Jump to content

Moto Zajednica

Regler za Yamahu XT600

Recommended Posts

  • Ol' dirty bastard, 601 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Izgleda moracu da kupujem nov...

kad sam prvi put gledao motor covek mi lepo rekao situaciju(posteno):regler na motoru je rucni rad i nije bas siguracija.

 

kupio sam nov akumulator nema mesec dana,sve je bilo ok al pre 2 dana se desi sledece:upali bez problema(ne bas iz prve posto pali na kurblu) i izadjem na put da sacekam drugara.kad sam upalio motor odmah nakom toga upalim i svetla i sve ok,e dok sam cekao cackam kratko-dugacko i provalim da mi ne svetli plava lampica ili ponekad svetne jedva.

posle su drugari merili neke struje i kao sve je ok al akumulator prazan.

napunili ga i dobio svetlo-odvezao se kuci bez problema,evo nije paljen 2 dana sad sam isao da vidim i sve ok.znaci pun akumulator,nisam palio motor samo sam probao svetlo i radi

 

planirao sam da teram tako do proleca al ako mi se desi ovo opet moracu da kupujem regler

posto se ne razumem uopste u mehaniku i struju,a verujem majstoru/prijatelju hteo sam da proverim cisto dal je neko imao slicno iskustvo??

dal da menjam to pod hitno da mi ne napravi skuplje sranj.. ::)

 

covek mi nudi original regler za 120eu,a moze da nadje neki no name za 70eu koji ne preporucuje.ja skoro resio da uzmem taj od 120eu da se ne cimam,al juce sam pricao sa 2 lika jedan kaze da moze da mi poruci "direktno iz Yamahe" i da ce kosta manje(original)

kaze 120eu je mnogo

a drugi mi preporucuje nekog majstora koji ce mi to napravi mnogo jeftinije i kao "ma nije to problem tolki"

covek ce to da mi napravi za mnogo manje para

 

ja bi ipak kupio nov original al sad kako da znam da je ovo "direktno iz Yamahe" original??

 

eto tako,svasta ja napisa'

sta mislite vi sa iskustvom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Mislim da imam ja, nije Orginal Yamahin, ali je za XT. Radi i jos nijedan nije crk'o..

Prodao sam ih dosta, ima ga Laki sa foruma na svom TT-u, 3 sam prodao za Pegaso, za NSR-a sam ja uzeo....

Cena je 90e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

To bi mu bila realna cena, ja sam za moj KLE platio 80 a trazili su mi neki i 130.

Miki125 je ok i iako se ne znamo,nudio mi je da mi nabavi regler kada mi je trebao za takvu neku cenu.

Uzmi od njega i resi problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Fala ljudi nahvaliste ih ko da su od zlata :)

Salim se, eto do sada nije bilo reklamacije na njih, a prodao sam ih doosta..

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ako mozes da narucis iz Nemacke bilo bi ti najjeftinije, jer tamo kostaju od 30 do 50 evra, pa ako imas nekog da ti donese, super. Ako ne, ostaje ti Srbija i "malo"vise cene! PS: nemojte me napadati sada, ali nije isto 30, 50 i 90E za ono malo mudance od reglera :o :o!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 601 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Ako mozes da narucis iz Nemacke bilo bi ti najjeftinije, jer tamo kostaju od 30 do 50 evra

ali meni je receno da je placen u  Nemackoj 120eu ovaj sto sam naveo(cak mi covek pokazao racun iz nemacke radnje sve u kesici).tacnije 118eu.

sad skoro sam upoznao coveka al mislim da je ok lik

e,onda juce sam dobio pp od jednog clana koji takodje kaze da je u Nemackoj 130eu.to mu dodje isto

 

opet kao sto sam rekao nudio mi on i neki no name za 70 eu.

kaze covek da na tom od 120eu ima neki serijski broj,a na ovom od 70 eu ne pise bas nista-zato ga i zovem no name

 

a na ovim vasim od 80-90 eu jer pise nesto??ima li neki serijski broj ili nesto slicno??

nije mi to bas tolko bitno al razmatram sta da uzmem,malko sam i zbunjen.na kraju pre bih kupio ovaj od 120eu ako je stvarno original i da se ne razmisljam,al s' druge strane vi kazete da ste zadovoljni i sa ovim od 80 -90 eu.... ???

 

u pravu si sci nije malo ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Sto jes` jes! Originali su preskupi! Kao plocice recimo, original yamahine su preskupe, sto ne znaci da "LUKAS' nemaju pojma, a dosta su jeftinije, recimo! Regler je struja, a na struju nema garancije, moze da rikne i taj original.  Sve zavisi iz kog se ugla gleda, a ja gledam iz ugla prosecnog srpskog bajkera koji vozi motor iz 1986-te  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

sci bas tako, ja drzim u radnji Lukas plocice, pakne i diskove extra su, a i cena je ok! Vazno da su ljudi zadovoljni..  :)

Sto se tice elektronike tacno je da sve moze da crkne, bez obzira da li je ordjinale..

Ja sam i na svoj motor stavljao ovaj regler i odradjivao je posao. Kako znas da je onaj bas Yamahin, jel ima negde njihov znak, ili samo taj broj artikla ???

Ako je Yamahin onda ga uzmi, nije velika razlika u ceni  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 601 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

pa neznam :D

ima valjda samo serijski broj,kad mi covek pokazivao nije me bas zanimalo da gledam nesto u sta se ne razumem

al sad kad imam problem bas me zanima :D

mislim da je iz Louis-a(kupljen u Nemackoj ne kod nas),el se to prodaje u Louis-u???

 

sta mislite o rucno radjenim?

evo vec 3 coveka mi kazu da je to ok resenje?

prijatelj kaze da je izuzetno prosto za napraviti samo je problem naci delove koji trpe tu tempreaturu i neznam sta jos ???

 

ovaj moj je upravo pravljen sa nekim bezveze delovima(sklepan cisto da ga ima)

kaze kad mu ga doneo majstor rekko mu da ne vozi motor sa upaljenim svetlima(odnosno da izbegava) :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Imas u radio klubu sve delove, raspitaj se malo, moj brat vec dugo saradjuje sa njima..

Ako imas $ uzmi taj "Yamahin" i cepaj, nemoj da pravis..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

 

ovaj moj je upravo pravljen sa nekim bezveze delovima(sklepan cisto da ga ima)

kaze kad mu ga doneo majstor rekko mu da ne vozi motor sa upaljenim svetlima(odnosno da izbegava) :D

Zato ga i menjas ;D! Ne bih ti preporucio budzenje, ako ne mozes naruciti iz EU , kupi kod Mikija i uzivaj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma sto se patis,nadji josku sa foruma da ti napravi regler i resis problemjeftinije a covek radi kako treba...mozda moze i da razlije plastiku pa da popravi tvoj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 601 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

preporucili mi josku vec,izgleda da ih stvarno pravi dobro

al ovaj moj je pravljen da ako crkne ne prejebe jos nesto uz put(valjda nesto oko paljenja) tako su mi rekli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Pa da, mozes i kod njega, stvarno je super kao covek. Cujem sve pohvale za njega tako da je verovatno i jako dobar majstor..

Sve naj o njemu!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

menjaj to sto pre nemoj tako da vozis meni je uz to crko i stator alternatora a to ti je dodatni trosak od 90 evra,hvala bogu sad nemam vise tih problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

...moj je pravljen da ako crkne ne prejebe jos nesto uz put(valjda nesto oko paljenja) tako su mi rekli

Nema nikakve veze sa paljenjem.A kako ce crci,zavisi od srece.Ili ce prepunjavati,ili nece puniti nista,-to su dva najcesca slucaja.Redje,ali se desava da puni,ali malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja