetalo i odustsnes od motora.. Ali ako nemas problem sa tim uzmi polovan... Imaj ga 2 meseca do pola godine i onda ako ti se bas svidi uzmi nov, ma da... Ako planiras sledece godine odmah na A2 preporucujem ti onda polovan a za nov A2 motor sakupljaj ili razgledavaj pa ces uvek imati i znati sta i kako oko motora. Jer za punu A kategoriji i ovako i onako ti treba napuniti 21 dok ne stignes sve da polozis ovo ono... Pa ces imati vremena da uzivas na A2 motorima :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Uzecu onda malo vise u obzir polovne.Jeste ovo mi je prvi motor, ali nekako ne mogu ni da zamislim da mi se nece to svideti, jer dugo vremena mastam o tome.. ko zna...Imam 19 god. i kupujem ceo motor sam, svojim novcem, tako da ne zelim da se sjebem, nekako mi nov motor uliva sigurnost, ali i to sto kazes mozda je bolje drugi motor uzeti kao novi... Videcu sta ima i od preko da se uveze mozda...Samo bas opasno drzi cenu to mi smeta, razlika novog i polovnog nije opala ni za 50%...Hvala na odgovoru!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd
pre 7 minuta, ethmoon je napisao:

Uzecu onda malo vise u obzir polovne.Jeste ovo mi je prvi motor, ali nekako ne mogu ni da zamislim da mi se nece to svideti, jer dugo vremena mastam o tome.. ko zna...Imam 19 god. i kupujem ceo motor sam, svojim novcem, tako da ne zelim da se sjebem, nekako mi nov motor uliva sigurnost, ali i to sto kazes mozda je bolje drugi motor uzeti kao novi... Videcu sta ima i od preko da se uveze mozda...Samo bas opasno drzi cenu to mi smeta, razlika novog i polovnog nije opala ni za 50%...Hvala na odgovoru!

Nista... 

E o tome sam i ja razmisljao... Evo iz mog iskudtva da ti kazem... 

Kupio sam 30 godina star motor... Motoru nista nije falilo malo servis sam odradio i sve je radilo dok nisam sipao jeftino ulje... Sad sam sjebao karburatore pa sam izgubio veru u starije motore... Ali jbg kad saberem da sam uzo 2000 evra kawasaki 250 i ovaj sto sam uzo yamahu jeftiniju starije godiste duplo... Na ovom nisam ulozio i sa ovim problemom vise od 12.000 dinara... A razlika izmedju novog i ovog je velika... Pa sam dosta jeftinije prosao gledajuci i sve popravke... 

A za ovo sto i ti kazss, bas sam od druga dosao pre 10min... Oce da polaze sad za A2 i on ima 19god i nije imao ni jedan motor, tj. Vozio je skuter imao ga je i vozio od 50cc, probavao je i vozio po sat vremena kawasakije od 600 i 1000cc, ali on isto razmilslja da uzme novi... Njemu cale ima para, pa se razbacuje, ali on ni zna o odrzavanju ni nista i misli da ce motor sam da se namesti... Jbg ne ide to tako... Pa cu ti samo reci pamet u glavu i uzmi slobodno polovan motor da se naucis oko odrzavanja. Meni os kad sam uzeo ovaj motor naucio sam 200 stvari oko odrzavanja motora oko menjanja, dodavanja, popravci zahtevnijoj nekoj i sad ocu na dodatnu obuku za mehanicara. Pa da naucim i sam sta i kako funkcionise u motoru. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja